Skocz do zawartości
IGNORED

przewody kolumnowe Van Den Hul


PMD

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukiwałem forum odnośnie w/w tematu, ale informacji znalazłem jak na lekarstwo. Jeśli już coś jest to najczęściej dotyczy IC w zasadzie jedynie Firsta i Seconda.

Interesują mnie natomiast głośnikowe od Wind MKII w górę. Czy ktoś ma/miał doświadczenia z tymi przewodami, w jakim systemie, przy jakiej muzyce?

Najczęściej słyszy się, że VdH to be, mulą z założenia bo węglowe itd. Znalazłem jedną b. ciekawą opinię odnośnie IC VdH , temat dość stary, ale wypowiedź b. ciekawa.

Mówi się także, że te kabelki po prostu nie są do budżetówki, której mankamentów nie poprawia a czasem wręcz pogorszą. Interesują mnie wasze doświadczenia.

Niedawno miałem okazję posłuchać systemu w którym jako kolumnowe wpięte były właśnie Windy MKII, kolumny na scanach, a stereo mój komplet MF`a. Szczerze mówiąc nie przyszło by mi nawet do głowy by sięgnąć po te właśnie przewody, tymczasem efekt b. mnie zaskoczył. System grał równo, czytelnie, dynamicznie z pięknymi barwami, dźwięczną czysta górą i eleganckim nie odchudzonym basem. Dość powiedzieć, że wpięty na chwilę (dla porównania) Gibraltar AQ`esta wypadł nieco słabiej (góra mniej dźwięczna, nieco zapiaszczona, bas suchszy – tyle zdążyłem zauważyć).

 

Tak więc interesują mnie wasze doświadczenia z tymi przewodami , zwłaszcza Wind MkII, Breeze, Revolution i Revelation. Proszę tylko nie pisać w stylu : VdH to kupa.

Jeśli już to: VdH to kupa ponieważ ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem łównie klasyki - a dokładniej symfoniki, pianistyki, Jazz - "Siesta" Miles Davis oraz paryski koncert Marcusa M., Mari Boine "Eejlin", "Unfolding", Elisabeth K. "Flux", Acoustic Alchemy "Positiv Thinking", Di Meola "Flesz on Flesz" Itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

króciutkie resume na temat Windów:

 

1. u mnie - słyszałeś.

2. Na którymś ze spotkań w Delta Studio (PJ Audio bodajże) graliśmy na moich Dali i Meridianie 506.20 - wzmak KT88 - efekt był znakomity, trochę lepszy niż u mnie z CD ze względu na lepszą dynamikę, szybkość i jakość góry (ech ten Marantz)

3. Z Dynami 72, Meridianem i ECI2 Wind nie sprawdził się do końca - było cokolwiek za spokojnie, dźwięk czysty choć przygaszony, lepsze efekty Wojtek uzyskał choćby z kiedys krytykowanym (fatalnie z moim poprzednim zestawem) przeze mnie MIT Terminator 2.

Kiedyś skłonny byłem uznać, że to uspokajające kable - teraz skłaniam się raczej ku stwierdzeniu że nie dodają wiele od siebie. Z całą pewnością Wind pokazuje bardzo czystą górę, często perzewyższając inne także droższe kable ta częścią pasma. Średnica też jest bardzo ok - ciepła, pełna i barwna, ja jednak cenię Winda najbardziej za cechy wyższej części pasma - nienatarczywą detaliczność, holografię i powietrze. Na temat możliwości basu z Winda wiesz więcej ode mnie skoro słuchałeś na nich u Martina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,

 

u ciebie slyszałem, ale tam cały system był mi nie znany. Wind jest b. wyrównany, nic sie nie narzuca nie wyskakuje do przodu. Z tą górą miałem porównaie po wpięciu Gibraltara, dopiero wówczas można to było zobaczyć wyraźnie.

 

Czy ktoś może porównywał poszczególne modele? Ciekaw jestem ewentualnego przyrostu jakości w stosunku do skoku ceny. Np: Breeze nie jest wiele droższy od Winda, jak jest z brzmieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem Van den Hule na zestawie NADa i Dynaudio Audience 42, IC VdH The First. Muzyka pop, jazz, klasyka, klasyczny rock. Łomotów nie słuchałem. Pokój 16m2.

Wind - efektowny, błyszczący, scena wysunięta przed głośniki, blisko nagrane wokale na środku pokoju, bas nie jest tak mocny jak w VdH Magnum.

Breeze - mniej efektowny, mniej błyszczący, bardziej szlachetny pod każdym względem, uporządkowana przestrzeń od linii głośników daleko w głąb, zakresy bardziej zrównoważone niż Wind, w ogóle po zastąpieniu Winda sprawia wrażenie nieobecnego w torze sygnałowym, przezroczystego.

