Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 6000zł


SPatryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie, chciałbym zaznaczyć, że jestem zielony w temacie, więc proszę o wyrozumiałość w komentarzach. Lubię i doceniam dobrą jakość dźwięku, ale nie znam się na stronie technicznej.

Szukam nagłośnienia do salonu 25 m2, który połączony jest z otwartą kuchnią 10m2 i korytarzem 6m2 (razem około 41 m2). Kolumny będą stały w odległości 4,5 metra od sofy.

Zakładam budżet w wysokości do 6 000 zł.

Sprzętu będę używał w 70% do oglądania filmów i seriali, w 30% do słuchania muzyki (głównie ze Spotify i z radia internetowego). W telewizji frajdę w słuchaniu czerpię raczej ze ścieżki dźwiękowej (np. Dark, Interstellar, Blade Runner 2049, itp.) niż z efektów dźwiękowych np. w Marvelu. Muzyka to w większości gatunki prezentowane przez Nowy Świat i 357, czyli polska muzyka alternatywna, trochę elektronicznej, instrumentalnej, rapu.

Poniżej kilka pytań i teorii do potwierdzenia (lub nie :-)):

1.       Zakładam, że do moich potrzeb zestaw stereo będzie lepszym rozwiązaniem, niż zestaw kina domowego, bo – za tą samą kwotę dostanę sprzęt wyższej klasy; - do filmów które lubię oglądać stereo lepiej się nadaje.

2.       Chciałbym mieć sprzęt w miarę łatwy i intuicyjny w obsłudze (także dla małżonki), więc skłaniam się stronę amplitunera, a nie zestawu wzmacniacza z czymś „smart”. Słuchanie muzyki ze Spotify przez telewizor, podłączony do wzmacniacza to moim zdaniem trochę słabe rozwiązanie.

3.       Oczywiście chciałbym umówić się na odsłuch wstępnie wybranych zestawów – czy moglibyście polecić dobrych specjalistów, najchętniej w południowej części Poznania?

4.       No i przede wszystkim prosiłbym o poradę z zestawami pasującymi do moich potrzeb, które powinienem brać pod uwagę i posłuchać jak grają.
Na razie zupełnie wstępnie zakładam, że zestaw Denon dra-800h + Klipsch RP 6000 F będzie warty uwagi i odsłuchu.

5.       Czy waszym zdaniem możliwe będzie wypożyczenie np. 2 wybranych zestawów do domu w celu dokonania ostatecznego wyboru? Mam obawy, że ze względu na inną akustykę wnętrza sprzęt może zagrać inaczej, niż w przygotowanej sali. Ewentualnie, ile taka usługa może kosztować?

Z góry dziękuję za wszystkie porady i propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SPatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem również zestaw stereo będzie znacznie ciekawszą opcją, pozwoli na więcej. Z czasem będziesz mógł go rozbudować do pełnoprawnego kina domowego. 

Bardzo ciekawymi opcjami będą kolumny takie jak Pylon Pearl 27, Heco Aurora 700, System Audio 40, Focal Chora 816, czy Q Acoustics 3050i. Wszystkie poza Heco i Pylonami mamy za 3 tys PLN za parę, bo są to kolumny z outletu, głównie powystawowe lub po zwrotach. 

Do tego możesz dołożyć taki wzmacniacz jak Octavio Amp — wszystko w jednym, ciepłe brzmienie, niewielka obudowa i bardzo dobrze działające usługi streamingowe. Dobrą opcją jest również Cambridge Audio AXR100 w połączeniu z WiiM Mini. 

W razie czego zapraszamy na odsłuchy i wypożyczenia do nas, jest kawałek z Poznania, ale mamy na miejscu bardzo wiele opcji 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, SPatryk napisał:

Na razie zupełnie wstępnie zakładam, że zestaw Denon dra-800h + Klipsch RP 6000 F będzie warty uwagi i odsłuchu.

