Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy Pocahontas-opinie


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

rzeczywiście warto, takiego slumsu dawno nie widziałem, trzeba nie mieć krzty samokrytycyzmu, żeby ludzi "zapraszać" w takie miejsce.

jak się NIE CHCE czegoś sprzedać, to brawo, lepiej nie można, pogratulować pomysłu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitaszyl,

to sobie obejrzyj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i daj na luz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Andy777, 11 Sty 2008, 18:06

 

Konstruktor "Lorelei" ma do dyspozycji 9-ciometrową pracownię, którą w wielkiej części zamienił na magazyn lamp. To, co dla ciebie jest "slumsem", dla innych jest "jaskinią elektronika" pełną autentycznych skarbów. Bo jak inaczej nazwać rzadkie lampy sprzed 50-60 lat?

 

Co do filmów na youtube, to warto zobaczyć jeszcze zapis z tegorocznego Audio Show z prezentacji "Lorelei".

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz wykład pana Andrzeja na temat jego konstrukcji po polsku i angielsku ( z chińskim w tle):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... szkoda, że nigdy nie osiągnę poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej, jak twórca wzmacniacza o indiańskim imieniu, to jednak z zazdrością Go popieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że Pan Andrzej tuzinkowym człowiekiem nie jest. Byłem u niego w domu dwa razy - to niesamowite miejsce rzeczywiście. Dużo sprzętów, lamp. Jednak nie to jest najważniejsze. Pan Andrzej zrobił wzmacniacz którym gram, i za niewielkie pieniądze (2,2 kzł) mam wiele radochy i satysfakcji z muzyki. No i idąc tym tropem czekam w kolejce po Lorelai. Po prostu ta szkoła dźwięku mi pasuje - i tyle. I szacunek dla Pana Andrzeja, który coś takiego umie zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla Ciebie Andy777 za szacunek dla czlowieka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kto by pomyslał że tego typu osobnicy piszą w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitaszyl,

z uwagą obejrzałem oba wskazane przez Ciebie filmy.

W pamięci zapadły mi dwie sentencje wypowiedziane przez konstruktora: "nikomu się nie chce, tylko mi sie chce", oraz "the best sound in the world".

A teraz skonfrontuj to z otoczeniem, w jakim konstruktor wypowiada te słowa. Rozumiem, że drugi z filmów był skierowany głównie do potencjalnych inwestorów. Jak sądzisz, czy ktoś, kto miałby wyłożyć kasę chciałby współpracować z osobą, która nie dba o porządek w miejscu pracy, delikatnie mówiąc? A wystawiając się na AS nie wie, jaką skuteczność mają podłączone głośniki? Itd, itp, ktoś kto robił ten materiał, nie ma zielonego pojęcia o promocji, co więcej, działa na szkodę swojego klienta. Tyle. Nie oczekuję podziękowań od konstruktora, chociaż byłoby miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy777,

 

Masz sporo racji. Obawiam się jednak, że wówczas wzmacniacz kosztowałby dużo więcej.

Pamiętajmy też, że konstruktorzy żyją czasem w "innym świecie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Andy777, 12 Sty 2008, 13:03

 

1. ad. "nikomu się nie chce, tylko mi sie chce"- pan Andrzej poświęcił wszystko konstruowaniu wzmacniaczy lampowych. Nad każdym egzemplarzem pracuje po kilka miesięcy, by dopracować szczegóły i dopasować brzmienie do oczekiwań odbiorcy. Nie sądzę, by na świecie był drugi taki fascynat, któremu bardziej zależy na zadowoleniu odbiorcy niż na pieniądzach, które z tego ma. Można się temu dziwić, można to podziwiać, można też po prostu zrozumieć.

