Skocz do zawartości
IGNORED

Sampler NAIM - True Stereo.


maka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy słuchaliście już samplera z Hi-Fi Muzyka? Ja w dniu wczorajszym rzuciłem uchem po dwie-trzy minuty na każdy z utworów, późno w nocy. I co? No i po tak krótkim odsłuchu moje pierwsze wrażenie. że rewelacja. Gratulacje dla firmy NAIM, ale też dla magazynu i samego Nadredaktora. Te „true stereo” rzeczywiście działa. Przestrzeń i lokalizacja. Produkt Naima jest zdecydowanie lepszym samplerem pod względem technicznym od samplera LINN-a, który ukazał się wcześniej HiFiM. Co do repertuaru na razie się nie wypowiadam - za mało słuchałem. W większości składy jazzowe. Bardzo fajna książeczka, z krótkim opisem wnętrza w którym realizowano nagranie, a także rozstawienie muzyków.

 

Pozdr.

[obrazekLUKASZ-280318_1.jpg] [obrazekLUKASZ-280318_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-785-100009092 1170265731_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą skończyłem odsłuch płytki i ???? cóż - faktycznie true stereo, głębia, ale brak przestrzeni (słuchałem tylko raz). Co do repertuaru, skromny jazzowy, ale zarazem oddający brzmienie instrumentów. Ciekaw jestem kolejnych przesłuchań i waszych wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przesłuchałem fragmenty. Co tu dużo pisać - nagranie bardzo dobre technicznie, ładnie różnicowana akustyka pomieszczeń, czytelność wszystkich instrumentów i głosów. Kilka dużych nazwisk. Pewien niedosyt muzyczny, ale to dopiero pierwsze wyrywkowe słuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Frank

Tak - głębia jest, ale .... może żle się wyraziłem z przestrzenią. Życzyłbym sobie szerokiej sceny. Ale czego można się spodziewać, jak grają 2-3 instrumenty. Ponadto sprzęt u mnie idzie na czystym Pure Direct niczym nie jest podbarwiane i starałem się o kolumny które mają naprawdę duże możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jest jeszcze kilka płyt artystów wydanych przez Naima, z których można wziąć było sample.

Np. Giorgio Serchi, Antonio Forcione, Mike Lindup - bardziej dynamiczne utwory dla odmiany od usypiającej całości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut ucha jest nieźle, znacznie równiej niż na LINNie, ładnie opisany i pokazany kto gdzie stoi.

Prawie odgadłem mniej więcej wszystko..., ale posiadacze znacznie lepszych systemów chyba nie mieli kłopotu z tym. To taki sampler, który można śmiało wysłuchać do końca nie nudząc się, no może zbyt spokojny i łagodny, ale muzycznie mi osobiście tego typu jazz odpowiada.

 

Ciekawe co aTom o tym sądzi.... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aTom na razie nic nie sądzi ;-)

Po co mi to ?

Juz za 30 zł można kupić 'normalną' płytę, czasem na dodatek audiofilsko nagraną.

Gazety HFiM tez nie kupuję ostatnimi czasy.

Co nie znaczy że nie zdarza mi sie przeczytać ;-)

Więc... jak ktoś mi pożyczy rzeczony sampler to może coś będę sądził ;-)

 

na razie się zdziwiłem, że prawdopodobnie występują na tej płycie muzycy ktorych bym sie raczej 'w tych okolicznościach' nie spodziewał (Rob Mazurek i Jeff Parker, z AMG wychodzi, ze grają na płycie tego Siroty ;-)

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, ze atom wlasnie zabral glos w sprawie plyty, ktorej nie slyszal i magazynu, ktorego nie kupi. przepraszam panstwa, ale musze w tym momencie wyjechac z tradycyjna... k**wa zes mac!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>aTom

Podeszłeś do tego z przymrużeniem oka w przeciwieństwie do majo, który śmieci ostatnio ;-)

Znając Twoje podejście do samplerów mniej więcej tego się spodziewałem i liczyłem o ja naiwny, że coś napiszesz, może nawet jakieś dobre słowo... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiękowo bomba. Sampler ten zmusił nawet Diamondy 8.4 do zbudowania bardzo sensownej sceny. A Quady udawały, że ich nie ma i że muzyka idzie na żywo. Żeby tak jeszcze treść była ciekawsza, bo ta muzyka to nie dla mię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w tym obeznany ale ostatni sampler mi się podoba.Poprzedni jet cichszy i przygaszony, natomiast ten tchnie świerzością.Narazie wpadł mi w ucho nr 5 z tej płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr 5, 3 to dla mnie bomba. Chociaż Jazzu słucham mało - to ten samplerek jest dobry. Brzmieniowo super. Tylko czemu nie słyszę tej przestrzeni (czas zmienić sprzęt - co i tak planuję)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sampler zaliczony. Muzycznie bez zaskoków, ale poziom równy i dobrze dobrany. Realizacyjnie znakomite. Pod względem muzyki i produkcji słynny już sampler Linna się chowa pod stół. Dobra rzecz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mając standardowy sprzęcior czyli wzmacniacz i kompakt Cambridge Audio 500 (wersja srebrna, przywieziony z Anglii), kable Sonic Link AST200, interkonekt DNM Reson, podstawki ciężkie na kolcach i tylko nieprzystające do tego zestawu stare kolumny tonsila, bodajże Samba 130, usłyszę coś z tej sceny muzycznej jak kupię ten sampler? Przyznam że ten sprzęt i tak mnie powalił po zamianie ze starym dioroskim, ale zdaję sobie sprawę że to zaledwie budżetówka. Cóż bezrobocie. Gdybym zarobil na płycie którą wydaję z kumplami to może bym zakupił choć jakieś odpowiednie do towarzystwa kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem - realizacyjnie bez zarzutów. Brzmi! (CA Azur 640 A/C + Epos M15.2, jak na razie kable bez znaczenia;-)). W sumie szkoda, że muzyka, której słucham nie ma tak dobrych realizacji:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka nie musi się każdemu podobać-są różne gusta. Dla mnie jest OK -to co lubię. Technicznie doskonałość, prawdziwe stereo rejestrowane dwoma mikrofonami w różnych pomieszczeniach. Można poczuć żywą muzykę i akustykę sali. Ideą jego wydania jak śądzę było pokazanie możliwości techniki stereo a przy okazji każdy może potestować swoje klocki co naprawdę są warte. Marudzenie że płyta jest nudna itp,..itd są nie na miejscu bo to nie jest płyta z półek sklepowych a ponadto nie zapominajcie o jej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , co do treści mogłoby być lepiiej , co do dzwięku jest bardzo dobrze (przestrzeń , powietrze , plany ) , ale bez przesady .

