Skocz do zawartości
IGNORED

Zapisy na kable sieciowe


Frycu

Rekomendowane odpowiedzi

To zeby nie bic piany na forum, moze decyzje o typie kabla podejmiejy poprzez glosowanie?, Niech "prowodyr" ;) watku wyrazi swa zgode, lub niezgode na takie rozwiazanie.

Jesli tak, to idac dalej, moge udostepnic swoj mail i sily umyslowe w celu zliczenia Waszych glosow (firma, typ kabla),

jesli tak wlasnie chcecie, to mozemy sobie ustalic termin np. do niedzieli na zadecydowanie w ten sposob.

Wiec ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, oczywiście, również Helukabel;-)

Tylko drobny dodatek: mam przewody wykonane w obu rodzaji tych kabli i Helukabel wygrywa przejrzystością i precyzją, jaką daje zastosowanie sieciówki z tego kabla wykonanej. Fakt, montaż jest nieco trudniejszy i bardziej pracochłonny, poza tym trzeba zamówić oplot, bo "goły" kabel wygląda mocno nieszczególnie, jednak sądzę, że efekt jest wart tych wysiłków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybralibyśmy Helukabel to trzeba będzie od razu kupić do niego oplot ochronny. Dzwoniłem do firmy i powiedziano mi, że jest możliwość zakupu 50m bez dodatkowych kosztów cięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę głosował, bo nie znam się na kablach zupełnie... Wezmę ten, na który większość się zdecyduje (ewentualnie oplot też)... Po prostu chcę sobie wreszcie zrobić ekranowane sieciówki i zobaczyć co to daje... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że osiągniecie dużo więcej kupując w Bestaudio kabel zasilający Supra LoRuad(chyba ciut nazwę przekręciłem) po 80pn/mb, niż inwestując w ten Helukabell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobimy tak...

Potwiedzenie wszystkich informacji, które pisałem wcześniej dostałem:) 110CY 3G2,5mm2 - 7zł/m + koszty wysyłek. Co by nie było dużo mniej niż 16zł/m Hellu... + oplot + wysyłki.

Z postów wynika, że chętnych na ok 50m Lappkabla się znajdzie:) Jeśli ktoś z Was uparcie nie chce to trudno. Na pewno znajdzie się również chętnych na 50m Hellukabla.

Ale czy nie lepiej na początek zainwestować mniej, zrobić siecióweczki, potem ewentualnie pożyczyć ze sklepu takie za 500zł lub więcej i porównać, czy aby ewentualna różnica jest warta podwojenia, lub nawet potrojenia kosztów.

Tak więc zbieram zapisy na Lappkabel 110CY 3G2,5mm2 i proszę o powagę bo nie chciałbym obudzić się z ręką w nocniku:))) Najlepiej również na maila - [email protected] (niezły adresik co:))

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. A próbował ktoś lutować coś cyną z dodatkiem srebra? Ale tak szczerze z właśnych doświadczeń. Porównywliście ze zwykłą tanią ołowianą cyną? Ma to jakiś wpływ na dźwięk? Ale nie chodzi mi o wpływ pomiarowy tylko docierający do zdrowego, czystego:) 24 letniego ucha:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

==> Frank

Supra LoRad (low radiation) to naprawde przyzwoity kabelek tylko dziwi mnie jego cena w polsce 80 pln. Szwedzi zawsze prowadzili uczciwa polityke cenowa i powinien on tyle samo kosztowac co w szwecji czyli pod 50 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holik,ponownie potwierdzam zapotrzebowanie na 3 metry kabelka. Dla mnie koniecznie przezroczysty i nie dtoższy niż 10zł/mb, reszta dowolnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sa chetni na helukabla, o ktorym wczesniej wspominalem (Y-CY-JZ)

Cena wedlug cennika na stronie to netto 9.26 za metr (7x1.5mm2), srednica zewnetrzna takowego 12.1mm.

Mozna kupic 50m bez placenia kosztow ciecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Helukabell mozna tak samo zainwestowac jak i w kabel z praktikera 5x1,5mm2 taki szary, solid core. Do tego dobre wtyki, umiejetne zarobienie i moze zagrac dobrze. A tak na prawde to takie konstrukcje maja tyle wspolnego z dobra sieciowka co kot naplakal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czym i to jest pytanie? Zrob z kabla takiego, siakiego, wybieraj przebieraj, zarabiaj, podlaczaj i oceniaj... Jak masz czuly zestaw, duzo i dlugo sluchasz to napewno uslyszysz i napewno bedzie gralo lepiej niz na tzw. od komputera. W/g mnie rozni sie budowa i uzytymi materialami. Podlaczylem teraz vdh mainstreama do cd i neela14 do wamacniacza, gra nieporownywalnie lepiej. Wczesniej zasilalem cd velemem, i jak sie go pozbylem to tak jakby reke ucial :) Ale to dopiero zauwazysz jak uzytkujesz prze dluzszy okres i nagle wypinasz, cyk i nie ma...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABs

No z pewnoscia roznia sie budowa i materialami, w to nie watpie ;), ale czy nie boisz sie sprobowac odpowiedziec na pytanie dlaczego kabel za np. 1000zl ("dobra sieciowka") ma byc lepszy od takiego za 100zl.

Oczywiscie mozna mowic, o gorszych wtykach (jesli ktos je slyszy), gorszym wykonaniu (bo ktos za slabo skrecil, albo krzywy lut walnal (do tego zla cyna ;) ). Ale dlaczego nie sprobowac ocenic tego w innych kategoriach niz "magia" jaka emanuje od jakiegos modelu kabla Neel'a. Kwestia ceny pozostaje niezmienna...

Masz calkowita racje mowiac, ze roznice, wplyw widac po odpieciu, taka juz ludzka natura, ze dostrzega gdy braknie. Zreszta pozwala to wykluczyc wplyw magii nazwy, ceny, .. produktu na trzezwe spojrzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia konstrukcji tego kabla, materiałów oreazb wiedzy i pomysłu konstruktora.. tani kabel oczyszcza prąd z zanieczyszczeń w mniejszym stopniu od droższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki bo nierozumiem o co wam chodzi, ale mi się wydawało ze robimy zapisy na solidny ekranowany kabel sieciowy, a nie jakies velum czy fadel. Zawsze to lepsza alternatywa do kabla komputerowego

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie koszty produkcji nie są duże, ale cena taka bo lepiej działa od tańszego, przecież wszystkie materiały konstrukcyjne w AUDIO tak naprawde nie są warte tych cen, w końcu płaci się za efekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.