Revelation - rewelacja pod każdym względem dużo lepiej, rozwinięcie brzmienia Breeza z większą analityką, powietrzem, bardziej nasycone barwy, mocniejszy bas, super.

Nie słuchałem całkowicie węglowego The Third, ale od pewnego czasu słucham na węglowym kablu ukraińskim, który jest zrobiony z tych samych włókien węglowych co Third i podobno gra jak Third. Muszę powiedzieć to już wyższa liga pod każdym względem. Nie przytaczał porównań do odsłuchiwanych VdH, ponieważ sprzęt mam już trochę inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do innych przewodów VDH - słuchałem jeszcze Clearwatera, CS122 i Magnuma - Clearwater nie przypadł mi do gustu - rozjaśnia i zapiaszcza dźwięk, osłabia bas. CS122 Jest ciekawy ale to zdecydowanie ni ższy poziom od Winda - od ogolnie dość dobrego poziomu dźwięku odstaje jednostajna cykająca góra. Magnum na podstawie opinii innych na niektórych systemach (chyba niewielu) nawiązuje walkę z Windem, ja jednak oceniam go wyrażnie niżej - jest dynamiczniejszy ale kosztem najogólniej rzecz ujmując kultury. Bas na nim z Dyanudio 72 był w klimacie tanich B&W, reszta też nie porażała. Ciekawi mnie Breeze - nigdy go nie słyszałem, ciekawa jest też opinia NADika, że Wind gra do przodu - nigdy coś takiego mi się nie zdażyło. U mnie scena zawsze lekko poza kolumnami z bardzo dużą głębią i niezłą szerokością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system z Windem zagrał tak równo, że po prostu ni było się czego czepiać. Żeby powiedzieć więcej o poszczegónych zakresach trzeba by się w nie po prostu wsłuchiwać. Przestałem więc zwracać na to uwagę, AQ, które były w podotowiu pozostały w pudełku, a ja po prostu słuchałem muzyki. Generalnie scena faktycznie od linii kolumn i w głąb, nie pamiętam by coś wychodziło pzed kolumny. NIe powiedziałbym też o nim, że jest efektowny/błyskotliwy , ponieważ mi te określenia przywodzą na myśl coś, co w pierwszej chwili mami jakimiś cechami by ukryć inne mankamenty. Wind po prostu gra równo, żadn zaks nie odstaje. Do tego jest b. dżwięczny, bas jest ładnie wypełniony, a i średnicy niczego nie brak. Jakośćtej góy dotarłą do mnie dobitniej dopio po przejśćiu na AQ, który byłnieco zmatowiony/zapiaszczony, a bas nie miał tego wypełnienia co VdH.

 

Opinia NADik`a odnoiśnie Breeze jest b. intrygująca, tym bardziej że różnica w cenie między tytmi kabelkami jest nieduża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co to jest zestaw Nada, niektóre mają tendencje do grania "do przodu" a małe Dyny są podatne na takie różnice charakteru i pokazują je od razu, przy czym nie zawsze jest to miłe. Jak miłem wzmak Arcama (reszta toru jak dziś)- to i owo też wyłaziło przed głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw NADa to był C541 + T751 efekt wysunięcia do przodu był widoczny na nielicznych nagraniach z bliskim wokalem, np Leonard Cohen śpiewał na płycie "Ten new songs" stojąc na środku pokoju, w połowie odległości pomiędzy kolumnami a miejscem odsłuchowym. Ponieważ dotyczyło to nielicznych nagrań powinienem może napisać o ograniczeniu przestrzeni w głąb i pewnym bałaganie na scenie. Sytuację zmieniło podpięcie Breeza, gdzie zapanował porządek na scenie, taki Cohen poszedł o krok za głośniki, a za głośnikami "step szeroki, którego okiem niezmierzysz, stań unieś głowę, wsłuchaj się w..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dwóch wyższych R. Generalna uwaga to, że są lekko "tłuste" i spowalniają dźwięk. Ale w związku z tym mogą grać dobrze z bardzo mocnymi wzmakami i lekko "odchudonymi" i szybkimi kolumnami np. Thielami. Jak to mawia znajomy VdH trzeba nieźle "przewentylować" aby grały:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

dopisuję się do "starego" tematu w celu zadania pytania (prostego),

dotychczas kupowałem kable "gotowe" z konfekcją i nie było problemu pojedynczy (podwójny),

założenie: nie korzystam z bi- wiringu choćby z tego powodu że dynki,

pytanie: jak rozumieć ofertę że kabel gł. jest pojedynczy (np. ww. vdh wind), czy to znaczy że trzeba (zaleca się) kupić 2 odcinki do 1 pary gniazd, na logikę tak bo inaczej przecież kanały stereo łączyły by się ze sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5, 2 Maj 2008, 08:25

