Skocz do zawartości
IGNORED

Jolida 1501 a Proac Studio 100

pbor

Rekomendowane odpowiedzi

->pbor

Kilka słów jest w wątku 14389, poza tym jeśli grasz jeszcze na Thule CD 100 to według mnie razem z Jolidą i ProAc-kiem może stanowić dobre połączenie, zwłaszcza, że odtwarzacz nie cieniuje na basie.

Ale jeśli nie słuchałeś jeszcze Studio 100 to zachęcam, bo chociaż ogólnie nadal zbierają one pozytywne opinie w różnych zestawieniach sprzętowych to jednak głośniki mogą zagrać inaczej niż byś się tego spodziewał.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Jeszcze gra u mnie Thule ale właściwie to za parę dni podłączę nową Jolidę Jd 100s. Powinno być lepiej . I pomyśleć że rok temu wystarczało mi amplituner do kina domowego i skromny odtwarzacz dvd .

Ukryta Zawartość

>pbor

Swego czasu szukając odtwarzacza trafiłem na jolidę 100S, którą pożyczyłem na odsłuchy + model 100A oraz 100H (hdcd i upsampling)do porównania. Konfiguracja zbliżona do Twojej - Jolida 100S+hybryda(u mnie Rock Sound Art-u)+Studio 100.

Poniżej wstawiłem króciutkie porównanie z myślą, iż być może nie słuchałeś jeszcze jolidy 100s, ponieważ nie jest ona ogólnie dostępna na rynku.

Według mnie brzmieniowo najlepiej wypadła w takim połączeniu Jolida 100S, chociaż w wielu aspektach wszystkie odtwarzacze grały na podobnym poziomie myślę, że właśnie ze względu na podobną budowę, czyli zastosowanie lampek w stopniach wyjściowych.

Jolida 100S z 4-ma lampkami w odróżnieniu pozostałych z 2 lampami zagrała przejrzyście, dźwiękiem otwartym i przede wszystkim mniej natarczywym niż pozostałe 2 odtwarzacze. Jedyny minusik postawiłbym 100S-ce za mniejszą dynamikę w porównaniu do modeli A i H.

Poza tym w Jolidce 100S standardowo montowane są lampki Electro-Harmonicsa i to też mogło i pewnie miało wpływ na odmienny od pozostałych charakter brzmienia tego odtwarzacza. Nie na darmo też zastosowano 4 lampki zamiast 2.

Dodam, iż w modelach A i H nie wymieniałem lampek z wiadomych powodów, odtwarzacze nie były moje :-).

Reasumując, lampki w odtwarzaczu i przekaz średnicy, dalej hybryda i przekaz średnicy w efekcie dostajemy ujmujący i chwytający za serducho wokal charakterystyczny dla lampowego brzmienia z dość dobrym przekazem w dolnych rejestrach pasma, które trzyma w ryzach raz lepiej, raz gorzej wzmacniacz. Jeśli Twoim celem jest dobór poszczególnych elementów toru do słuchania w szczególności jazzu, małych składów, klubowego grania oraz przepięknego damskiego wokalu to monitory Studio 100 będą jak znalazł a jeśli gustujesz raczej w muzyce budowanej przez duże składy orkiestrowe z charakterystycznie zmienną dynamiką dźwięku to 100-ki też będą ok tyle, że niekoniecznie z pozostałymi elementami toru. No, ale to w końcu tylko moje spostrzeżenia. :-)))))

Pozdrawiam i życzę tego co wszystkim na forum – słuchania MUZYKI.

Ukryta Zawartość

>Profil

Masz rację ,Jolida 100S dopiero do mnie jedzie ( prosto z Chin) więc nie znam jej brzmienia . Ale czytając Twoja opinię to jest to czego szukam ( małe składy wokal ). Dziękuję za utwierdzenie mnie w decyzji . Mam nadzieję że to koniec szukania .

Ukryta Zawartość

ciekaw jestem jak sprawdzila ci sie ta jolida, a ciekaw jestem o tyle że sam mam 1501rc i myślę o tej setce odtwarzaczu, tylko nie wiem czy nie będzie za ostro z eposami 15.2?

