Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Grundig A-903 Fine Arts


8815lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym, nie trzeba dawać po 300 E. Jeśli Ebay nie panuje obłęd jak przy PM-75 to można A-9000 kupić za 220-250 E. Dla przykładu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był ten "trzeci" a to prawidłowy link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak jak wspomnialem - ceny na aukcjach opisanych jako "Nach Polen -- Nicht angegeben" sa nizsze, bo tu Europa nie licytuje, a Niemcy poza "Deutschland" nie wysylaja, o czym mozna sie przekonac wysylajac zapytanie do takiego delikwenta (ladnie odpowiadaja, ze do Polski "nie ra dady")... I znow zaczyna sie zabawna dyskusja, za ile to mozna, a za ile juz nie warto kupowac A-9000... Ceny sa bardzo rozne, czasem i siegaja ponad 300 euro (do tego dochodzi koszt wysylki). Ostatnio obserwowalem licytacje, ktora na minute przed koncem miala 150 euro by po chwili skoczyc do 250 euro, i to nawet w sytuacji, kiedy Niemiec napisal, ze wzmacniacz szwankuje majac zimne luty... Tak wiec co do cen, to jezeli traficie "sofort kaufen" za 300 euro w stanie "TOP", to nic tylko brac! No coz, mozna tez i uzbroic sie w cierpliwosc i czekac miesiacami, latami... na okazje... Jak kto woli ;)

A-9000 jest w moim systemie pierwszym naprawde bardzo dojrzalym brzmieniowo wzmacniaczem. I naprawde, pare euro w ta, czy w ta strone wydaje sie w tym aspekcie naprawde bez znaczenia - jezeli nie kupisz Ty, to kupi jakis "zabojad", czy Litwin i nie ma zlituj sie... Plac i placz ;-) W kazdym razie tego wzmaka z czystym sumieniem polecam. A sceptycy niech oczywiscie trzymaja sie od niego z daleka, bo taka ich rola - bycie malkontentem z zawodu (nie zazdroszcze takiej postawy zyciowej)... ;)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lete jestem tylko realistą a dla mnie sprzęt kupuje mój szwagier Detschlander :) Dlatego nie mam podobnych problemów :) Swoją drogą "zlecenie na A-9000" ma aktualne juz jakiś czas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 podane w linkach A-9000 są "nur innerhalb Deutschland" lub "Versand nach Deutschland" czyli niemiecka natura daje znać...

Chłodzi to trochę zapał co do zakupów na Ebay.de dla nie mając rodzinki w Vatelandzie :(

 

Lete proszę, nie przyjmuj tego co piszę tak osobiście. To nie atak na Twoją osobę a tylko wymiana poglądów.

 

Pozdrawiam Irek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_LETE Jeszcze niedawno rozpływałeś się ned wspaniałością PM75, teraz nagle stwierdzasz, ze A9000 to pierwszy dojrzały brzmieniowo wzmacniacz w Twoim systemie..........Tylko czekać kiedy właściciele PM75 zaczną masowo wymieniać swoje wzmaki na Grundigi:) Czyżby instynkt stadny? Coś mi się zdaję, że niektórzy z Panów forumowiczów za mało polegają własnych zmysłach i ulegają "modom"......Nie jestem złośliwy, ale trochę pewne sytauacje na forum mnie smieszą......powoli zaczynam rozumieć zyzia:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to równie zabawne jest chociażby zachwycanie sie nad jakością budowy wyżej wymienionych "hajendowych" wzmacniaczy. Wystarczy spojrzeć na np. Acchuphase E-205 czy E- 206 (które wcale nie są takie drogie, spokojnie mozna zmiescić się ponizej 2 kzł, i to kupując na niemieckim ebayu), do których pod tym względem PM-75 i A-9000 się nawet nie umywają. No ale czego się nei robi aby wywindować cenę i sprzedać sprzęt 2x drożej niż jest wart jakiemuś głupkowi :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>houek

 

Wszyscy dojrzewamy, zwlaszcza jezeli nie spedzamy jeszcze czasu na emeryturze, siedzac w kapciach z gazeta w reku. Przechodzac z NAD 320 BEE na PM-75 rzeczywiscie zmiana jakosciowa byla zauwazalna, stad wiele moich pochlebnych opinii o tym wzmacniaczu. Nigdy jednak nie przesadzalem z "peanami", a byl to raczej glownie opis z odsluchu, porownan, jak wiesz. Jestem wciaz w stadium potrzeby poszukiwania lepszego i lepszego, wiec zdaje sie mlodosc ducha poki co, jeszcze mam ;) Tak tez i trafilem przypadkiem na a-9000, ktorego moge polecic. A co do zlosliwosci Zyzia, to w sumie dobrze ze i taki czlowiek ma tu swoje miejsce. Dobrze by jednak bylo, aby i wspomniany Zyzio czasem cos zaproponowal, jakis temat omowil, bo nie sama krytyka czlowiek zyje. Skrytykowac mozna wszystko, ale co dalej? Jezeli idze za tym jakis konkret, to jest dobrze. Natomiast krytyka dla samego faktu krytykowania jest na dluzsza mete meczaca...

