Skocz do zawartości
IGNORED

Ustroje akustyczne i akcesoria.


andrea29

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tanich, solidnych i ładnych kolców do cokołów.

Znalazłem na Wolumenie, a dziś coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

UWAGA !

Fajna stronka ABC Soundlab - można kupić ustroje do 50% taniej, inne do 25%, a także podpatrzeć jak się dostosowuje akustycznie pomieszczenia odsłuchowe, a nawet policzyć to i owo. Polecam:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla niezmordowanych i wyczynowców polecam też:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i radźcie sobie;-) / Może na coś się przydałem ;-) /

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szjkoda że malo która małżonka audiofila, choćby nie wiem jak tolerancyjna, pozwoli "oszpecić" salon tymi cudeńkami .....

Bo ich wplyw na koncowy efekt jest OGROMNY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklama do Soundlabow jest na hifi.pl.

Niewatpliwie warto zastanowic sie nas poprawa pokoju pod tym wzgledem zamiast kupowac np nowe kabelki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o soundlabie: W zeszłym roku porosiłem ich o adaptację akustyczną mojego pokoju . Przysłali e-mailem rysunki (pełny rendering 3D!) pokoju z ustrojami. Wygladało to tak: w rogach osiem płapek basowych harmonium4 (wycinek 1/4 walca) umieszczone w każdym rogu po dwie (jedna na drugiej), ściana za kolumnami: harmonium1 x 4szt (piramidki) przedzielone dwoma harmonium 2 (półwalce). Na suficie , uwaga: 13 (!) paneli harmonium2. Najciekawsze jest to ,że gdy ze względu na cenę (coś ok.10.000zł za całość) poprosiłem o ew. wariant oszczędnościowy wybór padł na sufit – jako dający najlpeszy efekt w stosunku do ceny (czy myślicie o swoich sufitach?:)). Ogólnie firma sprawiała wrażenie ,że wie co robi - tylko te ceny!

W tej chwili mają rzeczywiście ciekawą ofertę na zestaw bas trap studio1 – osiem paneli narożnych za 1899zł. To jest ok.40% taniej niż przed rokiem. Chyba kupię w końcu coś takiego po wakacjach.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kupić Corner Busters f-my Echo Busters w Studio Pro. Stosunkowo niedrogie piramidy do zamontowania szczytem w rogach pokuju pod sufitem, dyskretne, estetyczne. Różne kolory. Ale mimo reklamy nie mają tego w sprzedaży, jakies horendalne terminy, bez pewności, że wogóle dojadą. Myślałem o zrobieniu czegoś takiego z pianki montażowej i zamaskowaniem materiałem na trójkątnej ramce. Może jesienią zrobie taką próbę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!

mam nadzieje że nie daliscie się złapać w sidła ABC.To co oni robią, to istna paranoja.Gąbka służy do tłumienia dzwięku, a nie akustyki!!!

Ludzie, jak oni mogli policzyć komuś pokój na 10000zł, skoro jeden duży płat gąbki 2x1.6m kosztuje 20zł lub coś koło tego.Wszystkie te rzeczy mozna dostać w Zgierzu w ''Poloprenie''.Jest to jedna z najwiekszych fabryk profilowanych gąbek w europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Darro: Mylisz się. Materiał, który stosuje ABC ( i zresztą inne - wyspecjalizowane tym zakresie - firmy też) to soflex, który wygląda jak gąbka ale ma zupełnie inne właściwości i za to trzeba zapłacić plus za "know-how" jak to wszystko rozmieścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił njowego wątku, ale mam nadzieję, że mi pomożecie:-)

 

Niedługo będę miał do urządzennia całkiem nowy pokój o powierzchni 15m2. Nie będzie to ani sypialnia, ani żadna pracownia, tylko pokój specjalnie dla sprzętu (wow!). Problem w tym, że należałoby go jakoś wytłumić, a ja nie mam zamiaru ani potrzeby pakować tam regałów i półek z książkami. Czy macie jakieś pomysły jak małym kosztem i w miarę estetycznie wprowadzić do takiego pokoju elementy poprawiające akustykę? Chodzi mi o to żeby nie pozostawić gołych ścian, bo mój sąsiad ostatnio cyklinował drewnianą podłogę i gdy wszystko wyniósł z pokoju, to było takie echo, że klaśnięcie dłoni było przez 4 sekundy słychać. Z rzeczy które sam sobie wymyśliłem: wykładzina, albo dywan na podłogę, jakieś nieregularności na suficie, bogato przystrojone okno, sofa rzecz jasna no i nie wiem co zrobić żeby ściany nie były łyse. Szukam czegoś na kształt takich drewnienych płyt z przyklejonymi "poduszkami". Takie ustrojstwa są w Top hi-Fi i bardzo mi się to podoba. Możecie mi podrzucić jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił njowego wątku, ale mam nadzieję, że mi pomożecie:-)