Ukryta Zawartość

"Studio 100 są łatwe do napędzenia."

jozwa marynie-to nieprawda,to nie są podstawkowce łatwe do napędzenia.

Osiągnięcie dynamiki,przejrzystości,basu, to nie wszystko.

Pozostaje to co jest najważniejsze---------barwa.

Niestety,tu wiele wzmaków się wykłada.

To bardzo specyficzny speaker,wymaga bardzo wyrafinowanego wzmaka,by osiągnąć synergię.

Ogromna przezroczystość tej konstrukcji powoduje to,że większość buddżetów jest w momencie podłączenie automatycznie wyeleminowana.

Nie od parady najsłynniejsze wytwórnie płytowe stosują ten model do testowania swoich płyt.

Do dziś żałuję,że tej konstrukcji nie nabyłem.

Ps. A może to i lepiej?

pzdr

Pomimo szacunku dla Jolidy,ten model tej firmy z tymi kolumnami to MEZALIANS !!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

>123stefan

Odtwarzacz właśnie został podłączony . Gra w towarzystwie Jolida 1501 , Proac Studio 100. Wrażenia . Więcej muzyki , słucham znanych płyt i ciagle jest lepiej ( może sprzęt się wygrzewa ) . W porównaniu z Thule więej swobody , dźwięki wybrzmiewają pełniej. Jest bardziej energicznie , ale bez ostrości . Warto .

Ukryta Zawartość

>Profil

Słuchasz na dość prawdomównych głośnikach. Jak sprawuje się Rock. Czy nie zatyka się przy bardziej dynamicznych gatunkach? A barwa, czy nie za ostro? Pytam, bo trochę kusi mnie ta polska konstrukcja. Pozdr

Ukryta Zawartość

• Redaktorzy

No dobra, przyznam że najtańszej konfekcji z nimi nie sprawdzałem. Mój Spark 734 albo wyżej. Ale sądzę że dowcip polega na tym, że są to kolumny dość przejrzyste dla elektroniki. Jakie żelastwo tam podłączysz, tak ci zagrają.

Ukryta Zawartość

->Maro

Rock jak na wzmacniacz w klasie budżetowej czy jak kto woli średniej gra moim zdaniem bardzo dobrze i niedostatków dynamiki na nim nie uświadczysz. Ostro? Nie, to nie ta szkoła ale.... Nie wiem jak spostrzeżenia innych ja zauważyłem, że dużo zależy od źródła i to chyba dobrze? Dla przykładu - wcześniej grał u mnie z Rockiem Harman HD 750 modyfikowany przez Darkula (moim zdaniem z wielkim powodzeniem) a teraz CEC TL5100Z. Po drodze było kilka prób - Jolidy (3 modele), Exposure 2010, Linn Genki (trochę chyba przereklamowany :-) i jeszcze kilka innych modeli ale nie będę się rozpisywał a ograniczę się tylko do harmana (jeszcze raz zaznaczam, że modyfikowanego) i cec-a jako, że to 2 niemalże skrajne charaktery brzmienia.

Z harmanem grało to bardzo dynamicznie, duża rozdzielczość świetnie wychodziły kawałki rockowe, symfonika.itp. Gdyby nie problemy z czytaniem płytek to chyba nie zmieniłbym szybko tego cedeka. CEC z kolei jest bardziej gładki i moim zdaniem dużo bardziej muzykalny niż harman. Brakuje mi trochę dynamiki, wyraźnie zaznaczonych faz ataku zwłaszcza w muzyce klasycznej ale w sumie wybór był przemyślany i do moich preferencji muzycznych takie zestawienie bardzo mi odpowiada. Obecnie mam słabe warunki lokalowe ale przez chwilę grało to w innym pomieszczeniu i wiem, że może być znacznie lepiej :-))

Poza tym, panowie z Sound Art-u (rzeczowi i bardzo otwarci ludzie) posiadają pierwszy egzemplarz Rocka, który teraz służy im jako model odsłuchowy. Jeśli masz możliwość, serdecznie polecam wypożyczenie go i dokonanie własnej oceny bo to najlepsza z możliwych ścieżka zakupu..

Ukryta Zawartość

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.