Skocz do zawartości
IGNORED

kable zasilajace i kondycjonery


dirt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos z was uzywa kabli zasilajacych ewentualnie jakis bardziej zaawansowanych kondycjonerow (np Acuphasse), jaka daja poprawe i czy w ogole slychac te kable, czy warto wydawac jakies wieksze pieniadze na taki kabel np 1000 czy 2000 zl a moze wiecej, czy pozostac przy zakupie takich za pare set zlotych.

Pozdrawiam

dirt

ps: moj system wzmak-Luxman L503s, transport-Micromega Stage3, przetwornik Perpetual P3A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że takie drogie kable własnie mniej słychać od tańszych, kable nie służą do poprawiania dźwieku, owszem można cos tam jeszcze w systemie dopieścić, ale zmiany są stosunkowo niewielkie, ja osobiście przy Twoim systemie nie wydawałbym więcej niż 2000 na komplet kabli. Co do kondycjonerów to ile nie mieszkasz w bloku gdzie jak sąsiad włączy lodówke to siada napięcie to nie ma sensu kupowac. Dobry wzmak ma na tyle dobrze zrobiony zasilacz że kondycjoner nie jest mu potrzebny. Nie wiem jak Twój Luxman, ja widziałem od środka tylko 384 i tam była lekka żenada, ale może pięćsetki sa robione inaczej.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Blok to niestety slowo kluczowe. Zwroc lolo uwage na recenzje Rychlika monoblokow Cayin w jednym z ostatnich numerow HFM. U niego jak wlaczala sie wlasna lodowka, to szedl taki lomot po sieci, ze hej. Wlaczanie swiatla w pokoju tez bylo slychac. Filtr sieciowy wyraznie pomogl, ale sadze ze w tej sytuacji dopiero transformator separujacy od sieci zalatwilby sprawe. A wiec pelny kondycjoner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze dodam jedną historię. W mojej kolekcji (hi, hi...) wzmaków mam też wcześniej wymieniony A-384, który swego czasu słuzył w głównym systemie. Pewnego ranka obudziłem się i kiedy wszedłem do pokoju dziennego poczułem lekki swąd spalenizny. Otóż zjarał się właśnie wzmak. Mieszkam w bloku (choc na szczęście niedługo uciekam w inne miejsce) instalacje elektryczną robiło 3 elektryków każden jeden na swój sposób. Od tego czasu wszysko co ma jakąs wartość podłączane jest przez kondycjoner. W moim przypadku bezpieczeństwo, a nie brzmienie było głównym motywem.

 

Pzdr.

 

PS. wzmaka dotąd nie naprawiłem bo serwis jest w Łodzi :0 to jest dopiero lenistwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Gość nudel1306

(Konto usunięte)

No to ja jeszcze dodam jedną historię. W mojej kolekcji (hi, hi...) wzmaków mam też wcześniej wymieniony A-384, który swego czasu słuzył w głównym systemie. Pewnego ranka obudziłem się i kiedy wszedłem do pokoju dziennego poczułem lekki swąd spalenizny. Otóż zjarał się właśnie wzmak. Mieszkam w bloku (choc na szczęście niedługo uciekam w inne miejsce) instalacje elektryczną robiło 3 elektryków każden jeden na swój sposób. Od tego czasu wszysko co ma jakąs wartość podłączane jest przez kondycjoner. W moim przypadku bezpieczeństwo, a nie brzmienie było głównym motywem.

 

Pzdr.

 

PS. wzmaka dotąd nie naprawiłem bo serwis jest w Łodzi :0 to jest dopiero lenistwo

 

Uuu... Szczere kondolencje. W swoim czasie taki Luxman do tanich nie nalezal. Ja z kolei slyszalem, ze kondycjonery typu Accuphase czyli z transformatorem nie radza sobie w ogole z napedzaniem koncowek mocy i mocniejszych wzmakow. Do zrodel cyfrowych i innych urzadzen o malym zapotrzebowaniu pradu sa ok. Wielu nawet recenzentow znanych czasopism audio poleca w takich przypadkach stosowanie jedynie listw sieciowych i kondycjonerow filtrujacych bez trafa typu. Shunyata lub nowa linia Gigawatt'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mieszkam w bloku, ale przed wprowadzeniem się zrobiłem gruntowny remont, włącznie z instalacją elektryczną.W mieszkaniu mam prąd jednofazowy, ale każde pomieszczenie mam na dwóch osobnych kablach, i zabezpieczeniach(jeden-gniazda, drugi-oświetlenie).Pod gniazdka do audio mam osobny poprowadzony kabel dodatkowo ze swoim zabezpieczeniem.Nie zauważyłem negatywnego wpływu na audio, innych urządzeń.

