Skocz do zawartości
IGNORED

Sound Project 3000 - co innego?


pal55

Rekomendowane odpowiedzi

:) - wlasnie - biedna kieszen :)

Apropos jeszcze monitorow - pomysłalem jeszcze o tym, ze u mnie nie jest to kwestia tylko tych 26-28 mkw (bede musial dokladnie zmierzyc ten pokoj), ale i ponad 3,10 wysokosci (czyli kubatura spooora), glosniki beda musialy stac na dluzszej scianie (z tego co tu czytam to z zalozenia gorsze warunki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie - do czego to doszlo:) Zeby moja druga polowka forum czytala i jeszcze sie przez nie zegnala:)

Oj bedziesz Ty miala ze mna utrapienie, oj bedziesz:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Pal55 Jakby Ci sie udalo wreszcie posluchac gdzies Creeka A50iR z Vivace to bylbym bardzo zainteresowany Twoja recenzja :-) Tez szukam porzadnego wzmaka a Vivace juz mam i lubie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ustalilem ze A50i jest w Prostudio (czyli Audiosystemie) - ale tam nie ma Vivace :) - wiec pewnie poslucham z jakimis Avancami (Omegi, Epsilony??), a moze oni cos zaproponuja. Nie wiem jak tam jest z pozyczaniem klockow - gdyby sie udalo to moze wezme go do Hifi clubu i wtedy poslucham z Vivace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->pal55

Ja tam jestem spokojny. Co jakiś czas aplikuję systemowi zmiany na lepsze.

i nie żałuję, bo za każdym razem to słychać. Jak dyskusyjne - olewam.

 

Kiedys żałowałem, że nie stać mnie było na zestaw najtańszego Creeka, zwłaszcza wzmak mnie rajcował, teraz podchodzę o wiele spokojniej, mozna by rzdec dojrzalej, choc nadal wzbudza to moje emocje.

Dużo rozważam, lubię pokombinować i posprawdzać. Nie boję się zestawić klocków z róznych przedziałów cenowych, ale bez przesady.

Mogę o sobie powiedzieć, że ze swojego zestawu jestem zadowolony, choć ciągle staram się go ulepszać ;-))) [Widocznie to jest mi do szczęścia potzrebne, amoz ebojęsie zostac w tyle ? Grunt,że to mni erajcujei mam zabawę/pasję. /Nie tylko jedną, ale ta jest najwazniejsza ;-)/]

 

A co do wiekszej kasy - wiadomo - ideał trudno znaleźć. Są jednak systemy, w których towarzystwie dobrze się czuję, a i zwyborem też miałbym troszkę zachodu ;-)))

Jak wiecej posłuchasz/okrzepniesz z tym, co kupisz - dokładniej określisz swój kierunek podążania - normalne.

Grunt wybrać tak, by nie załować zaraz potem. ( a mielismy tu na forum taki przypadek...)

 

A czasu na zachód - nie żałuj, bo sprzęcicho - nie para spodni na rok /które można zniszczyć i wyrzucić i głowa nie boli/ ;-)

Pozdrawiam.

PS.

Polecam uwadze słowa pewnego kolegi z forum (którego b. lubię). Mnie spodobały się tak bardzo, że stoją w honorowym miejscu na sprzęcie. /Mam więcej takich./ Oto one:

 

"Nowe wrażenia są potrzebne, aby cały czas się rozwijać i rozwijać swój system. Tylko żeby ta pogoń nie stała się najważniejsza i nie zabiła przyjemności słuchania muzy. Myślę, że od pewnego poziomu sprzetu ta przyjemność może być naprawdę spora i można to pogodzić ze świadomością, że istnieją lepsze lub dużo lepsze klocki."

Amen. ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> lolo

Moim zdaniem każdy na to pytanie musi odpowiedzieć sobie sam ;-)

Poza tym, być może, autor przytoczonego cytatu zechce Ci osobiście odpowiedzieć.

