Skocz do zawartości
IGNORED

Sound Project 3000 - co innego?


pal55

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Nawiasem mowiac, na rynku brytyjskim pojawily sie kolejne dwie firmy audio z bylej Jugoslawii. Bylo juz o Kuzma i Karan Audio, teraz sa jeszcze lampowce Korato i jakies kondycjonery. A nasze chlopaki wciaz siedza cicho, i udaja ze sa z Albanii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do jozwa mary

 

Powiem ze mi troche przykto z tego powodu

Dla mnie jest wieksza frajda kupic sprzet od jakiegos fanatyka,

ktory ma mala manufakturke, dac mu zarobic i miec mozliwosc rozbudowy.

 

Moze, a to przewiduje, ze wiekszosc firm padnie albo przejdzie na masowke kino itd i zostana wasnie takie 1 osobowe firmy zlecajace podzespoly innym zakladom - obudowy, plytki, itd ...

 

Sam kompletuje wlasnie zestaw skladajacy sie z "Naszych wytworow"

 

Tylko mam nadzieje, ze w razie awarii bedzie lepiej niz z serwisiem normalnych firm ... bo one to juz mnie doprowadzaja do obledu.

 

.... zmeczenie materialu nie podlega wymianie gwarancyjnej !!!

 

// 1 koles co prowadzil serwis Giant'a rowery u mnie w miescie

stracil serwisowanie tej marki .. ja stracilem impulse telefoniczne do wawy...//

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie podejmuje sie opisu moich wrazen z dzisiejszego odsluchu przy uzyciu Wasze audiofilskiego slangu ;) (bo ciagle nie wszystko z niego rozumiem ;) ) ale, za przeproszeniem, własnymi słowami napisze po prostu co usłyszałem. A wybrałem się usłyszeć polecami mi tutaj Opere, kolumny te same AE które były odsłuchiwane z Sound Systemem, cd-ek - wstyd przyznac juz nie pamietam jak sie nazywal - jedyny w sklepie w cenie ok 2,5 tys - format niemalze jak napedu do kompa. Kolumn w tym przedziale cenowym tez nie zaproponowano mi innych, wiec jedynym porownywanym elementem byl wzmacniacz Creeka 4330, ktory wypatrzyłem na półce. Tym razem przyniosłem sporo swoich własnych płyt - w końcu to ich będę słuchał. Na pierwszy ogień poszłą Opera i Alchemia Dire Straits (po pierwsze bo lubie, po drugie bo sluchalem jej też na wcześniejszym systemie). Tym razem zabrzmiała lepiej - na pewno bardziej dynamicznie, choć brakowało nieco szczegółów, ale to ciągle nie to. Floydzi - Pulse - czyli również koncert i też spora dynamika ale ogólne wrażenie pewniej hmmm... nieczystości?? Division Bell - płyta studyjna perfekcjonistów - brzmienie b. dobre. Zupełna zmiana klimatu - Unplugged Claptona - cos mi tu nie grało - niby wszystko ok ale ... - nie potrafie okreslic co było nie tak. No to dla odmiany Santana - wreszcie cos co brzmi znakomicie - dynamika, uwypuklony wokal i gitara - tak to powinno brzmiec. John Lee Hooker -> czyli kawałek świetnego bluesa, rónież gitarą jako głównym instrumentem, brzmienie dośc ostre ale do przyjęcia. Postanowiłem "dać czadu" - koncert ACDC ... strasznie kiepsko - tzn niby bardzi dynamicznie i "głośno" ale instrumenty zlewały się, wokal gdzieś uciekał (nie żeby był najwazniejszy ale skoro jest ...). Sprobowałem San Francisco Friday Nights - wreszcie udało mi się usłyszeć wszystkich 3 panón grających równocześnie (na obecnym Technicsie cięzko wogóle rozróżnić choćby 2 gitary), ale pojawił sie efekt, któy popsuł wrażenie - ciągnący się za dzwiekiem basowy pogłos - nie wiem czy zrozumiecie o co mi chodzi, ale to tak jakby każde uderzenie basowej E trwało dłużej niż powinno i zostawał taki pogłos - strasznie denerwujące. Wszystko trwało jakieś 1,5h - i generalnie rzecz biorąc odczucia na nie - tzn jak dla mnie chyba gorsze niz przy Sound Systemie. No to zmiana - wypatrzony przeze mnie Creek. Na pierwszy ogień mocna uderzenie - ACDC i zaskoczenie - zupełnie inny dzwięk - co prawda nie ma takiej dynamiki, ale za to słycha każdy z instrumentów, można zrozumieć wokalistę, talerz perkucji ćwierka jak wróbelek (z tym że taki, który jest w stanie "przećwierkać" wzmacniacz). Słuchałem dłuższą chwilę - to nie jest jeszcze w 100% dzwięk ACDC, któy chciałbym usłyszeć ale pomimo mniejszej dynamiki wrażenie znacznie lepsze. Floydzi - najpierw Pulse, potem Division Bell - PULS - znowu ewidentnie mniejsza dynamika ale za to dzwięk bardzo plastyczny, zamykając oczy mogłem wskazać gdzie stoją poszczególne instrumenty, wokalista, chórek; znowu znakomita góra (a ja to kocham :) ), wokal jakby nieco cofnięty ale przez to lepszy!! Division - mogłem rozpoznać, usłyszeć każdy dzwięk, każdy dobiegający z innej strony, ciągle znakomita góra, ale tu juz nie odczuwałem znaczącej róznicy w basie, dzwięk jakby cieplejszy niż z Opery, przez co całośc brzmiała tak, że po prostu zabrzmiało tak jakbym chciał żeby brzmiało. San Francisco - mógłbym spokojnie posiedzieć parę godzin i słuchać tej płyty kilka razy - mam ją od dawna, bardzo lubię, ale dopiero po tym przesłuchaniu zdałem sobie sprawę ile do tej pory traciłem. Oczywiście później zagrali i Dire Straits (i Alchemy i Money 4 nothing) i Calpton (Unplugged i E.C. was here - obydwie płyty brzmiały naprawdę dobrze.) na dokłądke jeszcze U2, Marrilion, J L Hooker.

