Skocz do zawartości
IGNORED

audioquest python


OLES

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio sobie trochę potestowałem - interkonekt, audioquesta, python sie zwał; może ktoś mi podpowie, czy ten producent celowo robi blaszane brzmienia swoich kabelków, czy standardem jest generowanie przez nie 'audiofilskich' szumów i obcinanie połowy materiału muzycznego... Wszystko powyższe zaczyna naprawdę dokuczać przy podkręconym wzmaku gdzieś na godz 12:00 (max akceptowalności przez sąsiadów). Ach jakaż była ulga i zadowolenie z ślicznie brzmiących dźwięków po powrocie do starego dobrego VDH Firtst Ultimate. Dodam że kabelek kosztuje znów nie tak mało - teraz w promocji 999 (wcześniej ok 1700). Hmmm, a może jak to ktoś kiedyś powiedział, mojemu systemowi zdjęto gacie ?.. tylko skąd te szumy na poziomie taśmy magnetofonowej marki stilon, odtwarzanej na diorowskiej szufladzie?:)

Ma ktos może jakieś inne doświadczenia ? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałbym raczej, że szumy i inne zniekształcenia dźwięku są cechą urządzeń, a nie dość skutecznie ekranowanego kabla. VdH działa jak filtr, lekko tłumiąc górę pasma sprawia, że brzmienie staje się łagodniejsze, ale jednocześnie mniej szczegółowe (sam używałem kiedyś VdH, po zmianie elektroniki na lepszą stwierdziłem, że do zestawu lepiej pasuje miedziany AQ). Python powinien być znacznie bardziej "przezroczysty" i prawdopodobnie pokazuje braki źródła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś VDH i potwierdzam opinię Marka. Zresztą zrezygnowałem też z tych samych przyczyn, tylko że przerzuciełm się najpierw na Fadela, a później na Harmonic Tech.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z opiniami co do tego ze pokazuje ci Python braki w systemie - posiadałem VdH the first ultimate ale dzwiek był nie za bardzo do przyjęcia ... matowy , owszem muzykalny , ale sporo informacji wygladzał i zaciemniał. Osobiscie posiadam Pythona - i jestem bardzo zadowolony - gra z lampa i chyba dosc dobrym CD-kiem :-). Wreszcie ma rzetelne informacje. Moze moja opinia jest subiektywna jak chyba każda opina zresztą - ale moje zdanie na temat VdH nie jest najlepsze - przy sprzecie który mam Audioquest sie sprawdza doskonale - jak miałem swojego czasu marantza PM8000 i CD 6000 OSE- lepszy duzo wydawal sie VdH , no bo i wzmacniacz był kiepski... Moim zdaniem nie ma co szukac dziury w calym - kable przekazują ci informację wychodząca z CD , jak masz kiepski CD - to i informacje bedą kiepskie - jak płyta jest słaba to nic Ci tutaj nie ubrawi tylko wyjedzie z tym co jest nagrane - stad pewnie Twoje rozczarowanie - zasada jest taka zeby nie wychodzic przed orkiestrę :-) jak sie ma CD za 1500-2500 zł , to nie kupuje sie kabla - swojego czasu w cenie prawie 1700 zł. Mierzmy siły na zamiary ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ychy; python wydaje się idealny do lampy ze wzgledu na jej bardziej nasyconą srednicę i mułowaty bas;

oczywista w poście przesadziłem celowo - tak bardzo brzydko postąpiłem; jeszcze raz napiszę PYTHON ZOSTAŁ U MNIE !!!; a co do mojego źródełka to uważam że jest conajmniej przyzwoite (przyzwoitsze stało sie jeszcze po wymianie opów na 627, kondensatorów opa -> rca, wstaieniu clocka LC) i życzę wszystkim conajmniej tak podanego sygnału. I nadal jednak twierdzę że kable jak i interkonekty audioquesta w swej 'neutralności' maja jednak nalot metaliczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.