Jump to content
IGNORED

Shure M 44-MB i nastepcy

Sabatiel

Recommended Posts

wzasadzie to dzis nowe wkladki shure oparte o ta konstukcje to M44-G i M44-7. druga jest chyba dedykowana dejotom, a pierwsza do wszechstronnego uzytku. ja niestety nie mialem okazji testowania tych wkladek. czy ktos z forumowiczow mial by cos do powiedzenia o nich? ktora z nich jest najbardziej zblizona do "orginalu"? dzieki z gory.

btw. dodam tylko ze ceny ich spadly do 185 zl! wiec watro by podyskutowac o nich.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to moze sam sobie pogadam.. ciekawy link opisujacy te wkladki

Hidden Content

badz co badz punkt widzenia dejotowski, ale jak ktos ma ciekawsze recenzie niech da cynk.

ciekawe czy w tych sklepach dj mozna sobie posluchac roznych wkladek. moze maja w headshelach, leza sobie rzadkiem. marzenie, polska psia mac, ale kopne sie chyba do ktoregos i napisze cos wiecej. (cholera nigdy nie bylem w tych przypytkach szatanskich, ale co .. kurna nie ma innych sklepow. pomijam audiofilskie z wkladkami powyzej 1kilo zl) niech to szlag, nigdy bym nie pomyslal ze jak wroce do patefonow to okaze sie zajlepszym zrodlem sprzetu i info sa kolesie nawalajacy techno w klubokawiarni! AAA!!

Hidden Content

Hidden Content

No to moze nie zupełnie na temat następców shura M 44MB ale ogólnie o shure'ach. Mam okazj`e być posiadaczem Sh.. M44MB ,M 70B, M 75 B, M 91-MGD. M 95 HE/

Generalnie linnia tych Shure prezentuje wkładki o dużej dynamice. bardzo plastyczne w brzmieniu. Najbarziej zblizona brzmieniowo jest M 95 HE(może wynik igły Hyper eliptic). Natomiast igły 70,75, to średniaki.Zaletą starej MB 44 był podobnie jak M95 mały nacisk igły 0,75-1,5 G. Pozwala to na wzgledą "oszczędność" płyt. Niestet nie masz co liczyć na mozliwość odsłuchu wkładki. Materia igły jest tak delikatną że nikt nie będzie ryzykował odtwarzania nosnika w nieznanym stanie.Proponuje w ramach klubu audio -melo , zrobić wieczorki porównawcze gdzie będzie można z własną wkładką w headshellu przyjść i dokonać odsłuchu.

Hidden Content

nic to.. w piatek robie wyprawe po dj sklepach w wawie hehe. farbuje wlosy na zolto, stawiam na zel i do boju. zdam relacje. cos czuje ze moze to byc ciekawe zrodlo przyzwoitych wkladek w okolicy 200 zl.

dzieki conri za informacje:)

Hidden Content

Mam wkładkę Shure M97xE od około 3 miesięcy. Gramofon to Rega Planar 3. Z wkładką Rega Elys nie mogłem wręcz słuchać swoich płyt. Ograniczenie pasma o dynamice nie wspominając. Shure kupiłem mając w pamieci ich wkładki jeszcze z lat siedemdziesiątych (Fonomaster). Model M97xE jest drugim od góry po wycofanym z produkcji V15VxMR. Nie żałuję zakupu (ok 400 zł). Lekka, grająca u mnie z naciskiem 1,2 - 1,3 g wkładka spisuje się dla mnie świetnie i to pomimo niezbyt wyrafinowanego okablowania wewnętrznego samego gramofonu. W ostrym roku może zabraknąć nieco dynamiki, ale to przeciez w ogóle cecha analogów. M97xE dostarczana jest w opakowaniu i w zestawie jakich nie powstydził by się chyba Mont Blanc. To margines, ale miły. Nie mam zamiaru w najbliższym czasie czynić z tym istotnym elementem gramofonu żadnych dalszych eksperymentów. Pozdrawiam - WS

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.