Myśle, że w Twoim przypadku jest to płynne ;-) / czytałem Twoje "o mnie"/

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos podejmie sie jednak oszacowania procentowo "waznosci" poszczegolnych elementow systemu dla koncowego efektu?? Pytam po kolejnym odsluchu - tym razem Creek A50i, ktory stal sie moim zdecydowanym faworytem (ma wszystkie zalety 4330 i nieco wiecej mocy i dynamiki) - a gral z cdkiem Creeka ale z seri 53 (bo 50tka wyszła) i Epsilonami 960. Wzmak jest swietny i jego gra mi odpowiada w 100% (chyba nie bede juz sluchal innych zeby sie nie rozmyslic ;-) ). Z wielu opinii tu wygloszonych wynika, ze zakup Cdka Creeka mija sie z celem bo np NAD 541i gra prawie tak samo dobrze a kosztuje o polowe mniej - na podstawie tych opinii zakladam, ze moge kupic wlasnie tanszego cdka. A co z glosnikami?? Epsilony graly ok ale nie pokazaly jak dla mnie niczego szczegolnego (zwlaszcza jak na kolumny za prawie 4 tys). Wlasciwie bardziej dla zabawy, niz z jakiegokolwiek innego powodu, poprosilem o polecenie innych i zmiane na ostatnie 30min odsluchu. Dostalem BC Acoustic Tibre (4900 pln) - pierwsze wrazenie bylo takie sobie ale po 1/2h sluchania okazalo sie, ze pierwsze wrazenie bylo mylne - po prostu kiepskiej jakosci nagranie nie moze zabrzmiec swietnie na zadnym sprzecie. Natomiast kolejne, znacznie lepsze jakosciowo, plyty pokazaly roznice klasy, a moze i dwoch w porownaniu do Epsilonow.

No i dochodze do sedna - czy zestaw z tanim cdkiem (NAD 541), drozszym wzmakiem (A50i - 3100pln) i glosnikami za prawie 5 tys ma sens?? Szczerze mowiac to wykracza troche ponad wyznaczony budzet ale ... moze jakos wydolilbym.

Tylko czy zestawienie elementow z tak roznych przedzialow cenowych trzyma sie kupy?? - czy moze to jakies chwilowe zacmienie mojego odbioru, zwiazane z przegrzaniem??

Prosze nie udzielajcie odpowiedzi, ze mam sie kierowac wylacznie sluchem bo na sluch bylo znakomicie (choc z drogim cdkiem) - byc moze istnieja jakies "zasady" ktorymi powinienem sie kierowac przy wyborze elementow (w kompie nie wsadzilbym radka 9800PRO do plyty na KT133 - wiem, ze to nie mialoby sensu - moze w tych klockach jest podobnie??). Pomozta biednemu coraz bardziej skolowanemy czlowiekowi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jak najbardziej sens. Istnieją różne szkoły; najbardziej popularna twierdzi iż nalezy wydać po 30% na kolumny, wzmak i źródło i 10% na kable. Druga co do popularności z kolei stanowi, iż na kolumny należy wydać do 60% przeznaczanejna zakup kwoty. Ale znam przypadki gdzie proporcje są zupełnie poodwracane i mimo to gra to świetnie. Trzeba słuchać, ale to podobno wiesz...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest mniej więcej tak:

żródło - 2,6kzł

wzmak- 1,9kzł (do wymiany na lepszy !)

kolumny - 4kzł

kable gł. 500kzł

interkonekty - 300zl

____________________________________________________

przewód zasilajacy, ekranowany-100zł

Listwa sieciowa-80zł

stand Ostoji (najtansze)- 300zł

stolikOstoji - nie pamietam: 700zł (?)

cokoły, gr 7cm, granit - 200zł (cena raczej okazyjna)

kolce 8szt, miedź - 30zł (Wolumen) /ok. 110zł - AudioForte/

wtyki BFA 8szt 50zł (Wolumen) /lub 320zł - Audiolan/

____________________________________________________________

____________________________________________________________Niedługo dojdzie własnej roboty koncówka mocy za ok. 600-700zł, licząc po cenach elementów.

Integra jest do wymiany na droższą, chyba z II ręki. Nie wiem jeszcze na co. Może ECI 2 (ok 2,8kzł- second hand), Baltlab ( ok 3,2kzł - nowy), MF czy jeszcze licho wie co.

Potem - kolumny. Pewnie nie niżej, jak 6kzł za nowe, ze sklepu (może DIY ?).

Po drodze tuning cd.

Oceń i wylicz, co chcesz sobie sam.

Pozdrawiam.

