Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  241 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się... Po wielomiesięcznych zmaganiach, godzinach na forum i łamaniu sobie głowy nad tym co kupić, przypadek zadecydował za mnie. Wczoraj skorzystałem z okazji i nabyłem nowe kolumny Mission m33i w cenie 925 zł. Niestety nie mam ich w tej chwili do czego podłączyć, więc proszę Was o pomoc...

 

Muszę nabyć wzmacniacz w cenie kilkuset złotych (im mniej, tym lepiej). Stawiam oczywiście na używany sprzęt i mam aktualnie kilka wyszukanych propozycji. Zwracam się do Was z prośbą o poradę - co wybrać do Missionów m33i, jako źródło z konieczności będzie działał budżetowy odtwarzacz DVD Philips'a.

 

Oto efekty moich poszukiwań:

 

- Mission Cyrus Two - ok. 700 zł

- Harman Kardon HK-640 - ok. 600 zł

- Diora WS504 - ok. 400 zł

 

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze oraz ewentualne inne propozycje (wszelkie!).

 

Pozdrawiam,

 

Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Cyrus Two - słuchałem to "pudełko po butach" z missionami 750 i kilkoma innymi modelami ww producenta i było całkiem nieźle. Jeśli tylko będziesz miał możliwość odsłuchu zrób to koniecznie.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Znam i polecam. Ma potężny wykop i wszystko zależy od preferencji muzycznych. Do rocka, bluesa a nawet symfoniki jest jak znalazł, przy kameralistyce brakuje jednak finezji (mikrodetale nie "lśnią" tak jak by mogły).

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dorzućmy do stawki jeszcze Rotela RA-931 za ok. 600 zł. Wszystkie wzmacniacze oprócz Reloopa są oczywiście używane, więc ryzyko istnieje (zwłaszcza, że nie wszystkie będę mógł odsłuchać). Z niecierpliwością oczekuję dalszych Waszych porad, bo sprawa pilna (są kolumny, nie ma na czym grać) ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo78>

Czy to ten Cyrus Two http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49369948, też się nad nim zastanawiałem (wątku Znaleziska na eBay i Allegro pytałem o niego). Skoro Fr@ntz i zildjian piszą, że to dobry wzmacniacz to pewnie tak jest i kropka. Ale ten konkretny egzemplarz wygląda jak by ktoś go "nie kochał" . Niektóre urządzenia z lat siedemdziesiątych wyglądają lepiej niż ten. Wystawiany był już kilka razy. Zawsze obserwuję aukcję tego Cyrusa i strasznie mnie korci żeby zalicytować, ale cena jest wciąż według mnie zaporowa (z powodu stanu zewnętrznego).

 

zildjian>

Widzę, że jednak wygląd (stan zewnętrzy) to nie wszystko. 8-) Sprawdził by się w lżejszym rocku i smętkach około jazzowych (przepraszam fanów jazzu)?

 

Pozdrawiam.

BRob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brob

 

To właśnie dla niego wymarzona muzyka ! . Napędziłem nim trudne do wysterowania tanzystorem Triangle Zephyr i było znakomicie. Piecyk nie dostarczył earthquake bas (zresztą jak i dzisiejsze Cyrusy ),i nie było to potrzebne - kolumny miały go niemało, był skontrolowany ale nie potężny. Średnica i góra - znakomita !

Dodam ,że właścicielem był jeden z piszących podówczas do "gdyńskiego" MHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo78

Cyrus Two/PSX, to jest dobry wzmacniacz (CD, jak i wejście gramofonowe - MC/MM).

Szczególnie z wejściem gramofonowym.

 

Cyrus Two/PSX w dobrym stanie, kosztuje ok. 2000 zł (Niemcy) i ok 2500+ zł (bez transportu) z UK.

Ze wszystkich wzmacniaczy, które znam, Cyrus Two, to najbardziej "grzebany" w środku (przecinane ścieżki,...) wzmacniacz.

