Jump to content
IGNORED

Pomóżcie mi naprawić moja yamahę :(

Dzikus

Recommended Posts

Mam.... albo... miałem... Yamahę....

Pożyczyłem znajomemu... (długa historia) no i odzyskałem.. po roku......

Oczywiście?? ... Nie działa :]

Tzn działa ale.... Prąd dochodzi.. wszytsko jej cacy do momentu w którym jej nie włącze...

główny włącznik działa (włącza sprzęt) ale po włączeniu nie działa kompletnie żaden guzik i jedynie można sprzęt wyłączyć (wtyczka - gniazdko)

Na wyświetlaczu wyświetla tylko------> DVD/LD AUTO

i nic nie można zrobić... czego to jest wina?? można to naprawić samemu?? jeżeli nie to ile może wynieść koszt naprawy??

Konkretnie chodzi o AMPLITUNER Yamahy... Model RX-V595RDS

Jesteście w stanie mi pomoc??

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety na mój gust to procesor sterujący. Mała kosteczka, a bardzo kosztowna i nie łatwo dostępna. Mam model RX-V620RDS i czekam na zamówiony procesor. Sprawdzałeś wszystkie napięcia? Masz chociaż schemat?

Hidden Content

Nie mam niestety nic... :(..... a szczeże mówiąć to i z elektroniką ciężko u mnie...

a ty miałeś to samo??

ile za taki procek??

trudno jest go wymienić??

w warsztacie ilemogą sobie krzyknąć?? warto to naprawiać?? bo dostałem sprzęt za friko można tak powidzieć

bo kupił to odemnie kumpel a potem był kase winny to oddał spowrotem bo mi było potrzebne...

jak możesz to odezwij się do mnie na gg.. 8106991

Hidden Content

To przygotuj się na nie miły wydatek. W moim amplitunerze siad ten procesor i to nie tylko w moim, ale częstsza usterka w amplitunerach yamahy. Zamówiłem procek za nie małe pieniądze, bo wartość amplitunera na to zasługuje. 620’ oferowana była za nie całe 3tys. a procek to 10% tej ceny.

Nie wymienisz tego procesora bez odpowiedniego sprzętu. Mój ma 100 nóżek lutowanych powierzchniowo (SMD) i do jego wymiany zastosuje specjalną stacje lutowniczą przeznaczoną do tego celu. Można go wylutować przy pomocy gorącego powietrza lub specjalnych nasadek na procesor. Z przylutowaniem nie ma już specjalnego problemu jak się to już kiedyś robiło. W serwisie za wymianę dodatkowo zapłaciłbym 80zł, nie licząc wysyłki lub dojazdu co dodatkowo zwiększa koszt.

Proponuję ci skontaktowanie się z serwisem yamahy – www.audioklan.com.pl i nie licz na groszową sprawę. Zależy ile jest dla Ciebie wart ten amplituner.

Hidden Content

Ale to napewno jest ten processor?? bo sprzęt mam za darmo (jak już powiedziałem długa historia) i jeżeli to to to w sumie te 300 zł to chyba warto wydać żeby mieć ten sprzęt działający..

a to nie jest poprostu jakieś zwarcie??

bo jak go podłączam pod prąd to przy tym pierwszym włączeniu np przysick włącznika działa.. a potem to tak jak by się wszytsko wieszało i jak by to powiedzieć "PO PTOKACH"

Hidden Content

Mój poprzedni Amplituner 620 był serwisie i za wymianę końcówki zabezpieczenia subwofera + przeczyszczenie pokręteł gdyz przestały dzialać (sic) zapłacilem 209 zł, z czego 190 to robocizna.

Serwis w Łodzi :(

Osobiście uważam, że 620 warta jest naprawy.

Obecnie produkowane Yamahy nie oferują już takiego samego dźwięku jak te starsze.

Hidden Content

montemax> ten serwis w Łodzi chyba nie jest autoryzowany Yamahy? Jak coś daj namiary na ten serwis.

Dzikus>620 to świetny ampli i przewyższa model 595. Jakbym miał 595 to i tak bym naprawiał :-) Daj znać jak będzie już zrobiony na cacy.

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.