Skocz do zawartości
IGNORED

ESA Ostinato 2000 vs VA Haydn


nowicjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem na tym forum nowicjuszem jeśli chodzi o wpisy. Czytuję je natomiast namiętnie od około pół roku i dzięki niemu rozjaśniłem nieco swoje horyzonty audiofilskie. Niestety też niektóre wpisy/recenzje spowodowały moje "rozdwojenie jaźni" co do wyboru sprzętu a szczegółowiej mówiąc nowych zestawów głośnikowych... Bywają bowiem tak sprzeczne, że ciężko dociec kto ma rację. Mój dylemat polega na tym, iż nie wiem które kolumny - ESA Ostinato 2000 lub Vienna Acoustic Haydn - wybrać do mojego zestawu składającego się ze wzmaka i cd Rotela + okablowanie DNM Reson. Obydwu zestawów słuchałem (obu z Rotelami, wprawdzie okabloweanie było inne - Tara Labs bodajże) i oba mi się podobały. ESA wydała mi się mimo wszystko bardziej detaliczna acz przebasowiona przy głośniejszych poziomach. Miała natomiast więcej życia w brzmieniu w stosunku do Haydnów. Choć Haydn miał też i swoje plusy w stosunku do ESY - był bardziej neutralny i mniej "szklisty" co czasami zdarzało się Ostinato 2000. Zresztą to kwestia gustów i oba zestawy mi się podobają. Istotne jest natomiast to, który z tych głośników lepiej sprawdzi się w pokoju średnio zagraconym i wyciszonym o powierzchni 18 - 19 metrów ? Chodzi mi o dopasowanie ich pod kątem technicznym do wzmaka (2 x 40 watt), przy zakładaniu średniego poziomu głośności słuchania i poziomu zniekształceń przy takim odsłuchu.

 

A propos - na stronie Audio Academy zobaczyłem nowe głośniki - Tethysy, które wyglądają bardzo podobnie do Ostinato 2000 i bodajże ten sam głośnik nisko-średniotonowy - Vifa WH18 08-08, mogą więc mieć podobne brzmienie. Czy ktoś z forumowiczów już ich słuchał i ma o nich jakieś opinie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jwojciech do nowicjusza

(Konto usunięte)

Witam . Jeśli mogę służyć podpowiedzią , to Haydn ma ciekawą cechę nie zniekształcania dźwięku przy cichym słuchaniu, nawet bas jest wtedy proporcjonalny do natężenia dźwięku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.