Wzmacniacz nie ma żadnych zabezpieczeń.

Przez nieuwagę można bardzo łatwo "spalić' tranzystory mocy.

Nie jest to problem, mozna wymienić na nowe (tanie i dostępne).

Firma (Mission), reklamowała ten model (a także model Cyrus One), jako zbudowane na militarnych podzespołach.

Jest to tylko marketing, ponieważ w środku znajdują sie bardzo tanie części, bynajmniej nie militarne :-)

Lepiej gra z dodatkowym, zewnętrzym zasilaczem PSX.

Tak jak napisał zildjian, bas nie jest super potężny (nawet z dodaniem PSXa).

Jest za to bardzo dobrze kontrolowany i zróżnicowany, bez podbić średniego basu.

 

"Dwójka" nie ma problemów z wysterowaniem większości kolumn.

(od 82 dB SPL - Rogers LS3/5a, Mission Argonaut, po Quad ESL-63, ...).

Wzmacniacz uniwersalny, z dobrą średnicą, szczegółowy (szczegół wtopiony w całóść), dynamiczny, z dobrą kontrolą całóści przekazu.

Dobrze kreuje przestrzeń, w której dzieje się muzyka (szcególnie głebię).

Trudno go muzycznie zaskoczyć :-)

Przy zmianie kolumn, nie tmusiałbyś szukać/kupować mowego wzmacniacza.

 

Dobrze sprawdza się we wszystkich gatunkach muzycznych, także w muzyce klasycznej (łącznie z symfoniką).

Estetyka dżwięku, przypomina Krella KSA-100 - w miniaturze :-)

(oczywiście, nie jest to jeszce Krell`owski oddech i swoboda).

Na pewno nie jest za "kolorowy", ale jeśli ktoś lubi naturalny kolor Bałtyku, w przeciwieństwie do kolorowych pocztówek (znad Bałtyku), to to jest TO :-)

 

Przydaloby sie lepsze źródło, niż DVD Philips'a (to chyba tymczasowo?), żeby wykorzystać potencjał "2".

Jest tego warta.

 

Osobiście ze względu na jego liczne 'grzebactwo wewnętrzne", kupiłbym Cyrusa Two, tylko i wyłącznie po odsłuchu.

I to od czlowieka którego znam osobiście.

 

Po ewentualnym zakupie, przydałaby się renowacja, coś takiego, jak zrobił Ralf Richard Ohmberger, ze swoim Kenwood`em KA-907:

http://www.amplifier.cd/Verstaerker/Kenwood/KA907_english.htm

 

Plytki z częściami pod ciepłą wodę i suszarka w ruch :-)

Zadrapania czy odpryski farby - mozna przemalować :-)

 

Pozdrawiam

post-151-100008012 1170267733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.u.s.t

 

Wielkie dzięki! Problem w tym, że tego Cyrusa mogę kupić na Allegro (nr aukcji powyżej), bez możliwości odsłuchu. Czy w Warszawie znajdę kogoś (najchętniej forumowicza), kto podjąłby się oględzin tego cuda i ewentualnych poprawek / renowacji. Oczywiście za rozsądną cenę! :-)

 

Co do tej aukcji, to poczekam co będzie po długim weekendzie - może problem sam się rozwiąże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem!

 

Jutro powinien przyjechać, po rozmowie z człowiekiem, który wystawiał go na Allegro (btw bardzo sympatyczny człowiek), zdecydowałem się zaryzykować. Oczywiście jeśli będzie z nim coś nie tak, to mam możliwość zwrotu. Trzymajcie kciuki ;-)

 

Pozdrawiam,

Olo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff, już się przestraszyłem, że jakowyś "haczyk" w tych gniazdach. ;-)

 

Teraz pozostało mi już tylko z niecierpliwości przebierać nóżkami, bo wzmaka dostanę jutro a kolumny (Mission m33i) przyjadą w środę. W końcu będzie można zacząć słuchać muzyki! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.