Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki w granicach 4000 PLN


grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Właśnie zmieniam głośniki do mojego systemu, który składa się ze wzmacniacza Vincenta SV 233 i jak na razie odtawrzacza DVD Yamaha 520. W tym momencie jestem posiadaczem monitorów JM Lab Cobalt 806 i chcę je wymienić, gdyż liczę na poprawę w dziedzinie basu. Oczekuję od nowych kolumn zwłaszcza większej jego ilości - lubię gdy bas jest "miękki". Poza tym liczę na to, że nowe kolumny będą się lepiej zachowywały przy niższych poziomach głośności, chodzi mi o obecność basu, który przy moich Cobaltach właściwie znika oraz na jeszcze lepszej rozdzielczości w stosunku do tego co oferują JM Laby (oczywiście, gdy jest głośno to nie ma problemu, gorzej gdy gałka we wzmacniaczu wędruje poniżej godz. 8, no 8.30). Z uwagi na warunki odsłuchowe odległe od ideału polepszenie stereofoni nie jest moim celem, gdyż wiem że w tej dziedzinie w obecnym pomieszczeniu, gdzie słucham muzyki za dużo nie zrobię (pokój ma 3x6m, a kolumny stoją na jego węższej ścianie). Niestety nie mam możliwości w najbliższym czasie pojechać gdzieś, aby wybrać się na odsłuchy celem porówniania różnych zestawów (wybiorę się dopiero na odsłuch decydujący o zakupie). Z uwagi na możliwość ustawienia (ok. 30 cm od tylnej ściany) planuję zakup kolumn z otworem BR z przodu, albo w dolnej części kolumn. Obecnie myślę o kolumnach Esa Meritum 1, Audio Academy Tethys, Ecoustic Energy Aesprit 309, Castle Inversion 50 (te miałem w domu i brakowało trochę rozdzielczości i porządnego basu, ale cena była dobra). Może jest jeszcze coś wartego rozważenia w porównywalnej kwocie. Zastanawiam się też nad możliwością kupienia subwoofera, jeśli okazałoby się, że moje oczekiwania poza basem będą trudne do spełnienia.

Na koniec czego słucham: muzyka bardzo różna: elektroniczna (Vangelis, Oldfield, Jarre), Rock (Pink Floyd, Dire Straits), Pop (Cher, Alphaville, P. Collins), tzw. "kraina łagodności" jeśli chodzi o muzykę polską, nieco jazzu oraz klasyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpinałem - planuję za jakiś czas kupić Vincenta S3. Jednak uważam (na podstawie sprzętu, który już odsłuchiwałem), że decydujący wpływ na jakość brzmienia mają głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decydujacy wplyw na jakos brzmienia systemu ma jego szkielet czy kolumny i wzmak i ich odpowiednie dopasowanie, co do basu to ja osobisice preferuje jego mniejsza ilosc ale za to lepsza jakosc, odpowida mi bas jaki daje obudowa zamknieta (twardy, szybki, dobrze kontrolowany) a ze malo jest na rynku takich kolumn pozostaja eksperymenty z zatykaniem otworow bas refleksu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Nastepni ktorzy uwazaja ze jakis konkretny element zestawu decyduje o brzmieniu. Niestety, nie ma tak latwo. Ja od dluzszego czasu przerabiam sprawe zrodel, i decyduja, i to jak jeszcze. Nie ma lekko. Wszystko musi pasowac do siebie nawzajem, chyba ze trafi sie na cuda neutralnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasmo przenoszenia jm lab cobalt 806 to 50 Hz - 22 kHz, a wiec stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę twoje oczekiwania odnośnie dolnego zakresu pasma - "zwłaszcza większej jego ilości", jak piszesz. Szkoda, ze zwróciłes na to uwage po zakupie kolumn, a nie przed.

 

Wymiary pokoju odsłuchowego nie są tak tragiczne jak piszesz, powiedziałbym nawet ze sa akceptowalne. Poeksperymntj z ustawieniem na tej krótszej scianie. Jak kolumny stoja od siebie 2 metry to wrecz prawidłowo.