Podsumowując - Opera to nie jest wzmak dla mnie, natomiast Creek wylądował na 1-szym miejscu na dziś - w zasadzie gdyby był nieco mocniejszy i dawał z siebie troszkę więcej dynamiki byłby ideałem. Dzwięk jest bardzo plastyczny i szczegółowy i, co również ważne dla mnie, ciepły i podkreślający wysokie tony. Nie wiem jaki jest wyższy model Creeka - i ile kosztuje - jeśli gra podobnie ale z nieco większą mocą to byłby dla mnie już na 100% ideałem - być może wydałbym więcej kasy niż planuję byle tylko mieć takie coś w domu. Na razie planuję kolejny odsłuch - komplet Vincenta czyli S2 i najtańszy wzmak (bodajże 129) w ESA Vivace, które również mi polecaliście, ale nie wiem czy cos moze przebić Creeka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do PAL - no to brachu wtopiłeś jak my wszyscy jakiś czas temu...

dźwiękiem claptona unplagged się nie sugeruj bo moim zdaniem na tym nagraniu uwypuklona jest góra (co daje ładne efekty przy boomboxach, ale na każdym innym sprzęcie powinno to byc słychać). Chociaż jeśli to jedna z twoich ulubionych to słuchaj. Moim zdaniem lepszy pomysł to porównywanie j l hookera - np takie the healer czy chill out nagrane są świetnie. jeżeli słuchasz bluesa to świetnie nagraną płytą jest bb king let the goog times roll lub z pogranicza jazu i bluesa tonny bennet - playing with my friends. pare utworów z Q jonesa - o's jook joint też powinno ci pomóc. oczywiście referencyjna jakość ale żadko dobry materiał to telarc blues (chyba nagrywa dla nich czasem charlie musselwhite - więc może jego warto.

cóz - skoro nie podoba ci się nad (chociaż często polecany jest do muzyki, która opisujesz) to poćwicz jeszcze nowego creeka 50 - droższy od seri 43 ale ma ciut większą moc -słuchałem i serdecznie polecam (pozostała świetna scena i przestrzeń a doszło dodatkowo trochę mocy (może warto poczekać i dłożyć do wzmaka..)

