Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy Pocahontas-opinie


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

electro, na serio, bez szczypty sarkazmu, prosze uprzejmie rozwin co miales na mysli piszac:...." nie macie koledzy jeszcze bardzo blade pojecie o tym jak powinien wygladac i grac sprzet audio...."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........

Jak wiecie za lampkami nieprzepadam,co nieoznacza że dobrej nie posłucham.

Poprawnie wykonany lampus musi kosztować,noooo chyba że ktos harytatywnie takowy wykonuje...ale minimum do zapłacenia to nie mniej jak 2000 ZŁ[harytatywnie].Resurs elementów w takim budżetowym lampiaku jest ...krótki..a za dobre wysoko napięciowe i długożywotne trza bulić.Juz nieraz sie zastanawiałem czy by nie puścic jakies solidne lamki... ale popyt jest śmieszny...a i tak Audio Research jest wyznacznikiem jakości ... za niewiele więcej kasy.

-----

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego lampiaka poznaje sie po tym że gra pieknię po zakupie ..... i po roku od zakupu.

========

Tak swoja droga trafiaki wyjśćiowe musza byc wieloooo sekcyjne..a nie tylko 3... czy 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul, wiem, ze rynek cienki a lampowcow mnogosc, ale pomysl sobie, ze przezyles zycie i lamowca nie popelniles. Wiec zrob lampowy wzmacniacz a moze je polubisz i swiatlo zobaczysz.

PS: AR jest super zbudowany, ale brzmi plackato. Mozna lepiej.Wiec masz okazje by zostawic swoj slad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koteczek

ja napisalem:macie koledzy jeszcze bardzo blade pojecie o tym jak powinien wygladac i grac sprzet audio...., nie ma tutaj chyba co tlumaczyc :) czytaj uwaznie...

 

z drugiej strony odwiedzilem strone kolegi Macieja Pa, robi bardzo sensowne rzeczy i serdecznie sie dziwie ze wypisuje tutaj takie niedorzecznosci i nie nazywa gowna gownem, chyba ze wogole nie widzial poca i teorytezuje, no nie wiem , nie wnikam w to, moze sobie co niektorzy jaja ze mnie robia , a ja ten watek powaznie potraktowalem? ale prima aprilis juz przeciez byl?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>koteczek

Robiłem ,robiłem...dlatego mam szacunek dla gości którzy robia takowe seryjnie i powtarzalnie.

Mi wytarczy że luknę na jakośc trafoli... połaczen,chassi i cene i wiem czy to jest gut czy beeee.

Dla mnie sercem lampki jest trafiak wyjściowy[i nikt mnie tu nieprzekona że jest inaczej] materiał na blachy rdzeniowe,izolacja i starannośc wykonania.

===

Wolę dobrego feciaka .... moje ucho i mój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>electro

Poco sie nerwuje aaa?

JJ to taka sobie średnia lampka.... bez jaj...powaga!

======

Kilku kumatych juz wie że wiele niby parowanych baniek JJ jest poprostu przegrzana.

======

Dajcie juz spokój tranwescycie[Pocachontas a kurde wzmak!.. Znaczy samczyk...]

Ten świat musi pier.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul

JJ-e sa srednie , to co piszesz o rozrzucie parametrow lamp to prawda, oprocz tego nie sa tak stabilne jak ruskie, po wygrzaniu 20- godzinnym i zmierzeniu na jj-ach jest duzo wiekszy rozwiew niz na ruskich, ale w uzytkowaniu raczej w porzadku, ja nie mialem problemow, 2 lata moga pograc, z KT 88 zdecydowalem sie teraz na Svetlana c-winged, wg mnie w tej chwili najlepsze sa, piekna srednica i gora, bas nie tak potezny jak z jj-a ale bardziej sprezysty i szybszy, z ludzmi ktorych pytalem o jj-e wiekszosc uwazala el-34 za najlepsza lampe jj-a, byc moze maja racje, nie wiem, zamierzam jeszcze poprobowac kt 90 yugo i to by bylo na tyle chyba ze jeszcze 6550 tung sol reissued

