Skocz do zawartości
IGNORED

Który CD wybrać Denon, CA, Onkyo, Nad ?

yamen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam AV Cambridge Audio Azur 540R + kolumny Celestion F20. Wzmak ma odpowiednią dynamikę, moc itp. Kolumny też działają ok. W sumie jestem zadowolony.

Moje pytanie:

Chcę kupić w miarę dobry odtwarzacz CD w cenie max 1600 PLN. Pogooglowałem solidnie i według mnie mam do wyboru:

1. Denon DCD-685

2. CA Azur 540C

3. Nad C521BEE

4. Onkyo DX-7333

5. Coś innego ?

Wiem że naprawdę dobry sprzęt kosztuje o wiele drożej. Sądzę jednak że w tej cenie można dostać jednak coś w miarę dobrego. Nie jestem maniakiem, ale słuch mam więcej niż dobry. Zależy mi na ciepłej, "miękkiej" barwie dźwięku, w miarę przyzwoitym odtwarzaniu wysokich i niskich tonów. Osobiście zastanawiam się na Nad-em lub Denonem. Nad chyba jako jedyny ma coxial. To dobry wybór ? Co mi polecacie ?

I w końcu... Jak to naprawdę jest z różnicą w odtwarzaniu muzyki z płyt CD na DVD i dedykowanych odtwarzaczach CD. Wiele osób twierdzi że różnica jest znacząca na korzyść odtwarzaczy CD. Jest to zgodne z prawdą ? Nie wszystkie CD mają wyjście Coxial. Jak to wygląda w praktyce ?

Wszelkie uwagi mile widziane (zwłaszcza od posiadaczy w/w modeli). Nie mam możliwości sprawdzenia tego w domu i nie chciałbym wywalić pieniędzy w błoto.

pozdrawiam wszystkich

Sławek

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o różnicę w odtwarzaniu muzyki z płyt CD na DVD i dedykowanych odtwarzaczach CD to jak dla mnie różnicy praktycznie nie było, oczywiście przy porównaniu tego co widnieje na zdjęciu .

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

Ukryta Zawartość

i po wpięciu do tej białej listwy z tyłu:)

Do autora> CA gra bardzo dobrze w zestawie. Nie kombinuj:)

Pzdr.

PS. Pamiętaj o dobrych kabelkach. Z IC mogę polecić Nordost Black Knight. Słuchałem w tej konfiguracji.

Ukryta Zawartość

Zdecydowanie CA ale 640C!

Jestem przekonany, że taką cenę da się wynegocjować kupując jeszcze jakiegoś nordosta. BlackNight jest OK ale skrzypce zagrały najładniej na SolarWind a fortepian na RedDawn.

Ukryta Zawartość

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.