 

2. ad. "the best sound in the world" - po wielu konfrontacjach z nadroższymi/najwyżej ocenianymi konstrukcjami pan Andrzej ma prawo tak mówić o "Lorelei". Byłem wielokrotnie uczestnikiem porównawczych odsłuchów i zawsze w opinii świadków taki wydarzeń lepiej grał wzmacniacz Markowa. Jeśli to za mało dla ciebie, to zajrzyj do Audio Video, gdzie w rankingu wzmacniaczy hi-end "Lerelei" jest wyborem redakcji. Redaktorzy parający się zawodowo ocenianiem sprzętu grającego wybrali jako najlepszy wzmacniacz Markowa.

 

3. ad. "kto miałby wyłożyć kasę chciałby współpracować z osobą, która nie dba o porządek w miejscu pracy" - ze śmiechu aż się popłakałem. Co ma piernik do wiatraka? Andrzej ma taki styl pracy i to jego sprawa. A ewentulny inwestor raczej zorganizuje produkcję we własny zakresie i raczej nie na ul. Broniwoja...

 

4. ad. "ktoś kto robił ten materiał, nie ma zielonego pojęcia o promocji" - być może tak, być może nie.

 

5. ad. " Nie oczekuję podziękowań od konstruktora, chociaż byłoby miło." - Nie wiem, za co miałby ci dziękować konstruktor. Za nazwanie jego pracowni "slumsem"? Czy za to, że obejrzałeś filmiki na youtube i je radykalnie skrytykowałeś?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Pitaszyl!

Również nie znoszę ciemnoty wypowiadającej się w danym temacie a nie mającym z czymś doczynienia czy kontaktu z daną osobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasach "chińszczyzny" zalewającej także rynek audio, podejście do sprawy reprezentowane przez Pana Andrzeja - to wyjątek. Opiszę moje zdarzenie ze wzmacniaczem przez Pana Andrzeja wyprodukowanym. Jak zachciało mi się wymienić lampy w końcówce mocy na inne, to - jak wiadomo - trzeba było ustawić ponownie prąd spoczynkowy (czy coś takiego - sorry ja nietechniczny jestem). A że mieszkam w Gdańsku, to poprosiłem o usługę audiofili elektroników z Trójmiasta. No ale trzeba wiedzieć co i jak. Zadzwoniliśmy do Pana Andrzeja - wytłumaczył co i jak. Ale oprócz tego przysłał później dwustronicowy list, bardzo szczegółowo klarujący całą procedurę, załączył schemat, wskazówki itp. Chodzi mi o to, że to jest Człowiek z pasją. Przecież nie miał w tym żadnego interesu. Mógł po prostu zażyczyć sobie przyjazdu do Warszawy, za serwis mógłby skasować .... itp. Ale to raczej jest inna filozofia.

 

Niektórzy są zdziwieni jak to u Pana Andrzeja wygląda w "gabinecie". No fakt, miejsce jest specyficzne. Ale właściwie - co nam do tego? Produkt się broni - dźwiękiem. Produkcja wzmacniacza to nie wytwarzanie lekarstw. To lutownica itp.

 

Właściwie to lubię takie trochę magiczne miejsca. Mam kolumny od QBA. Też tam lubię od czasu do czasu zajrzeć, "zaciągnąć" się klimatem manufaktury gdzie robią/tworzą kolumny. Ja wiem, że niektórzy wolą kupować w salonach, gdzie sprzedawca uprzejmy jest, "cuda-wianki" opowiada, atmosfera jest sterylna itp. Dla mnie jednak obcowanie z pasjonatami - do jakich Pan Andrzej należy - to także część czerpania przyjemności z audiofili. Dlatego mam wzmacniacz od Markówa, interkonekt od Albedo, sieciówki i listwy od Ansae, kolumny od QBA. I cieszę się, że na takich ludzi trafiłem.