 

Czy zatem powinno byc tak, ze jezeli ktos wyrazil sie pochlebnie o jakims sprzecie, to utracil na wiecznosc prawo do innych pozytywnych opinii i przedstawienia ciekawych jego zdaniem urzadzen? Warto bylo o A-9000 napisac i dlatego zabralem glos. Nie widze nic w tym zlego. Nawet jezeli PM-75 mialby okazac sie sprzetem nieco nizszej klasy (a tak wlasnie jest).

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Lete. Zyzio faktycznie rzadko konkretnie gada:D Ale dobrze , ze chłopak ma poczucie humoru:) Rozumiem Ciebie co do dążenia do lepszego....ale zastanów się czy to wszystko ma sens? Ja równiez miałem taki lot jak Ty....ale poweidziałem sobie stop, kupiłem PMA1500R i cały czas nie zaprzestałem odsłuchów, co spowodowało, ze doszedłem do jednego wniosku: Zmiana wzmaków w grupie omawianych przez nas wzmaków nie daje znacznej poprawy jakości....daje nam jedynie zmianę charakteru brzmienia, a to jak wiadomo rzecz gustu....Dlatego też nie zmieniam 1500R choć miałem okazję słuchać lepszych klocków w tym przedziale cenowym( choć niewiele ;) Oczywiście niczego Tobie nie bronię, jesli podczuwasz przyjemność z ciągłych zmian i poszukiwań to świetnie. Ale nie uważasz, że to błądzenie w kółko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>houek

 

>Oczywiście niczego Tobie nie bronię, jesli

>podczuwasz przyjemność z ciągłych zmian i poszukiwań to świetnie. Ale nie uważasz, że to błądzenie w

>kółko?

 

Wlasnie chyba dotarlem do miejsca, gdzie kwestia kosztu i potrzeba zmian wzajemnie sie znosza ;)

Teraz bede poprawial brzmienie zestawow glosnikowych (Vifa m18wh z audiocomponents juz podobno jest).

Mysle, ze na tym poprzestane. Swoja opinia na temat PM-75, A-903, A-9000 sie podzielilem i moze to komus pomoze... A moze i nie ;)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskudny zyzio gada konkretnie o klockach które zna, a PM 75 i Grundiga nie zna, a więc zwraca uwagę jedynie na pewne mechanizmy, które w krótkim czasie powodują dwukrotny wzrost cen 20-letnich klocków klasy średniej, bo ze to klasa średnia świadczy ich budowa i nie ma znaczenia fakt, że kiedyś kosztowały xxxx jenów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio, 22 Sty 2006, 19:54

 

>Paskudny zyzio gada konkretnie o klockach które zna, a PM 75 i Grundiga nie zna, a więc zwraca

>uwagę jedynie na pewne mechanizmy, które w krótkim czasie powodują dwukrotny wzrost cen 20-letnich

>klocków klasy średniej, bo ze to klasa średnia świadczy ich budowa i nie ma znaczenia fakt, że

>kiedyś kosztowały xxxx jenów :)

 

 

Ich budowa???? Ja myslalem ze od dzwieku sa uszy a teraz po tylu latach dowiaduje sie ze jednak oczy. Jak ty kupujesz oczami to mysle ze masz powazny problem.

 

O klasie sprzetu swiadczy dzwiek ktory trafia do nas przez uszy. No chyba ze sie myle to mnie popraw.

 

Szczerze mowiac wolabym zeby nikt nie pisal o tym Grundigu bo tyle czasu sie cieszylem ze takiego posiadam a teraz bede sie wstydzil przyznac bo tworzac teorie spiskowe zaraz zaczne posadzony o jakies podbijanie ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wywolali Zyzia z lasu ;-) Swoja droga to Zyzio wypowiadasz sie na rozne tematy - rzadko na temat ;)