 

jj 828 ma plusy i minusy, jak kazdy inny wzmacniacz,ale jest w jakiejs klasie brzmienia , po prostu wiemy o czym rozmawiamy, a o to chodzi, ile mozna za niego dac , ile ja za niego dalem kupujac w slowacji to inna sprawa , ale powiem tylko ze wiele osob by spadlo z krzesla i tak piszac miedzy nami w diy by sie nie oplacalo kombinowac:)))))))))))))))))))))))))))))), przeciez mnie znacie:))) lubie kupic dobra rzecz , ale nie przeplacac i wiemy dobrze ze do wzmacniacza ok. 40 kg wagi w miare wygladajaca obudowa kosztuje wiecej niz 1500 pln, wiec o czym gadka:)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- > electro

odnosnie lamp EL 34 JJ moglbym polemizowac z Toba Mialem okazje porywnywac te banki z lampkami NOS RFT oraz nowymi ElectroHarmonixami i niestety JJ dostaja od wyzej wymienionych w tylek Szczegolnie w konfrontacji z ElectroHarmonixami :) I jeszcze jedna sprawa podobne obudowy lampowcow jak te JJ'owe robi AR Electronics w swoich produktach i nie mowie tu tylko o wygladzie ale rowniez o wysokiej jakosci wykonania a ARy sa znacznie tansze Najprostszy model tego producenta kosztuje ok 1500 pln

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electro, ja tez traktuje ten i inne watki powaznie, a jeszcze powaznej ludzi ktorzy je tworza. Wiec tak na serio, osobiscie uwazam, ze MaciekP nie pisze niedorzecznosci. Uwazam tez, ze wzmacniacz Andrzeja M. nie jest gownem. Jak spokojnie przeczytasz post Macika moze dojdziesz do wniosku, ze jego punkt sprowadza sie do tego, ze inne komercyjne wzmacniacze nie grzesza wyszukanymi czesciami. To jest fakt ktory mnie rowniez bulwersowal. Za co te lobuzy biora 11000 PLN. Koszt czesci to mnej niz 10% ceny. To prawie jak marginesy profitu przy handlu narkotykami. ( A moze audio to tez narkotyk ?

Cos w tym chyba jest). Nie interpretuj tego jako atak na siebie, jedynie atak na Twoj wzmacniacz, to nie to samo. To ogolny problem HIFI i jego rynku. Wzmacniacz Andrzeja to domowa robota jednego czlowieka. Uwazam, ze sa lepsze, ale znam tez wiele duzo gorszych, mimo, ze powtarzalnych. Wzmacniacz Andrzeja nie udaje niczego innego niz jest. Znam wiele komercyjnych lampowcow, ktorych jedyna zaleta jest blyszczaca powierzchnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie znam się na technice lampowej, ale jakoś nie mam do niej przekonania. Ta dyskusja mnie w tym braku przekonania utwierdza. Może to wynika z braku kontaktu z "prawdziwym " sprzętem lampowym. Miałem okazję posłuchać wzmacniacza JJ (symbolu nie pamiętam), ale to taki zintegrowany z pilotem wprowadzony ostatnio na rynek. Cena ok 5500 zł. W połączeniu z podłogówkami JMLab grało to przyjemnie, ale jakoś bez szczegółów i nieco chropawo. Produkt zwany Pocahontas zainteresował mnie parę lat temu (cena), ale zepsuł się w trakcie, a dokładnie na początku odsłuchu, więc nie mam się czym podzielić w kwestii brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29 ---->>>

Może jakiś przykład/symbol podaj proszę, bo sam jestem ciekawy. Dawno dawno temu na którymś AS wystawiała się firma AN, nawet gość obcojęzyczny był zaproszony. Niestety nie dopchałem się do pierwszych rzędów. Potem zapisałem się na siłownię i w zeszłym roku wysłuchałem nawet Ancient Audio ;-)))

Ale na poważnie to AN ma taką mnogość produktów, że proszę o wyrozumiałe wskazanie rozsądnych cenowo produktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem dlaczego Pocahontas generuje w nas tyle adrenaliny? Czy on gryzie, czy kopie, czy psuje powietrze, czy jest szkodliwy dla otoczenia? Lezy sobie cichutko na szafce, swieci lampkami i wzmacnia male napiecia na troche wieksze.

