Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
41 minut temu, loizik napisał:

Witam chciałbym zapytać dlaczego nie polecany jest cyrus5?

Cyrus jest w PL można powiedzieć że egzotyką i w związku z tym mało informacji zwlaszcze jeżeli chodzi o stare modele... Ten stan rzeczy ma też wiele zalet :) Proponuję czytać i pisać na brytyjskich forach nt. tej juz legendarnej , zacnej firmy a najważniejsze że oferującej b.dobre brzmienie i jakość swoich urządzeń.

Przy okazji tego mojego wywodu daję info iż chciałbym nabyć starego Cyrusa ONE . Stan musi być kolekcjonerski i w pełni oryginalny . Ewentualny kontakt w tej sprawie na priv.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam .

   Nabyłem właśnie DACa XP oraz CD8X . Jeszcze ich nie mam u siebie . Zakupiłem je po bardzo miłym zaskoczeniu Jakie zrobiło na mnie połączenie sprzętów Cyrusa z kolumnami Audio Physic na Audio Show 2019 .      Mam APki a teraz przyszedł czas na Cyrusa . Czy jest ktoś kto słyszał jak potrafią zagrac te klocuszki ?

Pozdrawiam

Edytowane przez Riczi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Chcę zbudować 2 system do biura . Po analizie wybór padł na Cyrusa. Zakupiłem więc starą 2 i chcę dobrać resztę toru. Pytanie czy taka konfiguracja jest ok lub jaka byłaby optymalna?

1 . Kolumny

- dynaudio ? , proac ? , atc scm 7 lub 11 (mała efektywność)

2. rdac arcam (narazie)

3 kable głośnikowe TARA LABS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
On 5/20/2005 at 10:35 PM, BRob said:

Mam prośbę o oświecenie mnie ciemnego (języki obce są mi obce).

 

W manualu do Cyrusa II jest napisane:

 

"Minimum Speaker Impedance Load Specification 8 Ohms."

 

Minimalna impedancja głośników wynosi osiem omów?

 

Jeżeli tak to jak rozumieć dalsze informacje z manuala:

 

"Continuous Average Power (Per Channel)

8 Ohms 50 W

PSX added

70W

4 Ohms 80 W

PSX added 125W "

 

Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

Ja też tego nie rozumiem. Czy ta sprawa została wyjaśniona? 
Ja po przekopaniu internetu i obejrzeniu zdjęć kolejnych wersji mam roboczą hipotezę, że niektóre wersje Cyrusa I i II wymagały głośników o min. impedancji 8 ohm. Ostrzegała o tym stosowna naklejka przy gniazdach głośnikowych. W ostatniej wersji tych Cyrusów (TOG) tej naklejki już chyba nie było. Może coś zmienili w konstrukcji, a może w praktyce okazało się, że niższa impedancja jednak nie przeszkadza?

A na stronach Cyrusa lekki bałagan panuje.

Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, zapomniałem się przywitać.

No,  cóż - zachorowałem na oldskulowego Cyrusa kilka miesięcy temu i zacząłem przeszukiwać polski i anglojęzyczny internet w poszukiwaniu informacji. Przeczytałem chyba wszystko, co było do przeczytania.

Niestety, na wiele pytań wciąż nie znam odpowiedzi.

Przy okazji zapisałem się na kilka polskich forów audio i spenetrowałem dedykowaną grupę usenetową…

Bardziej odzywałem się na konkurencyjnym forum.audio, ale tam stare Cyrusy jakoś nikogo za bardzo nie interesowały.

Tutaj jak dotąd tylko lurkowałem, ale przyznam, że ten wątek jakoś wcześniej musiałem przeoczyć.

Jakoś od połowy grudnia poluję na Cyrusa I lub II. Z tym problem, bo to co jest allegro i olx drogie jest, jak cholera. Sprzedający wstydu nie mają. Nawet wzmacniacze w stanie śmietnikowym potrafią kosztować nie mniej, niż 600-800 zł. Rozumiem, że Cyrus to Cyrus, ale bez przesady. Odnoszę wrażenie jestem jedynym potencjalnym kupcem.

W ojczyźnie Cyrusa w takiej cenie lub niewiele wyższej standardem jest w miarę zadbany egzemplarz, i często oryginalne pudło. 
Te nasze Cyrusy pochodzą, chyba z niemieckich, czy holnderskich wystawek czy złomowisk.

