Jump to content
IGNORED

Arcam

individual

Recommended Posts

Przepraszam za nowy temat, ale wyszukiwarka nie działa. Przeszukiwałem ofertę stereo w internecie i natknąłem się na AVR Arcam 250. Pytanie - czy ktoś to słyszał w stereo. Pobór mocy 1200 W max, 7x 70W przy 8 omach. Brak pre-out (poza sub). Moc moim zdaniem raczej wystarczająca do kina tylko nie wiem, czy się nie gubi w stereo.

Może wie ktoś gdzie można tego posłuchać?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W ELektrycznej Pomarańczy na Żelaznej ostatnio widziałem. Niestety zabrakło czasu na odsłuchy jeszcze tego klocka więc swoich wrażeń jeszcze nie mogę opisać. Angole twierdzą że w stereo sonicznie odpowiadap integrze A65+ Arcama.

Arcamy AVR250/300 mają przyjaźnie rozwiązana możliwość zasilenia frontów w bi-ampingu uzywając w trybie KD/MCH tylko pięciu kanałów a 6 i 7 ustawia się jako front bi-amp.

Hidden Content

• 2 weeks later...

Uściślając Arcam Diva AVR250 70W x 5 kanałów z możliwością rozbudowy do 7 THX, a wszystko przy 8ohm.

90W x 2 kanały przy 8ohm. Trzeba pamiętać że istnieje możliwość przejścia z 8 na 4 ohm.

Można wybrać konfigurację z sabooferem i bez, dla głośników satelitarnych i kolumn podłogowych.

Ja mam Kolumny Monitora Audio Bronze 120W i porównał bym dżwięk do wzmocnionego przez Arcama A80 2x65W. A tylko dlatego że AVR250 połączyłem optycznie z DV78 zabujczo szybkim DVD.

A80 z CD73 połączone Nordostem Solar Wind no wzykłych miedziakach z Monitorem Audio S8 175W. To zestawienie wyczynia z dżwiękiem co chce i w przód i w tył. Oczywiście przy połączeniu analogowym.

AVR250 posiadam i jestem zadowolony choć sąsiad nieco mniej. AVR300 nie pozwoli Ci na odsłuch słuchawkowy pomimo swej wielkiej mocy. Uwaga wygrzewałem go prawie dwa tygodnie i byłem strasznie podirytowany ale wkońcu wypluł z siebie co trzeba. Tak więc namawiam...

Hidden Content

• 3 years later...

>Komornick, 19 Mar 2009, 16:12

>Niedawno stałem się posiadaczem ARCAMA AVR250 i DVD DV78. Kolumny jakie mają z tym grać to

>AE AElite 2. Po podpięciu sprzętu pod przednie kanały (prawy i lewy) z wyłączoną opcją biampingu z

>zestawu wydobywał się koszamrnej jakości dźwięk (dudniący, zamulony, jak ze studni, cichy - na 80%

>mocy dwa razy cichszy od NAD320 BEE rozkręconego na połowę). Kolumny mają impedancję 6Ohm i na

>wzmaku ustawiłem 4 gdyż tak było wskazane w instrukcji. Kupiłem taki zestaw gdyż miał on >rewelacyjne opinie jako sprzęt zarówno do odsłuchu stereo jak i do kina domowego.

Opinie z prasy można spokojnie między bajki włożyć. Raz że każdy z nas ma inną percepcję, dwa więkoszść z nich jest pisana na zamówienie pod publiczkę. W swoim życiu spotkałem kilkanaście na prawdę rzetelnych recenzji, które oddawały stan faktyczny.

Popełniłeś typowy błąd neofity. Przed zakupem trzeba było poświęcić trochę czasu i poczytać to forum. Ten Arcam to bużdżetowa półka to raz. Dwa przed zakupem powinieś pomyśleć do czego chcesz używać zestawu. KD do stereo to z gruntu niewypał. Odezwie się być może grono urażonych ludzi, ale tak niestety jest. W cenie średniej jakości wzmacniacza stereo dostajesz węża z siedmioma głowami i tysiacem regulatorów. To przydaje się w KD, w stereo wprowadza jedynie bajzel i odkształca dźwięk.

Przez mój dom swojego czasu przewinęły się 2 zestawy KD. Pionner jak na bużdżetówkę grał nie źle, takie w miarę strawne ciepłe kluchy, krokiem w dobrym kierunku była wymiana na Azur 540D który na frontach grał już w miarę przyzwoicie w stereo. Mimo to trzeba się było mocno nagimnastykować przy ustawianiach DVD i AV. Kiedy jednak pewnego dnia skusiłem się na podłącznie do kolumn przyzwoitego wzmacniacza stereo z wyższej półki moja konsternacja była ogromna.

Krótko i konkretnie. Jeśli słuchasz przede wszystkim muzyki to dałbym sobie spokój z wyprawą w krainę KD, bo to przy Twoim bużdżecie zawsze skończy się porażką i rozczarowaniem. Kolumny nie są złe i z dobrym wzmacniaczem z drugiej ręki (NAD320 BEE to niestety nie jest rewelacja) powinny zagrać w miarę dobrze. Jeśli więc istnieje możliwość zwrotu tego ustrojstwa osobiście bym to doradzał.

>Sytuacja uległa poprawie po podpięciu w biampingu. Aczkolwiek wciąż jest to nie to czego >oczekiwałem. Na co mam zwrócić uwagę w konfigurowaniu sprzętu ? A może coś jest uszkodzone ?

Jeśli zwrot nie jest możliwy i kino jest Twoją domeną to radziłbym dokładnie przestudiować instrukcję. Kable na tym poziomie cenowym nie dokonają cudu. Pmaiętam że w moim CA i w DVD i AV było mnóstwo opcji dzięki którym z dźwiękiem można było robić różne dziwne rzeczy. ;) Były tam np. opcje 'arena' czy też 'church'. które zostały wymyślone prawdopodobnie przez idiotów. Jeśli coś takiego znajdziesz to warto to wyłączyć.

>Z waszą pomocą musi być ekstra bo inaczej wyskocze przez okno !!!

Tego bym nie robił. ;) W życiu już tak jest że czasem popełnisz błąd i albo się trzeba z tego cichcem wycofać, albo pogodzić się z tym.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.