Przyznaję, że czekając w kolejce na Lorelei miałam chwile zwątpienia, czy aby dobrze robię decydując się na ten wzmacniacz. Myślałem np. o Jolidzie. Argumentem było to, że Lorelai nie są zawsze jednakowe. Podzwoniłem jednak do kilku takich co grają Lorelai, posłuchałem ich opinii i doświadczeń. Z kolei ci, co grają Jolidami mówią, że Jolidy dzisiaj to nie to co dawniej, że Chiny, że też grają niejednakowo - no i dalej spokojnie czekam w kolejeczce po Lorelei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu

Napisz w jaki sposób można zamówić "Lerelei", czy przez bezpośredni kontakt z Panem Andrzejem i jaki jest na dzień dzisiejszy czas oczekiwania? W chwili obecnej jestem posiadaczem Jolidy 102b i chciałbym przesiąść się na lampę o nazwij,y to większym potencjale stąd moje zainteresowanie tematem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam od lipca 2007. Podobno jest szansa, że w marcu może zostać zbudowany dla mnie egzemplarz. Ale gwarancji nie ma - może być później. Pan Andrzej ma podobno mnóstwo zamówień. Po prostu do Niego zadzwoń. Ewentualnie zapytaj Pitaszyla - On jest najbardziej zorientowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko mówiąc czas realizacji ok. 10 - 12 miesięcy. Szkoda, że Pan Andrzej nie ma tzw. "pomagierów", których mógłby wykorzystać do wykonywania prostych czynności. No ale wówczas cena wzmacniacza byłaby większa. Coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od razu wyjaśniam, że nie mam pojęcia, jak długa jest obecnie lista oczekujących i jaki jest możliwy najkrótszy okres oczekiwania na "Lorelei".

Stachu 7012 zasugerował błędnie, że mogę coś wiedzieć na ten temat.

 

Niewątpliwie liczba zainteresowanych "Lorelei" wzrosła w 2007r, szczególnie po publikacji doskonałej recenzji w Audio Video oraz po udanej prezentacji wzmacniacza na Audio Show.

 

Polecam kontakt telefoniczny z konstruktorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odwiedziłem dzisiaj konstruktora w jego "jaskini". Odsłuchiwaliśmy najnowszy egzemplarz "Lorelei", którego foto zamieszczam na specjalne życzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pitaszylu

Cieszy oko kolejna wersja wyśmienitego wzmacniacza. Tym razem z ceramicznymi podstawkami pod 6SN7 - prawdopodobnie EH gold i bez drabinki rezystorowej DacT. A w pre już inne ale naprawdę znakomite lampy. Malkontentom wiecznie niezadowolonym z obudowy - polecam zakup .... wzmacniacza bez obudowy + wykonanie jej choćby i z czeczoty klonowej. A co do wyglądu "jaskini" Pana Andrzeja. A któż broni kupować jego dzieła lub kupić (nie mylić z ukraść) dokumentację za uczciwe (podkreślam uczciwe) pieniądze? Na dom z ogrodem wystarczy :-)

A co do parzystokopytnych czworonogów Panie Jacku - nie obrażaj Pan poczciwych choć taplających się w chlewiku stworzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Medyk, 15 Sty 2008, 08:49

>bez drabinki rezystorowej DacT

 

Ta wielka dziura w płytce preampu zaraz za potencjometrem jest właśnie na DACTa. W fazie wstępnego wygrzewania wzmacniacza p. Marków zastosował tani potencjometr. Właściwy znajdzie się już w obudowie.

 

>Malkontentom wiecznie niezadowolonym z obudowy - polecam zakup .... wzmacniacza bez obudowy +

>wykonanie jej choćby i z czeczoty klonowej.

 

Pomysłu zmiany obudowy lub zakupu gołej konstrukcji gratuluję. Odradzam jednak stosowanie czeczoty klonowej... Wzmacniacz emituje b. dużo ciepła, które musi znaleźć ujście. W innym razie dojdzie do przegrzania wnętrza. Obudowa powinna być wykonana z malowanego na czarno ( szybciej oddaje ciepło) materiału niemagnetycznego (np. aluminium).