Matko z corka a wy sie #$%@!%^&e od niego. A jak zobaczycie Andrzejka M na Perskim to go pocalujcie w czolo i problem sam zniknie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się porobiło nie spodziewałem sie takiego powodzenia wątku. Dodam jeszcze tylko , że słuchałem 2-ch Pocahontas i grały niemal identycznie różnica polegała na tym , że MKI miał 3 a MKII 4 lampy w preampie następnnie rozwiniętej wesji Pocahontasa Loreliy(czy jakoś tak) jeszcze bardziej rozbudowanej i charakter brzmienia podobny ciekawostką było też to , że mozna było wymieniać lampy sterujące na inne bez innych przeróbek uzyskując brzmienie mniej lub bardziej "lampowe" jeśli przyjrzymy się ukladowi elektroniki to jak na moją marną wiedze w tym zakresie jest ona znacznie bardziej rozbudowana niż w niejednym kilkukrotnie droższym wzmaku w co do wyglądu ma swój klimat który mi akurat odpowiada ale to jak z Ferrari z lat 60 lub choćby Triumphem Spitfire a obecnymi samochodami taneciarsko -dupowozowymi z 10 poduszkami i tylko pierzynki brak o abs, sri, pri, tra i innych niezrozumiałych skrutach nie wspomnę a dlaczego tak jest bo jesteśmy coraz bardziej konsumpcyjni i ujednoliceni też to widać gdzieniegdzie na tym forum. A za indywidualność choć nawet nie najwyższych lotów trzeba bulić...sic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>lulu

W 1941 r.niebyło mowy o triumfie Spitfire'a...bo był FW-190.

Tak na poważnie to lampy sa bardzo wrazliwe na ustalone warunki pracy.

Czyli dany model bańki to i takie warunki pracy[ustalone Us 1,Us 2 ,Ia,Ik..itd]..tego nieprzeskoczysz.

Urządzenie w którym mozna wymieniac sobie bańki do woli jest delikatnie pisząc zbyt "uniwersalne"...

Chyba jednak musisz pomeczyc sie z ustawieniem zwrotnicy w speakach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochody przed rokiem 60 i po roku 75 są poza moimi zainteresowaniami, a Pocahonasa mam i nawet jeśli miałbym się pozbyć wzmaka to raczej AN OTO i pójdę w wyższą półkę, ale Pocahonas zostanie na razie czekam na pre lampowy jak sie nie sprawdzi to opylę i zamówię pre lampowy u Ciebie z zastrzeżeniem konkretnego charakteru brzmienia :) w połaczeniu z Twoją końcówką, wychodzi na to, że to już nie melomanio-audiofilizm ale kolekcjonerstwo uff, dobrze, ze nie mam żony bo dała by popalić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu

Mój wzmak jest zrównowazony... prezentacja niby głosniejszej góry wynika raczej ze zródła.. no i masz Raveny.

[one sa szybkie] ja na nich sobie pogrywałem.

Raczej ustaw góre według dobrego wzorca..i wtedy okaze sie ze wzmak ma góre okiej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak wiem o tym ale jak też wiesz lubie kombinować a słuchać opowieści z Bulońskiego lasku forumowiczów, to dobre do poduszki ,mam uszy ala Glemp więc słysze wiecej i głośniej więc muszę mieć i inny system a że inni swą krytyką wdepczą go w ziemię (choć jeszcze sie tak nie stało nie wiedząc czemu) to co z tego :) nie pogniewam się bom ja wyrozumiały szalenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Papamek

dzięki Tyś jeden był wyrocznią i szczerym krytykiem mimo że gusta u nas nieco inne tak jak i ja być się nim (krytykiem) starałem a wazelinie mówię stanowcze nie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

No to wiesz, czym teraz powinieneś się zająć? Według mnie poprawą akustyki pomieszczenia, niestety. Możliwości masz, tylko musisz się przekonać do przearanżowania pokoju.

Ja mam na to nowy pomysł.

Lulu sprawdź pocztę, coś Ci wysłałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wszystkich,

 

To w końcu jakich wzmacniaczy Audio Note ( lub innych) mam posłuchać, coby nabrać przekonania do techniki lampowej, bo andrea29 poszedł spać i nie doczekałem się odpowiedzi.

 

Pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.