Co do klasyfikacji wzmacniaczy, to jezeli o mnie chodzi, unikam segregowania sprzetu pod wzgledem budowy, ceny, czy innych kryteriow. Niie wiem tez jak Ty to klasyfikujesz i dlaczego akurat ten klocek "wpada" u Ciebie do klasy sredniej, ten do budzetowej, a ten do hi-endu. Klasyfikacje to karkolomne zajecie, dlatego wole napisac o tym, jak klasyfikuja inni... A wiec A-9000 jest na niemieckim rynku oceniony jako "Absolute Spitzenklasse", co oznacza po prostu Hi-End. Trzeba zapytac ludzi ze Stereoplay (?) dlaczego postawili ten sprzet w tym samym rzedzie, co Marantz PM-95 i kilka innych bardzo uznanych "hajendowych" maszyn. Swoja droga - fajnie mi sie wlasnie slucha muzyki, ktora plynie za posrednictwem A-9000 :)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą PM 75 został oceniony trafnie przez josefa na spotkaniu w Krakowie - solidna średnia, disco przedstawiał go jako top hi-end, pomimo wieku, pomimo kłębowiska kabli w środku tego wzmaka, które wpływać muszą choćby na S/N.....a to spowodawało niezdrowy skok cen ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> lete

Absolute spitzenklasee to on był xx lat temu, te czasopisma przez lata zmieniały kryteria ocen, to co było kiedyś absolute spitzenklasse nie byłoby dzisiaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-9000 brzmi jak A-9000 i ubiegajacy czas tego nie zmienia specjalnie. Moda przemija, klasa zostaje ;) Nie przesadzaj wiec, ze dzisiejsze rozwiazania uznane za dobre i drogie "powala na pysk" klasyczna elektronike audio sprzed 20 lat, bo tak nie jest... Gdyby Twoja teorie uznac za prawdziwa, ewolucji nalezaloby poddac rowniez muzyke sama, jako taka. To kuriozum. Wez pod uwage fakt, jak bujnie na Zachodzie kwitnie handel uzywana elektronika sprzed lat! Ludzie nie chca po prostu tych najnowszych Hi-Endow, bo czesto jest to po prostu juz nie to... Tak wiec nie podwazalbym tak lekkomyslnie faktu przyznania noty "absolute spitzenklasse" dla A-9000. Mowiac wprost... Jestes fanem techniki i "gadgetaliow" i to Twoja sprawa oczywiscie. Roznimy sie tez jezeli chodzi o "filozofie dzwieku". Ale poki co, nie rozmywajmy dalej tego watku, bo znow dyskusja wraca na stare tory :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezcie sobie odpuscie bo zaraz z dobrego sprzetu zrobicie pospolite gowno nie warte zlotowki. Ciekawe jakbyscie gadali jakby o waszych Primare i Coplandach byly takie watki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak wiec nie podwazalbym tak

>lekkomyslnie faktu przyznania noty "absolute spitzenklasse" dla A-9000.

To chba nie był Stereoplay

 

Stereoplay Ewige Rang & Namen

Grundig Fine Arts A 9000 09/87 1000Euro 37-39 Punkte, früher s1

Grundig Fine Arts A 903 11/87 400Euro 29-31 Punkte, früher s3

Grundig Fine Arts A 909 03/92 1100Euro 37-39 Punkte, früher s1

 

Spitzenklasse, a nie Absolute Spitzenklasse, czyli nie taki hajłend.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

elfan zrob robisz zadyme??? i po co???? a dlaczego nie bylo twojego Coplanda??? bo co??? bo jestes tchorz i tyle nic wiecej!!!

przede wszystkim byl PM 84 a nie PM 75 to po 1 po 2 zagral jednak lepiej niz Harman Kardon HK 6950 R (1998 - 3200DM) choc prawde mowiac kolumny Dynaudio ktore mielismy podpiete nie sa miarodajne wiec odsluch bedzie powtorzony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.mlody2

Wyluzuj chlopie.Swoim wpisem o brzydocie Grundiga A900 nie mialem zamiaru nikogo dotknac.Chodzilo mi glownie o to,ze po zachwytach na tym forum ceny pewnych gratow ida na allegro w gore po wielokroc(Marantz PM75).

OPwszem moj Marantz CD94 tez jest brzydki ,ale ja lubie stare graty i gdybym nie mial Denona,to pewnie kupilbym tego brzydala Grundiga A900.Oczywiscie przed napompowaniem ceny po peanach pochwalnych na jego temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

wszystkich ktorzy emocjonuja sie wpisami elfana i nie daj Boze uwazaja go za guru odslylam do wyszukiwarki jak to gloryfikowal tanie kino domowe i uznawal je za high-end bijacy na glowe wzmaki stereo - ampli Yamaha kolumny Koda itp - a dlaczego? dlatego ze on je mial!!! teraz ma Coplanda i uwaza go za osmy cud swiata jak wszystko zreszta co ma... facet jest bardzo mlody i nie ma najczesciej zielonego pojecia o tym co pisze bo po prostu nie ma porownania z niczym innym a o znajomosci starych klockow nawet nie wspomne - neguje je bo sa stare i tyle...

to jest odpowiedz dlaczego nie bylo go i nie bedzie na odsluchach w Krakowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.wspomniano w tym wątku PM 94 i PM 94 (na marginesie).

