Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz Grundig A-903 Fine Arts


8815lukas

Rekomendowane odpowiedzi

młody2 jak bys kiedys przejezdzał przez Kraków to z checia bym porównał ten klocek u siebie w domu z moim,ja czasu raczej nie mam zeby jechac do Olsztyna posłuchac wzmacniacza,wiec stad moja prpopzycja.Poza tym odsłuch w konkretnym pomieszczeniu i na spokojnie to jest to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan., 23 Sty 2006, 00:53

 

>młody2 jak bys kiedys przejezdzał przez Kraków to z checia bym porównał ten klocek u siebie w domu

>z moim,ja czasu raczej nie mam zeby jechac do Olsztyna posłuchac wzmacniacza,wiec stad moja

>prpopzycja.Poza tym odsłuch w konkretnym pomieszczeniu i na spokojnie to jest to.

 

 

Ja ci nie kaze jechac tylu km. Ale chcialbym w takim razie zeby osoby ktore nie slyszaly A-9000 nie wypowiadaly sie o jego dzwieku na podstawie ceny i wygladu. Bo nie widze w tym wiekszego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

elfan sytuacja z Krellem zmienila sie diametralnie - specjalnie dla Avatara posluchalem go nieco dluzej u kumpla z bylej rozglosni - konfiguracja byla sporo lepsza dla klocka ale ja za niego nie dalbym tyle kasy - ot budzetowy Krell... mysle ze mam prawo do swojego zdania

co do Siltecha - jak pisalem - nie mialem zamiaru wzniecac dyskusji bo nie potrzebowalem i nie potrzebuje znac niczyjego zdania na ten temat zreszta ten IC jest na jednym ze zdjec bo byl na odsluchach - wcale nie zagral gorzej jak sie okazalo od twojego ulubionego (niezlego zreszta) XLO z najwyzszej serii

odezwalem sie w tym watku bo szlag mnie trafia jak obserwuje twoja negacje starych klockow o ktorych nie masz zielonego pojecia - tylko tyle i nic wiecej...

a moze dostales uczulenia na Grundiga jak sie dowiedziales ze robil go de facto Marantz?:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ppred

 

Jezeli znasz troszke niemiecki, poczytaj to, co podeslal StefanB (jest tam troszke o Hi-End'owym charakterze A-9000)... Ludzie kochani? Skad u Was takie kompleksy?

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"lete przy kompie słuchasz muzyki na tym wzmaku?tak bez zaangazowania?? to nic dziwnego ze dobrze brzmi jesli muzyka leci jak tło:)"

 

disco gdzie ty tu masz wzmanke o zbesztaniu tego grundiga?czy ty wogóle rozumiesz co czytasz?? po tym co napisałes to napewno nie.....poza tym ten tekst o starych klockach ze je z reguły nie lubie....a przypomne Ci,pamietasz jak dosc niedawno miałem cd50 i go chwaliłem??,bo w swej cenie był dosc niezłym CD,no ale sa lepsze....a ty z tekstem ze ja tylko nowe....do tego tez sie juz po czesci przyzwyczaiłem,czyli do przekrecania faktów w twoim stylu...

 

A co do kabelków,to mówisz ze zagrał london lepiej..to masz słucha jak nietoperz,w takich warunkach jak było opisane podobno nie dało sie powiedziec zbyt wiele na temat klocków(pisał tak opteron) a ty kable juz wychwyciłes który lepszy...:) no,no gratuluje tak dobrego słuchu,i pewnie jak bys to wychwycił w 1 min to juz było by naprawde zadziwiajace(w sumie dla ciebie to nie sztuka),i najlepiej tak stojac bokiem do sprzetu jak na jednej z fotek:).Rozpisałem sie ale miałem z toba nie dyskutowac,wiec tym wpisem koncze jak obiecałem wczesniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

elfan zmien piaskownice bo tu cie nie chca...

co do Marantza CD 50 to baaaaardzo przecietny cdek... nawet za te pieniadze da sie kupic cos duzo lepszego - no ale przeciez ty nie masz pojecia o starych cdekach

Siltech byl podpiety przez ponad godzine ale przeciez ciebie nie bylo (opteron tez sie spoznil ponad poltorej godziny)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z serii Fine Arts niedawno za stówkę kupiłem tuner bodajże T6 lub T9 (nie pamiętam, a obecnie nie jestem w domu). Ten tunerek ma m.in DSR - obecnie chyba nieprzydatny gadżet ale kiedyś musiał kosztować niezłą kasę. Poza tym, co dla mnie ważne, ma pilota. Fajna maszynka jak za tę cenę. Niestety nie mam jeszcze przyzwoitej anteny (na razie kawałek koncentryka) ale i tak odbiór jest niezły - a mieszkam w rejonie, w którym generalnie niewiele się odbiera. Jeśli ktoś miałby jakieś ciekawe informacje nt. tego sprzętu bądź DSR - czy to jeszcze istnieje - chętnie o tym przeczytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Lete

No niezupełnie, w Stereoplay jak i Audio wielokrotnie zmieniano kryteria ocen pisząc o tym, a konkretnie podnoszono poprzeczkę wyżej i podkreślano, że klocek który dostał kiedyś 85 pkt obecnie wart jest jedynie 75 ;-)

Co do Spitzenklasse i ocen w granicach 38-40 pkt - to za stereo obecnie dostają tyle wysokie modele amplitunerów mimo podniesienia poprzeczki punktowej :) Ale to wszystko nie ma znaczenia, jeśli Tobie podoba się jak gra, ja zwracałem uwagę na zupełnie inne aspekty sprawy - a to nieprzyzwoity wzrost cen takich klocków w stosunku do ich wieku i budowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do Spitzenklasse i ocen w granicach 38-40 pkt - to za stereo obecnie dostają tyle wysokie modele

>amplitunerów mimo podniesienia poprzeczki punktowej :)

 

Zyzio, dawaj taki amplituner "na klate" (maly sparing?). Wrocisz do domu goly, bez niego... ;)

A odnosnie klasyfikacji i punkcikow to prosciej bedzie zapoznac sie raz jeszcze z tym obrazkiem.