 

Kiedys testowałem 2 budżetowe odtwarzacze CD - 900zł/1500zł. Od tej pory doceniłem wpływ roli tego urządzenia na jakość dzwieku, w tym w dolnych jego zakresów.

Tego modelu Jm Lab nie słyszałem, marka kolumn wskazuje jednak na to, ze nie bedzie im wiele do zarzucenia. Co do Vincenta - nie slyszalem nic dobrego ani zlego. Na twoim miejscu zacząłbym poszukiwania lepszego dzwieku od CDPlayera. Jakich płyt słuchałeś dochodząc do swoich wniosków w 1szym wpisie/?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja pisze niewyraznie , napisalem ze decydujacy a nie jedyny, tez przerabialem sprawe zrodla i zapewniam Cie ze lepiej zagra system z srednim CD i b.dobrym czy tez high-end wzmakiem i kolumnami niz z drogim zrodlem a srednia reszta systemu lub nawet jednym elementem jego (wzmakiem lub kolumnami) chociaz nie twierdze ze majac juz odpowiedni wzmak i kol nie warto na koncu inwestowac w porzadne zrodlo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etam; wszystko ważne jest i tyle; ale chyba dla źródełka dałbym pare punktów więcej. w moim (raczej średnio-budżetowym) zestawiku jak zamiast źrodełka audio RCD1070 przełącze na Yamahe DVD to lepiej nie mówić...:((( Ja z kolei przy kompletowaniu, najpierw zająłem się źródłem, a jak już wybrałem odpowiednie do budżetu i upodobań to potem dobrałem resztę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze, problemowe to sie staje twoje podejscie do sprawy.

 

skoro uparles sie na kolumny,bierz vincenta, dvd pod pache i na odsłuchy, nikt tego za ciebie nie zrobi a tym bardziej nie zadecyduje. dvd moze generowac specyficzny dzwiek i z doborem kolumn musisz eksperymentowac sam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem moze audiofilem, ale wczoraj sluchalem i S03 i S02 - ja nie uslyszalem roznicy (wzmak Vincenta 233 i ESA Vicace) - wiec najpierw posluchaj a potem zdecyduj, ktory kupic. Swoja droga nie znam Twoich preferencji ale mi sie ten wzmak nie spodobal - brakuje mu ... duszy (znacznie lepiej dla mnie brzmial NAD 350) - ale to kwestia zupelnie indywidualna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tomecz,

proszę abyś uważnie czytał , co jest napisane i jeśli nie masz nic konstruktywanego do dodania to nie pisz wogóle. Tyle co napisałeś to wiem i bez Ciebie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej basu, lepsza rozdzielczość a i dobra stereofonia by się przydała ... Myslę, że powinienieś wpisać na swoją listę Paradigma z serii Studio. Co prawda 4000 PLN to Studio40 (duży monitor) ale w tej wielkości pomieszczeniu wystarczy. A jeśli podłogowe to Studio60 za ok 5000.

 

Nawiasem mówiąc słyszałem Vicka z Meritum i grało to ładnie.

Aha - na odsłuchach koniecznie każ sobie oprócz Twojego DVD podłączać też jakieś dobre źródło dla porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemowe jest rzeczywiscie Twoje Grzegorzu (upierajac sie przy swoim i sluchajac muzyki na dvd - brrrr) i Twoje Tomeczu twierdzac ze pokoj jest calkiem calkiem. Otoz 3x6, podobnie jak 4x8 itd to obok kwadratu chyba najgorsze mozliwe wymiary.

 

Moim zdaniem Grzegorzu rzeczywiscie najpierw zmien kolumny koniecznie po wczesniejszym odsluchu w domu (podzielam zdanie przedmowcy ze Paradigm spelni Twoje oczekiwania) a w dalszej czesci wymien koniecznie to zalosne dvd, ktorego jesli nie zmienisz to i tak Ci sie niedlugo zepsuje (te modele to maja do siebie niestety)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do H-p

 

Co do wymiany odtwarzacza DVD - to tego nie zrobię, bo lubię oglądać filmy. Ale przesądzony jest zakup odtwarzacza Vincent'a - już zawarłem deal z żoną w tym celu. Poszukuję po prostu odpowiednich kolumn do zestawu Vincenta. Chciałbym najpierw zmienić kolumny, bo myślę, że na 100 % się nie rozczaruję, gdy dokupię odtawarzacz. Mam nadzieję, że usłyszę różnicę w moich warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Robson,

