Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Zapisuję się do klubu Cyrusa

Nabyłem wzmacniacz 8vs2 i tuner 7.5

Czytałem różne wypowiedzi na forum, nieraz humorystyczne że sprzęt Cyrusa wygląda jak pudełko do butów a gra zacnie

Po otrzymaniu przesyłki z wzmacniaczem miałem inne wrażenia. Okazał się jeszcze mniejszy niż pudło do butów. Mi skojarzył się z zabawką dla dzieci, taką jak mini kuchnia dla dziewczynek.

Ale wizualnie wygląda lepiej niż na zdjęciach.

To i tak nie ma najmniejszego znaczenia, bo wzmacniacz gra bardzo dobrze, choć nie idealnie – troszkę szczupły dźwięk.

Na razie słucham, jestem zadowolony, również z wyjścia na słuchawki.

Dokupię Cd i będę mógł coś więcej napisać. Może w przyszłości psx.

 

Klubowicze

Doradźcie mi gdzie kupić przejściówki. Na Alle są tylko takie:

http://allegro.pl/przejsciowki-bfa-do-kabli-glosnikowych-cyrus-itp-i6805127520.html

ale sprzedawca nie wie, jaki jest ich producent

Czytałem, że słaba przejściówka może niekorzystnie wpłynąć na dźwięk.

A z drugiej strony zależy mi na niej bo słucham na audionova reference a mam jeszcze kimber kable 8pr z bananami i te lepiej zgrywają się z głośnikami dynaudio excite x32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro czasami trafiają się oryginalne w cenie 80-100 zl za komplet 4 szt.

Inne to wpisz wtyki BFA na allegro to trochę tego wyskoczy.

Mam oryginalne i kupiłem drugi komplet rodowanych w salonie audio od firmy Eneer -Equilibrium. Jakość podobna.,

Za to wtyki Prolink kupione w elektronicznym sklepie mnie zawiodły ,mocno tłumiąc dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio, zaplanuj sobie zakup zasilacza PSX-R do tego piecyka. Wtedy pokaże na co go stać. Warto! Do Cyrusa mam wielki sentyment, choć wolę te stare serie: II, 3i oraz pierwszą ósemkę.

Chyba mam jeszcze gdzieś oryginalne oraz akcesoryjne wtyki BFA - odezwij się na PW.

Edytowane przez kvist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8vs i psx-r i głównie nie gra, bo stare rotele 840 bx3 i 970bx jakoś lepiej grają z moimi Vienna Acoustics Mozart wersja stara..

Cyrus gra za spokojnie . Ostatnio podłączyłem kolumny Grundig Box 800 obudowa zamknieta i lepiej ponownie wypadł Rotel.

Myślę o tym by poszukać do Cyrusa jakiś podstawkowych kolumn z rynku wtórnego.

Kvist- co byś polecił.

Ostatnio myślałem nad Dynaudio Audience choć spotkałem opinie że to podobnie ocieplone granie co Vienny a nawet słabiej.

Biorę tez pod uwagę Monitor Audio MA 201 bo mam ich test z 96i podobno fajnie wypadły w teście z calej grupy gdy grały cicho.

Miałem małe kolumny Sansui 111 czyli Mission 760 i grało fajnie ale to granie do kuchni czy sypialni. Szału nie było i lepiej zagrały z Cyrusem Vienny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Głośnikowe z dynaudio kimber kable 8pr

 

gorzej bylo z audionova reference nie pamiętam pelnej nazwy ale budżetowy

 

IC

Czekam na cd to Ci napisze

Na razie byl furutech alpha one

chord chameleon

Oba fajne budżetowe

I no name z alkedrogo za 290 zl ktory okazał się najlepszy

Pisałem o nim w hifi w temacie znaleziska na ebay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w o mnie. Teraz najczęściej Marantz. Używam okablowania QED jak w opisie i teraz tak dla zabawy podłączyłem interconnect zrobiony z kabla Schulz LS-1 i dźwięk nabrał wigoru, choć trochę mniej przestrzennie w stosunku do Qeda . Porównując Qed daje u mnie dużo basu co spowalnia dźwięk na Cyrusie. Głośnikowy Qed zmieniłem na dwadzieścia razy tańszy 2x1.5 mm Klotz i dźwięk zrobił się jeszcze bardziej żywy. Oczywiście znów straciłem na przestrzeni ale i tak gra fajnie.

Wcześniej miałem z 5 tanich głośnikowych ale wypadły na Cyrusie bardzo kiepsko i zdecydowanie gorzej od Qeda .

Dopiero Klotz ku mojemu zaskoczeniu jakoś ożywił Cyrusa choć kulturą i przestrzenią ustępuje Qedowi.

Na okablowaniu Qed jest przestrzennie ale zdecydowanie bardziej zmulaście co odbiera radość słuchania na Cyrusie. Dlatego Cyrusa na razie zastąpił stary Rotel który daje większą frajdę z odsłuchu.

