Skocz do zawartości
IGNORED

OPA627AP-BP


Kerim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,wzmacniacze operacyjne typu OPA627,OPA2604,OPA2134 to wyśmienite konstrukcje firmy Burr-Brown.Sam używam obecnie układu OPA2134 w moim wzmacniaczu i spisuje się wyśmienicie.Scalaki tego typu stosowane są w systemach nie tylko Hi-Fi ale również często w Hi-Endzie.

Co do różnicy w oznaczeniu polecam ci ściągnąć pełną dokumentacje z internetu.Ja znalazłem opis już przez wyszukiwarkę na WP.POWODZENIA:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja!

Seria AP - 3x większe napięcie offsetu - źle, BP mniejszy prąd niezrównoważenia, mniejsze szumy - dobrze! Lepszy jest ten z serii BP, a jeszcze lepszy OPA637 - jest szybszy, ale może pracować tylko od wzmocnienia 5 w górę.

Pozdrawiam,

Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

627 AP i BP brzmią tak samo, tylko cena jest różna. BP być może lepsza jest w przypadku aparatury pomiarowej wysokiej rozdzielczości.

Natomiast 637 nie będzie się nadawała zamiast "zwykłych" operacyjek.

Bo chyba nikt nie chce robić sobie w odtwarzaczu CD wyjścia z poziomem dajmy na to 10V. Tak samo we wzmacniaczu - może to doprowadzić do jego uszkodzenia.

Jak kolega wyżej wcześniej powiedział - 637 nie będą stabilne przy mniejszych wzmocnieniach dlatego są rezerwowane do "specjalnych zadań".

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chodzi nie tylko o podobieństwa i różnice ale również o dostępne ilości w TI. Możesz śmiało je łączyć byle symetrycznie w kanałach. U mnie w każdym kanale jest 1 BP,(jako pierwszy) 1 AP oraz BUF 634. Efekt jaki został osiągniety (przez kolegę który to robił stosując dość wyrafinowany układ) jest zdumiewający. Po wygrzaniu jest cudownie. Nie będę się rozpisywał. Powiem tylko, że nie spodziewałem się tak dobrego dźwięku po moim Arcamie 7SE. Poprzednio były 2604 (też wymienione). Wiem również, że sama prosta wymiana i zaaplikowanie po 2x627 na przejściówkach niekoniecznie musi przynieść dobry rezultat. Niezmiernie ważne jest zasilanie oraz jakość sygnału z przetwornika. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) oraz BUF 634 (...)

(...) stosując dość wyrafinowany układ (...)

(...) Wiem również, że sama prosta wymiana i zaaplikowanie po 2x627 na przejściówkach niekoniecznie musi przynieść dobry rezultat. Niezmiernie ważne jest zasilanie oraz jakość sygnału z przetwornika. Powodzenia.

 

Możesz zdradzić więcej sekretów ? Do czego jest ten buf634 ?

O tym, że zasilanie jest bardzo ważne to wiem (u siebie mam oddzielne stabilizatory + filtrowanie na każdy kanał - mam na myśli wzmacniacz), ale o co chodzi z tym "wyrafinowanym układem"?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axel_cpu - Nie jestem elektronikiem i tak jak zaznaczyłem układ wykonywał mój znajomy. Wiem tylko, że BUF 634 jest często stosowany (np Wadia). Podaj hasło BUF 634 lub BUF 634 + OPA 627 na Google to uzyskasz sporo inf. na temat-szczególnie na grupach dysk. Układ jest "wyrafinowany" ponieważ w moim przypadku należało sporo przerobić. Jest to połączenie części dotychczasowego toru analogowego z całkiem nowym układem na osobnej płytce. Na starej jest 627BP a na dodatkowej 627AP+BUF634. Przy okazji zapytam znajomego i jeśli mnie upoważni to podam namiary. Moja informacja była natury poglądowej i miała być odpowiedzią na pierwszy post w wątku. Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Axel_cpu, co do BUF634 zobacz notę aplikacyjną na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to bardzo fajny scalaczek jeśli hcesz zwiększyć wydajność prądową wzmacniacza operacyjnego: Jest bardzo szybki, ma bardzo szerokie pasmo przenoszenia, małe zniekształcenia. Poczytaj notę.

Pozdrawiam,

Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zachwile wam Panowie wysle fotki pierwszego wzmaka który kupił harvi..to dzieki jego uprzejmosci mam te fotki..bo tak by do dzis była wielka lipa wzmaki które teraz z wielkim trudem buduje dla maleo i hienki beda wierna kopia tego pierwszego.. wielkim trudem bo dzis piłowałem otwory pod gniazda Iec i bezpiecznikowe oj oj daje w kosc niby blaszka taka..łeee

 

Wczoraj w nocy o 23 przyszła do mnie sasiadka :(:( z dołu i zaczeła cos mi gledzic o zasranych małych dzieciach..powiedziałem jej co za idioci teraz robia małe dzieci..ja mam młoda cycata zone juz trzy lata ale na tak głupi pomysł jeszcze nie wpadlismy...mowie wam ale sie wk***i...em..musiałem przerwac i isc spac..Ale rano od osmej jeeee gogogo!!!Musze troche podopiłowywac blachy bo jak zwykle wszystko za boga nie chce do siebie pasowac:):):):)Podła natura rzeczy martwych..

