Skocz do zawartości
IGNORED

Ustroje akustyczne i akcesoria.


andrea29

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tanich, solidnych i ładnych kolców do cokołów.

Znalazłem na Wolumenie, a dziś coś takiego:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

UWAGA !

Fajna stronka ABC Soundlab - można kupić ustroje do 50% taniej, inne do 25%, a także podpatrzeć jak się dostosowuje akustycznie pomieszczenia odsłuchowe, a nawet policzyć to i owo. Polecam:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla niezmordowanych i wyczynowców polecam też:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i radźcie sobie;-) / Może na coś się przydałem ;-) /

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o soundlabie: W zeszłym roku porosiłem ich o adaptację akustyczną mojego pokoju . Przysłali e-mailem rysunki (pełny rendering 3D!) pokoju z ustrojami. Wygladało to tak: w rogach osiem płapek basowych harmonium4 (wycinek 1/4 walca) umieszczone w każdym rogu po dwie (jedna na drugiej), ściana za kolumnami: harmonium1 x 4szt (piramidki) przedzielone dwoma harmonium 2 (półwalce). Na suficie , uwaga: 13 (!) paneli harmonium2. Najciekawsze jest to ,że gdy ze względu na cenę (coś ok.10.000zł za całość) poprosiłem o ew. wariant oszczędnościowy wybór padł na sufit – jako dający najlpeszy efekt w stosunku do ceny (czy myślicie o swoich sufitach?:)). Ogólnie firma sprawiała wrażenie ,że wie co robi - tylko te ceny!

W tej chwili mają rzeczywiście ciekawą ofertę na zestaw bas trap studio1 – osiem paneli narożnych za 1899zł. To jest ok.40% taniej niż przed rokiem. Chyba kupię w końcu coś takiego po wakacjach.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kupić Corner Busters f-my Echo Busters w Studio Pro. Stosunkowo niedrogie piramidy do zamontowania szczytem w rogach pokuju pod sufitem, dyskretne, estetyczne. Różne kolory. Ale mimo reklamy nie mają tego w sprzedaży, jakies horendalne terminy, bez pewności, że wogóle dojadą. Myślałem o zrobieniu czegoś takiego z pianki montażowej i zamaskowaniem materiałem na trójkątnej ramce. Może jesienią zrobie taką próbę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!

mam nadzieje że nie daliscie się złapać w sidła ABC.To co oni robią, to istna paranoja.Gąbka służy do tłumienia dzwięku, a nie akustyki!!!

Ludzie, jak oni mogli policzyć komuś pokój na 10000zł, skoro jeden duży płat gąbki 2x1.6m kosztuje 20zł lub coś koło tego.Wszystkie te rzeczy mozna dostać w Zgierzu w ''Poloprenie''.Jest to jedna z najwiekszych fabryk profilowanych gąbek w europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Darro: Mylisz się. Materiał, który stosuje ABC ( i zresztą inne - wyspecjalizowane tym zakresie - firmy też) to soflex, który wygląda jak gąbka ale ma zupełnie inne właściwości i za to trzeba zapłacić plus za "know-how" jak to wszystko rozmieścić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił njowego wątku, ale mam nadzieję, że mi pomożecie:-)

 

Niedługo będę miał do urządzennia całkiem nowy pokój o powierzchni 15m2. Nie będzie to ani sypialnia, ani żadna pracownia, tylko pokój specjalnie dla sprzętu (wow!). Problem w tym, że należałoby go jakoś wytłumić, a ja nie mam zamiaru ani potrzeby pakować tam regałów i półek z książkami. Czy macie jakieś pomysły jak małym kosztem i w miarę estetycznie wprowadzić do takiego pokoju elementy poprawiające akustykę? Chodzi mi o to żeby nie pozostawić gołych ścian, bo mój sąsiad ostatnio cyklinował drewnianą podłogę i gdy wszystko wyniósł z pokoju, to było takie echo, że klaśnięcie dłoni było przez 4 sekundy słychać. Z rzeczy które sam sobie wymyśliłem: wykładzina, albo dywan na podłogę, jakieś nieregularności na suficie, bogato przystrojone okno, sofa rzecz jasna no i nie wiem co zrobić żeby ściany nie były łyse. Szukam czegoś na kształt takich drewnienych płyt z przyklejonymi "poduszkami". Takie ustrojstwa są w Top hi-Fi i bardzo mi się to podoba. Możecie mi podrzucić jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę robił njowego wątku, ale mam nadzieję, że mi pomożecie:-)