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek- fajny wznmak - sam go lubię. Wyższy od 4330 to nowa seria: cena A 50iR to 3100zl na dzień dobry. Wyżej to seria 5350 - 4750zł za nówkę, chyba ,z ezrezygnujesz lub coś utargujesz ;-)

Zobazc sobie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Męczy mnie jedno pytanie, a mianowicie: której to Opery słuchałeś ? Rozumiem, że napisałeś o wzmaku, nie kolumienkach.)

- Consonance ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opera Consonance A100II -> czyli dokladnie to co mi polecaliscie wyzej (przypomne, ze w zasadzie rozgladam sie za czyms w okolicach 2tys - tzn takie bylo moje zalozenie, ze zarowno za wzmak, jak i za cd jak i za kolumny dam po circa 2 tys). W tej chwili juz wiem, ze to raczej bedzie nieco wiecej bo 2 tys na kolumny to troche malo, a i cdki jakos bardziej kolo 2,5 trafiam. A50iR powiadasz ... musze posluchac - jesli bedzie brzmial tak jak ten i bedzie mial troszke wiecej mocy to ... chyba sie skusze pomimo roznicy w cenie :) a rachunki pochowam przed zona ;) Pojde jeszcze na odsluch Vincenta z Vivace ale musialby byc rewelacyjny zeby przebic Creeka. Czy ktos moze mi jeszcze jakos sprobowac wyjasnic jak rozrozniac co jest zasluga wzmaka, co cd, a co glosnikow? Nie da rady zebym posluchal tych wszystkich klockow we wszystkich mozliwych kombinacjach i o ile creek jest juz niemal pewniakiem to np Vivace bede sluchal w innym miejscu z Vincentem - wiec o ile nie bede wiedzial co jest ich zasluga to nie bede mial pojecia czy zagraja z Creekiem, albo czy brzmia kiepsko przez Vincenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny odsłuch za mna - miał byc zestaw Vincenta - znany mi wczesniej S02 i najtanszy wzmak - bodajze 129 plus ESA Vivace. Vincent mial dojechac niemal przed samym odsluchem - niestety nie dojechal - zdarza sie. Wiec zaczalem klase wyzej - S03 i wzmak 233 (z Vivace). Po kilkunastu minutach pojawil sie S02 wiec zmienilismy i w ten sposob znalem choc jeden element zestawu. Zestaw plyt ten sam co wczesniej - zadna, absolutnie zadna plyta nie brzmiala tak by mi sie podobalo - ale poniewaz glosniki przenosily dobrze nawet basy wiec wygladalo na to, ze winny jest wzmak (dodam tylko, ze w dzwieku ja roznicy miedzy S03 a S02 nie zauwazylem). Poprosilem o zmiane wzmaka i dostalem NADa C350 - o niebo lepiej. Ja nie mam wyrobionego audiofilskiego ucha wiec nie opisze fachowo dlaczego dla mnie gral lepiej, i to pomimo, ze to klasa nizej. Vincent gral bardzo dobrze, ale ... brakowalo czegos co nazwalbym dusza - to tak jak ze swietnym technicznie muzykiem, ktory doskonale odtwarza muzyke nie wkladajac w to ani grama zaangazowania, emocji, serca, duszy, czegokolwiek. Jak dla mnie dzwiek z Vincenta byl jakis płaski, bez wyrazu - co najwyzej poprawny. NAD zmienil to od razu - wieksza plastycznosc, przestrzennosc , lepsze rozmieszczenie muzykow na scenie i to nieuchwytne cos ... czymkolwiek by nie było. Wlasciwie na dzis moge powiedziec, ze Cd S02 mi odpowiada - choc jeszcze chce posluchac NADa 541 -> wzmacniacz .. tu wiekszy zgryz, zachwycil mnie Creek ale brakuje mu odrobiny mocy (jesli uda mi sie dorwac do odsluchu tego nowego A50i - to moze to bedzie to), natomiast NAD ma wystarczajaca moc, dzwieki sa rowniez piekne choc odrobine ustepuje pod tym wzgledem Creekowi. Co do glosnikow - z przesluchanych do tej pory bede chyba wybieral miedzy AE a Vivace.

