Jump to content
IGNORED

DVD, amplituner a kolumny


zielony

Recommended Posts

Czy można podłączyć kolumny (6 ohm)(komplecik Jamo) kina domowego bezpośrednio pod DVD (Sony DVP-NS 705V), które posiada wyście 5.1? Czy bez amplitunera bądź wzmacniacza kolumny w ogóle ruszą, będzie coś w nich słychać? Gdzie można znaleźć w sieci jakieś praktyczne (wizualne), proste wskazówki odnośnie podłączenia DVD +TV + amplituner + CD + kolumienki , aby zrozumieć w przystępny sposób jak to chodzi. Błąkam się po sieci i od masy różnych informacji potrafi rozboleć aż głowa Chciałbym po prostu to sobie jakoś ułożyć. Proszę o wyrozumiałość, zawsze jest przecież kiedyś ten pierwszy raz. Dziękuję z góry za wskazówki i wszelkie uwagi - Kompletnie Zielony Nowicjusz.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to nastepny badacz robiacy socjologiczne badania na nas.

Kolumny rusza oczywiscie, ale jak je popchasz:)

A tak na powaznie to by sie przydalo jakies wzmocnienie w postaci wypasionego amplitunera oczywiscie.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś mi może odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie czy możliwe jest podłączenie kolumn kina domowego bezpośrednio do DVD, tak aby to jakoś funkcjonowało.

 

Kolego Paul jeśli nie chce się Panu bądź nie Pan bladego pojęcia w tej kwestii to prościej byłoby nie zabierać głosu, a dowcipkowanie pozostawić dla samego siebie. Jak pchnę kolumny to pewnie, że one pójdą. Jeśli pchnąłbym Ciebie drogi Panie to też byś ruszył, możesz być tego pewien. Na poważnie - to i ja wiem, że z dobrym amplitunerem cały zestaw będzie poprawnie grał. Pytanie moje dotyczyło połączenia tylko z samym DVD. Na przyszłość odpowiedz człowieku konkretnie na postawionwe pytanie bądź nie włączaj się do dyskusji jeśli uważasz je za zbyt idiotyczne.

 

To forum jest również dla osób kompletnie zielonych i początkujących. Tak, więc dziękuję tym wszystkim, którzy wykażą trochę cierpliwości i postarają się mnie trochę ukierunkować.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

OK dzięki zaodpowiedź. Zastanawia mnie tylko po co w takim razie moje DVD posiada wyjscia na kolumny k.d. 5.1. Przecież podłączając DVD do amplitunera bądź wzmacniacza kolumny są właśnie podłączone do niego (amplituner/ wzmacniacz). Czy ja dobrze myślę?

Link to comment
Share on other sites

Wyjścia są dla posiadaczy starszych modeli amplitunerów, które miały tylko takie wejście (brak wejścia cyfr. i dekoderów) a poza tym można sobie np podpiąć 5 osobnych wzmacniaczy, no i oczywiście aktywny sub też zagra bezpośrednio :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.