Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tuner wybrać


mlodylukas

Rekomendowane odpowiedzi

pomóżcie mi chciałem kupić stare radio lata 70/80 tylko nie bardzo wiem jakie, chciałbym choć trochę ciepła w dżwięku, mój sprzęt to CA A 500 i AE Evo 1, jeszcze jedno jaki polecalibyście używane CD, który zagrałby ciepło może jakiś Denon czy dać sobie spokój i kupić Technicsa

Czy ktoś próbował modyfikować tunery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Technics'a lub Denona - będzie git.W Olsztynie tanio spzredajaTechnics'a - patrz wątek wyprzedaże - tam coś napisałem na t.t.

Albo poszukaj testów tunerów wśród ub.r. n-rów AUDIO. Zastanów się, który Ci odpowiada i sprawdź kilka.

 

A poza tym... zastanów się przede wszystkim czy warto kupować tuner, bo czego chcesz na nim słuchać ?

Jeśli Ci chodzi o to, że brakuje do kompletu - daj se siana. Kup radiobudzik np. Thomsona i starczy. (Lepszy ok. 180zł) Ustaw przy łóżku lub w łazience.

/Ja tak zrobiłem i to się sprawdza. A swego tunera od zestawu - słucham b. rzadko./

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on chciał lata 70/80..

Zdaje się, że jozwa coś polecał, zobacz przeszukiwarkę z słowami marantz, tuner etc (to był jakiś marantz).

A słuchać bywa czego, trojka w nocy bywa fajna, w Poznaniu Afera..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tuner DIORY AS 504. Tak naprawdę to w środku jest Philips. Wyświetlacz częstotliwości parę przycisków. Podejrzewam że będzie tani jak barszcz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jak kazecie polecac, to prosze bardzo. Tunery Marantza z lat 70. sa obiektami klekcjonerskimi, i czesto bardzo cenionymi. Wprawdzie te najrzadsze i najbardziej zaawansowane modele (z oscyloskopowym wskaznikiem dostrojenia, zwlaszcza ST-8) miewaja straszne ceny wywolawcze na aukcjach, rzedu tysiaca Euro, ale niektore popularniejsze modele mozna dostac tanio. Np. T25, 2010, 2050. Ja sam mam T25 ktorego kupilem na Wolumenie za 100 PLN. Wielkie srebrne pudlo z bardzo ladnym analogowym wyswietlaczem (w kolorze blekitnoturkusowym), wysoka czulosc, no i bardzo przyzwoicie gra... Chrzanic te wszystkie RDS, samochodem z nim nie jezdze. Nie pamietam w tej chwili nazwy strony, ale jest taka amerykanska, gdzie sa wymienione wszystkie marantzowskie tunery, z fotografiami i okresleniem stopnia rzadkosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Strona o ktorej wspomnial Jozwa to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przewertuj i sie zorientuj. Na niemieckim e-bay.de regularnie pojawiaja sie tanie Marantze z serii np. 2020 czy 2050. Ladne i porzadne:) Jak przesledzisz polskie allegro przez miesiac to tez cos znajdziesz ciekawego.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh kuźwa. Miałem jeszcze jakieś 2-3 lata temu stary amplituner Marantza z tym słynnym pokrętłem. Dźwięk z z radia był naprawdę miodny. Najlepiej się słuchało w nocy - mmm, ta niebieska poświata. Był świetnie zachowany, chyba nawet nienaprawiany. Gdybym wiedział ile to jest warte to bym nie sprzedawał :(. Miałem też wzmacniacz PM4. Ale on już był szabrowany i miał ubytki w gałkach :). No ale mam za to jeszcze CD model CD-84 (nienaprawiany) z 1986 roku!!!. Wyjścia w czystej klasie A, regulowane potencjometrami nad gniazdami, nawet na pilota jest. Gra to do dziś. Tylko czasem się napęd zacina (rzadko). A właściwie po co ja to mówię... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Xavian XN 250 EVO | Sony TA-N7 | Chord Mojo | Luxman T-03L | AQ Midnight 2 | Sun Audio Reference | Tomanek TAP8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie o ten adres chodziło jozwie. A co do tunerów to józwa ma całkowitą rację, lata 70-te z popularnych marek to Marantz, Pioneer, Technics i Sansui, choć trudno mówić o generalnej regule. Trzeba poczytać o poszczególnych modelach, ale te firmy to najbezpiecznieszy zakup (z wyraźnym wskazaniem na Marantza). 80-te mozna sobie darować, wtedy już wszyscy zaczęli oszczędzać na częściach. Z lat 60-tych HH Scott, Sherwood (tak, tak Sherwood, kiedyś to była klawa firma), Fisher i parę innych o których już prawie nikt nie pamięta. Poniżej podaję linki:

 

 