Jestem coraz bardziej przekonany, ze sytuacja, w ktorej sie znalazlem - czyli wybor wszystkich elementow naraz jest niezbyt korzystna. Zeby miec pewnosc, ze kupuje wlasnie to, co bedzie mi sie najbardzie podobalo, powinienem wypozyczyc do domu ze 2 cd, 2-3 wzmacniacze, 2 pary glosnikow i najlepiej jeszcze pare roznych kabli i interkonektow - teoretycznie jest to mozliwe ale praktycznie ... - cieżkie jest życie greenhorna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pal55:

Na 1. pytanie Ci nie odpowiem. Na Twoim etapie doświadczeń - będzie to dla Ciebie zbyt trudne.

Też się nad tym kiedyś zastanawiałem: skąd ludzie wiedzą, że to wzmak, a to kolumny. Teraz się nie zastanawiam - wiem i tyle. To trochę tak jak prowadzać samochód. Czyli bracie, doświadczenie i osłuchanie.

 

Co do drugiego - nie wiem - wyczytałeś, czy rzeczywiście tak odebrałeś Vincenta, bo napisałeś o płaskim dźwięku, bez wyrazu czy emocji. No to Ci zdradzę: ja odebrałem Vincenta podobnie, jak to opisałeś. Co prawda było to juz dość dawno, ale nie zachwycił mnie zupełnie, ani nie zwrócil mojej uwagi dźwiękiem. Na tym forum - polecano mi go - jak będe gdzieś bliżej - odsłucham ten konkretnie polecany mi model i może zmienię zdanie- ni e wiem.

Co do kolumn: jeśli Ci się podobają - biezrz je. Dla mnie nie brzmią one tak, jak lubię i kupiłbym może je co najwyzej na fronty do kinadomowego, ale nie audio. Chociaż... też nie.

Poszukaj może w wyszukiwarce i zwróć uwagę na wpisy Arka - w znamienitej większości zgadzam się z jego uwagami, a potrafi on lepiej opisac dźwiek słowami, niż ja.

Krótko: zastanowiłbym się jeszcze na Twoim miejscu nad Vivace, no chyba, że jesteś siebie pewien. Popatrz może na inne polecane w tej cenie. Nawet tu - na forum. Twój wybór - Twoja satysfakcja lub... strata.

Plusem ESY jest 5 lat gwarancji ( to dużo) i renoma producenta.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea - nie pozostaje mi nic innego jak chodzic na odsluchy - moze kiedys sie naucze rozrozniac "zasługi" poszczegolnych elementow - jakis malutki pierwszy sukces odnioslem zgadujac, ze w tym zestawie to wlasnie wzmak powinien zostac zmieniony - ale dluga droga przede mna. Przyznam, ze nie bardzo zrozumialem, ktore glosniki odradzasz - AE czy Vivace? A co do opinii na tym forum to nie ma ich az tak wielu na temat glosnikow w takiej cenie, w miejscach gdzie bylem na odsluchach tez nie maja zbyt wielkiego wyboru w tym przedziale cenowym. O tym, ze Vivace moga wiele (jak na moje ucho) przekonalem sie po posluchaniu fragmentow plytki sugerowanej przez Pana z oblugi - jazzowe fantazje na instrumentach perkusyjnych - brzmialo to kapitalnie - znakomicie i wysokie tony i calkiem nisko schodzacy bas.

PS. Moje Słoneczko liczy chyba na to, ze jak juz kupie sprzet to po prostu bede sluchal muzyki w domu - ale to jednak jest nałog i odsluchy sie nie skoncza - w co ja sie wpakowałem?? :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez mialem podobne odczucia ze wzmacniaczem Vinceta. Ponoc sprzet nie byl wygrzany. Efekt byl jednak na tyle odpychajacy, ze nie chcialo mi sie dalej sluchac. Sposrod wszystkich wzmacniaczy do 2500zl nalepiej dla mnie gral NAD C350 i jakis Harman Cardon. Creeka odrzucilem a'priori ze wzgledu na zbyt niska moc. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Harman naprawde wymiatal. Gdyby nie to, ze posiadam odtwarzacz CD NAD-a, pewnie zakupilbym wlasnie ten wzmacniacz. Niestety nie pamietam symbolu - cena jednak to bylo cos w okolicach 2500zl. Przesluchaj koniecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto się zastanawiać co źle gra jeśli kompletujesz od razu cały system. to jest ważne tylko jeżeli już masz i nie wiesz co trzeba wymienić by było lepiej...

