Skocz do zawartości
IGNORED

Czy dobry wybór – Pianocraft?

chrobotek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ekspertów! Niedawno odkryłem, że istnieje sprzęt lepszy od mojej kobry Panasonica i postanowiłem zakupić coś co będzie grało nieco lepiej. Po uważnej lekturze forum doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem dla mnie będzie Pianocraft E600 z DVD, bo chcę od czasu do czasu oglądać filmy.

Niepokoją mnie jednak doniesienia o rzekomym „cykaniu” napędu DVD w tych wieżach. Czy to dotyczy wszystkich modeli? Czy bardzo przeszkadza?

Nie ukrywam też, że lubię mocny bas, więc chyba będę musiał dokupić subwoofer. No chyba, że do pokoju 16m te głośniki Pianocrafta wystarczą i dadzą sporo mocnego basu, co sądzicie?

Muzyka jaką słucham to elektroniczna (JM Jarre, Tangerine Dream, Biliński) ale czasami też U2, Republika. Czy sądzicie że do takiej muzy Pianocraft będzie dobry?

Myślę, że kupię tę wieżę na Allegro, to wyjdzie taniej (ok. 1700) bo w Audioklanie kosztuje coś koło 3000 (co za zdzierstwo).

Sorry za wszelkie gafy jakie popełniłem w tekście powyżej, ale jestem w sprawach sprzętu żółtodziób...

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chrobotek, jako nowa osoba na forum powinieneś zapoznać się z regulaminem:

Ukryta Zawartość

Polecam twojej uwadze w szczególności pkt. 1

O Pianocrafcie tyle tu napisano, że znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

Kubeł >> zimnej wody na mnie wylałeś. Ale ja mam bardzo konkretne pytania na które nie znalazłem odpowiedzi, więc proszę o chwile cierpliwości i pomoc. Mam nadzieję, że się nie pomyliłem z tym forum i znajdzie się ktoś, kto mi pomoże.

I jeszcze jedno. Przeczytałem wszystkie posty gdzie występowało słowo "Pianocraft".

Ukryta Zawartość

Piano E 600 - cykanie tak, ale można z tym żyć, basu za dużo nie ma, ale jest za to przejrzystość, muzykalność i ogólnie przyjemny dźwięk - więcej w wyszukiwarce ;-)

Ukryta Zawartość

To dobry wybór ale przed zakupem zainteresuj się jeszcze Denonem on chyba nie ma DVD ale też ładnie gra i

I jest jeszcze taki JVC EX-A1 kosztuje chyba około 3000 PLN w sklepie i ma DVD Video.

Wadą JVC jest wentylatorek chłodzący który ponoć czasem słychać (było gdzieś o tym na jakimś zagranicznym forum). Ja wentylatora nie słyszałem ale słuchałem tego JVC w Euro RTV AGD a tam nie ma warunków do odsłuchu....

Choć prawdę mówiąc z całej tej trójki JVC jest chyba najsłabszy to myślę że warto się nim też zainteresować

Ukryta Zawartość

>>>Nevton

...czy to mowa o tym JVC

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - już dawno byem ciekaw jak to gra, bo cudactwo ma ładne kolumienki :)

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

• Redaktorzy

basu z tego też nie wyciągniesz, ale żona będzie zachwycona. A kolumnienki śliczne i rewelacyjnie wykonane (membrany są z drewna uplastycznianego przy pomocy sake ;-))

Ukryta Zawartość

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Tak o tym mówię.... bawiłem sie tym czymś w sklepie stało na regale, nie powaliło mnie dzwiękiem

(jak tu zauwazono mały bas) ale to pyrkania wieczorami powinno być ok.

Prawdę mówiąc obok stał piano craft i jego gra podobała mi sie bardziej.

Ale to tylko moja opinia ktoś inny może woleć JVC.

