Skocz do zawartości
IGNORED

Piano Craft E400


yam

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupic ta mini wierze, poszukuje czegos malego ale tez i na jakosci dzwieku mi zalezy (oczywiscie to kompromis). prosze tych co sluchali Yamahe lub mini wieze innej firmy o opinie na ten temat...co proponujecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem pierwszej wersji PianoCrafta i wrążenia były pozytywne. Za 2700 zł to dobry zakup - zwłaszcza, że wygląda lepiej i jest mniejsze od tanich pełnowymaiarowych klocków. Dźwięk jest kulturalny, bez przykrych niespodzianek - na poważce słuchało się tego z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wziąć coś z Allegro trzeba mieć trochę wiedzy, doświadczenia i...trochę odwagi. Czasami komuś zależy na posiadaniu gwarancji (abstrahuje w tej chwili od dyskusji z wątku o Allegro). E400 to dobry wybór. Za 2700 z kolumnami (co prawda maleńkimi i podającymi dziwny żywy i zarazem pudełkowy dźwięk) trudno znależć coś lepszego. Potwierdzam to co dzarro pisze o dźwięku. Natomiast trochę drożej już będzie kosztował TEAC z serii H300. Powiedzmy ok. 650 za Tannoy M1 + ok. 2500 wzmacniacz (a nie amplituner jak w przypadku E400) i cedek. Dźwięk żywy i szczegółowy. Generalnie niedoceniane maleństwo. Osobiście wolę TEACa od Yamahy (TEACa mam w sypialni a E400 ma mój brat). Natomiast jeżeli masz zamiar to kupować w swoim mieście to zdecydowanie łatwiej będzi Ci pewnie kupić Yamahę, po Teac'a trzeba się ruszyć do W-wy.

 

Pzdr.

 

PS Kable od razu wyrzuć i licz się z wydatkiem rzędu 200PLN na nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim drugim sprzętem jest Pianocraft E 150 (obecny E 300), którefgo kupiłem w Austii za równowartość 1200 zł- w tej cenie jest to rewelacja na rewelacjami -dźwięk naturalny, szczegółowy i przyjemny, a poza tym dynamiczny. Jedyne co w zasadzie mogę zarzucić to brak niskiego basu, ale za to ten średni jest szybki i doskonale kontolowany- ta mała Yanmaszka naprawdę ma cechy audiofilskiego "dorosłego" sprzętu, a przy tym nie kosztuje fortuny. Jedyne co trzeba wymienić to kabelki- to niejako obowiązek, bo fabryczne są "okrutnie paskudne" Ja używam głośnikowych Eagle Alpha 2,5 mm- obecnie w cenie 28 zł/m ( www.rcm.com.pl), które sprawdzają się wyśmienicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie zacytować post, który pojawił się w kwietniu na grupie pl.rec.audio:

 

From: "Radek Rojek"

Newsgroups: pl.rec.audio

Subject: Yamaha Pianocraft

Date: Wed, 16 Apr 2003 21:58:20 +0000 (UTC)

[...]

Chcialbym poinformowac zainteresowanych sprzetem z tematu, ze w niemieckim MediaMarkt wystepuje w b. korzystnych cenach.

Osobiscie dzisiaj nabylem CRX-E400 za 319 Euro, co przy naszej cenie w MM (2649 PLN) jest co najmniej super okazja. CRX-E300 kosztowal 279 Euro.

Kupowalem w Schwedt nad Odra. Nie wiem czy w kazdym MM tak jest, ale w tym bylo bardzo bardzo duzo sprzetu z takimi wyjatkowymi cenami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ja przed rokiem za MCR E-150 w Austrii zapłaciłem 299 Euro, bardzo możliwe, że w Niemczech jest jeszcze taniej, nie pozostaje nic innego jak sprawdzić, bo nie ulega wątpliości, iż ceny w Audioklanie są moooocno przesadzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jesli chodzi o ceny w niemieckim shwedt to po czesci sie zgadzam!

Bylem wlasie tam niedawno i kupilem mojemu koledze wlasnie taki sprzet - pianocrafta 400. Cena byla bardzo atrakcyjna... po odliczeniu podatku wyszlo ponizej 300 euro. Jednak byl to sprzet z WYSTAWY wiec sadze, ze dlatego tylko tyle kosztowal. Bede kolejny raz jechal do niemiec na weekend wiec moge zobaczyc w media ile co kosztuje. A poza tym Media w schwedt to strasznie ubogo zaopatrzony sklep... Szczecinski to przy nim kolos ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne...juz sie zdecydowalem i kupuje...bylem z zona w MM widzialem E 400 gold...podobala sie i zonie i mnie (b. zadka sytuacja)...i gra rzeczywiscie nie zgorzej...wiec kupuje...ale nie w kraju...mimo patriotyzmu to uwazam ze ceny sprzetu w polsce to wrecz zlodziejstwo...a do niemiaszkow nie jest daleko...jaki interkonekt i k. glosnikowe polecacie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego brata chodzi z najtańszymi Black Rhodium i jest ok. Tylko wyjscia na amplitunerze są takie gówniane, banany i widełki odpadają, pozostaje poprostu ocynować końce kabli od strony amplitunera i przykręcić śrubą.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - też myślę o pianocraft, ale trochę martwi mnie brak basu. Czy ktoś probował podlaczyc do tego jakis malutki soobwuferek? W malym pokoju 10m2 to podobno zbrodnia, ale jakies DYI o malej mocy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w Pianocrafcie jest tak podrasowany, że na 10 m wystarczy w zupełności. U mojej byłej gra to na piętnastu, a masuje żołądek. Oczywiście nie jest to zasługą przetworników, a bas refleksów, które dostrojono tak, że podmuch powietrza powala drzewa na swojej drodze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w Pianocrafcie jest dobrej jakości, z tym że nie ma najniższych składowych. Pewnie, że mozna podłączyć subwooferek z dobrze kontrolowanym basem jak np. Koda SW 850 lub 1000, czy Elac za ok. 1 kzł. Wyjście w Pianocrafcie jest, więc spróbować można, odsłuchać, jak się spodoba to kupić !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od piatkowego wieczoru mam pianocrafta E400Gold...ladne cacko i ladnie gra...wymienilem kabelki gosnikowe na Cordiala 2.5mm2 ...interkonekt bandridge profigold pga 4200...no i oczywiscie nie mogle mie powstrzymac by nie zajrzec do srodka...naped w CD niczym sie nie rozni od tego w CDX 596...wzmacniacz...alps, koncowka na dyskretnych elementach...niezly radiator...kolumienki...no tu jest miejsce na ulepszenia...kondensatorki w zwrotnicy to elektrolity...8.2uF przy niskotonowcu i 3,3uF w szeregu z gwizdkiem (tego koniecznie trzeba wymienic)...czy ktosc z forumowiczow moze cos "ulepszal" juz w pianocrafcie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy PianoCrafta: czy CD naprawdę tak szumi jak gdzieniegdzie mozna przeczytać ? W mediamarkt nic nie słychać, ale jak się przyniesie do domu, to może być inaczej... czy ktoś wyciszał może to maleństwo ?

I jeszcze jedno pytanie: jakie kable / interconect ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywalem zdjecia napedow yamahy CDX 596 z tym od piano ...wyglada na ten sam...a dla dociekliwych to w ktoryms nr HIFIiM jest test CDkow, mozna zobaczyc wnetrza...porownajcie wyglad napedu CDX 596 i CA 500...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.