Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki do 270zł


Sz@tynbury

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie. Mam zamiar kupić słuchawki. Lecz niebardzo wiem jakie. Zupełnie nie mam pojęcia o tym co na rynku słuchawek piszczy. Znacznie łatwiej poszłoby mi z głośnikami =]. Czy znajdą się w tej cenie jakieś sensowne nauszniki?

Z tego co wydumałme przeglądając stary ranking "HI-FI i Muzyka" całkiem niezłe są Tonsile SD-426 (około 150zł). Reszty nie pamiętam ale skoro zapadły mi w pamięć tylko Tonsile to chyba nie było już tak kolorowo w cenie do prawie 300zł. Aha, jeśli będzie to uzasadnione to jestem w stanie szarpnąć się na Sennheisery HD-500 (HD-570 wypadły w gazetce znakomicie), które kosztują ok 290zł. Czy ktoś z was ma te słuchawki lub porównywał je z innymi?

Jakie są wrażenia z ich odsłuchów?

Tylko nie mówcie, żebym kupował HD-570 bo i tak ledwo co wyskrobałbym na HD-500.

Aha, słucham raczej popularnych kapel/wykonawców (nie mam jakoś daru do szukania nieznanych rzeczy :] ) :

Metallica, Queen, U2, Genesis z Collinsem oraz samego Collinsa, Nirvana, Slayer, Tlove, Lady Pank...

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dosyć ostra muza - jeśli pragniesz dużej dynamiki i mocnego basu proponuję rozglądnąc się za Technicsami RP F-30 z drugiej ręki, pamiętam, że były niedawno na Allegro coś w okolicach 300 zł, ale już dokładnie nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się Technics źle widzi. Nie chcę tylko basu i dynamiki, bardzo lubię słuchać ballad i dlatego np barwa gitarki ma być naturalna (szczególnie akustycznej). Jeśli ten Technics jest zrównoważony, ma dobre wysokie tony i dobrą rozdzielczość to czemu nie. Ale muszę mieć jakieś argumenty czemu akurat te nauszniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem ostatnio tanich słuchawek do laptopa/CD playera na wyjazd i do pracy - spróbuj Philipsa SBC HP 840 i tych wyższych za ok. 250 (wybrałem tańsze, bo trochę chowały niedostatki obydwu odgrywaczy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że nie o taką pradę chodzi , lecz opiszę jak to było ze mną.

Chciałem kupić słuchawki do 300zł. Znalezłem sklep , gzie był dość szeroki wybór. Niestety zachciało mi się przy okazji posłuchać słuchawek powyżej 500zł. W efekcie wyszedłem ze sklepu z słuchawkami AKG K501. Niestety pomiędzy tańszymi była duża przestrzeń jakościowa. Te tanie powiedziałbym grały efekciarsko, ale jak się ubrało troszkę droższe to odtwarzanie detali, przestrzeń ,poprostu muzyka w droższych modelach w porównaniu z tanimi poprost płyneła z dozą lekkości.

 

Pozdrawiam i przepraszam za słabą formę wyrażania myśli w formie pisemnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale z pustego i Salomon nie naleje :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jak przeinwestowałem słuchawki, to odroczyła się sprawa wymiany kolumn.

A tak może poszukałbyś czegoś z 2 ręki. Ja wiem, ze to nie ta satysfakcja co nówka, ale może taki kompromis byłby lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

A Sennheiserów HD-500 słuchałeś?

Ciekaw właśnie jestem szczególnie tego jak one grają.

Rzeczywiście cierpię na kolumny. Jakieś Unitry albo Tonsile z PRLu. Dlatego nie mając teraz kasy na kolumny chcę kupić nauszniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W technicsie RP F 30 z pewnością nie znajdziemy rozdzielczości HD 600, ale już barwa jest b. przyjemna, a i zrównoważenie całego pasma bardzo dobre, wysokimi też nie sypią bez umiaru-wiem, że Technics dla niektórych z miejsca oznacza "odwrót", ale w tym przypadku zalecałbym odsłuch, można sie zdziwić i to bardzo. Jest konstrukcja zamknięta - dwudożna- przetworniki 30 i 50 mm, skuteczność b. duża 106 db/mW, pasmo zdaniem producenta od 2hz-30 khz, przewód z miedzi beztlenowej o niebo grubszy niż np. w HD 600, ai impedancja łatwa - 50 ohm-przy korzystaniu z wejścia słuchawkowego w CD jest to ważne. Wady to mniejsza rozdzielczość niż w HD 600, mniejsza też przejerzystość, mniejszy komfort uzytkowania- są dosyć ciężkie; zalety: bas, dynamika, równowaga tonalna, całkiem przyjemny charakter brzmienia, potrafią tez zagrać bardzo głośno, a przy tym czysto. Kupić, nie kupić.... posłuchać warto!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecic Sony MDRCD480, nie znam dokładnie ceny, ale wydaje mi się że to te okolice. Nie powiem, że są najlepsze, bo nigdy nie porównywałem z innymi (przesiadłem się z innych sony). Ale np. moje głośniki (JMLab chorus 715) kilku rzeczy mogą im pozazdrościć. Używam od ok. 2 lat jak do tej pory nie zawodzą (używam w pracy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"500" nie słuchałem ale do tej muzyki którą wymieniłeś to pasowały by właśnie wspomniane HD-570. Tylko cena 370-380:(