Kiedyś interconnect Qeda zastąpiłem interconnectem Cyrusa i dźwięk zrobił się szczegółowy ale całkowicie bez podstawy basowej. Nawet sprzedawca przewidział taki efekt z firmowym kablem.

Dopiszę że Cyrusa zasilam z listwy z kablem Enerra bo gra żywiej niż z listwy zasilanej Furutechem .

Zasilanie Furutechem pogłębia wrażenie zmulenia.

Może ktoś dobrał okablowanie pokazujące zalety Cyrusa.

Edytowane przez dzeus67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wzmacniacz Cyrusa 8 vs + Psx-r wreszcie zagrał w moim systemie. Gra teraz bardzo muzykalnie i przestrzennie . Klapnąć na kanapie i słuchać muzyki .

Problemem w moim systemie okazała się kwestia połączenia kabla głośnikowego zaproponowana przez salon audio .

Mam kabel QED płaska taśma 12 żyłowy za 115 zł metr . Jak go kupiłem z salonu to już był tak połączony i tak miał podobno najlepiej grać.

Czyli po 3 skrajne żyły z każdej strony(czyli razem 6 żył) skręcone razem i to podłączamy do plusa a środkowe 6 żył skręcone i podłączone na minus. I rzeczywiście na takim podłączeniu Cyrus grał lepiej niż na innym tańszym okablowaniu głośnikowym np Sonic link AST 200, Melodika MDC2250 , Qed Qudos i kilka innych kupionych okazyjnie po giełdach.

Nawet testowo podłączyłem kabel odwrotnie czyli na skraje - a na środek + . I wtedy zagrało fatalnie dźwiękiem mocno stłumionym . Czyli uznałem że panowie z salonu wiedzą co mówią . Nie chciało mi się rozplatać i rozcinać koszulek termokurczliwych kabla aby sprawdzić jak gra klasycznie połączony czyli 6 żył od lewej plus i 6 żył od prawej minus. A trzeba było bo zaoszczędziłbym sobie sporo niezadowolenia i frustracji która wyszła przez lata użytkowania.

Odczuwałem bowiem pewien niedosyt w dźwięku ,brak uniwersalności a zwłaszcza pełnej otwartości i przestrzeni . Niby to grało ale coś mi jeszcze brakowało w muzyce odtwarzanej przez Cyrusa . Problem upatrywałem w braku zgrania wzmacniacza z kolumnami. Myślałem już nawet o wymianie kolumn lub wzmacniacza .Nawet kupiłem wzmacniacze Rotela i one zagrały lepiej-żywiej i uniwersalniej od Cyrusa i ostatnio to na nich słuchałem a Cyrus odpoczywał schowany..

Przypomniałem sobie jednak że mam schowany zapas tego głośnikowego Qeda, więc postanowiłem zrobić próbę porównawczą tym bardziej że to tylko trochę pracy przy konfekcji. No i różnica w dźwięku bardzo mnie zaskoczyła in plus .

Wreszcie przy spokojnym odsłuchu otwarty ,dźwięczny i przyjemny dźwięk a zwłaszcza dużo przestrzeni z której Cyrus słynie. Każdy rodzaj muzyki fajnie się słucha i każde z moich licznych urządzeń analogowych ładnie z Cyrusem współpracuje.

Ostatecznie kabel podłączyłem skonfigurowany 4 żyły skrajne to plus ,4 żyły środkowe są niepodłączone i kolejne 4 skrajne to minus. No i Cyrus teraz cieszy mnie muzyką i gra teraz znacznie lepiej od Roteli.

Stąd i wniosek ze Cyrus jest chyba dość wrażliwy na okablowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Panowie, czy ktoś kiedyś podłączał drapak z jakąś wkładeczką MC do klasycznego Cyrusa II ? Jeśli tak to jak to wypadło?

 

dzeus67: mnie zawsze Qed grał za ostro z Cyrusami, lepiej sprawdzał się Kimber 8TC a ostatecznie grałem na Antykablach od Paula Spetza. Ale ja zawsze miałem też źródło Cyrusowe. Możesz spróbować też kabli konfekcjonowanych w PL np, SevenRods albo choćby Sisound. To dobra alternatywa i lepsza relacja jakość/cena.

 

Pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvist dzięki za informacje.U mnie z kablem Qed jest dobrze a to pewnie za sprawą kolumn Vienna Acoustic Mozart wersja ok 2000 roku które są określane jako ciepło grające..A u ciebie jakie kolumny grały z Cyrusem?

Jak trafi się okazja to spróbuję twoich propozycji. CD Cyrusa też pewnie kupię a na razie gram na Marantz CD-63mkII KIS.

Wzmacniacz Rotel Ra 840bx3 który na poprzednim połączeniu kabla głośnikowego grał ładnie teraz gra bardziej klinicznie a takie granie szybko mnie zmęczyło.

