Jump to content
IGNORED

YAMAHA x50 do wszystkich posiadaczy

wolf

Recommended Posts

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W tym wątku opisywałem problem z dźwiękiem Dolby Digital w Yamaha750. Ostatnio byłem u kolegi który jest szczęśliwym posiadaczem YAMAHA450 i S550. W ramach testowania kabli i kolumn puszczaliśmy Anne Marie Jopek "FARAT" i jak zwykle przy 3 utworze z DVD zaobserwowaliśmy duże wahania poziomu głośności. (znaczy się błedy reżyserskie)

Po powrocie do domu wieczorkiem także sobie słuchałem "Farat" to samo 3 utwór DVD. Ale coś mnie tknęło i postanowiłem puścić tak jak puszczam SACD czyli przez wejścia analogowe, korzystając z dekodera PHILIPSA. I znikło!!!! Nie ma żadnych wahnięć dynamiki, żadnego spadku poziomu głośności.

Jeżeli ktoś posiada YAMAHE x50 i płytę DVD "Farat" niech puści w domu 3 utwór (na połączeniu cyfrowym) i napisze czy ma spadki głośności czy nie.

Jak na razie to zjawisko zaobserwowałem na Y750 i Y450 i zaczyna mnie to zastanawiać.

pozdr

Hidden Content

Hidden Content

Mam OFF. Zanim zacząłem szukać porady na forum, przestudiowałem/przekombinowałem temat na maxa (mam polską intrsukcję). Podejrzewałem nawet zwarcia na kablach. Dobiło mnie to że u kolegi jest dokładnie to samo, czyli powinna być płyta. Ale jak tą płytę puszę z dekodera zewnętrznego (odtwarzacz) a AV parcuje na analogu to wszystko jest OK. Jeżeli historia u innych posiadaczy Yx50 się bedzie powtarzać to znaczy że jest partia Yamah z błedem w oprogramowaniu (w DTS problem nie występuję) a co za tym idzie trzeba będzie robić zadymę ;-(

pozdr

Hidden Content

Nie przejmuj się wolf - takie błędy oprogramowania to normalka - nawet w droższym sprzęcie - tyle tylko że tam mozna zrobić upgrade oprogramowania ściągając plik z netu - oczywiście potem sprzecicho może w ogóle nie chodzić :D

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.