Są trochę chłodne ale jednocześńie bas jest całkiem dobry - może nie schodzi zbyt nisko (trochę się czepiam) ale jest dobrze kontrolowany i "spręzysty". Srednica i wysokie nie zwracały na siebie uwagi. Tzn są jak najbardziej wporzadku:). Generalnie brzmią poprawnie i zważywszy cenę nie ma się do czego przyczepic. Miałem kiedyś takie i co ciekawe przy odsłuchu z "boomboksa" albo wejście słuchawkowe różnica pomiędzy HD-570 a 600 (moje "aktualne" słuchawki) jest minimalna. Te drugie mają lepszą przestrzeń i jest więcej jak to mówią audiofile "powietrza" ale nie na tyle aby wydać 3 razy wyzszą sumę. Podłączenie do słuchawkoweto dopalacza z prawdziwego zdarzenia najlepiej lampowego zmienia sytuację diametralnie - już wiesz za co zapłaciłeś 3x więcej:).

Jako konkurenta mógłbym wskazać jeszcze Beyerdynamica DT-331. Warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, gdybym miał kasę to kupiłbym 570. A pamiętam, jak chyba ze 3 miesiące temu natknąłem się w internecie na HD-570 za 200 w jakimś Markecie (przecena, można było kupować wysyłkowo). Tyle, że jak wysłałem maila to odpowiedzieli mi, że to już nieaktualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Koss Porta Pro, są to nauszniki raczej do przenośnych zabawek,

ale potrafią zaskoczyć, porównywałem z różnymi Sennheiser' ami, nie pamietam modeli i kupiłem właśnie te. Jeżeli masz możliwość zakupu w NY, to wyjdzie poniżej 200pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie słuchawek z drugiej ręki to trochę tak jak nabywanie ubrań z lumpexu. Tyle, że te drugie są dużo tańsze. Słuchawki to jednak sprzęt do bardzo osobistego użytku. Osłonki przetworników też sie przecież zużywają. Do 300 zł polecam Grado SR-40. Słyszałem, że mają te same przetworniki co SR-60, oszczędzono jedynie na wykończeniu(plastik). Sr-60 kosztują 500 zł. Używam ich na co dzień i uważam, że są super. jeśli SR-40 grają podobnie(opinie w prasie były pozytywne) to w swojej cenie są na pewno mocnym kandydatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie widzę jakiegoś wyraźnego faworyta. Trzeba byłoby samemu przesłuchać. Lecz niestety jest to niemożliwe w moim mieście (zadupiu), no może kilka modeli. Proszę jeszcze jak ktoś jest zorientowany w temacie niechwyrazi swoje zdanie jakie słuchawki i dlaczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niektórzy z tego forum mnie za to zjedzą ;), ale ja bez wachania kupiłbym Tonsile SD 426A. Byłem wczoraj z kumplem w hurtowni regionalnej tej firmy na odsłuchu comba gitarowego i przy okazji z ciekawości "potestowałem" sobie słuchawki. Muszę powiedzieć, że o ile piec lampowy to delikatnie mówiąc niezbyt udany produkt (co chyba spowodowane jest tym że Tonsil nie ma doświadczenia w tej materii...) to słuchawki jak za cenę 180zł to po prostu bomba! Ogólnie ładnie brzmią, a do tego są starannie wykonane, z kabelkiem wypuszczonym po jednej stronie itd. Miałem wiele innych od Technicsa po AKG (wszystkie budżetowe z okolic 200-300zł) ale te Tonsila naprawdę są ponad!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po długim namyśle pstanowiłem, że sprzedam jednego z dwóch decków i kupię Sennheisery HD570 :)

Mógłby mi ktoś przybliżyć charakter ich brzmienia?

Bo chcę się utwierdzić w przekonaniu, że dobrze zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czaję się. Ale najpierw musiałbym sprzedać decka. Raczej nie zdążę. Ale napewno znów ktoś wystawi. Napiszę do kolesia może ma dostęp do większej ilości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

philips sbc hp110 ---- trzeba mi cenę od takiego wynalazku, nie musze chyba dodawać, że chodzi o słuchawki, jesli ktoś jest zorientowany to proszę kierować informacje na [email protected] Pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.