No, nic. W międzyczasie upolowałem mocno oldskulowy Radio Controlled AM/FM Tuner, jak również wzmacniacz 8VS2 i tuner FM6.

Polowanie na I lub II wciaz trwa.

Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i cisza.
Wygląda na to, że zainteresowanie tymi starymi Cyrusami (tzn. serią I i II) przypadało na lata 2005-2015. Moda się skończyła, a użytkownicy po zakupie i pobawieniu się tymi sprzętami, dawno już się ich pozbyli. I to zyskiem, bo od kilku lat ceny tych vintagowych pudełek idą ostro w górę.

No, ale gdzie są te stare pudełka? Czyżby ostatecznie skończyły na złomowiskach?

No i drugie pytanie się nasuwa - a może te Cyrusy były atrakcyjne głównie dlatego, że były śmiesznie tanie?

Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No, w końcu coś takiego skompletowałem:

 

86D5BFFB-1BBD-44C4-A452-0A8B18127DFC.jpeg

Tanio nie było.

… ale powiem tak - na moje niewyrobione ucho, gra równie dobrze albo i lepiej niż Cyrus 8VS2 (co prawda bez PSXa) z tunerem FM6.

Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tutaj unikatowy, pierwszy tuner Cyrusa:

https://www.olx.pl/d/oferta/cyrus-tuner-stereo-tuner-am-fm

IMHO produkowane je w latach 1985 -1989. Potem wraz z Cyrusem 1 i 2 w wersji TOG, czyli od 1989/90 zaczeto produkowac Remote Controlled Tuner.

Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Klubowicze

Chciałbym kupić wzmak  Cyrus 8 Dac i uzywać jako pre do koncówek X- Power.  

Jaka bedzie różnica miedzy Pre2 Dac a Cyrus 8 Dac jesli chodzi o preamp?

Pytam, bo wzmacniacz moge miec taniej niz samo Pre. 

Prosze o informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ale to chyba nie ten wątek. Tutaj piszemy o klasycznych Cyrusach. Reszta jest w Klubie Cyrusa.

A na allegro taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/cyrus-2-psx-signature-12127901281

Cyrus 2 z PSX, TOG, wersja Signature, jak pisze sprzedawca.

 

Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.08.2022 o 12:59, TAtomicus napisał:

Ale to chyba nie ten wątek. Tutaj piszemy o klasycznych Cyrusach. Reszta jest w Klubie Cyrusa.

A na allegro taki zestaw:

https://allegro.pl/oferta/cyrus-2-psx-signature-12127901281

Cyrus 2 z PSX, TOG, wersja Signature, jak pisze sprzedawca.

 

Jakie różnice względem normalnej wersji?

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Minął kolejny kwartał i nic się nie dzieje. Ani w tym wątku, ani na rynku.

Na allegro/olx podaż vintagowych Cyrusów spadła. 
Od miesięcy wiszą tylko nieliczne, ale wciąż te same oferty.

Cyrusy Two w cenie ok. 1800zł i to w stanie bynajmniej nie kolekcjonerskim. W podobnej cenie Cyrus 8. 
Zdecydowanie tańsze Cyrusy 3, bo już od 800zł.

W cenie 600zł wisi też, chyba już prawie rok, pierwszy Cyrus Tuner.

Widać te ceny są jednak za wysokie, bo chętnych na kupno brak. A sprzedający cen nie obniżają.

Pat, jednym słowem.

Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TAtomicus napisał:

Minął kolejny kwartał i nic się nie dzieje. Ani w tym wątku, ani na rynku.

Na allegro/olx podaż vintagowych Cyrusów spadła. 
Od miesięcy wiszą tylko nieliczne, ale wciąż te same oferty.

Cyrusy Two w cenie ok. 1800zł i to w stanie bynajmniej nie kolekcjonerskim. W podobnej cenie Cyrus 8. 
Zdecydowanie tańsze Cyrusy 3, bo już od 800zł.

W cenie 600zł wisi też, chyba już prawie rok, pierwszy Cyrus Tuner.

Widać te ceny są jednak za wysokie, bo chętnych na kupno brak. A sprzedający cen nie obniżają.

