Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy Pocahontas-opinie


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Konkrety: EgoVox na PP EL34 ma okolo 25 W na wyjsciu. Glosniki 8 ohmowe (nominalnie) majace efektywnosc ok. 88 db/W lub wiecej , powinny zachowywac sie poprawnie.

Tak sie jakos utarlo, ze "srednia" efektywnosc dostepnych obecnie na rynku glosnikow jest ok. 88db. Zaznaczam, ze dwa glosniki o podobnej efektywnosci mierzonej mikrofonem oddalonego 1m od membrany ( okreslonej dla jednej wybranej czestotliwosci) moze byc rozna dla innej czestotliwosci. I zeby zagmatwac porownania jeszcze bardzej, przesuniecia fazowe moga sprawe jeszcze bardzej mataczyc.

Konkluzja: podana przez producenta efektywnosc nalezy traktowac z szczypta sceptycyzmu. proponuje po prostu odsluch, ucho to ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>profundo, 31 Sty 2008, 01:39

>taka odpowiedz jest konkretna jak trzask batem po dupce araba czystej krwi.

 

Moim zdaniem, trzask batem po dupce araba czystej krwi to coś bardzo konkretnego. Wiadomo na 100%, czego się spodziewać.

Mam wrażenie, że nigdy nie spróbowałeś podobnej sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, ale tyle od strony teoretycznej to sam wiem. Józwa Maryn pisał w jakimś poście (chyba nie na tym forum) że osobiście użytkował takowy wzmacniacz (z jak to określił, o ile dobrze pamiętam, tanimi focalami), a Koteczek w jakiś sposób był chyba zaangażowany w jego powstanie. Tak więc chodziło mi o wrażenia z konkretnych zestawień kolumny - wzmacniacz, co mogłoby zawęzić lub ukierunkować listę przesłuchań z mojej strony. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki:

 

czy zna może ktoś maila do Pana Andrzeja Markówa ?

Szukałem trochę po forum, ale albo nie ma albo jestem tak mało sprytny :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egovox od środka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pitaszyl

nieco off topic

Panie Wojtku palcat i narowisty arab - tak to może być ubaw po uszy /oby tylko głowa w toczku/. Z angloarabską klaczą Kasiverą był nie mniejszy. Iskry spod podków na leśnej szutrówce.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, kto gra już Lorelai, może mi poradzić w kwestii doboru lamp w końcówce mocy w Lorelai?

Pan Andrzej standardowo daje radzieckie 6P14P. W moim wzmaku od Pana Andrzeja, którym gram teraz (ART LINE, czyli wczesny Pocahontas) lampy te wymieniłem na Elektro Harmonixy EL84EH - gdyż trochę dało to mięsa i łagodności. Czy ktoś ćwiczył ten temat w Lorelai?? Ponieważ moje miejsce w kolejce po wzmacniacz się zbliża, będę zobowiązany za uwagi w tej kwestii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Medyk, 4 Lut 2008, 13:00

>>nieco off topic

 

Najszybszy z koni, na których jeździłem był świętej pamięci achałtekiniec Sputnik. Wysoki, szczupły w piersi, chętny do cwału. Nigdy go nie uderzyłem, był na to zbyt mądry i wrażliwy. Ale inne konie zdarzało się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pitaszyl

Niestety i Kasivera już się pasie na Łąkach Niebieskich. Zostały tylko ślady podków......

>stachu

el84 /lub ich odpowiedniki/ w koncówce mocy Lorelei

wrażenia po odsłuchach wygrzanych lamp:

-Siemens & Halske /NOS wczesne lata 50/ wyraźne ocieplenie średnicy, mniej euforycznie oddana góra w porównaniu do Mullarda, bardzo ładna perspektywa sceny stereo.

- Mullard /NOS rodem z.... Holandii doskonały rocznik/ wyśmienita przestrzeń, bardzo dobra dynamika w skali mikro i makro, finezyjna góra /połysk ale z pewnością nie jaskrawość/, urzekająca średnica, krótki zwarty bas.