 

Najlepiej skontaktować się z ofertodawcą i zapytać.Jeżeli jednak wiadomo,że to przewód pojedynczy to potrzeba 2 żyły na stronę.Pewnie chodzi o takiego VdH The Wind (single strand):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przerabiałem Van den Hule na zestawie NADa i Dynaudio Audience 42, IC VdH The First. Muzyka pop, jazz, klasyka, klasyczny rock. Łomotów nie słuchałem. Pokój 16m2.

Wind - efektowny, błyszczący, scena wysunięta przed głośniki, blisko nagrane wokale na środku pokoju, bas nie jest tak mocny jak w VdH Magnum.

Breeze - mniej efektowny, mniej błyszczący, bardziej szlachetny pod każdym względem, uporządkowana przestrzeń od linii głośników daleko w głąb, zakresy bardziej zrównoważone niż Wind, w ogóle po zastąpieniu Winda sprawia wrażenie nieobecnego w torze sygnałowym, przezroczystego.

Revelation - rewelacja pod każdym względem dużo lepiej, rozwinięcie brzmienia Breeza z większą analityką, powietrzem, bardziej nasycone barwy, mocniejszy bas, super.

Nie słuchałem całkowicie węglowego The Third, ale od pewnego czasu słucham na węglowym kablu ukraińskim, który jest zrobiony z tych samych włókien węglowych co Third i podobno gra jak Third. Muszę powiedzieć to już wyższa liga pod każdym względem. Nie przytaczał porównań do odsłuchiwanych VdH, ponieważ sprzęt mam już trochę inny.

 

Mam prośbę: czy mógłbyś wszystkim napisać co to za ukraińska firma robi takie dobre kabelki? Też ma NADa i szukam kabelków......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

kable dziela sie na:

 

1. ukrywajace niedomogi sprzetu,

2. oddajace charakter klockow / obnazajace niedomogi sprzetu.

 

Vdh najezy do tych drugich.

 

Cs122 - wspominam dobrze - wart swej ceny, (symbioza z ic d102) - pierwsze moje kabelki.

Wind - slyszalem okazyjnie z lampa oraz tranzystorem - kabel bez zastrzezen, lekko ocieplajacy, bez spowalniania.

Revelation polecam kupic bez zastanawiania sie - z "Jasikowa" terminacja (zle wykonana to polowa zadowolenia z prezentowanego dzwieku).

 

First ultimate ma mniej basu do wersji "MK2".

Orchid ma mniej "miesa" od first ultimate ale jest bardziej szczegolowy.

D102 jest mniej szczegolowy, niemniej bardzo przyjemnie prezentuje wokal - srednice.

 

W cenie VDH konkurencja (niestety) pozostaje w tyle:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z VdH zaczynałem z 10 lat temu od CS 122 + The Second, obecnie to Revelation + Orchid i mam święty spokój,dla prezentują wokale (jazz, folk) w sposób ciepły, bliski i magiczny, to mnie przy VdH trzyma,

jedynie to w moim zestawie nie sprawdziły się sieciówki VdH (zbyt dużo basu i spowolnienie tempa), pozdrowienia, gothi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wind lekko niedomaga na górze np w porównaniu do podobnego w cenie chorda epika, lekko ją ucina i zaciera detale, średnica ok choć lekko wyższa wysunięta , scena troszkę z lekkim bałaganem choć głębia niby jest, bas niski głęboko schodzi choć minimalnie pogrubiony dodaje troszkę też masy i potrafi czasem się zgubić ale ogólnie dobry kabel w swojej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

wind lekko niedomaga na górze np w porównaniu do podobnego w cenie chorda epika, lekko ją ucina i zaciera detale, średnica ok choć lekko wyższa wysunięta , scena troszkę z lekkim bałaganem choć głębia niby jest, bas niski głęboko schodzi choć minimalnie pogrubiony dodaje troszkę też masy i potrafi czasem się zgubić ale ogólnie dobry kabel w swojej cenie

ja pierdykam... Przecież średnica jest najlepsza!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Z ciekawości - ktoś (najlepiej z Łodzi lub okolic) może pozyczyć Revelation lub WInd-a ?

Z chęcią posłuchałbym tych kabli w swoim systemie.

Mogę się zrewanżować wypożyczeniem głośnikowych Anticable's.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.