Biorąc pod uwagę łatwą obsługę dla małżonki ten zestaw może być dość ciekawym wyborem. Czy dźwiękowo i jakościowo można lepiej? Jasne, że można np. Heco Aurora 700, Cambridge Audio AXR100 w połączeniu z WiiM Mini. tak jak radzi Q21 

Pytanie jest inne, który z zestawów Ci przypasuje bardziej 🙂 Ja osobiście mam Denona z Klipsch RP280( choć w tym roku będę zmieniać elektronikę na coś wydajniejszego prądowo bo jednak RP280 to kawał kolumny) ale zmierzam do tego, że mi osobiście bardziej przypadło do gustu zestawienie Denona z Klipschem ale HECO z Cambridge jest takim jakby pewniejszym wyborem, pasującym większej grupie ludzi niż Klipsch z Denonem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6000zł kupisz najbardziej podstawowe kino, więc szału nie będzie. Za 6tys. kupisz w miarę okej stereo, aczkolwiek lepszą opcją od Denona jest Cambridge Audio AXR100 + Taga TWA-10b (streamer). Do tego proponuję i zalecam ciepłe kolumny podłogowe takie jak Heco Aurora 700 lub JBL Stage A180.

W przyszłości zawsze możesz dokupić subwoofer do tego systemu by podkreślić efekty w filmie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tu mocno pochylił jescze nad rozwiązaniem punktu 1.

70 procent to kino.

Być może do tej pory nie miałeś okazji słuchać serialu na ścieżce 5.1 ale uwierz że efekt jest kompletnie inny.

Oczywiście przejście z nagłośnienia telewizyjnego na zestaw stereofonicznych też poprawi ci znacznie dźwięk.

Jednak kino to kino.

Tą kwestię zostawiam wam obecnie amplitunery kina domowego są dość drogie więc tutaj budżet byłby faktycznie mocno napięty

Jeśli stereo to Cambridge axr100 z wiim mini i heco Aurora 700.

Amplitunery sieciowe jak Onkyo czy denon mają słabsza obsługę od tego wiim. 

A kładziesz go po prostu za amplitunerem i nikt go nie widzi. 

Znacznie przyjemniejszy w obsłudze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, bardzo dziękuję za wszystkie opinie. Daliście mi sporo do myślenia i do dokształcenia się przed wizytą na odsłuchu 😊

Niestety widzę, że z bólem serca, ale będę musiał zrezygnować z Denona, bo jako fachowcy jesteście wszyscy zgodni, że w moim przedziale cenowym nie ma modelu godnego uwagi…

@ Piotr Sunido, dzięki za zasianie ziarnka niepewności, ale jednak zostaję ostatecznie przy stereo, bo:
- na efekciarskie filmy i tak chodzę do IMAXa;
- na dobrej jakości kino domowe musiałbym wydać co najmniej 2x tyle co zakładam.

 

Jestem umówiony na odsłuch w audiostrefa.pl w Poznaniu:
- Kolumny: Pylon Audio Pearl 27, Paradigm Monitor SE 3000F, DALI SPEKTOR 6;
- Elektronika: Cambridge Audio AXR100, Exposure 1010 AMP, Yamaha A-S501;
- Odtwarzacz sieciowy: TAGA Harmony TWA-10B

Założenie mam zaproponowane takie, że na Cambridge Audio AXR100 odsłuchujemy kolumny, a najfajniejsze brzmienie sprawdzamy z pozostałymi wzmacniaczami. Test robimy na przygotowanej przeze mnie wcześniej playliście ze Spotify.

Macie jakieś uwagi do powyższego?
Może coś z zaproponowanego sprzętu bardzo do siebie nie pasuje, albo ogólnie jest niewarte uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SPatryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SPatryk Cześć. Właśnie jestem w trakcie testowania Tagi Harmony HTA 1000B i powiem Ci, że jeśli w tym salonie do którego się wybierasz mają go na stanie, to koniecznie go posluchaj. Mialem Yamahe A-S501 i to nie ta liga. Na prawdę warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SPatryk napisał:

Macie jakieś uwagi do powyższego?

Owszem ! Zrezygnuj ze Spotify i przejdź na Tidal ! Po co Ci dobry sprzęt jak zabijasz muzykę słabą jakością ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piopio napisał:

Owszem ! Zrezygnuj ze Spotify i przejdź na Tidal ! Po co Ci dobry sprzęt jak zabijasz muzykę słabą jakością ? 