 

Dziękuję w imieniu konstruktora za miłe słowa i sugestię, co do wartości jego konstrukcji.

 

Zamieszczam jeszcze jedno zdjęcie najnowszej Lorelei. Tym razem z widokiem na kultowe już chyba interkonekty konstruktora. Proszę zwrócić uwagę na wtyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pitaszylu

Nie mniej kultowe są widoczne na wejściu końcówki mocy 6SN7 metal base. A na płytce pre aż się prosi o GZ34 w roli "lampowego prostownika wtórnego" (to przeciez on daje ten jakże lubiany efekt antracytowego tła - o ile dobrze zacytowałem z pamięci Ludwika Igielskiego). Nie twierdzę jednak że oryginalne rozwiazanie Pana Andrzeja jest złe :-)

Co do DacT-a to masz naturalnie rację - choć nie wpadłem na pierwotne przeznaczenie tajemniczego wycięcia w prawym dolnym rogu płytki pre i odmiennie zwymiarowanej płytki - w stosunku do płytki pre z Twoich wczesniejszych zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Egovox, który pokutuje od jakiegoś czasu na Allegro to "zchińszczona" wersja Pocachontas?, czy wiecie Panowie coś więcej na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pm

Najistotniejsze roznice:

- pasywka w pre /niebieski Alps 50 kOhm/

- inne trafa wyjsciowe /odczepy !/

- w koncowce mocy EL 34

- wieksza finezja w konstrukcji obudowy /bez wplywu na dzwiek/

- montaz p2p - bez rewelacji

Czy warto? To - jak zawsze - weryfikuje odsluch /to jest INNA wersja EgoVoxa niz ta zrecenzowana przez Filipa Kulpe i Ludwika Igielskiego - niekoniecznie gorsza ale po prostu inna. Bylbym ostrozny w doborze kolumn. Ten wzmacniacz ma slaba kontrole basu i gra plamami dzwieku. Budowanie przestrzeni? Tez bez rewelacji. Gra pierwszym planem. Najlepiej brzmial w Fotopubie z akustycznym jazzem /Taylor/ ale na symfonice /Mahler/ sie sypal. Pewnie w miare niezle zagra z latwymi do wysterowania Lowtherami ale na Totem Model One bym nie liczyl. Tuba? Co kto lubi. To niestety kolejny kaprysny wzmacniacz ktory nie zagra ze wszystkim. be well

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ja mam właśnie tuby, ale masz rację - odsłuch i chyba coś bardziej uniwersalnego tzn mniej kapryśnego może jakiś sprawdzone rozwiązanie na 6L6 - push pull np Ming Da jak sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pmn

Naturalnie - Ming Da bez wątpienia dobrze zagra z tubą. Problematyczna może być tylko kontrola basu /szybkość narastania i wygaszania impulsu/.

Wiele zależeć będzie od źródła /jeśli nie odstrasza Ciebie DIY pomyśl o NOS-DAC lub Kustagonie i dobrym transporcie - znakomity byłby TEAC z VRDS /. Dobór kabli zostaw sobie na koniec /to przysłowiowa kropka nad "i"/. Rozważ zakup dobrej sieciówki i kondycjonera. be well

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też zainteresowałem się EGOVOXem z allegro. Tak się składa, że szukam niedrogiego zestawu do małego pomieszczenia w wynajmowanym mieszkaniu w Warszawie i myślę że EGOVOX by się tu nadawał. Tylko czy ktoś może poradzić z jakimi kolumnami popróbować. Parę osób z forum miało do czynienia z tym wzmacniaczem (Józwa Maryn, Koteczek), możecie coś zasugerować? I drugie pytanie, gdzie w Warszawie można tego wzmacniacza posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien sobie poradzic z srednio/wysoko efektywnymi glosnikami.

 

to znaczy... wlasnie. co to znaczy. pytam, gdyz taka odpowiedz jest konkretna jak trzask batem po dupce araba czystej krwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.