Skocz do zawartości
IGNORED

Proszę o pomoc i poradę


zorro102

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym na wstępie pozdrowić wszystkich odwiedzających to forum.

Jestem początkującym audiofilem;wcześniej zagorzałym kinomaniakiem (nadal lubię kino ale mnie się już trochę "przejadło")

Mam następujący problem posiadam zestaw : Ampil.AV Yamacha RX 520 RDS DVD Yamacha S 530 (wymienione za poczciwą 520-padła) Kolumny to front Wharfedale Diamond 8.3 tył Wharfedale Diamond 8.1 centr i sub też Wharfedale Diamond. Front i centr połączone Kablem Sonic Link AST 200 tył Sonic Link AST 75. Inkorekt Analog Sonic Link Cyf . Toslink. Problem mój polaga na tym że chciałbym zacząć wreszcie "normalnie" słuchać muzyki. Nasłuchałem i naczytałem się wiele o tym iż muzyki nie da się słuchać z ampil. do kina domowego - zgodzę się z tym. I tu mam dwa pytania

1 Jaki kupić wzmacniacz stereo i CD (1000-2000zł- wzmacniacz 1000-1500zł -CD ) który był by odpowiedni do Wharfedale Diamond 8.3, (oczywiście też jakie kable i inkorekt - nie za drogie) zależy mi głównie na łagodnych i czystych wysokich tonach, plastycznej średnicy, dobry głęboki bass, przestrzeń,muzykalność, analityczność - raczej preferuje ciepłe brzmienie Słucham różnej muzyki od klasyki po Rock dlatego zależy mi na tzw .uniwersalności.

2. Czy da się uzyskać choć namiastkę tego o czym pisałem wyżej z Ampil. Yamachy 520 i DVD 530.(głupie pytanie??!!!) - choć do czasu zakupu- wzmacniacza i Cd,jeśli tak to w jaki sposób to osiągnąć . Zestaw ten generalnie gra ostro i natym okablowaniu które mam średnica wpada często w wysokie tony.Czy pomogła by tutaj zmiana okablowania???

Poroszę o poradę

z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ostatnio sprzedałem cd gosciowi, który tez miał zestaw yamahy do KD. troche posłuchalismy i dvd wypadlo niestety kiepsko.

Nie znam Twoich kolumn, ale znam Yamahę i Sonic Linka. Nie sądze żeby zmiana okablowania coś pomogła. Sonic Link jest trochę ocieplony, trochę też przytłumiony niestety - raczej nie rani uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zorro...jak już odkryłeś, że Yamaha gra ostro to, że tak sie wyrażę, koniec...zmiana okablowania NIC nie pomoże...nie tędy droga. Charakteru systemu nie można zmienić kablem, a poza tym na tańszych systemach zmiany kabla są praktycznie nieodczuwalne, więc daj sobie spokój.

 

Co do rekomendacji wzgl. komponetów to cechy przez Ciebie wymienione nie występują w tej klasie cenowej. Owszem są takie klocki ale parę półek wyżej. Co do tańszych klocków to na tym forum w zasadzie cały czas powtarzają się te same nazwy i nic nowego nie można dodać Cambridge Audio, Harman/Kardon, NAD. Sądzę, że najbardziej z tego wszystkiego pasowałby NAD, ale najtańsze NADy zaczynają się bodaj od 2tys. Może z drugiej ręki albo z przeceny (poszukaj w ogłoszeniach w HFiM, mnóstwo sklepów stara się teraz opchnąć zalegający sprzęt) lub też koledzy doradzą coś innego.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Tak tez mysle, ze zestawienie Wharfedale/NAD moze byc calkiem akceptowalne brzmieniowo. Diamondy to bezpieczne kolumny, dosc cieple, nie powinny sprawic nieprzyjemnej niespodzianki, NAD jest troche bezosobowy, ale rzetelny, mysle ze z diamondami mogloby7 byc przyjemnie. NAD CD521i, do tego jakis mocniejszy wzmacniacz Nada z drugiej reki (np. 370) - pokoj duzy, i przydalby sie wzmacniacz potrafiacy trzymac bas kolumn za pysk. Cos tedy. A kiedy sprawdzisz, jak to gra, sam postanowisz, czy nie zmienic kabli np. na Flatline dla dodania lekkosci i szczogolow, czy odwrotnie - na cos co ociepli i uprzyjemni calosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady.Jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie dotyczące wzmacniaczy i cd prosiłybym o poradę - nawet z wyższej półki cenowej.(posłuchać zawsze można)

 

Co do Cable-Talk miałeś na myśli kable głośnikowe czy inkorekt???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno, na Żelaznej 69 w Wa-wie słuchałem zestawu CA z nowyn CD (SE) i musze przyznać, że jego brzmienie podobało mi się. Grało to z mało ( a właściwie wcale) szczegółowymi Operami, które również wyraźnie nie radziły sobie z basem na nowych płytach Knopflera, a Ty masz przecież inne kolumny...

 

Jet tam niejaki pan Piotr G. - powinien Ci coś mądrego doradzić. Ja uważam go za faceta, który umie doradzić, skonfigurować i dość optymalnie zestawić system. Zatem spróbuj... polecam.

PS. Nie zapomnij zabrać pary swoich kolumn na odsłuch, a najlepiej - umów się. Pamiętaj, że obok masz Audiosystem i Audioklan.

A parę klocków z II ręki CA powinieneś kupić za jakieś 2,2 - 2,5kzł, myślę.

Nie polecam tylko wersji cd CA D500, lecz wyłącznie nowszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audioforte na Rejtana można kupić srebrny zestaw CA D500SE/A500, z drugiej ręki w atrakcyjnej cenie. Grają wyśmienicie i są w doskonałym stanie. Wiem coś o tym, bo sam je wstawiłem w komis ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.