Skocz do zawartości
IGNORED

Jak połączyć kolumny w stereo i KD ??

Usef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jak optymalnie połączyć kolumny podłączone do wzmacniacza stereo, również z kinem domowym?

Proszę o poradę, chciałbym aby było to połączenie nie zaniżające jakości dźwięku z KD i Wzmacniacza.

Dodam jeszcze że osobnego wzmacniacza do stereo jeszcze nie zakupiłem, ale dzień ten już blisko.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A czy Twoj amplituner kina domowego posiada wyjscia pre-out?

Ukryta Zawartość

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

nedj

Przepraszam za prywatę, ale mógłbyć mi podać Twój odres mailowy lub napisać do mnie? Chodzi mi o bliższe informacje dot. tak zwanego dzielnika napiącia. Gdzieś na forum czytałem, że chyba właśnie Ty coś takiego zrobiłeś. Dzięki bardzo i pozdrawiam, Stempur

PS. Mój adres jest w "o mnie"

Ukryta Zawartość

obawiam sie że nie, ale możliwe że przesiądę sie na nowszą jego wersje, czyli Denona 1910, a ten już chyba tak.

Słyszałem (uwaga, teraz mogę tworzyć) że korzystanie z pre-outu w Amplim może znacznie obniżyć dźwięk w stereo. ? ale czy tak jest tego nie wiem ?

Ukryta Zawartość

Hm... Z tego co widze w katalogu Denona, to 1604 ma wyjscie tylko na subwoofer.

W takim razie sa 3 rozwiazania:

1) 2 komplety kabli pociagniete do kolumn i zakonczone banankami. Za: najbardziej poprawne audiofilsko podlaczenie. Przeciw: niewygodnie (zwlaszcza, gdy chcemy wzmacniacz stereo podlaczyc bi-wiring, trzeba sie sporo naprzepinac i na dodatek zworki instalowac-wyciagac; ryzyko zwarcia przy nieumiejetnym przepinaniu (znaczy jak sie zapomni wylaczyc ktoregos ze wzmacniaczy).

2) Przelacznik, do ktorego dochodza kable z obu wzmaniaczy, a z ktorego wychodzi tylko jeden komplet do glosnikow. Za: praktyczne; teoretycznie brak strat jakosci. Przeciw: bardzo nieaudiofilskie ;)

3) Dzielnik napiecia. Wyprowadza sie sygnal z gniazd kolumn przednich w amplitunerze, przechodzi on dalej do dzielnika napiecia, a nastepnie do wejscia liniowego we wzmacniaczu stereo. Za: praktycznie, najprostsze i najkrotsze polaczenie jesli chodzi o wzmacniacz stereo. Przeciw: teorycznie gorsza jakosc w kinie domowym (teoretycznie, bo niezbyt prosta droga sygnalu, ale praktycznie u mnie przy takim polaczeniu przody w kinie graja lepiej, niz przy samym amplitunerze KD).

Ja mam rozwiazanie numer 3 i jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

-> stempur

Wyslalem do Ciebie juz meila.

-> Usef

Jesli chodzi o jakos dzwieku i pre-out, to zalezy, jak bedziesz sluchal w stereo. Ja mam jakby 2 systemy: dvd->amplituner KD->wzmacniacz stereo->glosniki oraz cd+dvd->wzmacniacz stereo->glosniki. Czyli jesli ma grac stereo, to bez posrednictwa amplitunera, najprostsza droga. Pre-out nie ma wiec tu znaczenia.

Ukryta Zawartość

-> Usef

Mi sie niestety (albo na szczescie) nie udalo nigdzie znalezc gotowego dzielnika. Sam zrobilem (schemat jest tu:

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , punkt 4.6

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.