Tutaj info tylko o kolekcjonerskich tunerach. Świetna strona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj strona o którą prawdopodobnie chodziło józwie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tutaj w kolejności stare sansui, technicsy i pioneery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cho dzi o radio to kumpel polecał mi model "Stolica" gra ciepło i ma ładny bas.Jest to oczywiście sprzęt lampowy.Stary ale jary.Co do CD to odradzam Technicsa modele których słuchałem na pewno nie grały ciepło,ale bardziej "technicznie" ,były precyzyjne odnośnie przekazu dzwięku no i miały dobre transporty(szybko znajdowały odpowiednie ścieżki i nie przeskakiwały).Słuchałem modeli dość starych tzn. "390 ,490 ,590" co do obecnych nie mam zdania bo nie słuchałem może faktycznie grają lepiej.Natomiast ciepło powinna zaoferować Yamaha.Jednak i tak najlepiej ocenisz co dla ciebie po odsłuchu.Życzę powodzenia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo masz oczywiscie racje,

 

pisalem z glowy stad brak "-".

A co sadzicie o:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wiem, ze klasa budzetowa, ale moze warto za cena ponizej 300 pln.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę tyle co właśnie wycztałem:

 

Kenwood KT-8005 (1973, $390, photo) - This solidly built 25-pound FM-AM tuner has a 5-gang, 2-FET RF front end. The KT-8005 uses 2 4-stage filters, early ceramic type, in small metal boxes labeled “MuRata Ceramic Filter” on the top. Each of these filters is equivalent to 2 modern 3-pin ceramic filters. The specs in the owner's manual say 100dB alternate channel selectivity and it performs like it, with excellent selectivity as well as sensitivity. Instead of a chip, the MPX section consumes an entire board of discrete components. The audio output stage is also all discrete transistors, and the sound, when the tuner is properly serviced and aligned, is wonderful. The KT-8005 was Kenwood's top-of-the-line tuner at the time, replaced by the KT-8007. The KT-8005 usually sells for $100-180 on eBay.

 

Ale wygląd ma fajny...zwłaszcza te boczki z drewna...w świecie vintage audio takie boczki to coś takiego jak pekaesy lub długie włosy...

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, sluchanie radia z takich starszych tunerów to musi byc niezwykle przerzycie.

 

czy są one strojone na wysokie fale ukf, a zakresy niskie były tylko wymysłem europy srodkowo-wschodniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno techniczne pytanie:

czy wystarczy zwykły interkonekt by podłączyć tuner z lat 70-tych do standardowego wzmacniacza z czinczami?

 

aha, i kolejne tech. pyt. - jak wytłumaczyc kobiecie chec zakupu nastepnego klocka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Ze jest ladny tani, kuipony okazyjnie bo gosc sie nie znal a to jest tak naprawde zabytek, na ktorym bedzie mozna jeszcze kiedys zarobic przy odsprzedazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 99 na 100 przypadków nie będzie problemów z podłączeniem (RCA) ten jeden przypadek to produkcja niemiecka. A kobiecie nic nie tłumaczyć. Przy odrobinie szczęścia to nie zauważy, a jak zauważy to powiedz, że kolega chciał wyrzucić na śmietnik, a Ty jesteś taki biedny, że nie stać Cię na kupno nowego. Może jeszcze się zlituje i zgodzi na kupno nowych kolumn lub wzmaka.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos jej wytlumacze, choc ostatnio obiecalem, ze kazdy nastepny wydatek audiofilski bedziemy razem poddawac krytycznemu uzasadnieniu. ciekaw jestem co z tego wyjdzie

 

a wszystko po tym jak zauważyła nowy kabel głosnikowy. i to zauwazyla go w tak specyficznym momencie, ze juz dalej nie bede tlumaczył.

 

no ale wracając do starych tunerów, niezwykle mnie zaintrygowały moim wyobrazeniem o możliwosci obcowania z muzyką w ich towazystwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Nizsze UKF to byl pomysl zaczerpniety przez nasze socjalistyczne dziadostwo chyba jednak z Francji, podobnie jak SECAM. Zasada ogolna byla: sa na zachodzie kraje lepsze i gorsze. Niemiec to diabel (a wiec odpada np. system PAL), a Francuz to rewolucja, pikasy i ten, jak mu tam bylo, Thorez bodajze. Rowniez bulki niezle robia. Wiec od zabojada mozna brac pomysly, a skad inad nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko dlatego. SECAM i nizszy ukf były w europie zachodniej duuzo mniej popularne. poza tym Francja leży dalej niż Niemcy. Ktoś z ktajów takich jak Polska mając kompatybilny z burżujskimi nadajnikami odbiornik móg był się wtedy nasłuchać (albo naoglądac) czegoś co było by sprzeczne z "jedynie słuszym zdaniem ukochanej partji" (komunistycznej). Czy towarzysze radzieccy "w swej dalekowzrocznej polityce..." mogli do czegos takiego dopuścić?? Oczywiście że nie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Pewnie tak. Chociaz w sumie... Zasieg UKF nikly, a naogladac sie i tak mogli, tyle ze czarno-bialo. Chociaz przypuszczam, ze zdaniem towarzyszy moglo to zmniejszac moc pokusy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.