Ogólnie mogę powiedzieć , dobra płyta z taką sobie treścią :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po paru jej odsłuchach i po porównaniu z innymi dobrze zrealizowanymi płytami mam wrażenie, że niektórym utworom brakuje perlistości i otwartości. Brzmią lekko ciemniej, tak jak np. Reson.

Ad. porównania z płytą Linna przez któregoś z poprzedników, też miałem na początku wrażenia mieszane co do jakości poprzedniego samplera. Po zmianie odtwarzacza, który czyta HDCD zmieniłem niestety zdanie. Płyta Linna nie ma tej niewidzialnej kurtyny "ugrzeczniającej: górkę co płyta Naima.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, równo zrealizowany sampler. /Nie to co LINN'a/. Inaczej, niż wolę, ale nie szkodzi. Naprawde dobrze. Szacuneczek i moje uznanie. Po bożemu wydany (książeczka, rewers okładki - tak powinno być zawsze - SUPER :-)))). Ad. jakości - nie czepiam się, bo nie ma czego, choć znam - moim zdsiem - lepsze (np. Alia Vox, OPUS 3).

Co do zawartości - rzecz gustu. Mnie nie wkurza, kilka kawałków podoba mi się. Dopiero się weń wsłuchuję.

 

Kupiłem nr 3/05 Hi-Fi i M z ciekawości, ze względu na test urządzeń NAIMa i test integry Exposure'a 3010, napisany przez M.M. (lubię jak pisze).

* * *

-> KoRnik: jak się mają integry NAD'a C352, Rotel'a RA-03 do lampowej Jolidy, którą niedawno testowałeś ? (Chyba coś ok. 5kzł ? - ta, gdzie w konkluzji pisałeś o jajecznicy i bekonie, no wiesz.. ;)

Poza tym, jakbym ja miał w swoim wzmaku stosunek s/sz 1000 dB (jak Rotel-03) - niech spadają wszystkie Krell'e i Levinson'y, no nie ? ;)

* * *

Błędów w n-rze - jak zwykle - kupa ale się przyzwyczaiłem, że tak musi(?) być i koniec. (Cięcia są wszędzie.)

 

Wk... mnie za to nachalny art. sponsorowany (Profil) o PAL (mam już ich po dziurkiw nosie), podobnie jak rzygam wszelkimi wielkimi art. i reklamami B&W i to - o grozo - w AV również :-((( ((

PS. Nie słyszałem nic o nagrodach czy wyróżnienia dla PALa w prasie niemieckiej, skandynawskiej czy Beneluxu. (Tylko w polskiej.)

A już przytyk o sieciówkach wykonywanych nieraz "przez kompletnych laików" uważam za nie na miejscu i niesmaczny zupełnie. 3 przewody - fakt - naprawdę można się pogubić. Trzeba co najmniej tytułu doktora i jakichś min. 5 lat doświadczeń, by jedną prawidłowo i solidnie sklecić.

 

Gdzie nie popatrzę - wszędzie reklamy B&W, a ja tej firmy nie lubię i już. Nawet na przepasce, teraz - okładce - gdzie się da dosłownie. Za dużo mają kasy ? Chcą ogłupić ludzi, czy reklama taka skuteczna ?

A może produkty mają takie świetne ? /To po co w takim razie tyle reklamy ? ;)/

 

A w skrócie: za dużo widzę reklam B&W i PAL'a. Uważam, to za nachalne i to mnie zniechęca do pism, że o produktach nie wspomnę. Zresztą - czas pokaże. Nie mam co się żołądkować - szkoda zdrowia. Ostatecznie mogę skleić kartki i po kłopocie.

Amen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_>andrea

 

HFiM spokojnie moglobyby byc najlepszym pismem na rynku (obecnie wolę i AV i A), gdyby nie... Nachalnosc promowania pewnych firm to jedno. Mnie bardziej irytuje wszechobecna megalomania i przekonanie o własnej doskonałości, które leje się ze stron większości numerów. Te wstepniaki!!! To jakiś koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

andrea29 - ja za Bowersami też nie przepadam (no chyba, że ktoś ma jakieś 800-ki do oddania to nie będę marudził i ładnie podziękuję, a nawet na obiadek i Chivasa zaproszę), ale za jakieś dwa tygodnie powinienem mieć ich sampler. Zobaczymy jak wychodzi im samo nagrywanie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.