 

Dzis dzwonilem po lakierniach proszkowych kto ma wolne moce przerobowe w kwestii czarnego jak noc koloru no no moze cos wywalcze bo bardzo zalezało by mi na tym ale juz wiem na pewno ze wzmaki beda na 110% gotowe na 4-5 sierpnia..szkoda bo tak chciałem sie wyrobic na 30 Lipca bardzo Was przepraszam nie gniewajcie sie na mnie Hienko i Maleo wiem ze tez sie niecierpliwicie..ale sa sprawy ktore sa niezalezne ode mnie.

A zkoleii bubla wam upchac nie chce po co potem po nocach mam sie strresować a razem ze mna moja zona..

koncze ide wiercic otworki M4 w katownikach nosnych za chwile wysle maile z fotkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu info na temat tego BUF634 dalej nie mam pojęcia jak to można ze sobą połączyć. Mam na myśli oczywiście połączenie go do dwóch OPA627 tak żeby można było je załadować za pomocą odpowiedniej przejściówki zamiast innego podwójnego wzmacniacza operacyjnego. Czy w grę wchodzi także dodatkowe jakieś zasilanie ?

Jeśli ktoś wie coś na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny gdyby się wypowidział

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek608>Alex

(Konto usunięte)

ten wpis maiał byc:::

Ja tam nie wiem ale byc moze zostane ostro zkrytykowany przez forumowiczów..i ok' to wolny kraj i kazdy ma prawo myslec to co chce..

Ale..dosc długo bawiłem sie BUFami 634 w róznych konfiguracjach i z róznymi scalakami 2132,132,134,2134, 2604,27gp-cerDIP,,op275 analoga,Lm833 itd.

Probowałem na tym wykonac wzmak do słuchawek i niestety mimo wszelakich nakładów sił i środków a głównie srodków te kosci nie sa najtansze pomijam fakt ze sie na nie niekiedy długo czeka..to zaliczyłem padake.

Dzwiek był ostry i nadmiernie wyrazny ..raczej przypominał altusy niz wzmak HI-END..nie wiem jak wadia to aplikuje..i w jakim układzie..moze jako stabilizator napiecia.. ale ten scalk gra źle..jedyna jego zaleta to JEST PIORUNUJACO SZYBKI to fakt niezaprzeczalny..a w połaczeniu z tanimi cd np denon dcd1440AR słychac przez niego nawet jak servo cd przesuwa sie na nastepny utwór..Nie wiem ale nie polecam...choc ze wzgledów finansowych ciekaw jestem jak zagra z czyms tak kosztownym jak OPA627GP moze to jest włanie idealny scalak dla BUFa634..Juz dawno temu napisałem Bryayanowi ze scalak idealny jest do napedu..silniczka do potenciometra głosnosci AlpS..sory za krytyczna opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Piotrek608 - dzięki za odpowiedź, nawet krytyczna jest w tym przypadku mile widziana - przynajmniej wiem już, że to nie taka bułka z masłem i mogę się rozczarować.

 

Po dokładniejszym przejrzeniu pdf'a zauważyłem, że potrzeba by było dwóch takich kostek do podwójnej operacyjki - czy tak ?

Jest tam też podana przykladowa aplikacja tylko szczerze mówiąc wolałbym coś sprawdzonego bo jeśli miałbym sam dochodzić do tego to widzę, że musiałbym się uzbroić w supercierpliwość bo babrania jest sporo.

 

Chciałbym wiedzieć jaką poprawę może dać taki BUF634 operacyjce OPA627 - w czym się to objawia i (najważniejsze) czy zmiana jest na tyle zauważalna, że opłaca się "bawić"

 

Dlatego pytanie i prośba do tomekkk >

Czy mógłbyś spytać tego kolegi o schemat i jeśli tak to czy udostępniłbyś go ?

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie mam skanera bo bym ci gotowe rozwiazanie twego problemu wysłał takie które gwarantuje dobry dzwiek jedyne co to wada ze pracuje w klasie a i dwa tranzystory muszą byc z wlk brytanii sprowadzone.. lub od dystrybutora hitahi..a moze chcesz to daj mi na priva [email protected] swój adres domowy i ci ksero wyslę..to fajny układ ma servo dc itd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Akkusa znalazłem Twój adres (czyżby nie Twój) na o2.pl i na niego wysłałem kontakt do kolegi speca od OPA+BUF. Za jego zgodą oczywiście. Tomasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już doszedł, tak faktycznie to właśnie zastanawiałem się skąd znasz mój adres :)

W każdym bądź razie dzięki.

Na razie niestety i tak nie będę mógł skorzystać (z przyczyn różnych) z tego projektu tak więc nie będał "męczył" Twojego znajomego.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hello guys,

let me contribute with an info from my web page

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

you will find solution with OPA627 + BUF634 there.

Pavel from the Czech Republic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam , chcę zmienić wzm. operacyjne w filtrze z 2604 na OPA 627. Dotyczy to urządzenia Shanling SCD T 200. W Stanach pewna firma robi to jako część upgradu. Twój znajomy zrobił dla ciebie podobną wymianę.Pisałeś coś o zasilaniu .Potrzeba mi fachowca który oczywiście odpłatnie mi to zainstaluje.

pozdro. Jello

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>jello

Witam !

Domyślam się, że chodzi o mnie.Już rozmawiałem ze znajomym i chętnie pomoże. Aby nie zaśmiecać oraz nie reklamować proszę o kontakt na priv w o mnie. Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 37

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.