Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Olo78

Dziękuję za zaproszenie :-)

Na razie nie mogę wyrwać się z działki, ale we wrześniu, kto wie, może Cie odwiedzę?

Zwłaszcza, gdy oferujesz plyn audiofilski (i to referencyjny), do wyższych celów :-)

 

Kombinacja - CD Thule + Cyrus 2, powinna dodać trochę "ciała" muzyce.

Dobry wybór.

Jeśli chodzi o bas (i jego niskie "zejście"), to glównie sprawa kolumn.

Z większymi kolumnami (wielodrożnymi), bas "2", potrafi zejść nisko (organy, kontrabas,...) i ma także bardzo dobrą jakość, ilość i kontrolę.

 

Wśród ludzi, których znam, jest sporo fanów dobrego brzmienia (i ciekawej muzyki).

Znam też takich, jak Michał S (znana postać w Poznaniu), "rasowy" audiofil, który "specjalizuje się" w prądach błądzących czy różnicy wpływów ładunków elektrostatycznych na marmur i granit i tym podobne.......:-)

Ale jego pięciotonowy postument (+ tonowy blok marmuru) nie licząc platform, pod sprzęt audio - robi wrażenie :-)

 

Życzę dużo ciekawych, muzycznych podrózy :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, jestem tu nowością więc proszę o wybaczenie błędów ewentualnych. Moje pytania i rozterki dotyczą posiadanego przeze mnie Cyrus Two z PSX z ostatniej edycji z 90 roku. Posiadam ten sprzęt od niedawna i wydawało mi się, że coś o nim wiem ale...:

1. PSX jest zimny... chyba zawsze, a jeśli się grzeje to tak, że nie wyczuwam... czy to normalne?

2. nie wiem czy zasilanie powinno być podłączone prawidłowo tylko do PSXa czy również do Cyrusa, teoretycznie Cyrus w tym układzie jest traktowany jako przedwzmacniacz, firma podaje, że przy włączonym PSXie Cyrus powinien być na OFF ze zgaszoną diodą...

3. w środku bezpieczniki są wyjęte, ale czy jakieś inne zmiany powinny być zrobione?

4. sam Cyrus nie gra, musi być włączony PSX - więc niby wszystko jest OK, jednak zimny PSX mnie przeraża!!!

Oto moje podstawowe rozterki, które spędzaja mi sen z powiek bo nie jestem pewien czy mam tylko Cyrusa czy cyrusa z PSXem?

Kolejną moją bolączką jest dobór pozostałych komponentów bo wszystko co miałem sprzedałem no i teraz się zastanawiam, pytam, szukam co z tym najlepiej gra... Szukam PCM II jako źródła i przymierzam się do Eposów 14, o kablach na razie nie myślę. Jedyne co mam to gramofon CECa i magnetofon Nakamichi DR-3.

Będę wdzięczny za pomoc w moich rozterkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

 

1. PSX jest zimny, nie grzeje się - to normalne.

 

2. Jeśli jako źródła, używasz tylko wejść liniowych (CD, tuner, magnetofon), włączony powinien być tylko PSX.

Jeśli używasz gramofonu, włączony powinien być również wzmacniacz, którego zasilacz "karmi" przedwzmacniacz gramofonowy.

 

3. Oprócz wyjęcia bezpieczników ze wzmacniacza, nic wiecej nie trzeba robić.

 

4. PSX - pozostaje zawsze zimny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R.u.s.t

Czy możesz mi doradzić kolumny do Cyrusa/PSX bo mam poważny problem. Mam możliwość kupienia Heybrook HB1 świetne monitory z najstarszej serii, na allegro są Missiony 752 jednak trochę za drogie, są też IQ z linią transmisyjną wolnostojące i Infinity Beta 50. Słuchałem zestawów z Heybrookami i z Infinity, pozostałych kolumn nie znam jednynie z opisów. No nie ukrywam, że problem mam duży. Może polecisz coś innego co znasz z własnego doświadczenia?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach

Z Cyrusem 2, dobrze się sprawują kolumny (podstawkowe) typu Rogers, Dynaudio, KEF, Tannoy (dual concentric) czy Spendor, także JM Lab.

To z droższych.

Z tańszych Mission, KEF, Audiowave (141, 171) czy Heybrook - HB1 lub jeszcze lepiej model HB2.

Z HB2 będzie "centymetr" niższy bas i trochę lepsza rozpiętość dynamiki.

 

Na "przetrwanie" - Tannoy M2 (400 - 500 zł)?

A potem, "na stale", może Dynaudio 40/42, 50/52 (1700 - 2500 zł) lub JM Lab PS 5.1 albo

Megane Carat (3000 - 1800 zł).

 

Na naszym forum budową kolumn, za niewygórowaną sunę, zajmuje się McGyver.