Pat, jednym słowem.

Na eBayu trochę taniej można kupić Cyrusa, choćby dwójkę.Nie tak dawno stałem się szczęśliwym posiadaczem Cyrus Two plus PSX i jestem bardzo zadowolony.Przesiadka z Naima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TAtomicus napisał:

Pokaż fotkę 🙂

Która to wersja i ile ostatecznie za to dałeś? Od audiofila czy sprzedawcy?

W przeliczeniu niecałe dwa tysiące złotych(nie wiem czy to dużo,czy mało),ale było warto.Kupiłem od prywatnej osoby.Wszystkie podzespoły oryginalne.Na pewno jakiś w planach przegląd od strony technicznej.Co do zdjęcia to tylko 1mb może być,jak mi się uda wstawię.Wersja cała grafitowa,podświetlane loga na czerwono.

Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Bilety | BAJM 45 TOUR

    O wydarzeniu Największe hity, mega emocje i najlepsza zabawa czyli 45-lecie zespołu BAJM - to będzie trasa roku 2024! Szykuje się totalne szaleństwo! Bajm bilety na jubileuszową trasę koncertową już w sprzedaży.   45-lecie zespołu Bajm Fenomen zespołu Bajm to właśnie ponadczasowa muzyka i emocje, które łączą pokolenia. Ich hity bujają wszystkich bez wyjątku. A głos Beaty przeszywa i przyprawia o gęsią skórkę nawet największych twardzieli. Trasa 45 lecia to muzyczna podróż prz

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Dawid Podsiadło

    O wydarzeniu Dawid Podsiadło postanowił zrobić swoim fanom wyjątkowy świąteczny prezent i ogłosił kolejny stadionowy koncert. 8 czerwca 2024 wystąpi na Tarczyński Arena Wrocław.    Trasa stadionowa Dawida Podsiadło Po historycznym występie na PGE Narodowym dla 80 tysięcy widzów, Dawid Podsiadło idzie za ciosem i zaprasza na trasę stadionową ze sceną 360 stopni!  W sobotę 26 sierpnia PGE Narodowy, który był współorganizatorem wydarzenia, przyciągnął rekordową publiczność.

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy 1

    Bilety | Piotr Rubik „Niech mówią że to nie jest miłość”

    O wydarzeniu Koncert Piotra Rubika „Niech mówią że to nie jest miłość” - najpiękniejsze piosenki o miłości - to trzeba usłyszeć na żywo! Piotr Rubik, Orkiestra Symfoniczna Filharmoników Jeleniogórskich, Wrocławski Chór Akademicki pod dyrekcją Alana Urbanka oraz 4 znakomitych Solistów. Ponad 60 osób na scenie! Bilety na koncerty Piotra Rubika już w sprzedaży.  Piotr Rubik koncerty Niech mówią że to nie jest miłość Piotr Rubik wraz Dolnośląską Orkiestrą Symfoniczną Filharmoników Jel

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Open'er Festival 2024

    O wydarzeniu Gunna, jedna z najważniejszych postaci współczesnego amerykańskiego hip-hopu, której wszystkie dotychczasowe albumy trafiły do Top 3 sprzedaży w USA, wystąpi 3 lipca na Orange Main Stage! Kim Gordon, absolutna ikona światowej alternatywy i jedna z najbardziej charyzmatycznych rockowych osobowości ostatnich dekad, której najnowszy solowy album „The Collective” ukaże się już w tym tygodniu, wystąpi na Alter Stage 3 lipca Amaarae - muzyczna perła, której ostatnia płyta „

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy

    Bilety | Orange Warsaw Festival 2024

    O wydarzeniu Nicki Minaj pierwszą headlinerką tegorocznej edycji! W dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec wystąpią: Troye Sivan, Skepta, Jungle, Jessie Ware, Ken Carson, Omar Apollo, Yungblud, Kenya Grace, Libianca, Tommy Cash, PRO8L3M, MROZU, Kwiat Jabłoni, Kaśka Sochacka, Dawid Tyszkowski oraz nita. Orange Warsaw Festival to od kilkunastu lat najważniejsze wydarzenie muzyczne i kulturalne Warszawy oraz idealne rozpoczęcie festiwalowego lata. Każda edycja jest świętem

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.