Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Grundig A-903 Fine Arts


8815lukas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Jest to koniec lat osiemdziesiatych.Początek linii FA, która wtedy miała być prestiżowym wejsciem Grundiga w High end .Wg opisów klasyczna koncepcja konstrukcyjna poparta dobrej jakości podzespołami i niemiecką jakością wykonania,choć tak naprawde robiły im to usługowo inne, znane firmy.. Na wejściu sie skończyło,póżniej pod marką wypromowana tymi klockami szła kaszana.

Linia zawierała po dwa modele. Flagowce zdecydowanie odstawały od niższych i były bardzo wysoko notowane. Np tuner T-9000, Lampowy wzmacniacz słuchawkowy (robiony przez Sennheiser), gramofon (rob przez Connoisseur),kolumny z wysokotonowymi wtęgowymi ( nie pamiętam kto robił)

A-9000. 2000DM, Absolute spitzenklasse.Wg niem. Audio 6 klocek od góry po 4 Accuphasach i 1 Audiolaborze.Znakomita opinia do dzis.Mam go jako klocek awaryjny-gra szokująco dobrze.

A-903. 1000DM. Nie wystepuje w testach Audio, w Stereoplay zdajsie Spitzenklasse II. Jeśli dobrze pamiętam końcówka zrobiona jest na wzmacniaczach hybrydowych STK, transformator o rdzeniu zwijanym, podwójna regulacja głośności:przed i po przedwzmacniaczu.Moc znamionowa 2x100W,Przypuszczam, że nie sprawi niemiłej niespodzianki.Wart tych 1000 marek

T-9000. 1800DM

T-903. 1000DM

Cd-9000 1000DM.Wspólny dla obu linii

Reszty linii nie omawiam.Był DAT....Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Stefan czym różnił się A-905 od 9000 i 9009? Który z nich wart jest grzechu? A może wiesz coś o CD 905, 9000 i 9009? A jak mają się w tym kontekście tunery T-905, T-9000 i T-9009?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz dużo na ten temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jaro4444, wiem ze to juz nieaktualne zapewne, ale... Denona PMA-1560 "pozamiata" w kwestii naturalnego brzmienia i jego jakosci nawet Grundig A-903 (tego mam, "sklepal" u mnie PM-75, a co dopiero A-9000 zaliczany juz do rasowego Hi-Endu...)... Denon bedzie lepszy w kwestii mocy i dynamiki. Grundig Fine Arts 903, 904, 905, 9000, 9009 to brzmienie juz bardzo wysublimowane i bliskie lampie, naprawde bliskie... Ale, co kto lubi...

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

lete Grundig i Denon to nie ta liga - inne brzmienie tego sie nie porownuje

porownalbym ale do PM 84 bo co do PM 75 mam swoje zdanie - choc moze sluchalem zlej konfiguracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>discomaniac71

 

Z PM-75 to jest tak, ze w pewnym momencie osiaga swoj kres mozliwosci i pomimo, ze wszystko jest poprawnie, lepiej nie bedzie... Z chwila, kiedy kupilem Grundiga A-903 okazalo sie, ze moje kolumny maja jeszcze naprawde spory potencjal, co mnie zaiste zdziwilo i wprawilo w spora zadume... Jak takie "cos" potrafi tak zagrac? Nie mam pojecia... A to przeciez i tak o dwa oczka nizej, jak oslawiony produkt w kooperacji z Marantzem, czyli Grundig A-9000... Denon to dynamika, wszystko "na twarz", mocno i bezposrednio. Marantz PM-75 to troszke subtelnosci, nieco celowych "niedopowiedzen", ale moje doswiadczenia zaprowadzily mnie do punktu, kiedy zaciekawily mnie przez przypadek FineArtsy Grundiga z tych tylko i wylacznie dwoch linii (reszta to nie ma o czym mowic...). Modele 90x oraz 900x to bardzo naturalna reprodukcja. Dzwiek, ktorego sluchasz i ze zdziwieniem stwierdzasz, ze to brzmi dokladnie tak, jak powinno brzmiec w naturze. Jak dla mnie zwlaszcza seria 90x to rewelacja, zwlaszcza ze sprzet do kupienia za 100 euro... ;-) Brzydkie to moze, jak stare radio, ale za to naprawde gra...

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lete

czy moglbys zamiescic albo wyslac mi na majla

rozbierane zdjecia tego fineArtsa???

bylbym bardzo wdzieczny! :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Ja odnośnie serii FineArts.

Przypadkowo u mojego znajomego stoi Grundig FineArts V1000 w piwnicy, warto pożyczyć to w ogóle i przesłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam GRundiga A-9000 jako podstawowy sprzet. Gra to z monitorkami Totem Mite + to co mam w " o sobie". Sprzet warty grzechu. Nie sprzedam go nigdy chociaz kiedys zastanawialem sie nad lampa zamiast niego.