- Svetlana /cywilna produkcja koniec lat 50/ ze wszech miar poprawne brzmienie /w porównaniu do lamp wymienionych wyżej zauważalne spowolnienie basu - widoczne podczas zmiany na Siemensa/.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyku,

 

Dziękuję za informacje. To dla mnie cenne wskazówki.

 

A kombinowałeś może z lampami na wejściu????

 

Pzdr

 

Stachu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stachu

Podczas odsłuchu były to 6P6S i 6N8S wejściu końcówki mocy czyli..... standard. Na pewno warto:

Pomyśleć nad dobrą 6SN7 a może i ECC32 zamiast 6N8S. Poszukiwania optimum brzmienia zacznij od 6SN7EHG potem spróbuj 6SN7WGTA JAN Philips /green logo/ - nie są tanie. Jeśli uznasz że charakter zmian brzmienia jest właściwy spróbuj lamp RCA. 6P6S? Poszukaj dobrej 6V6GT Mullard, Haltron lub pomyśl nad...... zupełnie inną lampą w odwracaczu fazy /tu koniecznie konsultacja z Panem Andrzejem Markowem/. Wkraczasz na trudny i pełen przygód szlak poszukiwań dobrego brzmienia ale czy aby nie oto chodzi by uparcie wspomnianym szlakiem podążać?

I tylko czasem trzeba nieco poskromić słynnego "Węża W Kieszeni" by nadmiernie nie syczał :-) be well Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za wskazówki. Oczywiście poczekam i zobaczę - jak już będzie wzmacniacz - jak zagra. Generalnie na przykładzie Pocahontasa wiem, że potrzeba było trochę "wygładzenia" i ciepła do brzmienia dołożyć. Ale to na prawdę kosmetyczne zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>stachu

Bardzo interesująca alternatywa dla żmudnego doboru lamp el84 /producent i cena a finalne brzmienie Lorelai: niebiański śpiew Anioła na skale ku rozpaczy żeglarzy czy..... powrót lamp do pudełka / to staranny dobór lamp na płytce pre. Mam na myśli szerokopasmowe pentody na wejściu. To może być droga do "wygładzenia i ciepła". I mam kilka pomysłów. Mam też i świadomość że moje pomysły wobec Pomysłów Wiedzy i Doświadczenia Pana Andrzeja są jak gaworzenie lampowego oseska z Lampowym Magiem. Postrzegam wspomnianą alternatywę tak: Wiedząc jakie są Twoje oczekiwania w stosunku do brzmienia Lorelai zadzwoń i umów się w celu doprecyzowanie lamp na płytce pre w budowanym dla Ciebie wzmacniaczu. A potem spróbuj wymienić 6SN7 oraz 6P6S na wejściu kaskody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Medyku,

 

Nie zamierzam w rzeczy samej zbyt wiele kombinować, gdyż koszt bardziej wyszukanych lamp jest po prostu zbyt duży. Zatem widzę, że pójdę za Twoją radą i porozmawiam z Panem Andrzejem co i jak by zrobić.

 

Pzdr

 

Stachu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem ostatnio na posłuchanie Manleya Stingraya. Początkowo bardzo mi się spodobał. Ale im dłużej słuchałem Manleya, tym bardziej "tęskno" mi było do Pocahontasa (a właściwie mojego poczciwego Art Line 8417 czyli prekursora Pocahontasa).

Zaletą Manleya - bezdyskusyjną - jest energia, siła, moc. Ma bardzo dużo, mięsistego basu, u mnie z dobrymi sieciówkami i jak stał na płycie granitowej, bas był dobrze kontrolowany. To co mnie urzekło i co jest jego "bajkową" zaletą - to mięsista średnica. Czyli: barwy i nasycenie "mięskiem" - rewelacja. Przestrzeń - bez zarzutów. Akustyka mojego pokoju jest OK - więc Manley także w tym wymiarze pokazał klasę.

Jednak jest kilka minusów:

- góra - bez wyrazu, bez szczegółów,

- bas - czasem za dużo go i "przykrywał" resztę,

- brak wybrzmień i swobody brzmienia - a to niestety akurat lubię.

- Manleya słuchało mi się znacznie lepiej głośno, jak grał cicho - było gorzej,

- jest wymagający pod względem miejsca gdzie słuchamy, trzeba siedzieć w jednym punkcie - i ani "cala" na prawo/lewo, tył przód.

