Jump to content
IGNORED

prosiaczek x10d musical fidelity


slawolw

Recommended Posts

Byłem użytkownikiem MF "Prosiak" przez rok i mogę na tyle obiektywnie (bez posądzania o reklamę) doradzic, że trzeba najpierw posłuchać. Niestety nie w każdym systemie się sprawdza, mi pasował, a teraz zmieniam wzmaka i tak się składa że ja sprzedaję w tej chwili prosiaka na allegro. :).

Link to comment
Share on other sites

prosiak już stoi, tylko nijak nie chce zadziałać: krok pierwszy - włączyłem do sięci...dioda się na przednim panelu nie świeci -hm...podłączyłem kable (cd,prosiak, wzmacniacz) i nic, ciszaaaaa, albo coś źle robię albo coś jest nie tak z prosiakiem;

jak by to sprawdzić najprościej, rozkręcić i .......co dalej

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dioda sie nie pali, to sprawdź jakimkolwiek miernikiem napięcia zmiennego (zakres U AC) czy zasilacz podaje napięcie na wtyczke kabla zasilającego prosiaka, jeśli nie podaje to masz winowajce. Jeśli podaje, to coś mogło się 'uwalić' w samym prosiaku i wtedy trzeba odkręcić tylny panel i wyciągnąć całą płytkę ze środka i szukać usterki. Gdybyś był z Wrocławia, to mógłbym sie tym prosiakiem zająć.

hififreak.wordpress.com

Link to comment
Share on other sites

jak nie masz obaw tego typu, ze zerwiesz plombe na gwarancje to mozesz pokusic sie o rozkrecenie sprzetu i sprawdzenie czy bezpiecznik jest dobry. Moze da sie sprawdzic bezpiecznik bez rozkrecania?

 

jak nie masz zaufanego elektronika, zanies do najblizszego top hifi. dystrybuują MF wiec powinni cos sensownego doradzic.

Link to comment
Share on other sites

nie no szklaną bańkę, wyrzucić!!! ależ skąd - hola hola

ale fakt faktem, człowiek czeka, w końcu jest 23h, w rurach spokój, za ścianami spokój, z ulicy żadnych dźwięków, człowiek ma coś nowego włącza i............krecik by zaklął:"Oh jo"

Link to comment
Share on other sites

nie trochę bliżej, ale Kamczatka - jak mi zafundujesz bilecik w dwie strony to nie pogardzę;

a 23, no jak cię stać słuchać muzy cały dzień bez kiwnięcia palcem to gratulacje, ja niestety muszę kiwać wszystkim naraz i to nieraz do późna

Link to comment
Share on other sites

tak właśnie myślałem... to zaraz obok Swierdłowska nieprawdaż?...8 wiorst na wschód i później trzecią przecinką w lewo jeszcze ze dwie...ale to się namachać trzeba żeby codziennie pieszkom na zakupy do Swierdłowska chodzić.

 

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

delikatnie mówiąc dałem ciała, bo zamiast kupić fajne stereo padłem ofiarą mody i zakupiłem amplituner sony str-db 870 qs i dvd sony DVP725, a wcześniej stały już Esa Vivace, po drodze dokupiłem okazyjnie CD sony 920 QS z filtrami, pozmieniałem kabelki na Audioqesty6.....(kolumn do kina domowego nadal nie kupiłem, trzeba by coś dopasować) gra to ale jak dla mnie za ostro, prosiak ma to trochę wygładzić, ale czy faktycznie to się okaże w praniu

Link to comment
Share on other sites

Prosiak tego nie poprawi w zakresie oczekiwanym przez Ciebie, o czym pisałem, ale się uparłeś. Problem polega na tym, że amplituner kaleczy dźwięk. O ile źródła robione przez Sony są zazwyczaj ok (aczkolwiek DVD to trochę inna bajka) to wzmaki i amplitunery Sony mają charakterystyczną "okrutną" sygnaturę dźwiękową. Wiem co mówię, bo jak już pisałem w KD mam DVP725 i STR DB930. Tego się nie da uratować bez zmiany wzmaka. Teraz będziesz miał amplituner który Cię męczy i prosiaka który nic nie zmienia (a na dodatek nie gra). Nie wiem za ile kupiłeś tego prosiaka, ale podejrzewam, że prawie za te same pieniądze kupiłbyś z drugiej ręki przyjemnie grający wzmak.

 

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.