Obserwuj w jakim towarzystwie postawiono tego klocka i odejdz w pokoju... ;)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 DM = 1000 Euro i tyle kosztowałby dziś - 4 kzł, biorąc pod uwagę wiek wart jest 500-800 zł - max ! A daję głowę, że będzie chodził po 1200 - 1400 zł leciutko ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zyzio

 

Jak wiesz, dla Ciebie od dawna caly uzywany starszy sprzet wart jest max. 800 zl (z tego, co pamietam nie wykroczyles nigdy poza te kwote)... A propos - swojego Primare na ile wyceniasz? Mysle, ze 801,50 zl spokojnie moge Ci dac... ;) Szkoda, ze Niemcy nie znaja najczesciej polskiego, bo gdyby sie dowiedzieli od Ciebie, ze A-9000 wart jest maksimum 800 zl, to by dopiero konsternacja na ebay.de powstala...

 

No i dawaj te amplitunery do sparingu - zrobie maly skladzik "pozyziowy" ;-)

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest używany starszy sprzęt (do 10lat), a sprzęt muzealny o wartosci sentymaentalnej - trzeba go oznaczać żółtymi tablicami jak samochody, a skoro nie przechodził remontu (czytaj niegrzebany) jest tyle wart i nic więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to zyzio "zasadzil" sie na kolejnym watku czyniac z niego smietnik wlasnych, niczym nie popartych tez...

Ale coz... Mam dla Ciebie ocean cierpliwosci i jak bedzie trzeba, bede tlumaczyl wszystko jak dziecku...

 

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

zyzio ile razy mam Ci tlumaczyc ze 2000 DM w 1989 roku to nie 1000 Euro? DM wtedy inaczej stala a cena 2000 byla zarezerwowana dla sprzetow z wyzszej polki - nie tak jak 4000zl dzis... chlopie nie jestes elfan masz podobno po 30-tce...

nawiasem mowiac Pioneer A 91 D dzis kosztuje sporo powyzej 2000zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uważam że sprzęt z lat osiemdziesiatych jest lepszy ,fajniejszy,wartościowszy od tandety sklepowej terazniejszej ;-)

I grają te zabytki zdecydowanie lepiej.Grundiga nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>cyjanopan

 

Powinienes dobrze obejrzec swoj chinski wzmacniacz w poszukiwaniu tanich elementow ;)

 

Odnosnie STK, to byly w A-9000 montowane rowniez STK 3102 w wersji IV, co prawdopodobnie wiele nie zmienia. Jest to fajnie brzmiaca kostka swoja droga... Mimo, ze niektorzy na STK mocno narzekaja, mi jakos bardzo odpowiada takie brzmienie, ktore jest naprawde mile i bardzo naturalne (tak, jak kiedys spodobala mi sie Diorka WS704 ktora rowniez w tym sensie miala "firmowe brzmienie" STK).

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco... ten link nie jest publiczny(!). Ludzie mi zaraz limit ruchu na serwerze wygeneruja - bede to musial zdjac za pare chwil,... ;)

 

Ten A-9000 ma pojedyncza STK 3102 IV - widac na zdjeciu od gory, wiec nie da sie przeczytac oznaczenia.

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco, miales racje...

 

W A-9000 wspomniana kosc STK pełni tylko role sterownika, natomiast stopien koncowy jest na tranzystorach i to one maja bezposredni wplyw na dzwiek....

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co dalej podoba ci się brzmienie kości STK ? hiehe ;-) A mój chiński wzmacniacz jest amerykański i bije wszystko do 10000zł, możemy zrobić porównanie , przyjme na klate wszystko w tej cenie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> disco

A co ma wiek do cen ;-) Ile razy mam Ci tłumaczyć, ze 2000 DM to jednak jest 1000 Euro :-), wtedy było to sporo kasy dla przeciętnego Polaka, ale czasy się zmieniły....i te klocki nie są wcale lepiej zbudowane od dzisiejszych pomimo cięcia kosztów, bo tak naprawdę koszty drastycznie tnie się w Media-Marketowych plastikach, ale już tak nie widać tego cięcia choćby w Denonie PMA 2000 AE :-) Tak se możemy pisać i pisać, a i tak jeden drugiego nie przekona, wkurza mnie jedynie że ciagle powołujesz się na wiek nieszczęsnego elfana, brak doświadczenia itp. itd., a nie możesz przyjąć do wiadomości chociażby tego , że Jemu jednak PMA 1560 niczym szczególnym nie zaimponował :-) Zresztą posłuchajcie sobie w Krakowie porządnych nowych klocków, a nie przypadkowo dobranych z kolumienkami na parapecie i zdziwionym wzrokiem wlepionym w kabelek XLO :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.