Jeśli kompletujesz cały zestaw to może skup się na całości - jeżeli będzie ci się podobać to good, jeśli nie - to szukasz dalej. Moja rada jest taka - określ co lubisz (np głęboki bas albo świetną stereofonie albo rozdzielczość , etc - w cenie ok 2000-3000 MUSISZ to określić, bo ideału nie znajdziesz - ale pewnie trafisz na coś, co cie na 99% zadowoli). wtedy zadaj kolegom pytanie - poszukuję kolumn, które będą miały najlepszą stereofonie. bedziesz mial pewnie ze 3-4 typy i wśród nich zacznij soibie szukać. jak ci sie któreś spodobają to już jesteś w domu, jak nie - niestety - zmień kolegów (doradców):)

potem dobierz do nich wzmak. - tu już łatwiej go wziąć do domu...

źródło - jeśli to twój 1st system to nie kombinuj - weź jakieś sprawdzone - nad541i lub tańszy 521 (a dołożysz do wzmaka czy kolumn) albo HK750 lub cambridg'a 500, marantza 6000ose. kabelki na samym końcu po 2-3 tygodniach słuchania - najpierw interkonekt, potem głośnikowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADa 521 sluchałem i w porownaniu do Vincenta S02 byl kiepski. Moze niezbyt jasno dałem do zrozumienia wyzej ze wzmak prawie idealny dla mnie juz znalazlem - creek - brzmial naprawde pieknie. NAD 530 brzmial ciut gorzej ale mial to czego brakuje Creekowi czyli nieco wiecej dynamiki. Dlatego musze znalesc A50i - nieco mocniejszy od 4330 i jesli gra rownie pieknie z ciut wieksza dynamika to to bedzie wlasnie to. Co do Cdka to podejrzewam ze wlasnie NAD 541 wystarczy - albo CA i chyba na samym koncu (nie liczac kabli) kupie glosniki - Vivace mi odpowiadaly ale musze ich posluchac z Creekiem (co bedzie mozliwe dopiero po zakupie Creeka :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

take it ease - przecież wcześniej polecałem Ci tego nowego creeka i uważam, że to świetny wzmaczek. w takim razie wydaje mi się, że najważniejsza dla ciebie jest w muzyce przestrzeń - dlatego poszukaj do niego takich kolumn, które to oferują - jak zaczniesz szukać czegoś co ma i bas i sras to nic nie kupisz. Moim zdaniem do tego wzmaka pasują monitory - skupiłbym się na nich.

chyba, ze przestrzeń nie jest dla ciebie najważniejsza - ale wtedy wybacz - jużbym nie wiedział dlaczego lubisz creeka i czego naprawdę szukasz.

chodzi o to by określić swoje priorytety a nie szukać świętego grala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz do pala: czyli jeśli dobrze rozumiem, to spodobały ci się vivace, ale najpierw kupisz creeka, a jeśli ci się nie spodoba z vivacami, to nie kupisz tych głośników, które polubiłeś podczas odsłuchów.... ok. jak chcesz...każdy ma swoją metodę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parmenides - bez urazy - ja naprawde chlone wszystkie Wasze uwagi - natomiast z moich dotychczasowych odsluchow jedynym elementem, ktory prawie rzucil mnie na kolana byl wlasnie Creek - dlatego uznaje go niemal za pewnik. Pokoj jest spory (ok 26 mkw) wiec monitory moga nie wyrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie to cieszy bo sam miałem okazję ci go rekomendować - zresztą gdybym dzisiaj szukał wzmaka za ok 3k to byłby także mój faworyt. Ale po prostu nie wiem jak chcesz skompletować system, skoro mówisz, że podobają ci się kolumny i donich dobierasz wzmaka, ale nie masz okazji ich razem posłuchać więc najpierw kupujesz wzmaka... nie chodzi mi o twój wybór, który pewnie jest podobny to tego, jaki ja bym podjął (poza kolumnami), chodzi mi tylko o metodologię, a raczej jej brak.