Wygląda na to, że jest to wzmacniacz dla tych, co lubią energię, bogactwo barw, mięsistą średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu >>> Gora bez wyrazu no raczysz zartowac i jeszcze basu za duzo?!

 

Manley poprostu ma werwe w przeciwienstwie do innych wzmakow lampowych i w dobrze skonfigurowanym systemie niczego mu nie brakuje (cwiczylem go naprawde w wielu roznych systemach , pomieszczeniach i zawsze gral z klasa)

 

Porownanie go z wyrobami AM to raczej swoisty mezalians pochodzeniowy (marka)i wygladowy (wykonanie)widac to na pierwszy rzut oka.

 

Jesli chodzi o dzwiek to oczywiscie wyroby AM nie sa zle a nawet dobre tylko nie kazdemu garazowe wykonanie musi sie podobac i dla tych wlasnie jest Manley Stingray -odsprzedawalny produkt w razie potrzeby,dobrze wygladajacy i grajacy piecyk.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu - zgadzam się z Tobą absolutnie. Płaszczka jest bardzo ładnym, zgrabnym wzmacniaczem. W kwestii brzmienia - jak wiadomo - co system to inaczej. Może kable głośnikowe inne powinienem do Płaszczki próbować. Wtedy było by mniej basu. Prawdopodobne jest, że mięsne Acoustic Zeny Satori na dół w bi-wire mogły być za mięsne do Pani Płaszczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Stachu

Mniej "misia", wybitna analityczność brzmienia i "powietrze" wokół instrumentów? Nordost :-)

Pomysl także nad odsłuchem kabli Tara Labs.

A co do wyglądu "Lorelei" to czy nie zapominasz że..... "gra nie tyle obudowa ile to co jest w nią obudowane" /Pavel Dudek/ :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. W weekend byłem u Pana Andrzeja. Zaprzestałem szukać innych wzmacniaczy i po prostu spokojnie poczekam na Lorelei. Taki jest finał "grzeszenia" w postaci szukania dla Lorelei alternatywy. Po prostu pasuje mi ten dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

.- co do ,,czeluści Lorelei"- to zmiany jak w czynnym wulkanie , wiem bo sam pobierałem próbki/ z narażeniem życia ?/i oto efekt:

 

 

RoJ

p.s. będzie zajawka dla ,,tęgogłowych"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16916-100003580 1209832834_thumb.jpg

post-16916-100003581 1209832834_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorelei w odsłuchu z VAC DAC. i potwierdzenie na to , że ,,muzyka łagodzi obyczaje"

RoJ

p.s. chyba jedyny namacalny dowód ,,zwycięstwa nad niemieckim okupantem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16916-100003576 1209834174_thumb.jpg

post-16916-100003577 1209834174_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wszystko fajnie, tylko że jak się domyślam Twoja wersja Lorelai z tymi lampami kosztuje ponad 10 kzł? Tzn. nie jest to już wzmacniacz w atrakcyjnej cenie 4 kzł, ale za znacznie więcej.

 

Niemniej jednak gratuluję niemieckich lampek. Słuchałem Twojego egzemplarza wzmacniacza (chyba) jak byłem u Pana Andrzeja ostatnio. Trudno jednak ocenić jak gra, gdyż warunki odsłuchu u Pana Andrzeja - bądźmy szczerzy - są jakie są.

 

Jak wcześniej pisałem - próbowałem Manleya Stingraya. Ale ponieważ egzemplarz był starszą wersją płaszczki, wiedząc że są nowe - wziąłem nowy do potestowania - licząc, że być może będzie OK i zostanie. W każdym razie chciałem zakończyć kwestię i sprawdzić Stingreya "do końca". Pożyczyłem drugą listwę sieciową Ansae oraz czwartego Muluca, tytanowe kolce itp. oraz demagnetyzator płyt - aby zapewnić stuprocentowo komfortowe warunki dla "studiów".

 

Pogrzałem Manleya kilka dni - werdykt jest taki, że stary poczciwy Marków IA8417 gra lepiej.

