Skocz do zawartości
IGNORED

restrukturyzacja systemu na bazie HK


rockfanolder

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni panowie, albowiem nie popełnię chyba błędu jeśli zwrócę sie z moim pytaniem wyłącznie do panów.

Otóż popełniłem swego czasu, pod wpływem gwałtownego impulsu, zakup amplitunera Harman Kardon 5500 oraz DVD 25 również HK z głośnikami dwoma JBL 2005 z zamiarem późniejszej rozbudowy do pełnoformatowego kina domowego. Żonie jednakowoż niespodobały się głośniki JBL i poleciła mi w trybie nie znoszącym sprzeciwu wymianę tych głośników na inne, absolutnie mniejsze, w ostateczności czarne. Karnie wymieniłem je na tannoy M2. O rozbudowie na razie nie ma mowy ale zacząłem więcej słuchać muzyki (a mam pewną przeszłość w tym, że tak powiem temacie) i to z coraz większym upodobaniem co zaskutkowało planem przeniesienia całości sprzętu z living roomu (czyli stołowego) do piwnicy, gdzie być może będzie też kino ale coraz bardziej myślę o porządnym stereo przede wszystkim.

Pomieszczenie ma ok 18 sqm i byłoby całkiem puste

A teraz pytanie :

po pierwsze - co robić ???

po drugie - czy jest opinia o HK AV5500 jako wzmacniaczu do stereo podobnie DVD25 jako źródle

po trzecie - jeżeli to co po drugie jest na tak w pierwszej przynajmniej części, to jaka byłaby rekomendacja co do głosników w kategori cenowej 5k za parę (przesłuchiwałem to i owo i najbardziej pasuje mi Paradigm studio 60, co może stanowić pewną referencję/odniesienie dla moich upodobań)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

Skoro uciekasz ze sprzętem z living roomu do piwnicy, to chyba Twoja Pani nie będzie miała już pretensji o kupno sprzętu takiego, jaki będziesz chciał. Kobiety przeważnie pozostawiają sprawy piwnic nam, no chyba, że Twoja to taka (proszę nie obraź się) "Baba-Herod" i że znowu Twój Meżny Duch Audiofila przegra z Bojowym Duchem Żony... Inna sprawa: czy Ona zgodzi się na zmianę sprzetu? Czy nie upatrzyła sobie (lub Wam) czegoś ładnego: do domu, ogrodu, jakieś wakacje itp......

Pozdrawiam,

Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał dwa pomieszczenia, to w salonie zostawiłbym to kino, skoro już jest - szkoda sprzedawać bo stracisz na tym 50% albo i więcej, a do stereo to tak sobie. do piwnicy zakupiłbym sobie drugi zestaw tylko do stereo.

"tak ja to widzę, taką mam koncepcję"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kategorycznym podziałem albo stereo albo kino to bym nie przesadzał. Oczywiście można w salonie zostawić to co jest i dokupić resztę głosników z serii M lub Mx Tannoya, a w piwnicy budowac zestaw stereo od podstaw, ale to dość drogo wyjdzie. Ten HK 5500 prawdopodobnie odpowiada w stereo wzmacniaczowi za około 2-2,5 tys. Jakby do niego podłączyć jakieś dobre kolumny za 2-3 tys. to może grać całkiem nieźle. Wszystko zależy od tego, jaka jakośc dźwięku Cię satysfakcjonuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drogi Guttenie, dzięki za bezkomprmisową jak damasceńska klinga, prawdziwie audiofilską radę. Z żoną jestem już od 28 lat a z amplitunerem dopiero sześć miesięcy- wiem, wiem to słabość i jako świeży adept audiofilii nie rokuję zbyt dobrze. Może wogóle sie nie nadaję na audiofila zaledwie być może na audioentuzjastę z odchyleniem kinowym (myślę grzesznie o projektorze rzucającym z jasnościa 1000 lumenów obraz np Angeliny Jolie na mą piwniczna ściane) Pójdę sądzę w kierunku sugestii Zbiga, a przy okazji dziękuje ci Zbigu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Emanuelle Beart, patrz ostatnie Elle, mniam, mniam.