co do monitorów to zależy jak głośno chcesz słuchać, ale ze stwierdzeniami, że "monitory nie wyrobią" trzeba uważać, jak ze wszystkimi obiegowymi opiniami. może najpierw sam to sprawdź jak zagra w jakimkolwiek salonie. a jeżeli będziesz miał wątpliowści to wypożycz do domu. za 2,5k można kupić naprawdę niezłe monitory - w ogłoszeniach są chyba tabletki za 3k (to 500pln wiecej niz chciales dac ale jezeli dokladasz do wzmaka to moze warto na tak dobre kolumny wydać kase...). - posłuchać warto napewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... wlasciwie nikt poza Toba nie probowal nawet wskazac mi jakiejs kolejnosci kompletowania sprzetu. Nikt nie okreslił, dajmy na to, procentowo jaki wplyw na koncowy efekt maja poszczegolne elementy - moze sie nie da tak tego okreslic. Calkiem mozliwe, ze masz racje, ze powinienem zaczac od glosnikow, ale ja (bardzo mozliwe, ze nieslusznie) podchodze do tego w tej chwili tak, ze znalazlem wzmak, ktory chwycil mnie za serce (raczej za uszy :) ) i dlatego pod niego sprobuje dobrac reszte. O niemozliwosci posluchania pelnych zestawow takich jakich chcialbym posluchac napisalem dlatego, ze jak w danym sklepie jest Creek to nie ma Vivace, sa Vivace to nie ma Creeka, wlasciwie nigdzie nie ma w tej chwili NADa 541. Moglbym to wszystko zgromadzic w domu na pare dni wykladajac pewnie z kilkanascie tysiecy na kaucje i nawet nie w tym rzecz, ze nie mam ale ... nie wiem czy moje Słoneczko by to przeżyło :) A zupelnie powaznie to nie uwazasz, ze proba dobrania Cdka i glosnikow pod wzmak w taki sposob by przynajmniej nie popsuly tego co mi sie tak spodobalo - czyli plastycznosci, przestrzeni, delikatnosci, emocji ... sam nie wiem czego jeszcze, a przy odrobinie szczescia moze nawet jeszcze poprawily dzwiek - jest dobrym sposobem?. Kupuje ten klocek, byc moze rowniez cdka (bo nie wydaje mi sie, zeby mial az takie znaczenie - chocby fakt, ze nie uslyszalem roznicy miedzy S02 i S03 - czyli ja powyzej pewnej przyzwoitej klasy juz chyba nie jestem w stanie zauwazyc roznicy) a pozniej przywoze do domciu rozne glosniki i wtedy sprawdzam co najlepiej brzmi, a faktycznie na samym koncu jeszcze kombinuje z interkonektami i kablami glosnikowymi (tak BTW czy jak kupie wzmaka czy cd to dostane do tego jakies kable??)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli podoba Ci sie Creek to sie nie zastanawiaj, ewentualnie posluchaj tylko tej nowej mocniejszej wersji, bedziesz mial wiekszy wybor przy wyborze glosnikow. A jak juz bedziesz mial Creeka to bierz go pod pache i sluchaj.

Mozesz go nawet wziac do hienki i posluchac na Tablettkach:) Zalezy gdzie mieszkasz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie - nie powinno to stanowic wielkiego problemu dla sklepu jesli przyjde ze wzmakiem :) - takie proste a jakie genialne :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablettki graja w 25m u Andrei i jest ok. Oczywiscie trzeba sie pogodzic z tym ze bas nie bedzie potezny ale przestrzen to strona firmowa ProAca - wiec sadzac po Twoim uwielbieniu Creeka to jest cos dla Ciebie.

Mieszkam w Radomiu, troszke ponad godzinke jazdy od Ciebie, mozesz wpadac:) Jesli chcesz pisz na priv - [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamietaj musisz sie uspokoic po zakupach

bo zawsze zostanie cos takiego ... a tego nie sluchalem

moze bylo lepsze polaczenie ... i stracisz moim zdaniem

przyjemnosc z sluchania muzyki - bo bedziesz ciagle znak zapytania

 

Ja nieraz musze sobie dac na wstrzymanie zapomniec ze jest inny sprzet

i cieszyc sie tym co sie ma - i podstawowa sprawa uzywac go do sluchania muzyki a nie zastanawiac sie czy nie mozna bylo lepiej polaczyc ... dobrac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pal55 !

Od wczesnego rana do teraz byłem dziś nieobecny ale już jestem.

