Skocz do zawartości
IGNORED

CA 500 i AE EVO 3 Co dalej?


pawelm

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w sklepie bylem na odsluchu ( okolo 2 godzin)....i to nie zagralo. Plany byly nawet czytelne ale powierza bardzo bardzo malo i zimno ...nawet grama emocji nie dalo sie wyczuc. Nastepna proba bedzie moze z 2ma koncowkami CA kto wie. Chce miec kolumny raczej 3 drozne ktore moglbym trzymac przy zmianie wzmaka ( a i teraz mam mozliwosc czasami przez kilka godzin miec znacznie lepszego wzmaka i go posluchac) wiec Omeg nie chce. Slucham jazzu i klasyki. Czy ktos moze mi w temacie kolumn do 3 tys cos poradzic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jestes w stanie zrewidowac zdecydowanie na 3drożne to:

 

do CA przede wszystkim DA 52, nie sluchalem z tym wzmakiem VA Haydyn, Esa Vivance.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te Aegisy były dotarte, czy wyjęte z kartonu??

tak czy inaczej - KONIECZNIE posłuchaj kombinacji A500 z ESA Ostinato 2000. Kolumny kosztuja dokładnie 3000zł, a w ich brzmieniu powinno pojawic się wszystko to, czego nie znalazłeś w AE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esa Vivace to niestety ale straszna pomylka ( przynajmniej w moim przypadku)....na fortepianie gral ludzik o wielkosci krasnoluda...tylko perkusja byla olbrzymia. Niestety to tez nie gra z CA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AE byly podobno wygrzane ale pacany ( nie napisze gdzie ) nie byli wstanie znalezc srobek i podstawa z kolcami lezala obok.

Wczesniej AE zagraly niezwyklym dzwiekiem z NADem chyba 300 ( ale byla to nie znana mi muzyka i no i zdecydowanie lepszy piecyk) i wypadly po 30min sluchania calkiem calkiem wiec wziolem klocki i znowu obciach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym ze sklepów w P-niu sprzedaja duzo zestawów CA500 +Vivace - klienci którzy wybieraja te zestawy chwala ogólna witalnośc i zywość brzmienia tego zestawu. Więc to nie jest tak, że to "nie zagra" - jednym sie podoba , innym nie. Znów wracamy tu do kwestii preferencji.

Jak dla mnie - to zestawienie gra zbyt jasno i lekko. Ale to juz wynika z charakteru tych kolumn - tak sa zestrojone. Kiedyś słuchałem ich z NADami C320 i C521, i na płycie Dire Straits "On Every Street", wejscia gitary Knopflera dosłownie zagluszały reszte instrumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś wysłałem maila do AudioAcademy z pytaniem jaki wzmacniacz w cenie ok 2kzł dobrze zagra z Hyperionami. Panowie polecaja A500, na to zestawienmie decyduje się wielu klientów. Drugie tyle wybiera C320 lub 350 NADa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrea29->pawelm

(Konto usunięte)

Moje zdanie w tej kwestii:

1. zgadzam się z Arkiem.

2. ESA Vivace - nie !!!.

3. Mam Tabletki (ponad 2 lata) i polecam je z II ręki. / Nie wiem, ile takie kosztują. / Spróbuj chociaż ich posłuchać - moze to będzie to, jak w moim przypadku. Wygrały wtedy z VA Haydn i Dynaudio 52. Nie miałem żadnych wątpliwości, że taki dźwięk mi pasuje. Może i Tobie się spodoba ?

4. Nie wiem, co lubisz i czego oczekujesz.

5. Spróbuj Ostinato lub czegoś z AA.

6. Posłuchj więcej zestawów, aż sam zobaczysz, że Cię coś w końcu ruszy. Nad cieniasami nie ma co się rozczulać - szukaj dalej swego brzmienia.

Czas start.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że CA nie nadaje się do poważki. Podłogowe AE grają ponoć świetnie z wzmakami Regi(patrz test w A/V). Do 3kzł. warto też plecić ampy Audio Analogue Puccini, nowego Creeka50 i Thule60. Z kolumn świetnie grają ponoć Phonary z nowej serii. Jeśli możesz przekroczyć 3kzł polecma Avance Dana(!) i Dynaudio 62.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wsparcie

W tej chwili mam Totem Mite i srednica i przestrzen sa bardzo ladne ( slyszalem jednak Model 1 ze sfinxem no i gralo bosko ale do combo) Teraz chce cos co bedzie nie skompresowane przy orkiestrze hmm i jak bysmy jeszcze do tego dodali chór oj oj to trza do tego podlogowce, a tym bardziej ze mam jakies 30 m chociaz na poddaszu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki - umkło mi ;-)

Do jazzu Tabletki są ok. Do klasyki - na 100% nie wiem, bo za mało jej słuchałem.

Wstęp do Toccaty i fugi d-moll, Bacha, powalił mnie powtórnie na kolana, zważywszy, co potrafią i, że to standowe pudła.

Czyli mnie się podobało, choć do takiej muzy pewnie koledzy wskażą lepsze - np. Ostinato, o których słyszałem wiele dobrego.

Twój wybór.

/ Jednak teraz, bez wcześniejszych obaw kupię sobie w Oliwie muzykę organową i odtworzę na moim budżeciku ;-) Klasyki nie słucham prawie wcale. /

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zamierzam posluchac wszyskiego co maja w Audio Forte zapowiada sie na kilka godzin..ale dopiero w polowie sierpnia

Popzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po kilku odsluchach doszedlem do kolumn ktore kiedys odrzucilem a mianowicie Monitor Audio Silver 5i. Kiedys zagraly zbyt rokowo a teraz...z kablem blue haven, stozkami pod wzmacniacz (CA500) swietnie. Tylu szczegolow nigdy wczesniej na CA nie slyszalem ( zawsze ten spadek mocy). Po kupnie ( warto zaznaczyc ze sa nie wygrzane, nie obciazone i ze zdecydowanie slabszym kablem itp) w moich pieleszach domowych zagraly calkiem calkiem. CA lubi male obciazenia i moze dlatego ten zestaw moze sie okazac jednym z ciekawszych rozwiazan...po kilku miesiacach zamieszcze recezje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.