 

Niedługo będę miał do urządzennia całkiem nowy pokój o powierzchni 15m2. Nie będzie to ani sypialnia, ani żadna pracownia, tylko pokój specjalnie dla sprzętu (wow!). Problem w tym, że należałoby go jakoś wytłumić, a ja nie mam zamiaru ani potrzeby pakować tam regałów i półek z książkami. Czy macie jakieś pomysły jak małym kosztem i w miarę estetycznie wprowadzić do takiego pokoju elementy poprawiające akustykę? Chodzi mi o to żeby nie pozostawić gołych ścian, bo mój sąsiad ostatnio cyklinował drewnianą podłogę i gdy wszystko wyniósł z pokoju, to było takie echo, że klaśnięcie dłoni było przez 4 sekundy słychać. Z rzeczy które sam sobie wymyśliłem: wykładzina, albo dywan na podłogę, jakieś nieregularności na suficie, bogato przystrojone okno, sofa rzecz jasna no i nie wiem co zrobić żeby ściany nie były łyse. Szukam czegoś na kształt takich drewnienych płyt z przyklejonymi "poduszkami". Takie ustrojstwa są w Top hi-Fi i bardzo mi się to podoba. Możecie mi podrzucić jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wykładzina na cała podłoge (albo przynajmniejn przykrywająca obszar miedzy linia kolumn a pktem odsluchu

-czy kolumny beda staly na scianie z oknem?? jesli tak - na calej szerokosci tej sciany - za kolumnami - w miare gesto upieta firanka. w rogach - zaslony, za zaslonami - niewidoczne platy gabki od podlogi do sufitu (sam tak mam u siebie)

- chyba ze mozesz zaszalec na maksa :-) i w kazdym narozniku dac miekkie cwiercwalce od podlogi do sufitu. oraz ustroje na sciany, w ilosci dobranej "na ucho"

- jesli nie mozesz zaszalec - hmmm, jakos trzeba bedzie przytlumic albo chociaz rozbic odbicia od bocznych scian - miekkie tapicerowane meble, kwiatki, moze jakies miekkie "makatki" na scianach, no i nie skreslaj tych regalow z ksiazkami :-)

- na sufit - chociazby "rozlozysty" zyrandol, byle nie goła powierzchnia

 

-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj najpierw z ustawieniem kolumn, tak wstępnie. 15 m to mało i może się okazać, że kolumny wylądują na szerszej ścianie. Mam nadzieję że to nie pokój-korytarz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 1) zasłony z ciężkiego grubego materiału - karnisz drewniany materiału

- 2 ) na podłogę wykładzina polecam z KOMFORTY taka gruba z długim grubym włosem ok 70 zł za m2

3) ściany - to oczywiście korek - najlepszy to taki trójwymiarowy - obdarte płaty korka przyklejone do warstwy korka technicznego - cena ok 90 za m2

( tańsza wersja to płyty pliśniowe miękie przyklejone do ściany i pomalowane emulsją - cieńka warstwa )

4- sufit - białe płyty korkowe - cena ok 40 zł za m2

a jeszcze jedno trzeba uważać aby nie przesadzić ( np korkiem obłożyć tylko dwie ściany )

- w rokach pokoju narożne szafki z półkami na ksiązki

na koniec - w 15 m2 i tak basu zawsze będzie za dużo z podłogowych zestawów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka czy soflex, jak zwał tak zwał.Robią to w Zgierzu.Jedyną firmą specjalistyczną w tym zakresie jest firma "Audile", chyba z Łodzi.Rzeczy które oni posiadają to nie jakies tam pseudo gąbki, tylko profesjonalnie wykonane ustroje akustyczne.Bardzo drogie, ale robią na prawdę duzo.

Podam przykład wałka, który jedną stroną pochłania dzwięk, a drugą rozprasza.W zależności od ustawienia otrzymujemy dzwięk taki, albo inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.