Ukryta Zawartość

Taaaa, wszystko jasne. Chyba sprawię sobie tego Pianocrafta. Jeszcze tylko jedno pytanie. Będę musiał do tego zakupić stojaki pod kolumny, bo jak postawię na podłodze to będzie głupio wyglądało.

Ale powiedzcie mi jak te kolumny mocuje się do tych stojaków, bo oglądałem takowe w necie i na górnej częsci nie widac żadnych śrubek, nitów itp. No bo chyba nie stawia się tego ot tak sobie, bo biegające dzieciaki zrobiłyby sobie i kolumnom krzywdę, no nie? A może należy nawiercić leciutko kolumny?

Ukryta Zawartość

Oj chrobotek, chrobotek...

Pytasz o rzeczy, które naprawde były juz kilkukrotnie omawiane na tym forum.

Podstawki, czyli standy musisz kupic. Np.

Ukryta Zawartość

A kolumny przykleić do nich masą blue-tac lub uhu-tac.

Tylko proszę nie pytaj już, co to jest ;) Po prostu skorzystaj z wyszukiwarki.

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

Jak masz zaprzyjaźnionego spawacza to możesz sobie podstawki zrobić....

musisz jednak pamiętać by głośnik wysokotonowy był na wysokości twojego ucha .

(oczywiście w chwili gdy znajdujesz się w pozycji odsłuchowej czyli zwykle siedzącej)

By the way JVC ten model dostał nagrodę EISA więc chyba nie jest taki zły.....

ale też bym chyba wybrał Yamaszkę... albo Denona. ;-))

Ukryta Zawartość

Słyszałem niedawno ten zestaw JVC w RTV-Euro-AGD. Dobrych warunków do słuchania to tam nie było, ale i w tych warunkach coś tam było słychać.

Zestaw grał całkiem sympatycznie, dopóki nie włączyłem PianoCrafta (w tym samym sklepie).

JVC EX-A1 w porównaniu z PianoCraftem gra po prostu BIEDNIE.

Kolumienki JVC są baaardzo ładniutkie, ale też baaardzo maleńkie. I to zapewne jest podstawowy słaby punkt całego zestawu.

Jak już wspomniałem, zestaw gra całkiem sympatycznie, ale nie jest to ta sama klasa, co PianoCraft,

chociaż cena obu kazałaby sądzić, że tak miało być.

Ukryta Zawartość

Janusz z Torunia

Pianocraft, bardzo dobry wybór. I wygląda i gra pięknie. U mnie dopiero Primare zagrał wartościująco lepiej. Denon i JVS to moim zdaniem niższa klasa dzwięku od Pianocrafta.

Ukryta Zawartość

• 2 miesiące temu...

hej - jestem wlasnie szczesliwym posiadaczem pianocrafta e600 - jedno pytanko do pozostalych posiadaczy. Jak zalaczam wiezyczke to od razu zalacza sie tez naped dvd i jesli jest w nim plyta to automatycznie zaczyna sie odtwarzanie - a jak ja chce tylko radia posluchac i nie chce zeby mi ten naped tak cykal (bo to troche w nocy przeszkadza jednak) caly czas??? Da sie to jakos ominac zeby sie wlaczal tylko tuner???

Ukryta Zawartość

• 3 miesiące temu...

Przyłączam się do pytania rodnicrka. Czy to normalne, że tuż po włączeniu wieży od razu startuje napęd dvd, mimo, że w międzyczasie słucham tunera? Przełączam więc na chwilkę na dvd, aby wyłączyć płytę i z powrotem na radio. Dopiero wtedy wyłącza się dvd. Czy może mi ktoś pomóc, kto posiada model E-600? Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

W e400 jest tak, ze po wlaczeniu wzmacniacza odtwarzacz nie czyta(nie wlacza sie) jezeli wczesniej wylaczylismy najpierw cd-ka a dopiero potem wzmaka. Zamotalem, ale chyba rozumiecie;)

Wada tego rozwiazania jest, ze trzeba wstac aby wlaczyc odtwarzacz.