Manley ma niesamowitą energię, ma bardzo dużą ogólną dynamikę, gra bardzo równo, bez zastrzeżeń w kwestii przestrzeni. Ładne barwy. Ale zastrzeżenia są do góry - nie jest ona tak oderwana od kolumn i przestrzenna jak u Markówa. Nie jest też tak wyraźna. Jest po prostu znacznie gorsza. Poza tym - co zasadnicze - wzmak Markówa przekazuje znacznie więcej emocji w muzyce. Z Manleya nie słychać tych wszystkich wybrzmień, echa, pogłosów itp. Marków przekazuje więcej tzw. mikrodynamiki, czyli zaskakujących, dźwięków które są na płycie, szybko narastają gdzieś giną itp. Z Manleya tego po prostu nie ma. Poza tym np. wokal czy fortepian są z Markówa bardziej otwarte, słychać więcej wibracji, nastroju itp.

 

Prawdopodobnie Marków po prostu wpisał się w mój system - i tyle. W każdym razie to kolejny powód czekać na Lorelai. Mam nadzieję, że będzie lepsza niż wzmacniacz IA8417. Może być tak, że po prostu trafił mi się egzemplarz IA8417, który genialnie pasuje do mojego systemu.

 

Cały czas mocno ubolewam nad tym, że Pan Andrzej nie zainwestował w marketing w tym sensie, że powinien mieć jeden testowy egzemplarz wzmacniacza - do wypożyczania. Człowiek by sobie wziął, "pomacał, powąchał itp." - a tak musimy polegać na z natury rzeczy subiektywnych opiniach Audiofili. A wiadomo, że co system, to inne brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Stachu

Lampy 6J7 i ich zamienniki są do kupienia w bardzo rozsądnych cenach na Wyspach i w Stanach. Znakomite i w nie mniej rozsądnej cenie są zamienniki lampy 6J7 z Rosji /o ile tylko masz ku temu możliwości polecam Tobie arcyciekawy eksperyment: 1. pomiar poziomu próżni wewnątrz metalowej pentody z Rosji i porównanie tego wyniku z innymi topowymi lampami NOS 2. analizy składu i stopnia czystości chemicznej materiałów konstrukcyjnych użytych do budowy lampy - tu zwróć baczną uwagę na cyrkon i molibden/. Nie twierdzę że lampy z Rosji są najlepsze - w moim przekonaniu są niedoceniane. Wyśmienite brzmienie pentod "Valvo" mnie nie dziwi - i tu zgoda zdobycie tych kosztownych lamp nie jest proste. Poczciwe 6V6 także zagrają bardzo dobrze. Uwierz w kunszt i rzetelną wiedzę Pana Andrzeja i własne uszy. be well Medyk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem możliwość spróbowania wzmacniacza TRI TRV-35SE. Nie będę się wdawał w szczegóły, w każdym razie kolejny wzmak - który nie sprawdził się w moim systemie (mimo że Tri to dobry wzmacniacz jest tak w ogóle). Pocahontas dociera znacznie dalej w kwestii oddawania emocji, wibracji głosu i instrumentów oraz oderwania muzyki od głośników w rodzaju muzyki jakiej słucham (jazz i muzyka wokalna głównie).

 

Ale nachodzą mnie takie myśli - kupię Lorelai - w ciemno - i co???? A jak nie zagra. Mam system zbudowany na bazie Pocahontasa (IA8417). Dopracowany i dopieszczony - do bólu.

 

Nie ma ktoś w Gdańsku lub okolicach Lorelai?? Żeby posłuchać. Wychodzi mi bowiem, że egzemplarz Pocahontasa jaki mam, po prostu się Panu Andrzejowi udał. I może nie należy go zmieniać na nic innego???????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachu no to po co chcesz kompinowac jak tyle pracowałeś nad systemem.Widze że jak każdy lubisz zmiany -jednak nie zawsze one prowadzą ku lepszemu.Ja też myślałem nad zmianą Aplifona ale posłuchałem droższych teoretycznie lepszych wzmacniaczy i... i po prostu nie ujęły mnie tym czymś co ma Amplifon. Tak więc zostałem przy nim a jedynie co robię to drobne kosmetyki (zmiana lamp na Mullard, lepsze wtyki itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.