Jestem zainteresowany tym sprzętem więc prosiłbym o krótkie porównanie, a moze odniesienie tych wzmacniaczy do wychwalonego A 9000.

Do wątku trafiłem przez wyszukiwarkę po zakupie Cd 3 grundiga, nie wiedząc nic o tej firmie od strony praktycznej,zacząłem szukać informacji. Zawsze myślałem że to firma robiąca bardzo średni sprzęt (ocena na podst telewizorów w ostatnich latach), a ostatnio chyba już niczym nie zachwycają.

mam pytanie : czy to cd3 jest coś warte i czy może zagrać z moim PM 94. Ja posiadam jedynie informacje z aukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh co sie porobiło,ech...

 

disco dla Ciebie jest obce nabieranie doswiadczenia?? to ze dawno KD to znaczy ze nic poza tym nie słuchałem tylko mojego wzmacniacza którego teraz mam??eh miałem z toba nie dyskutowac, to nie ma sensu,juz nie jeden raz sobie to powiedziałem....Mysle ze nikt mnie za guru nie uwaza,bo ja na tym forum tez nikogo nie uwazam za takowego,wiec sobie daruj takie teksty.....

 

Ty dalej wyrabiaj sobie zdanie o krellach itd po max 5 min odsłuchu jak to wspomniał twój kolega...:)

 

 

poza tym bardzo fajna i smieszna była sciema z siltechem londonem dla kolegi:) mozna było sie przekonac w tym temacie jak szybko zmieniasz zdanie i jak ciekawie sciemniasz:)

 

 

pewnie znów na obrone bedziesz pisał jak podniecony 15 latek i kotłował z nerwów przed monitorem,ale mi to juz nie dziwne,wiec bez odbioru........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lete przy kompie słuchasz muzyki na tym wzmaku?tak bez zaangazowania?? to nic dziwnego ze dobrze brzmi jesli muzyka leci jak tło:)"

 

niby tym spowodowałem tak emocjonalna dyskucje??.Moze dla disco to dziwne pytanie i nie potrzebne wrecz bo jesli tez w ten sposób słucha muzyki i ocenia brzmienie klocka(ale to jzu wiadomo od jakiegos czasu) to pomyslał ze napisałem to na złosc......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyloozowany tylko znowu zamiast konkretow robi sie smietnik i przepychanki. Ale jak mowie zeby ktos wpadl posluchal tego grundiga i przywiozl swojego wzmaka do porownania to nikt sie nie zglasza. 28/29 bedzie u mnie jedna z osob z forum, moze sie ktos dolaczy, moge jeszcze jedna osobe przyjac to w 3 sobie posluchamy. Wyciaganie wnioskow po tym jak w jakims czasopismie go ocenili jest troche smieszne. Spieranie sie czy to Spitzeklase czy moze Absolute Spitzeksalelasklasdlasdlk uwazam za totalne nieporozumienie.

 

Jest wzmak, jest go gdzie posluchac a wy sie spieracie o to jak ktos go w kazecie wpisal w rubryke.....bez przesady.

 

Nigdy nie slyszalem np PM 75 i nigdy nie napisalem ze kiepsko brzmi ale tutaj widze jest wielu pieniaczy ktorzy mimo ze grundiga nie slyszeli to wiedza jak brzmi i pisza bzdury, ba, nawet wiedza w jaka rybryczke w gazecie powinien byc wpisany na podstawie jego wygladu chyba?! ... zenada!

 

Tybardziej sobie odpuscicie domysly ze niby ktos chce ceny podbic itp. Powoli zaczynam zalowac ze sie przyznalem ze taki sprzet posiadam i zaluje ze wogole zabralem glos.

 

Niech ktos napisze gdzie sluchal tego grundiga, w jakim zestawieniu, pochwalcie sie swoja wiedza. Tylko prosze o podanie kazdego elementu toru.

 

I serdecznie zapraszam do Olsztyna. Ja sie nie boje konkurencji i jestem gotowy na testy porownawcze.

 

No i to by bylo na tyle:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego cedekabo sprzedawca powołał się na analogię m.in z marantzem cd72,którego z kolei pochwalił

Mc Gyver w innym wątku.Kasa minimalna więc klepnąłem.

Sprzedający pisałteż o możliwosciach tuningu tego Cd więc mogłoby to być moje nowe doświadczenie w szukaniu firmy i tuningu

 

czy sądzicie że to był błąd(jeżeli to niezbyt drogi). A różnica CD95 i CD 94 ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.