 

Niestety, moja piwnica ma jakieś 5 m.kw. i jest potwornie zagracona :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Studio 60 to doskonale kolumny. Powinny grac dobrze z HK AV5500. Niedawno pojawila sie trzecia generacja tych kolumn Studio 60 v.3. Mozliwe, ze uda Ci sie dostac v.2 za dobra cene.

 

Czy eksperymentowales z podlaczenie DVD25 ? Czy odtwarzacz lepij brzmi z wlasnym przetwornikiem czy z przetwornikiem HK AV5500 ?

 

HK AV5500 ma wyjscie przedwzmacniacza. Zawsze mozesz go uzyc jako przedwzmacniacz i zastanowic sie nad kupnem koncowki mocy. W tym przypadku szukaj czgos uzywanego, za maksymalna sume ja mozesz wydac.

 

Nie zapomnij o dobrych przewodach. Polecam nawet najtansze MIT.

 

Pozdrawiam,

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec, jak czytam co piszesz to stwierdzam że nie wiem iż mówię prozą.

Oczywiście że nie robiłem żadnych eksperymentów z przetwornikami nie mówiąc już o tym, że nie miałem pojęcia iż mozliwe jest użycie HK 5500 jako przedwzmacniacza. Odczytuje to co napisałeś również jako zachętę do głębszego pochylenia sie nad dokumentacją tego sprzętu (mam nadzieje że jest to gdzieś napisane co zrobić żeby użyć tego czy innego przetwornika, w końcu do cholery jako inżynier, wprawdzie mechanik co prawda nie pracujący w zawodzie, ale jednak, powinienem z tym dać sobie radę.

Dzięki za rekomendacje Paradigmów i informacje o nowym modelu zawsze na starszym da się cos utargować, myślę że to będzie mój wybór. I wogóle przy okazji chcę się podzielić wrażeniem, że jest to bardzo coolerskie forum .

Co do kabli wszyscy o tym mówią że nie ma żartów a te MITy to kable głosnikowe? - gdzie o nie pytać ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem MIT jest (był?):

THE HI-END

INDIRY GANDHY 23 STREET tel: 22 641 17 75

fax: 22 644 97 77

02-776 WARSAW E-Mail : [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ale strona internetowa nie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam kable glosnikowe i interkonekty MIT. Niestety nie wiem gdzie je mozesz kupic. Polecam tez interkonekty Audioquest z nowych modeli Dimondback i w gore. Jednak jesli zdobedziesz starszy model np. Topaz czy Ruby to powinien byc podobny dzwiek do nowszych za duzo mniejsze pieniadze. Z Audioquest chodzi o to by byly co najmniej dwie oddzielne zyly sygnalowe (Double-Balanced lub lepiej Triple-Balanced) i by byl oryginalnie konfekcjonowany przez AQ. Nigdy nie uzywalem kabli glosnikowych AQ.

 

W prosty sposob mozesz sprawdzc brzmienie DVD 25. Podlacz odwtwarzacz do amplitunera jednoczesnie przez wyjscie analogowe i cyfrowe. Na amplitunerze bedziesz tylko zmienial zrodla, wiec latwo zauwazysz czy jest roznica w dzwieku. Nie wiem co bedzie lepiej brzmialo, ale amplituner ma mozliwosc dekodowania HDCD jesli trafi Ci sie takowe, bo DVD chyba nie ma tej mozliwosci. To jest juz jednak dodatek nadzwyczajny.

 

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najtańsze kable MIT z serii MITerminator (wycofanej już przez MIT) nie są obiektywnie zbyt tanie. Zapewne kable z nowej porównywalnej serii będą droższe. Sklep je sprzedający jest w Warszawie na Ursynowie-Imielinie (ul. Indiry Gandhi), ale w sezonie wakacyjnym raczej ciężko w nim kogokolwiek zastać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za info i porady o kablach i knfiguracjach. Czas przejść do działania a ponieważ "pojechali na wakacje wszyscy nasi milusińscy" okoliczności sa wymarzone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.