 

Zgadzam się z powyższymi radami kolegów, a oto moje uwagi:

 

1. Ze wzmakiem - łatwiej ganiać pod pachą, niż z kolumnami. / Weź to pod uwagę./

2. Cenisz przestrzeń ( ja tak samo !!! i to bardzo, bardzo, bardzo), dlatego chodzi mi po głowie takie hipotetyczne zestawienie:

 

A.

Creek A50 i + używane Tabletki 2000 + zródło (np. CA D500SE - mogę polecić, bo niedawno słuchałem, inne jak NAD 541i czy co tam jeszcze polecali koledzy- też pewnie może być, bo pewnie niegorsze - decyduj/wybieraj sam. Źródła Creeka Ci nie polecę, bo drogie i mało kto ma, a poza tym jakoś nie kojarzę, by było o nich głośno. Przede wszystkim Creek mial zawsze drogie źródła w budżetówce i nadal tak jest - sam sprawdź, chyba, że dostaniesz królewski rabat w Audiosystemie, bo kupisz 3 rzeczy u nich naraz. Może do X% to pewnie będzie maks, ale próbować można i trzeba.

 

B.

Wypróbuj zestaw CA. Jest solidny. Gra dobrze jako całość- tylko cd bierz SE. Wzmak CA A500 nie ma (NIESTETY) takiej przestrzeni, jak podobający Ci się na zabój Creek, ale spróbuj. Dwa klocki - od jednego producenta podobają się nie tylko kobietom, no i 1 pilotem wszystko obsłużysz. Zobacz, jaki ja mam system obecnie - najedź na "o mnie".

 

Na Twoim etapie poszukiwań - nie pominąłbym go na pewno. Kolumny - np. z II ręki Tabletki 2000 i bedzie superaście. Sam mam pokój ok. 25m2 i na brak głośności nie narzekam. Na 14:00 długo nie posłuchasz, bo jest okropnie głośno, chyba, że to będą jakieś szepty. Wzmak CA nie generuje zniekształceń do godz 16:00 na pewno, a gdzieś na 17:30 ma maksa. (Nigdy się nie odważyłem sprawdzić, a mam go już kilka lat.)

 

Pamiętaj: musisz dokonać mądrego i dobrego dla siebie kompromisu w wyborze. Im mniejszy, tym lepiej. Ale on będzie, bo kasa Cię ograniczy.

 

C.

Hipotetyczne III rozwiązanie: Creek 50i+ źródło Creek z II ręki + monitory lub podłogówki, jakie polecą Ci w Audiosytemie. Zaufaj im - niech Ci coś dorzadzą do tego, a potem sprawdź jak to złożone do kupy gra. Może Eposy... ? (Pamietaj o dedykowanych im standach i o standach w ogóle, gdy kupisz monitory.Są ważnym elementem toru. )

NIE ODZRZUCAJ Z GÓRY MONITORÓW !

* * *

I ostatnie: nie jestem zwolennikiem VIVACE jako kolumn do odsłuchu audiofilskeigo. Może dlatego, że b. dobrze znam Eltaxy Liberty 5+ -starszą serię. /Obecnie do kupienia w Olsztynie - przepiękna, jasna okleina i w dobrej cenie- nówki - sklep. Mogę cyknąć fotki cyfrówką i przesłać Ci.)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> pal55

Sporo też jest na forum pozytywnych opinii o Haydnach. Przychylam się do nich. I masz: bas i przestrzeń. W Audioklanie mają na nie promocję. Polecam Twojej uwadze, bo to niezły wybór. 2300zł (?)/parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tego mi brakowalo - jeszcze monitorki w to wmieszac ;)) - smieje sie oczywiscie i jestem wdzieczny za wszelkie rady, cho ckolejne rady poszerzaja obszar poszukiwan a nie zawezaja go :). Miesiac temu jeszcze po pierwsze wogole nie myslalem o zakupie takiego sprzetu (raczej duzego TV i kina domowego), a po drugie nawet gdyby mi to przez mysl przeszlo to nie wpadlbym na to, ze to moze kosztowac tyle zachodu :) Ale faktycznie trzeba sobie zadac maksimum trudu, ze po koncowym zakupie powiedziec sobie - moj sprzet gra pieknie i za te pieniadze lepszego miec nie moge. A wlasnie - czy to nie jest tak, ze to Wam nie daje spokoju - tzn mysl, ze jednak moznaby miec cos lepszego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.