 

PS. Ja jestem chyba kablo maniak. Za dobry kabel głośnikowy nie bałbym się dać nawet 15-20% ceny cd+wzmak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Ty andrea jesteś na 100% maniak ale czy kablowy :0... a tak na marginesie BC Acoustique to cholernie dobre kolumny i strasznie niedoceniane, od Tibre do Nil prezentują tę samą szkołę dźwięku, jeden z najbardziej znanych i zasłużonych polskich rockmenów kupił właśnie Nile bo jak twierdził ze znanych mu kolumn te najmniej kompresują dzwięk, to taka sobie rekomendacja, ale trudno zupełnie ją zignorować...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słuchałem 960 i Tibre, i wrażenia miałem bardzo zbliżone do pal55.

 

Co do proporcji cenowych, to celem wzmacniacza jest dorównanie głośnikom klasą a nie ceną. Wydaje mi się, że zwłaszcza w przypadku wolnostojących kolumn o sporej efektywności wzmacniacz może być spokojnie znacznie tańszy.

 

Zauważcie też, że jeżeli jedno urządzenie ma cenę przeliczaną z euro a drugie z dolarów, to przez ostatnie dwa lata stosunek cen mógł ulec dużej zmianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... tanszy wzmak oznacza creeka 4330, ktory chyba nie wydobedzie wszystkiego z tych glosnikow. Przy polaczeniu A50i tymi glosnikami wreszcie bas zaczal schodzic naprawde nisko, a ani gora ani srodek , ani przestrzen, ani "cieplo" nie stracily ani grama - dlatego brzmialo to tak dobrze. Mam watpliwosci czy 4330 zdola wykorzystac te glosniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie którzy używają dwukrotnie droższych wzmaków do posiadanych kolumn programowo, poprostu uważają że dane kolumny są swietne i zeby wydobyc wszysko z nich własnie tak nalezy postępować. Ja akurat do nich nie należę, ale troche w tym racji jest. Tylko sam zauważyłeś że jesteś w tej chwili juz ponad swoim budżetem na zakup. Nie wiem czy kable tez będziesz kupowal w tym sklepie (Studio-Pro?), ale jeśli tak to na wzmak + kolumny + kable powinieneś dostać do 10% rabatu, w każdym razie zapytaj się o rabat przed zakupem.

 

BC nie mają wspaniałej przestrzeni, można powiedzieć że w tym aspekcie są przeciętne, ale za to są cholernie szczegółowe i maja ładną barwę. I rzeczywiście brzmieniem mogą przypominać profesjonalne monitory. Dodatkowo zazwyczaj masz parę zworek z tyłu gdzie możesz regulować sobie w zakresie +-1dB kopułkę Fostexa, co ma rzekomo pozwolić na dopasowanie kolumn do pomieszczenia i preferencji. Akceptują tylko banany (sic!). Ale to mówię z pamięci a pamięć bywa zawodna.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to bylo Studio-Pro i oczywiscie, ze przy takim zakupie bede sie targował :) Co do budzetu to nie jest on stricte finansowy (tzn to nie jest kwestia, ze nie mam ani zlotowki wiecej) - to kwestia raczej wyznaczenia sobie jakiegos limitu bo w gore to pewnie mozna isc bez konca - ale jakos nie planuje rozwodu wiec musze sie hamowac ;) Nawiasem mowiac jak spojrzycie na poczatek watku to zobaczycie, ze pierwotnie zakladalem wydanie po 2 tys na kazdy element wiec i tak jestem juz daleeeko od pierwotnych zalozen. Ale powiedzmy, ze po dotychczasowych odsluchach juz jakie preferencje mam - albo budzetowy system czyli Creek 4330, Nad 541i i np ESA Vivace - a wtedy niewiele przekrocze pierwotne zalozenia, albo zestaw A50i z cdkiem (albo tez z NADem) i BC - budzet prawie 2x wyzszy. Skonczy sie chyba na tym, ze po remoncie wypozycze najpierw jeden a potem drugi zestaw do domu i zobacze na miejscu czy roznica w brzmieniu jest warta roznicy w cenie. Choc byc moze, ze postaram sie jeszcze posluchac innych glosnikow z podobnego przedzialu cenowego jak BC - macie jakies sugestie czegos ciekawego do 5 tys? (najlepiej by bylo gdybyscie sluchali tychze propozycji z Creekiem :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pomysl z posluchaniem po prostu obu systemow w domu wydaje mi sie w swej prostocie znakomity. Stwierdzisz czy warto wydac wiecej pieniedzy, i bedziesz mial spokojne sumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55: fajny artykuł o hmm... sensownosci wydawanych pieniędzy i proporcjach cenowych ad. kabli masz w n-rze 2/97 Hi-Fi i M.