Na razie jeszcze nie mam dobrego sprzętu, ale mam za to biblioteki z playlistami zbieranymi od 6 lat i rodzinny plan taryfowy, z którego korzysta 5 osób. Do tego bardzo lubię podpowiedzi Spotity, budowane na bazie tego co słucham.

Oczywiście nie wykluczam, że masz rację, ale chyba najpierw wybiorę sprzęt na czymś co znam, a później sprawdzę czy Spotify faktycznie zabija muzykę 🙂

PS. Może wreszcie wyjdzie zapowiadany od dawna Spotify HiFi.

2 godziny temu, hary1357 napisał:

@SPatryk Cześć. Właśnie jestem w trakcie testowania Tagi Harmony HTA 1000B i powiem Ci, że jeśli w tym salonie do którego się wybierasz mają go na stanie, to koniecznie go posluchaj. Mialem Yamahe A-S501 i to nie ta liga. Na prawdę warto posłuchać.

Hej, widzę, że mają na stanie ten wzmacniacz - zapytam, czy będzie możliwy odsłuch.
Dzięki za polecenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma co liczyć na Spotify hifi. Polecam Ci Deezera, jakość moim zdaniem lepsza nawet niż Tidal, a algorytm podpowiedzi porównywalny że Spotify... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SPatryk napisał:

Oczywiście nie wykluczam, że masz rację, ale chyba najpierw wybiorę sprzęt na czymś co znam

I możesz się pomylić przy wyborze testując sprzęt na Spotify. W salonie mają Tidal więc graj swoje utwory z Tidal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

I możesz się pomylić przy wyborze testując sprzęt na Spotify. W salonie mają Tidal więc graj swoje utwory z Tidal. 

OK, poczytałem i przyznaję rację - wolę przetestować w jakości 9216 kbit/s, niż 320 kbit/s.
Zrobię jak radzisz - dzięki za zwrócenie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stach_s napisał:

Raczej nie ma co liczyć na Spotify hifi. Polecam Ci Deezera, jakość moim zdaniem lepsza nawet niż Tidal, a algorytm podpowiedzi porównywalny że Spotify... 

Czysta prawda, szczególnie co do systemu rekomendacji w Deezer...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię Spotify 

Owszem tidal gra lepiej. Jeśli faktycznie bardzo skupiasz się na odsłuchu nic nie robisz innego przy tym to warto. Jeśli to jednak dodatek to Spotify jest po prostu fajny. 

Ok to zostań przy stereo.

Daj znać po odsłuchu. Podejdź do niego na luzie. Słuchaj siebie a nie sprzedawcy 🙂

pozdr

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast Tidala polecę Amazon Music, jakoś najlepiej mi się słucha na nim 😉 

Podziel się wrażeniami po odsłuchu!

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, że po przeczytaniu Twojego posta zupełnie zgłupiałem. W zeszły piątek wrzuciłem bardzo podobne zapytanie, również w budżecie 6000 zł i odpowiedzi są tam zupełnie inne niż u Ciebie - ale może nie widzę jakichś subtelnych różnic. Ech, nie będzie łatwo kupić tego sprzętu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kubson77 napisał:

A ja Ci powiem, że po przeczytaniu Twojego posta zupełnie zgłupiałem. W zeszły piątek wrzuciłem bardzo podobne zapytanie, również w budżecie 6000 zł i odpowiedzi są tam zupełnie inne niż u Ciebie - ale może nie widzę jakichś subtelnych różnic. Ech, nie będzie łatwo kupić tego sprzętu...

A ja widzę sporo elementów wspólnych 🙂
Większość speców poleca wzmacniacz Yamaha albo Cambridge, kolumny Pylon Audio Pearl, Heco Aurora i do tego streamer.
I tak uważam, że najważniejszy jest odsłuch, a forum pomaga mi w jako takim przygotowaniu teoretycznym 🙂

Tylko że tutaj zaczynają się lekkie schody, bo nie znalazłem w Poznaniu sklepu, który mógłby mi np. pokazać zestaw Cambridge Audio AXR100 z Heco Aurora 700... 

Zobaczymy, jeśli spodoba mi się coś co proponują w audiostrefa.pl to zostanę u nich, jeśli nie to wybiorę się na wycieczkę np. do Q21.

