Skocz do zawartości
IGNORED

Małe a musi wystarczyć czyli własne 12m2


slawolw

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeskakuję po różnych dyskusjach i dochodzę do wniosku że "kicha". Mam jakiś sprzęt sony i Vivace (na szczęście), ale niestety pokój 20m2 jest otwarty, ponadto amplituner, dvd i cd już tworzą niezłą kolumnę i jak dam wmacniacz to na kredensie cały zestaw sięgnie sufitu.

Czeka więc mnie chyba jak wiele innych osób (których komentarze na forum czytałem) przeprowadzka do własnego 12m2 azylu.

Co tam wstawić (wzmacniacz, cd, kolumny), żeby późno wieczorem nacieszyć się muzyką a rodzina mogła spać? Może Macie jakieś ciekawe propozycje.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwnica - dobry pomysł, ale nie mam zamiaru robić czegoś nielegalnego, żeby zaraz "schodzić do podziemia";

za słuchanie jazzu można było mieć nieprzyjemności może w latach 50-60 tych..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do takiego pokoju oczywiście mini monitor, najlepiej z bass reflexem do przodu, ew. do tyłu (zależy jak go od tylnej i bocznej ściany ustawisz)... generalnie chodzi głównie o równowage tonalną (szczególnie kontrola basu)... wzmak i cd dobierz do własnych preferencji brzmieniowych - tutaj pokój ma mniejsze znaczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha... a propos nocy z muzyką... zrób sobie wytłumienie drzwi. W futryny wklej uszczelki z gumy (może wiele nie poprawią ale po krok po kroku...), jeśli drzwi są oszklone to masz problem (tak jak ja - niestety)... trzeba by jakoś na szkło położyć cosik tłumiącego (wlep w wyszukiwarce tematów co ci pasuje) bo dźwięk sie niesie... kolega ma drzwi z drewna wiec u niego same uszczelki i próg wiele zrobiły... osobną kwestią jest bas, który się niesie po stropach i ścianach ale tego tak lekko i przyjemnie nie rozwiążemy... jedyna nadzieja, że kolumienki podstawkowe będą dawały dużo basu w pokoju, oszczędnie przenosząc drgania na podłogi... :) nie znam wymiarów twojego pokoju ani ustawienia kolumn, ale postaraj sie ustawić je koło ścian nośnych (nie działowych). Gipsówki są okropne, wszystko przenoszą... można jakieś cuda wieszać na ściany tak żeby nie popsuć estetyki (no i żeby było tanio)... jeśli nie zależy ci na wyglądzie to poczytaj sobie ten link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - pokombinuj zwłaszcza ze ścianą za którą rodzina śpi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.