 

28/29 stycznia przyjedza do mnie jedna z osob z forum posluchac Mitow, jesli ktos chce wpasc jeszcze to zapraszam. Olsztyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Lete

Widze ze nie próżnujesz i skrzętnie z rana przeglądasz Allegro.

Gratuluje udanego zakupu :)

Ciekaw jestem czy ceny też wskoczą w góre jak w przypadku PM-75

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>4kowal

 

Widze, ze zainteresowanie modelem a-9000 (oraz a-903) rosnie ;-)

No coz mam powiedziec - grzech bylo nie kupic za te pieniadze... (braciszek juz polozyl na nim lapy...;p).

Swoj egzemplarz przywiozlem osobiscie poswiecajac jeden dzien na wyjazd do Berlina - zaplacilem 300 euro (+koszta zwiazane z wyjazdem). Na niemieckim ebay.de a-9000 jest raczej trudny do kupienia dla nas, gdyz czesto aukcja dotyczy tylko Niemiec (niestety, trzymaja sie tej reguly i na zapytania dpowiadaja mailem, ze nie wysylaja do Polski). Czasem jednak jest to calkiem blisko, np. Berlin, totez mozna podjechac...

Na Allegro A-9000 nie bylo juz bardzo dlugo i raczej dlugo nie bedzie, chyba ze handlarze zwietrza interes...

Ceny w ebay.de, jezeli wysylka jest na Europe, siegaja spokojnie 300 euro + koszt wysylki (najczesciej 30 euro).

Ostatnio obserwowalem 3 aukcje, w tym ta ktora wygralem wlasnie placac 300 euro. Pozostale oferty byly... z Litwy i Francji, co dowodzi jakie zainteresowanie jest tym sprzetem w Europie i ze wcale kupic go latwo nie mozna. Ba, cena w ostatniej minucie potrafi skoczyc z 150 do 300 euro lub nawet wyzej. Wczoraj zauwazylem A-9000 z opcja "sofort kaufen" (nasze "kup teraz") za nieco ponad 300 euro i... sprzedal sie natychmiast.

A-9009 to juz inna bajka w zakresie kosztu zakupu - okolo 400 euro minimum (sa czasem i po 600 euro wystawiane) trzeba przygotowac + wysylka (problem w tym, ze raczej trudno go kupic, bardzo trudno...).

Wkrotce napisze cos wiecej o samej serii FineArts, a szczegolnie o A-903 i A-9000, ktore mam.

Bardzo dobre urzadzenia. Aha, 4kowal - nie handluje sprzetem (kupuje na wlasne potrzeby i licznej rodziny, czasem zmieniajac ;-)).

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lete

 

Gratuluje zakupu. Jestem pewien ze nie bedziesz chcial sie z nim rozstac juz nigdy. Kawal porzadnej hi-endowej maszyny. W mojej konfiguracji spisuje sie znakomicie. W polsce sprzet praktycznie nie do kupienia.

 

Jedyny problem to zaciski glosnikowe. Sa dosc specyficzne. Akceptuja tylko niegrube gole kable i szpilki ewentualnie. Nic pozatym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Lete

Nie dalej jak miesiac temu byl na allegro Grundig A9000 za niecale 700zl i nie znalazl nabywcy,moze dlatego,ze jest bardzo brzydki.Nie dajmy sie zwariowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a to ciekawe

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wygywajacy... Lete?!

 

Lete mowisz ze przywiozles z niemiec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> bemol

Zdaje się, że dziś poszedł jeden Fine Arts na Allegro; proszę ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) A kupił go... lete ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bemol

 

Brzydki? Jakos nie podzielam twojej opini. O gustach sie nie dyskutuje. Bo ja np uwazam ze twoj Marantz Cd 94 jest tez brzyki? i co z tego wynika, ze jak brzydki to nie gra? Widzialem wiele ochydnych sprzetow za 10krotnie wieksza kase. A grundig mi sie bardzo podoba, zanim go kupilem tez mi sie bardzo podobal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych

 

Mysle ze lete przywiozl go z niemiec jednak ale jak wylookal na allegro taki sam to kupil sobie drugi. Bedzie mial po jednym na kanal:P

 

Prowadzac kampanie w stylu Disco ala PM-75 juz widze ceny tego grundiga za 3 m-ce.

 

Na szczescie ja za swojego nie przeplacilem, dzieki ...... hehe takiemu jednemu dobremu panu z Włocławka:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzych

 

W sumie tez chcialbym miec takie dwa Grundigi. Kozacko by to wygladalo u mnie na szafce:P watpie jednak czy polepszyla by sie jakosc dzwieku znaczaco. Pozatym nie napedzam tym Elektrostatow zebym potrzebowal tyle pradu. Jeden mi styknie. Ale lete niezle wyczail okazje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dla chętnych pilocik do FineArtsa ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.