 

W dniu 5.06.2023 o 17:41, SPatryk napisał:

Jestem umówiony na odsłuch w audiostrefa.pl w Poznaniu:
- Kolumny: Pylon Audio Pearl 27, Paradigm Monitor SE 3000F, DALI SPEKTOR 6;
- Elektronika: Cambridge Audio AXR100, Exposure 1010 AMP, Yamaha A-S501;
- Odtwarzacz sieciowy: TAGA Harmony TWA-10B

Chłopaki, pomóżcie jeszcze trochę 🙂
Co sądzicie o Yamaha A-S501 - przyznam, że bardzo podoba mi się wizualnie, przynajmniej na zdjęciach.
Czy Dali Spektor i Paragigm Monitor to dobre połączenie z Cambridge lub Yamahą?
Czym Dali Spektor różni się od Dali Oberon? 

Przepraszam, że zawracam 4 litery, ale chciałbym się przygotować na test, żeby nie polegać wyłącznie na opinii i wiedzy sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polegać będziesz głównie na własnym słuchu 🙂 Poproś o ustawienie konkretnych zestawów i sprawdzisz samemu, to najlepsza opcja. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SPatryk Mnie też wizualnie podoba się Yamaha i wiesz kiedyś ja kupiłem. Najpierw as301, później 501 i dwóch się pozbyłem 🙂 Także wiesz. Słuchaj, nie oglądaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza do polecenia jest taka sama. Ale o finalnym sprzęcie do wybrania decydujesz tylko ty.

Polecenia mogą się delikatnie różnic bo inne aspekty jak oczekiwanie względem wyglądu, dźwięku mogą być różne.

Nie wszyscy którzy mają taki budżet wybiorą to samo.

To naturalne.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 21:00, Q21 napisał:

Polegać będziesz głównie na własnym słuchu 🙂 Poproś o ustawienie konkretnych zestawów i sprawdzisz samemu, to najlepsza opcja. 

Najlepsza rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 11:05, Q21 napisał:

 Podziel się wrażeniami po odsłuchu!

Jestem umówiony na odsłuch dopiero 24.06., więc proszę o chwilę cierpliwości 🙂

Na pewno podzielę się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.06.2023 o 10:25, SPatryk napisał:

Jestem umówiony na odsłuch dopiero 24.06., więc proszę o chwilę cierpliwości 🙂

Na pewno podzielę się wrażeniami.

Takie terminy czy ty tak wybrałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Takie terminy czy ty tak wybrałeś?

Chciałem w sobotę, bo w tygodniu mielibyśmy mało czasu po mojej pracy.
Pierwsza im nie pasowała, druga mi, więc została trzecia w kolejności 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SPatryk napisał:

Chciałem w sobotę, bo w tygodniu mielibyśmy mało czasu po mojej pracy.
Pierwsza im nie pasowała, druga mi, więc została trzecia w kolejności 🙂

 

Ok ok 🙂

TO wszystko w normie. Dzięki za informacje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.06.2023 o 11:13, Kubson77 napisał:

A ja Ci powiem, że po przeczytaniu Twojego posta zupełnie zgłupiałem. W zeszły piątek wrzuciłem bardzo podobne zapytanie, również w budżecie 6000 zł i odpowiedzi są tam zupełnie inne niż u Ciebie - ale może nie widzę jakichś subtelnych różnic. Ech, nie będzie łatwo kupić tego sprzętu...

nie czytaj za wiele tylko udaj się do dużego salonu najlepiej i posłuchaj kilku rzeczy żeby mieć porównanie. 

Każdy z nas ma inne odczucia po odsłuchach dlatego warto wziąć to na "własne uszy"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej, 3 godziny odsłuchów i już miałem mały mętlik w uszach 😉

Najgorsze w wyborze było to, że niektóre utwory lepiej brzmiały na jednych kolumnach, a drugie na innych...

Ostatecznie zdecydowałem się na zestaw chyba najbardziej uniwersalny i w większości brzmiący dla mnie najfajniej, czyli: Cambridge AXR100, Pylon Pearl 27, Taga TWA-10b plus kable Melodika MD2R10 do Tagi i Melodika MDC2250 do kolumn.

Dziękuję za Waszą pomoc i wszystkie porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego słuchania! Przyjemny zestaw 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.