Ale Cyrus to podstawa więc jego jak najlepsze granie ma pierwszeństwo. Dziś wieczorne słuchanie-odpoczynek skończyłem o 2.30 a płyta Ten Years After- Pure Blues grała 3 razy pod rząd i chciało się słuchać dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvist dzięki za informacje.U mnie z kablem Qed jest dobrze a to pewnie za sprawą kolumn Vienna Acoustic Mozart wersja ok 2000 roku które są określane jako ciepło grające..A u ciebie jakie kolumny grały z Cyrusem?

 

 

Ruark Acoustisc Prologue, później Talisman II. Długo polowałem na Crusader II, niestety nie upolowałem. Generalnie genialne paczki w bardzo dobrych cenach na wtórnym rynku UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talismann II widziałem wcześniej w ogłoszeniach i brałem je pod uwagę przy ewentualnej wymianie kolumn. Ceny wywoławcze kształtowały się ok 1700 zł.Na razie ciśnienie na zmiany w systemie mi spadło. Na razie szukam na rynku głośników średnioniskotonowych 14-stek lub zamienników seasa do moich Vienn bo dwa miałem niestety naprawiane (sklep sprzedał mi nie całkiem sprawne kolumny). Koszt dwóch sztuk jaki mi zaproponowali w Top Hifi za sprowadzenie to prawie koszt kupna pary Talismanów na rynku wtórnym!

Szukam takie.

post-25555-0-71890200-1509905030_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ktoś tu jednak zagląda :)

 

Koledzy, proszę o info, czy ktoś ma taki kontroler do sprzętów C.?

 

A więc ktoś tu jednak zagląda :)

 

Koledzy, proszę o info, czy ktoś ma taki kontroler do sprzętów C.? A jeśli tak, to czy istotnie jest to takie cudo, będące w stanie obsłużyć wszystkie urządzenia typu TV, inny wzmacniacz, itp.?

post-62696-0-25177000-1510240957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł cd 8x i jest pięknie, scena poukładana, dźwięk, zwłąszcza z psx-r zwiewny, wciągający.

 

Mam tylko 1 psx-r więc przepiąłęm z żalem z powrotem do wzmaka.

 

Oczywiście kłania się to co zwykle: akustyka - panele, mały dywan, trochę regałów i puste ściany, sufit z regipsu to słąbe towarzystwo.

 

Nie pomogły: listwa TAP6, zasilające supra lorad do każdego klocka, różne IC

 

dynaudio x32 grają pięknie z cyrusem ale w gorszych realizacjach bas lata jak buła albo go nie słychać

Cyrusek na pewno zostanie, ale docelowo trafi do gabinetu z monitorami x12 a tu będzie lampa.

 

pozdrawiam

 

Jeszcze pozostaje zabawa z kablami

Już w przypadku IC faworyt podpięty pod poprzednie, słabsze źródło przegrał z chord chameleon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś używa -używał kabli Cyrusa .Miałem na testach 7 lat temu nowy interconnect z sklepu i wtedy odczułem ekspansję góry i brak tonów niskich. Teraz trafił się blisko mnie używany w idealnym stanie więc zaryzykowałem i kupiłem.

Teraz odbieram go pozytywnie i nie zauważam tych problemów jakie dał kabel nieużywany z sklepu. Wygrzanie?

Porównuję go do Qed Silver Spiral i stawiam je klasowo na tym samym poziomie. Oczywiście wpięte w tor grają inaczej ale przestrzeń mają podobną. Cyrus lepiej sprawdza się przy dziennym odsłuchu ma dźwięczną ale mniej natarczywą od Qeda górę. Ładniej wkomponowany w całość wokal i bas który jest obecny ale na tle Qeda nie schodzi tak nisko. Wydaje mi się że też bardziej pokazuje różnice w jakości nagrań płyt. Te kiepskie grają słabiej i Qed zachowuje się bardziej uniwersalnie maskując niedostatki nagrań . Powodem sprzedaży kabla Cyrusa przez poprzedniego właściciela było jego zbytnie odchudzenie dźwięku przy bardzo cichym odsłuchu .Zastąpił go jakimś amerykańskim za 2000 zł który dawał więcej basu . Za to chwalił Cyrusa że pokazuje jakie jest nagranie a nie je uplastycznia. I ja się z tym zgadzam. Przy bardzo cichym nocnym odsłuchu preferuję Qeda który ma bardziej charakterystykę ustawioną w podkówkę. To takie moje odczucie przy odsłuchu tych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A ja zapraszam chętnych do zakupu wzmacniacza 8vs2 na olx.

 

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-cyrus-8vs2-jak-arcam-heed-czy-music-hall-CID99-IDrnVSw.html#51ed1d6118

 

Trafiła mi się hybryda i stąd zmiana.

 

Cd 8x i tuner Cyrusa zostaje, więc pozostaje w Klubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów Cyrusa. Chciałbym prosić o informacje która z końcówek mocy od Cyrusa gra tak jak stare wzmacniacze zintegrowane tej firmy takie jak Cyrus Mission. Stare konstrukcje, zdaje się pracowały w klasie AB i o taką końcówkę się pytam. Jest tego sporo w związku z tym prosił bym o pomoc we wskazaniu modeli końcówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.