Skocz do zawartości
IGNORED

do użytkowników dvd yamahy 530


maniura

Rekomendowane odpowiedzi

napiszscie prosze swoje opnie

1.jak z czytaniem dyskow (szczegolnie zarysowanych - niektore odtwarzacze nie maja z tym zadnych problemow)2.jak brzmienie stereo i w kinie

pytam bo na tym forum spotkalem sie z opnia o usterowosci w/w odtwarzacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Yamahe 530. Z odtwarzaniem płytek nagrywanych nie ma proglemu. Próbowałem różnego rodzaju nośników - bez problemów. Natomiast sprawa usterkowości sprżetu - jest prawdziwa.

Osobiśie tego doświadczyłem. DVD wylądowało w serwisie. Trwało to 2 tygodnie i chłopaki wymienili pick-ul - laser na nowy.

 

Osobiście spotkałem się z jeszcze jednym takim przypadkiem - nasz kolega z forum - krzysiekk - też miał ten sam problem.

 

CASKP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

tak jak napisał CAS, u mnie również wymieniono cały zespół lasera, raptem po 3 miesiącach użytkowania. objawy - pikselosa i przeskakiwanie rozdziałów na nowych, dopiero odfoliowanych płytach.

ale ogólnie to czyta wszystko, najbardziej nieprawdopodobnie porysowane płyty (w tym audio - mam taką jedną z popękanym nośnikiem od drugiej strony).

co do jakości stereo, hm powiem tak. mam 15 letni cd player kenwooda. jak go podłączyłem do yamahy 430 interkonektem analogowy, a potem tak samo podłączyłem y530, to nie słyszałem żadnej ale to żadnej różnicy. może bym usłyszał jakbym porównał z jakimś nowoczesnym odtwarzaczem albo wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> krzysiekk

 

Trochę przerobiłem 530. przykręciłem do podstawy dvd specjalnie wyfrezowaną 20 mm płytę aluminiową oksydowaną na czarno (dvd jest czarne) + 4 nóżki aluminiowe - kolor srebrny.

Fajnie teraz wygląda. Za płytę + frezowanie + oksydowanie + nużki dałem na 2 flaszki - więc chyba się opłacało :)

 

Zrobię fotkę - to podeślę.

 

P.S. Myślę teraz nad wykonaniem stend'ów z alluminium - chłopaków suszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Przecież ta Yamaha to nic innego jak tandetny (to opinia sprzedawcy) Philips 723 włożony w inną obudowę ze znaczkiem Yamahy i sprzedawany po wyższej cenie... Brutalne, ale prawdziwe. Identyczne menu, możliwości i parametry. Ponadto, napęd ten pracuje tak głośno, że ciche słuchanie muzyki w nocy po prostu irytuje. No, ale do słuchania muzyki to się kupuje CD a nie DVD (no, chyba że jest to Denon DVD-900 ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowa obserwacja, bo nie jestej uzytkownikiem i nie pałam sympatią do Yamahy. Niedawno byłem w niewielkim serwisie audio, żeby przestroić stary tuner. Okazało się, że serwisują oni dla dystrybutora czy jakiegoś marketu urządzenia Yamahy. "Na warszatcie" stało tego sporo i to głównie DVD niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam odtwarzacz od 2 miesiecy; teraz mozna go kupic o 200 zł taniej i to nowszy model 540 - wiec jestem troche niepocieszony;

Co do modelu 530, to faktycznie zarzucam mu głośną pracę na płytach, które są zabrudzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.