Skocz do zawartości
IGNORED

Głośna praca Harmana hd750


sovajazz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam irytujący problem. Zostałem szczęśliwym posiadaczem Harman/Kardona HD750 i słuchałoby mi się go całkiem

 

przyjemnie, gdyby nie dokuczliwy szum wydobywający się z pudełka :( Przypomina to syczenie przesuwanej taśmy

 

w kaseciaku, tyle, że nieco głośniejsze! W związku z tym fantem mam pytanie do innych posiadaczy owego

 

modelu, czy mają podobne jak ja problemy, oraz czy także ich egzemplarze są wybredne na wszelkiej maści płyty

 

nagrywane domowym sposobem. Musialem sobie zostawić stare CD do czytania wypalanych płytek bo Harman jak na

 

rasowe bydle przystało nie ma do nich serca ;)

 

Druga rzecz dotyczy szafek audio na sprzęt. Jak wiadomo bez tego sprzęt się kurzy i jest narażony np. na

 

zalanie piwkiem przy okazji świętowania kupna jakiegoś nowego klocka ;) Problem polega na tym, że nie mogę

 

kupić porządnej szafki audio, co najmniej z 3 półkami, koniecznie oszkolonej (nie słychać Harmana przez

 

grubsze szkło), która by mogła z powodzeniem stanąć w pokoju i nie straszyć. Zwykle jesli już trafię na

 

oszkloną to ma najczęściej 2 półki, które są albo za wąskie albo za niskie :((( Może ktoś ma jakiś link do

 

firemki, która takie cuda zawodowo wykonuje w rozsądnych cenach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecietnej urody, ale chyba takich mebelków szukasz :MULTIMEBEL wpisz w wyszukiwarce lub zamów wg swojego projektu - będzie do 200zł.

Tylko, jak zamkniesz swoje klocki w takiej szafie, to może być głośniej, bo wokół będzie pudło rezonansowe. Podłóż arkusz korka lub grubego filcu pod całą pow. szumiącego klocka.

Jak jest na gwarancji - wytłumianie matą bitumiczną odradzam.

A nie słyszałeś, że głośny, gdy kupowałeś ?

Może Ci wymienią na inny egzemplarz, jeśli to takie dokuczliwe ?

/Dla mnie sprzęt musi być idealnie cichy, nawet o północy./

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo... totototo :) zdecydowanie odpowiedniejsze cenowo ;) a co do Harmana to niestety w MM gdzie kupowałem (odsluchiwalem w innym miejscu) jest straszny gwar, syczenia nie masz szans usłyszeć :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS co ja jestem - wróżka ? ;-)))

Jak drogie, to trzeba sprzedawcy powiedzieć, za ile mogę kupić i tyle.

/A nuż niechcący się zgodzi ? ;-))) /

* * *

Poza tym przeleciałbym się po komisach meblowych, skoro Multimebel taaaaaki drogi - nie wiedziałem, sorry ;-)

Czasem można naprawdę ciekawe rzeczy utrafić: ładne, oryginalne, funkcjonalne i - jak to w komisach - niedrogie.

Ostatecznie może Ikea ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchiwałem hd750 w domu, pracował cicho.

Powinieneś chyba spróbować zareklamować swój egzemplarz.

Mnie w harmanie zdenerwowało to że czasami przeskakiwał utwory, no i faktycznie nie czytał wszystkich płytek.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że odsłuchując miałem go za szybką i szczerze nie zwrócilem uwagi na taki detal, bo nie przyszło mi to do głowy!!! Słyszałem w życiu kilka playerów i żaden nie miał aż tak wnerwiającej maniery... co najśmieszniejsze dźwięk wydobywajacy się z pudełka jest jak najbardziej w pożo, egzemlarze płyt oryginalnie tłoczonych czytane są bez zarzutu. Jedynie to syczenie Harmana psuje mi totalnie nastrój... z doświadczenia wnioskuje, że przeszklona szafeczka stłamsi nieco zapędy cdeka. Oby. Andrea thanks za linki, wybiore chyba ten drugi, już cosik upatrzyłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie syczy i czyta dosłownie wszystko (na razie) ale zauważyłem że częściej są zgłaszane problemy dotycz. egzemplarzy z MediaM., ja kupiłem w "normalnym" sklepie i jest OK, nie wiem czy to możliwe ale może dla MM są gorsze egzemplarze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz na temat tego cd się kiedyś wypowiadałem. niestety na "-". mam znajomego który pracuje w MM. Stwierdził, że hd 750 to szmelc - niestety. to dla mnie bół bo sam mam cały sprzęt HK ( wcześniejsze modele) i jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmery dochodzące z CD doprowadzić mogą do szału, szczególnie tych co słuchają muzyki klasycznej, należe do tej kategorii ludzi i zamierzam wkrótce zakupić nowy CD (do 2kzl), może podzieli się ktoś ze mną swoją wiedzą - jakie modele unikać biorąc pod uwagę głośną pracę mechanizmu lub ewnetulanie wskaże modele "bezszelesne", niestety czesto w sklepach jest zbyt duży hałas, a z drugiej strony nie wykluczam sprowadenia czegoś za granicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że dźwięk obracającej się płyty jest słyszalny w zależności tylko i wyłącznie od płyty. Jedne to mają inne nie. Mój odtrwarzacz to NAD C541i. Poprzednio używałem Marantza CD67mkII i było to samo, chociaż częściej odnosiłem wrażenie, że to kwestia losowa. Tak czy inaczej: jedne płyty były "głośne", inne nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.