Jump to content
IGNORED

Powerbox kontrolka

barni

Recommended Posts

Witam

Wlasnie stalem sie posiadaczem Powerboxa w wersji 2.5. Pytanie mam dotyczace tej kontrolki ciaglosci uziemienia. W jaki sposob powinna sie ona palic / nie palic aby wskazywala stan prawidlowy ? W instrukcji to enigmatycznie jest opisane. Czy to jest ta kontrolka na srodku Powerboxa ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W wersji 2.1, taką mam:

* ta z przodu pokazuje, że jest podawane napięcie

* z tyłu, obok gniazda IEC jest czerwona dioda. Jsśli się pali, to faza jest niewłaściwa i trzeba odwrócić kabel.

Hidden Content

Barni no to witaj w klubie stary... :o) A ja w przyszłym tygodniu odbieram nareszcie od PAL Powerbox'a v 3.0

przy okazji skorzystałem z promocji na ten modelik ( 600 zł piechota nie chodzi ) Swoja wersje

v 2 tego kondycjonerka odsprzedałem w spoko cenie. Mam aktualnie ich v 2.1 i juz wkrotce v 3 ! Pochwale sie jak ona robi ?

pzdr Radek

Hidden Content

>inżynier

Wcześniej miałem v2.0 ale słysuchałem też 2.1. ale nie było między nimi aż tak miażdzącej różnicy. Ten nowy to zupełnie inna bajka, bo podobno wszystko w środku ma inne.

Hidden Content

---->> rady

Nic mi się nie pokręciło, przecież było napisane w HiFiiM. Zatem zasięgnąłem informacji u źródła i dostałem

fotkę. Zrób to samo i zobaczysz.

Pozdrawiam

Hidden Content

To (wyświetlacz) zapewne odpowiedź firmy na poczynania konkurencji. W drugą stronę to już zadziałało: po pjawieniu sie solidnych pudeł PALa jak przysłowiowe grzyby po deszczu pojawły się produkty konkurencji także solidnie zapakowane, choć obskurne plastikowe pudła oraz blaszane puszki nadal w ofercie pozostały.

Hidden Content

inżynier --->>

To plastikowe pudła i blaszane puszki się nie podobają?

Toż to jest przemyślana konstrukcja.

W razie przebicia nie ma napięcia na plastikowej obudowie ;-))

A jak blaszane puszki brzęczą, znaczy że urządzenie działa ;-))

Pozdrawiam

Hidden Content

Mają teraz w Power Labs Audio całkiem niezłą promocje na Powerbox. Jak pamietam z cennika na ich

www - 550 zł za ten kondycjoner v3 . Mam system za ok 27000 zł czy warto wejść w ich produkt ? Opinie mają wporządku,więc spytam jeszcze użytkowników.Thank's za odp.

Hidden Content

->audiofreak

Przeczytaj opinię terminatora nt. PowwerBoxa. Dodał ją parę dni temu (w dziale Opinie). Będziesz wtedy wiedział, czy warto i czy chcesz PB czy nie ;))

Ja mogę tylko go szczerze polecić ze swej strony, choć testów na zniszczenie nie prowadziłem.

Hidden Content

Tak faktycznie o różnice cen ! Dziękuje za porady. Dziś rozmawiałem z szefem Power Audio Labs który umożliwił mi zakup tego kondycjonera z możliwością zwrotu w ciągu 3 dni jakby mi jego działanie nie odpowiadało. Miły gest. Wciąż się jednak minimalnie wacham czy kupić Powerbox v 2.1 czy v 3 ?

Hidden Content

Czy ktos z obecnych tu osób sprawdzał działanie tego kondycjonera PowerAc za 1750 zł ? Czy moge go tez kupic z mozliwością zwrotu ? A jak działa ten droższy PowerBox w praktyce ? Czy te urządzenia maja jakieś kable sieciowe w standardzie. Pytam tyle bo chce kupić jego albo Heliona !

Hidden Content

Chyba wszyscy wpisujacy się mają PB. W praktyce. Działają świetnie, godne polecenia. Helion mu nie podskoczy. PB ma kabel (przyzwoity) w standardzie, PAC chyba nie. Sprawdź na stronach PALa. A jak to działa? Przeczytaj ten wątek i inne, opinie...