 

czy możesz coś więcej napisac o swoich wrażeniach z odsłuchu Vincenta + ESA Meritum. W jakich warunkach były one przeprowadzone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kombinację SV-233 z Meritum w sklepie HiFi Club na Kopernika w Warszawie. Nie bedę się rozpisywał bo słuchałem krótko i "przy okazji" (osłuchiwałem kupowane płyty i akurat to stało). Moge tylko jeszcze raz potwierdzić, że moje wrażenie było bardzo korzystne.

 

Domyślam się, że mieszkasz daleko od Warszawy. W Wa-wie Vincenta sprzedają w HiFi Club i Audio Forte. Jeżeli udałoby Ci się jednego dnia umówić na odsłuchy to możesz przesłuchać sporo ciekawych kolumn nie taskając ze sobą wzmacniacza.

 

Ale z drugiej strony - ten Paradigm ... myslę, że powinieneś spróbować. Nie jest o nich za głośno ale seria Studio to naprawdę dobre kolumny i grają tak jak oczekujesz. Bas, dynamika, detaliczność i stereofonia to ich mocne strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Robson,

 

dzięki za info.

Spróbuję gdzieś posłuchać Paradigmów - wydają się ciekawą propozycję dla mnie zwłaszcza, że mogę je mieć o taniej niż wynikałoby to z cennika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tradycyjnie zgadzam sie z Robsonem, Paradigmy Studio mogą ci spasować , tym bardziej że leży im muza, której słuchasz w szczególności Dire Straits , Pink Floyd czy np. rock-bluesowa płytka Claptona "Reptile". Do zalet, które wymienił Robson dodałby jeszcze zdolność b.głośnego grania bez zniekształceń, rezonansów czy tworzenia bałaganu w dźwięku. Wadą jest być może czasami za ostra wysokotonowa metalowa kopułka, ale może miwierzyć,iż wygrzane Paradigmy po ok. 100 h grania nawet i tą górę mają nieco wygładzoną. Oczywiście nie uważam, że Studio to najlepsze kolumny na świecie ni nie mam zamiaru ich nachalnie reklamować, jednak uważam, iż są warte posłuchania i przekonania się, czy odpowiadają naszym preferencjom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 kzł spokojnie znajdziesz dali evidence 470 z uzywek. rozwiazanie cena/jakość na 6 z +.ja mam bardzo dobre doswiadczenia a i na zródełko co nieco zostanie... U mnie Gra z kompletem Primara i jest oki.No na basik to nie nażekam nawet gdy cicho. P.S. Preferencje muzyczne calkiem jak u Ciebie, nawet "kraina łagodności..."Serdecznie pozdrawiam.

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może będę się powtarzał ale dla mnie Jamo Concert 8 - kosztują ok

4 500 , ale myśle , że trochę utargujesz.

Słuchałem na nich Dire Straits - bajecznie

Z całym szacunkiem dla zyzia ( jako właściciela Paradigm )

- ale Paradim to się do nich nie umywają

A tak swoją drogą 4,5 tys to kosztują w detalu głośniki użyte do produkcji tych kolumn a gdzie reszta.

Jak dla mnie to najlepszy monitor i najlepszy bas monitorowy w cenie do 5 kawałków

W 18 m2 jak znalazł - tylko dlako od ściany bo bass-reflex dmucha z tyłu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano paradigmy to raczej do ostrzejszego i głośniejszego grania są; nie polecam do 'cichego' słuchania; sam niedawno szukałem głosników i paradigmy odpadły; może by tak z drugiej ręki ProAc 125 albo Dynaudio 72... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod jakim symbolem, jezeli w ogóle, jamo concert 8 są produkowane i sprzedawane. na stonie dystrybutora w polsce i na stronie producenta nie ma o nich śladu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: mogą być za 3912 PLN , niezłe są za 3928 PLN. ale polecam też te za 4016 PLN, a szczególnie za 4107 PLN, chociaż trzeba przyznać, że zdecydowanie lepsze są głośniki w granicach 4500 PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.