Skocz do zawartości
IGNORED

DVD, amplituner a kolumny


zielony

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można podłączyć kolumny (6 ohm)(komplecik Jamo) kina domowego bezpośrednio pod DVD (Sony DVP-NS 705V), które posiada wyście 5.1? Czy bez amplitunera bądź wzmacniacza kolumny w ogóle ruszą, będzie coś w nich słychać? Gdzie można znaleźć w sieci jakieś praktyczne (wizualne), proste wskazówki odnośnie podłączenia DVD +TV + amplituner + CD + kolumienki , aby zrozumieć w przystępny sposób jak to chodzi. Błąkam się po sieci i od masy różnych informacji potrafi rozboleć aż głowa Chciałbym po prostu to sobie jakoś ułożyć. Proszę o wyrozumiałość, zawsze jest przecież kiedyś ten pierwszy raz. Dziękuję z góry za wskazówki i wszelkie uwagi - Kompletnie Zielony Nowicjusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nastepny badacz robiacy socjologiczne badania na nas.

Kolumny rusza oczywiscie, ale jak je popchasz:)

A tak na powaznie to by sie przydalo jakies wzmocnienie w postaci wypasionego amplitunera oczywiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może odpowiedzieć na postawione wcześniej pytanie czy możliwe jest podłączenie kolumn kina domowego bezpośrednio do DVD, tak aby to jakoś funkcjonowało.

 

Kolego Paul jeśli nie chce się Panu bądź nie Pan bladego pojęcia w tej kwestii to prościej byłoby nie zabierać głosu, a dowcipkowanie pozostawić dla samego siebie. Jak pchnę kolumny to pewnie, że one pójdą. Jeśli pchnąłbym Ciebie drogi Panie to też byś ruszył, możesz być tego pewien. Na poważnie - to i ja wiem, że z dobrym amplitunerem cały zestaw będzie poprawnie grał. Pytanie moje dotyczyło połączenia tylko z samym DVD. Na przyszłość odpowiedz człowieku konkretnie na postawionwe pytanie bądź nie włączaj się do dyskusji jeśli uważasz je za zbyt idiotyczne.

 

To forum jest również dla osób kompletnie zielonych i początkujących. Tak, więc dziękuję tym wszystkim, którzy wykażą trochę cierpliwości i postarają się mnie trochę ukierunkować.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki zaodpowiedź. Zastanawia mnie tylko po co w takim razie moje DVD posiada wyjscia na kolumny k.d. 5.1. Przecież podłączając DVD do amplitunera bądź wzmacniacza kolumny są właśnie podłączone do niego (amplituner/ wzmacniacz). Czy ja dobrze myślę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjścia są dla posiadaczy starszych modeli amplitunerów, które miały tylko takie wejście (brak wejścia cyfr. i dekoderów) a poza tym można sobie np podpiąć 5 osobnych wzmacniaczy, no i oczywiście aktywny sub też zagra bezpośrednio :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.