Napisał sam Mistrz Stryjecki.

 

Mnie takie podejście się podoba. W ogóle najlepiej dorwij cały ten nr.

Znajdziesz tam konkretne odpowiedzi na pytania: po co, za ile, jaki, który, do czego i co jeszcze.

Rozjaśni Ci to w głowie i poczujesz się lepiej przygotowany do starć z ew. przeciwnościami losu audiofila ;-)))

 

Polecam i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

no to kolejny odluch za mna - jednak wbrew wczesniejszej zapowiedzi postanowilem posluchac czegos poza Creekiem i padlo na Myryada Cameo (wzmak i cd) plus Eposy podlogowe i Avance Dana. Na moje ucho wzmakowi i cdkowi trudno cokolwiek zarzucic - pamiec dzwiekow jest mocno zawodna wiec moze tylko mi sie wydaje, ze ten sprzet gral bardzo podobnie do Creeka (planuje bezposrednie starcie). Natomiast EPOSy nie pasuja do tego sprzetu - tzn albo nie graja tak jak lubie, albo jak twierdzil Pan potrzebny jest mocniejszy wzmak zeby pokazaly co potrafia. Po 45min sluchania stwierdzilem, ze to nie to i nastapila zmiana na Dany 670. Zmiana byla ogromna - dzwiek zyskal na przestrzeni, głebi,rozszerzyla sie ogromnie scena - dzwieki zaczely naplywac niemal ze wszystkich stron, jak Wy to piszecie "oderwaly sie od glosnikow". Te malenkie glosniki pokazaly ogromna dynamike - dobrze brzmial np. Perfect w ostrzejszych kawałkach, swietnie Dire Straits, czy JL Hooker. Slychac ogromna ilosc szczegolow, barwa dzwieku jest ... przyjemna. Musze przyznac, ze te glosniki to dla mnie najwieksze zaskoczenie ze wszystkich dotychczasowo odsluchanych ze wzgledu na olbrzymia dysproporcje miedzy ich wielkoscia (zwlaszcza szerokoscia) a ogromem dzwieku, ktory z siebie sa w stanie wydobyc. Planuje wybrac sie tam ponownie i doprowadzic do bezposredniego pojedynku creeka z Myryadem i Dan(ów?) z Tibrami - byc moze, ktoryś z tych zestawów bedzie własnie TYM??

Ale zanim do tego dojdzie zamierzam poslychac Tethysow z AA, o ktorych tu jakos wogole nikt nic nie pisze - z tego co wiem sa najnowszym produktem, a dziwne jest, ze nikt o nich nie wspomina na tym forum skoro o Hyperionach i Phoebe napisano tu tak wiele (i dobrego i nieco zlego).

pozdrawiam

ciągle poszukujący ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się - zostałem posiadaczem pierwszego systemu! Jak juz wspomniałem w innym wątku po odsłuchu w salonie wziąłem do domciu komplet Creeka 4330 + CD i AE 1 ref series II. najpierw sluchalem Creeka z Tethysami, ale to nie zagrało - na moje niespecjalnie doświadczone ucho, głośniki mają duże możliwości ale Creek nie był w stanie ich napędzić. Natomiast AE 1 to pełna poezja - nieprawdopodobna przestrzeń, głębia, duuużo szczegółów, i jak na takie maleńkie głośniczki zaskakująco dobry bas. Panowie byli tak mili, że pożyczyli mi je wraz ze standami (Sonus Faber), przyzwoitymi kablami i domu zagrało też pieknie pomimo, że wcale nie walczyłem jakoś szczególnie z ustawieniem - właściwie ustawiłem raz i tak zostały. Za miesiac (czyli po remoncie) pozostanie mi dobrać standy, stolik i pobawić się doborem kabli.

Nieniejszym pieknie dziekuje za wszystkie rady - gratuluję szczególnie tym, którzy polecali mi monitorki :)

Prawdę powiedziawszy zwróciłem uwagę na kilka wpisów dotyczących tych monitorków dopiero po odsłuchu i nie dziwię sie tym wszystkim zachwytom.

 

PS. o rady na pewno bede sie jeszcze zwracal - standy, stolik, kable - ciagle duzo wiedzy do zdobycia.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.