 

Niedługo będę miał do urządzennia całkiem nowy pokój o powierzchni 15m2. Nie będzie to ani sypialnia, ani żadna pracownia, tylko pokój specjalnie dla sprzętu (wow!). Problem w tym, że należałoby go jakoś wytłumić, a ja nie mam zamiaru ani potrzeby pakować tam regałów i półek z książkami. Czy macie jakieś pomysły jak małym kosztem i w miarę estetycznie wprowadzić do takiego pokoju elementy poprawiające akustykę? Chodzi mi o to żeby nie pozostawić gołych ścian, bo mój sąsiad ostatnio cyklinował drewnianą podłogę i gdy wszystko wyniósł z pokoju, to było takie echo, że klaśnięcie dłoni było przez 4 sekundy słychać. Z rzeczy które sam sobie wymyśliłem: wykładzina, albo dywan na podłogę, jakieś nieregularności na suficie, bogato przystrojone okno, sofa rzecz jasna no i nie wiem co zrobić żeby ściany nie były łyse. Szukam czegoś na kształt takich drewnienych płyt z przyklejonymi "poduszkami". Takie ustrojstwa są w Top hi-Fi i bardzo mi się to podoba. Możecie mi podrzucić jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wykładzina na cała podłoge (albo przynajmniejn przykrywająca obszar miedzy linia kolumn a pktem odsluchu

-czy kolumny beda staly na scianie z oknem?? jesli tak - na calej szerokosci tej sciany - za kolumnami - w miare gesto upieta firanka. w rogach - zaslony, za zaslonami - niewidoczne platy gabki od podlogi do sufitu (sam tak mam u siebie)

- chyba ze mozesz zaszalec na maksa :-) i w kazdym narozniku dac miekkie cwiercwalce od podlogi do sufitu. oraz ustroje na sciany, w ilosci dobranej "na ucho"

- jesli nie mozesz zaszalec - hmmm, jakos trzeba bedzie przytlumic albo chociaz rozbic odbicia od bocznych scian - miekkie tapicerowane meble, kwiatki, moze jakies miekkie "makatki" na scianach, no i nie skreslaj tych regalow z ksiazkami :-)

- na sufit - chociazby "rozlozysty" zyrandol, byle nie goła powierzchnia

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Okno jest po lewej stronie na dłuższej ścianie pokoju. Ściana za kolumnami jest łysa i to chyba z nią będę miał największy problem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj najpierw z ustawieniem kolumn, tak wstępnie. 15 m to mało i może się okazać, że kolumny wylądują na szerszej ścianie. Mam nadzieję że to nie pokój-korytarz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 1) zasłony z ciężkiego grubego materiału - karnisz drewniany materiału

- 2 ) na podłogę wykładzina polecam z KOMFORTY taka gruba z długim grubym włosem ok 70 zł za m2

3) ściany - to oczywiście korek - najlepszy to taki trójwymiarowy - obdarte płaty korka przyklejone do warstwy korka technicznego - cena ok 90 za m2

( tańsza wersja to płyty pliśniowe miękie przyklejone do ściany i pomalowane emulsją - cieńka warstwa )

4- sufit - białe płyty korkowe - cena ok 40 zł za m2

a jeszcze jedno trzeba uważać aby nie przesadzić ( np korkiem obłożyć tylko dwie ściany )

- w rokach pokoju narożne szafki z półkami na ksiązki

na koniec - w 15 m2 i tak basu zawsze będzie za dużo z podłogowych zestawów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka czy soflex, jak zwał tak zwał.Robią to w Zgierzu.Jedyną firmą specjalistyczną w tym zakresie jest firma "Audile", chyba z Łodzi.Rzeczy które oni posiadają to nie jakies tam pseudo gąbki, tylko profesjonalnie wykonane ustroje akustyczne.Bardzo drogie, ale robią na prawdę duzo.

Podam przykład wałka, który jedną stroną pochłania dzwięk, a drugą rozprasza.W zależności od ustawienia otrzymujemy dzwięk taki, albo inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.