Ukryta Zawartość

Co do basu, niestety jest on malo punktowy i mogloby go byc wiecej. Przy tej muzyce to wielki problem nie bedzie, problem zaczyna sie przy np. king crimson. Wady te mozna poprawic o czym wielokrotnie juz pisalem. Trudne to nie jest a warto.

W zestawie najlepszy jest wzmacniacz, Zyzio sluchal na nim paradigm studio, inny forumowicz monitorow dynaudio a recenzent AV usherow za 8tys:)

Dorotko czy Twoje fusion2 uspokoily sie grajac z reloopem?

Ukryta Zawartość

>Emil>

Moje fusiony powędrowały do pokoju brata i tam grają ze zwmacniaczem Toshiby SB-M20 i wysokie tony już nie kłują w uszy. Mój reloopik wspólpracuje z Tannoyami Mercury M2 i wszystko gra jak powinno, czyli bardzo ładnie :-) A yamaszka E-600 stoi w pokoju mamy i spisuje się swietnie, choć nadal nie wiem czy to normalne że dvd startuje od razu po wlączeniu? U mnie jest tak, że jak włączam sprzęt pilotem to uruchamiają się 2 elementy jednocześnie (i wzmacniacz i odtwarzacz dvd). Nawet jak właczam ręcznie przycisk power we wzmacniaczu to uruchamia się też dvd. Natomiast jeżeli włączę przycisk power w dvd to uruchamia się samo dvd, bez wzmacniacza. Trochę to dziwne, ale tak właśnie jest. W sumie to dopiero uczę się obsługi...mam 2 piloty i na razie ciężko mi się w tym wszystkim połapać. ....Mam nadzieję, że znajdzie się jakiś posiadacz modelu E-600 i powie mi czy wszystko jest w porządku, czy tez nie??? Pozdrawiam :-)

Aha chcialam się jeszcze zapytać, czy jak przełączacie piosenki pilotem (wciskając np 5 utwór itd.) to czy uWas też tak długo zarzuca piosenkę, bo u mnie tak jest że wciskam numer jakiegoś utworu to mogę spokokjnie położyć pilota na stole, zanim włączy się dany utwór...trwa to 6-8 sekund...

Ukryta Zawartość

a czy masz podlaczony kabel sieciowy odtwarzacza do wzmaka?

Sprobuj reloopa z fusion, po pewnym czasie soprany uspakajaja sie i moze bedzie lepiej niz z m2

Z tym dlugim szukaniem to pewnie normalne, przeciez to dvd.

Ukryta Zawartość

Z tym wlaczaniem sie cd to moze byc normalne, wiele zestawow na rynku (via kino domowe dzielone, jednego producenta) tak sie zachowuje, chociazby philips mojego znajomego. Choc jest to bardzo dziwne, ze producenci jakos tego nie uwzgledniaja.

Ukryta Zawartość

• 4 tygodnie później...

trochę odgrzebałem temat ale może pomogę w kwestii długiego przełączania po wybraniu na pilocie cyferki.Nie chodzi o to że sprzęt długo szuka utworu.On po prostu czeka czy nie wprowadzisz jeszcze jednej cyfry,jak naciśniesz przedtem 0 to przełączy się błyskawicznie.Oczywiście dotyczy to utworów poniżej 10.

Ukryta Zawartość

• 3 miesiące temu...

Oj warto warto , napewno będzie lepiej od panasłoika - tylko po co Ci takie mini ???

Ukryta Zawartość

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Witam,

czy mial juz ktos stycznosc z E600 MKII ? Nie zalezy mi na divx (nawet wogole na filmach) chodzi mi czy roznica jest tylko w odtwarzaczu jesli chodzi o obsluge divx czy cos sie jeszcze zmienilo??

Ukryta Zawartość

• Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.