Skocz do zawartości
IGNORED

Piano Craft E400


yam

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupic ta mini wierze, poszukuje czegos malego ale tez i na jakosci dzwieku mi zalezy (oczywiscie to kompromis). prosze tych co sluchali Yamahe lub mini wieze innej firmy o opinie na ten temat...co proponujecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem pierwszej wersji PianoCrafta i wrążenia były pozytywne. Za 2700 zł to dobry zakup - zwłaszcza, że wygląda lepiej i jest mniejsze od tanich pełnowymaiarowych klocków. Dźwięk jest kulturalny, bez przykrych niespodzianek - na poważce słuchało się tego z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro byl Cirrus czy jak to sie pisze

Koles chcial za CD 500 i wzmacniacz tez sprzedawal

do tego stare m1 lub cos innego i masz sprzecik jak malowany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wziąć coś z Allegro trzeba mieć trochę wiedzy, doświadczenia i...trochę odwagi. Czasami komuś zależy na posiadaniu gwarancji (abstrahuje w tej chwili od dyskusji z wątku o Allegro). E400 to dobry wybór. Za 2700 z kolumnami (co prawda maleńkimi i podającymi dziwny żywy i zarazem pudełkowy dźwięk) trudno znależć coś lepszego. Potwierdzam to co dzarro pisze o dźwięku. Natomiast trochę drożej już będzie kosztował TEAC z serii H300. Powiedzmy ok. 650 za Tannoy M1 + ok. 2500 wzmacniacz (a nie amplituner jak w przypadku E400) i cedek. Dźwięk żywy i szczegółowy. Generalnie niedoceniane maleństwo. Osobiście wolę TEACa od Yamahy (TEACa mam w sypialni a E400 ma mój brat). Natomiast jeżeli masz zamiar to kupować w swoim mieście to zdecydowanie łatwiej będzi Ci pewnie kupić Yamahę, po Teac'a trzeba się ruszyć do W-wy.

 

Pzdr.

 

PS Kable od razu wyrzuć i licz się z wydatkiem rzędu 200PLN na nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim drugim sprzętem jest Pianocraft E 150 (obecny E 300), którefgo kupiłem w Austii za równowartość 1200 zł- w tej cenie jest to rewelacja na rewelacjami -dźwięk naturalny, szczegółowy i przyjemny, a poza tym dynamiczny. Jedyne co w zasadzie mogę zarzucić to brak niskiego basu, ale za to ten średni jest szybki i doskonale kontolowany- ta mała Yanmaszka naprawdę ma cechy audiofilskiego "dorosłego" sprzętu, a przy tym nie kosztuje fortuny. Jedyne co trzeba wymienić to kabelki- to niejako obowiązek, bo fabryczne są "okrutnie paskudne" Ja używam głośnikowych Eagle Alpha 2,5 mm- obecnie w cenie 28 zł/m ( www.rcm.com.pl), które sprawdzają się wyśmienicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie zacytować post, który pojawił się w kwietniu na grupie pl.rec.audio:

 

From: "Radek Rojek"

Newsgroups: pl.rec.audio

Subject: Yamaha Pianocraft

Date: Wed, 16 Apr 2003 21:58:20 +0000 (UTC)

[...]

Chcialbym poinformowac zainteresowanych sprzetem z tematu, ze w niemieckim MediaMarkt wystepuje w b. korzystnych cenach.

Osobiscie dzisiaj nabylem CRX-E400 za 319 Euro, co przy naszej cenie w MM (2649 PLN) jest co najmniej super okazja. CRX-E300 kosztowal 279 Euro.

Kupowalem w Schwedt nad Odra. Nie wiem czy w kazdym MM tak jest, ale w tym bylo bardzo bardzo duzo sprzetu z takimi wyjatkowymi cenami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja przed rokiem za MCR E-150 w Austrii zapłaciłem 299 Euro, bardzo możliwe, że w Niemczech jest jeszcze taniej, nie pozostaje nic innego jak sprawdzić, bo nie ulega wątpliości, iż ceny w Audioklanie są moooocno przesadzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesli chodzi o ceny w niemieckim shwedt to po czesci sie zgadzam!

Bylem wlasie tam niedawno i kupilem mojemu koledze wlasnie taki sprzet - pianocrafta 400. Cena byla bardzo atrakcyjna... po odliczeniu podatku wyszlo ponizej 300 euro. Jednak byl to sprzet z WYSTAWY wiec sadze, ze dlatego tylko tyle kosztowal. Bede kolejny raz jechal do niemiec na weekend wiec moge zobaczyc w media ile co kosztuje. A poza tym Media w schwedt to strasznie ubogo zaopatrzony sklep... Szczecinski to przy nim kolos ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne...juz sie zdecydowalem i kupuje...bylem z zona w MM widzialem E 400 gold...podobala sie i zonie i mnie (b. zadka sytuacja)...i gra rzeczywiscie nie zgorzej...wiec kupuje...ale nie w kraju...mimo patriotyzmu to uwazam ze ceny sprzetu w polsce to wrecz zlodziejstwo...a do niemiaszkow nie jest daleko...jaki interkonekt i k. glosnikowe polecacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata chodzi z najtańszymi Black Rhodium i jest ok. Tylko wyjscia na amplitunerze są takie gówniane, banany i widełki odpadają, pozostaje poprostu ocynować końce kabli od strony amplitunera i przykręcić śrubą.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - też myślę o pianocraft, ale trochę martwi mnie brak basu. Czy ktoś probował podlaczyc do tego jakis malutki soobwuferek? W malym pokoju 10m2 to podobno zbrodnia, ale jakies DYI o malej mocy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w Pianocrafcie jest tak podrasowany, że na 10 m wystarczy w zupełności. U mojej byłej gra to na piętnastu, a masuje żołądek. Oczywiście nie jest to zasługą przetworników, a bas refleksów, które dostrojono tak, że podmuch powietrza powala drzewa na swojej drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w Pianocrafcie jest dobrej jakości, z tym że nie ma najniższych składowych. Pewnie, że mozna podłączyć subwooferek z dobrze kontrolowanym basem jak np. Koda SW 850 lub 1000, czy Elac za ok. 1 kzł. Wyjście w Pianocrafcie jest, więc spróbować można, odsłuchać, jak się spodoba to kupić !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od piatkowego wieczoru mam pianocrafta E400Gold...ladne cacko i ladnie gra...wymienilem kabelki gosnikowe na Cordiala 2.5mm2 ...interkonekt bandridge profigold pga 4200...no i oczywiscie nie mogle mie powstrzymac by nie zajrzec do srodka...naped w CD niczym sie nie rozni od tego w CDX 596...wzmacniacz...alps, koncowka na dyskretnych elementach...niezly radiator...kolumienki...no tu jest miejsce na ulepszenia...kondensatorki w zwrotnicy to elektrolity...8.2uF przy niskotonowcu i 3,3uF w szeregu z gwizdkiem (tego koniecznie trzeba wymienic)...czy ktosc z forumowiczow moze cos "ulepszal" juz w pianocrafcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy PianoCrafta: czy CD naprawdę tak szumi jak gdzieniegdzie mozna przeczytać ? W mediamarkt nic nie słychać, ale jak się przyniesie do domu, to może być inaczej... czy ktoś wyciszał może to maleństwo ?

I jeszcze jedno pytanie: jakie kable / interconect ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywalem zdjecia napedow yamahy CDX 596 z tym od piano ...wyglada na ten sam...a dla dociekliwych to w ktoryms nr HIFIiM jest test CDkow, mozna zobaczyc wnetrza...porownajcie wyglad napedu CDX 596 i CA 500...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.