Czy to tylko moja nieuwaga, czy tak zrobiona instalacja jest O.K., i nie ma problemu???Będę wdzięczny za opinię.Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nudel1306

(Konto usunięte)

Panowie. Mieszkam w bloku, ale przed wprowadzeniem się zrobiłem gruntowny remont, włącznie z instalacją elektryczną.W mieszkaniu mam prąd jednofazowy, ale każde pomieszczenie mam na dwóch osobnych kablach, i zabezpieczeniach(jeden-gniazda, drugi-oświetlenie).Pod gniazdka do audio mam osobny poprowadzony kabel dodatkowo ze swoim zabezpieczeniem.Nie zauważyłem negatywnego wpływu na audio, innych urządzeń.

Czy to tylko moja nieuwaga, czy tak zrobiona instalacja jest O.K., i nie ma problemu???Będę wdzięczny za opinię.Pozd.

 

Skoro ma kolega taka instalacje i nie slychac zadnego negatywnego wplywu na audio to gratuluje, ale ja nie mam dedykowanej zyly do audio wiec wole wyposazyc sie w chociazby listwe.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcje audio mam wpiętą bezpośrednio do gniazdek w ścianie, zaś Vido przez listwę ,( bez filtra SonusOliva),ale nie ze względy na zakłucenia, tylko na brak takiej ilości gniazdek w ścianie żeby podpiąć wszystkie odbiorniki.Dodatkowo pod przewód który zasila tylko gniazda audio-video mam zamówione zabezpieczenie przepięciowe Legrand (obudowa 21601+wkład 15025), to tak dla świętego spokoju, ale muszę trochę poczekać aż go ściągną, ponieważ nigdzie nie jest dostępny.Na razie mam wszystkie zabezpieczenia Legranda, ale zwykłe.Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcje audio mam wpiętą bezpośrednio do gniazdek w ścianie, zaś Vido przez listwę ,( bez filtra SonusOliva),ale nie ze względy na zakłucenia, tylko na brak takiej ilości gniazdek w ścianie żeby podpiąć wszystkie odbiorniki.Dodatkowo pod przewód który zasila tylko gniazda audio-video mam zamówione zabezpieczenie przepięciowe Legrand (obudowa 21601+wkład 15025), to tak dla świętego spokoju, ale muszę trochę poczekać aż go ściągną, ponieważ nigdzie nie jest dostępny.Na razie mam wszystkie zabezpieczenia Legranda, ale zwykłe.Pozd.

 

Ale ten Legrand to ochronnik klasy C, czy zintegrowany B+C? Pamiętaj, że jeśli to klasa C lub B+C a nie ma ochronnika klasy A w instalacji, to na nic Ci się to zda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Legrand to ochronnik klasy C, czy zintegrowany B+C? Pamiętaj, że jeśli to klasa C lub B+C a nie ma ochronnika klasy A w instalacji, to na nic Ci się to zda.

Witam.Trochę nie rozumiem tego wszystkiego,(nie jestem elektrykiem), dlatego opiszę to trochę dokładniej, żebyś miał pełen obraz tej instalacji, bo może masz rację, i wtedy zrezygnuję z kupna tego Legranda,chociaż tak mi radził jeden z forumowiczów.Przy liczniku, mam zabezpieczenie główne, jeden bezpiecznik ceramiczny topikowy,(na klatce schodowej) następnie przewód wchodzi do mieszkania (do skrzynki z bezpiecznikami na wszystkie obwody w mieszkaniu).Sa to Legrandy klasy B, i ten który jest pod kablem do audio chciałem wymienić na tego Legranda o którym pisałem powyżej.Po tym dokładniejszym opisie możesz stwierdzić, czy jest sens??

Będę wdzięczny.Pozd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.