Hidden Content

Ja ciągle waham się nad zakupem Powerboxa czy w ogóle jakiegoś innego kondycjonera. Boję się jednak, że zdusi mi dynamikę. Mam dużą końcówkę mocy i nie wiem czy kondycjoner się wyrobi. Po doświadczeniach z listwą zasilającą 15 amperów (czyli teoretycznie b. dobrze) nie mam wiary zapewnienia o dostatecznym prądzie.

W moim systemie bardzo cenię sobie nieskrępowanie i dynamikę, których nie chciałbym stracić. Kondycjoner chciałbym mieć na zasadzie zabezpieczenia a nie poprawy jakości bo tu już naprawdę jestem zadowolony.

Hidden Content

>Cles

Sprawdzałem Powerboxa. Jest ok. Przede wszystkim czysty dźwięk. Ale wcale nie musisz łączyć go ze wzmakiem. Na CD daje większość efektu. No i na DAC, który potrzebuje moim zdaniem bardzo dobrego prądu. U mnie na wzmaku nie było spadku dynamiki ale poprawił się bas co można było odebrać jako polepszenie dynamiki:) Z tym, że synergia jest w przypadku zastosowania odpowiednich sieciówek. Nie mogą być zbyt "energetyczne" bo będzie chaos zamiast "doszlifowania" systemu. To trudno wszystko określić i doprecyzować werbalnie ale ja wiem osobiście jaki mam cel i jak to zrobić:) Razem to wszystko gra bardzo przyjemnie, bardzo muzykalnie chociaż klinicznie czysto z bardzo dobrym basem (jakościowo) i dynamiką (rozmachem). Bez problemu można słuchać godzinami:)

Pzdr.

Hidden Content

Arek67

Właśnie dynamika i rozmach są dla mnie kwestią priorytetową. Wiele ludzi skupia się na barwie, przestrzeni itd ale to w sumie dość łatwo osiągnąć (przy odpowiednim budźecie). Najtrudniej moim zdaniem jest o naturalną dynamikę jaką ma przekaz na żywo. W mojej obecnej konfiguracji blisko jestem tego celu a kondycjoner interesuje mnie z punktu widzenia bezpieczeństwa dle komponentów.

PS. Nie jestem pewin, że rozumię o co Ci chodzi z tymi "energetycznymi kablami" ?

Hidden Content

Moje zdanie jest takie na podstawie doświadczeń. Są dwa rodzaje sieciówek. Takie "energetyczne" czyli do średnich systemów aby sztucznie dodać powera. Takie sterydowe:). Są też takie "kulturalne". Tzn. jest wzrost dynamiki ale jednocześnie jest bardziej gładko, spokojnie, lepsza scena, szczególnie w głąb i lepszy bas(kontrola). One nie pokazują tego w pierwszej chwili. Ale jak je wypniesz to wiesz o co chodzi:)

A kondycjoner? (raczej chyba separator) daje lepszy prąd przede wszystkim na źródła. Jest więcej detali, chociaż system staje się bardziej muzykalny i gładki (czysty klinicznie - to pozytywne zjawisko, nie ma nic wspólnego z analitycznością bo przekaz jest jeszcze bardziej spójny). To jest po prostu lepszy sygnał wychodzący ze źródła.

Pzdr.

Hidden Content

Do opinii arka 67 dodam tylko , ze te drugie "niesterydowe" sieciowki wymagaja pogrania w torze . Jak sobie posluchasz kilka dni efekt jak z listwy Fadela wypniesz i nie bedzie Ci sie chcialo sluchac . Klania sie stara zasada cos co robi wrazenie zaraz po podlaczeniu w wiekszosci przypadkow niestety oszukuje . Moj znajomy ostatnio pozyczyl wypasiona sieciowke i na drugi dzien oddal , bo stwierdzil , ze bylo niezle , ale za malo gory . Przyzwyczail sie do chamskiego cykania , a tu wysokie przestaly kluc w uszy , energia poszla w przestrzen i to jaka , az milo bylo sluchac . No , ale niestety do wszystkiego trzeba dojzec .

Hidden Content

arek 67 > mówisz ,że kondycjoner Powerbox jest ok , a czy miałes okazje posłuchać tego modelu tańszego

PowerAc który teraz kosztuje u producenta 1750 złoty, moze jest również dobry a tańśzy? Ew. czy sa osoby które maja taki sprzęt bo nie ma nic w opiniach? Bedę wdzięczny za opinie. Dziekuje.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.