Spytaj o szczegóły (e-mail).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

witaj broy

narazie slucham

podlaczylem komplet mita glosnikowe i laczowke , przebieralem w resonie , nordoscie , audioquest cv6 , bedrok wszystkie odpadly

zaczalem od malego roztawu gosnikow okolo 170cm

mocno dogiete kolumny ,

gra z micromega stage6 i cyriusem two z psx

narazie ba............rdzo szeroka glebia , fortepian fajny , lokalizacja instrumentow tez ,

zobaczymy co dalej

jutro moze bedzie baltlab zobaczymy , troche bardziej rozstawie kolumny za ciasno instrumentom na scenie , i bedziemy sledzic dzwiek

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko pół talerza?

 

Racuchy z pieczarkami ? Lub, elegans Frans, bagutte avec champinions?

 

Wyobrażam sobie tam cielęcinę po parysku (tak nie lubię,wolę lekką panierkę albo saute smażone w audiofilskiej izolacji powietrznej,niekoniecznie na teflonowej patelni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsluchy

w boju pomiedzy heybrook hb4 , a epos es 14 zostaje ........

wszyscy zgadli ?, to nie bede pisal

zostala kolumna przejzysta , naturalna i niestety mniej dynamiczna

ale za to trabki i inne instrumenty dete piatka z plusem , fortepian cztery plus , wokale cztery plus

przestrzen piatka ,

te deciaki zasluga zapewne cyriusa two z psx , przestrzenny i energetyczny wzmacniacz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka,

kupilem do mojego cyrusa heybrooki hb1 - dosc stare ale w idealnym stanie nawet z maskownicami oryginalnymi, no i podlaczylem, no i nie sadzilem ze tak dobrze to zagra, balem sie o ilosc basu ale wyszlo wrecz audiofilsko, rasowe angielskie brzmienie, powaznie - i tu sie pojawia moj problem bo gdzies sie doczytalem ze one sa 6 ohmowe a moj cyrus ma napisane ze akceptuje od 8 ohmow w zwyz!!!!

moze ktos mi cos doradzi bo boje sie zeby nie zaszkodzic mojemu malemu wzmakowi,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Ciach

jakimi kabelkami polaczyles sprzet?

ja mam cyriusa coprawda psx i zostalem przy eposach es14 /6omow/ i mcromega stage 6 zrobiona z 4

slucham trudnej muzyki dla sprzetu jazzu , kalsyki , ostatnio mam faze na muzyke z udzialem instrumentow detych , strasznie trudnych do odwzorowania

6omow w twoich kolumnach mu nie zaszkodza , zreszta wiekszosc kolumn nie ma swoich 8omow jak pisza

producenci , wacha sie to wgranicach 3-8omow , kolumny ktore maja deklarowane 8 omow i je maja w rzeczywistosci

uchodza za kolumny latwe do prowadzenia ,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie myslalem ale dzieki za wyjasnienie przynajmniej sie uspokoilem,

gratuluje es14, nie slyszalem ich z cyrusem ale z tego co uslyszalem z nadem to spodziewam sie sporej rewelacji w tym zestawieniu, gdybym dysponowal wieksza kasa to es14 graly by zamiast heybrookow, chociaz nie mam zbyt duzo powodow do narzekania szczerze mowiac, zadziwily mnie te malenstwa,

podobno kabelki sa najistotniejsze dla cyrusa!!!!!! podobno najlepsze sa ich oryginalne ale pisza chlopaki ze sreberko znakomicie poprawia wlasnosci cyrusa!!!!

http://www.hi-fiworld.co.uk/hfw/oldeworldehtml/cyrustwoamp.html

tu jest jedna z opinii,

podobno zle graja audioquesty... ale nie sprawdzalem,

ogolnie zasada jest zeby laczyc solid core a nie plecionki i pokryte srebrem albo cale srebrne jeli budzet pozwala,

ja jestem na etapie szukania takich polaczen,

mysle ze jest w tym troche prawdy bo przy podlaczeniu kabli glosnikowych srebrzonych mam wrazenie ze bas stal sie bardziej sprezysty a syk wysokich idealnie sie z tym zgral...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Ciach

dzieki za rade i link

zrodlo dobre naturalne/- micromega zostawilem sobie po polrocznym sparingu z marantzem 17ki / moj pierwszy powazny cd /

poszedl na sprzedaz 17ki

ale wtedy mialem lampe audio note oto

rzeczywiscie audioquest sie nie nadaje cos tam jest nie tak . podlaczalem cv6 oraz bedrocka

natomiast zagralo pieknie z wzm baltlabem i kompletem nordosta red dawn / wszystko pozyczone od kolegi/

a i jeszcze kable sieciowe neela , gralo pieknie dzwiekiem bardzo fizjologicznym bajka

no , ale te ceny , ile to plyt , ile wyrzeczen

przed eposami sluchalem cyriusa z heybrook hb4 nawet je mialem w pracowni przez dwa tygodnie , ocieplona srednica i dyze mozliwosci dynamiczne , bas zroznicowany dobrej jakosci , deciaki do bani , fortepian dobrze , ale bez rewelacji , fajny dzwiek ale , to zupelnie inna

budzetowa liga , gralo z resonem glosnikowym i nordost blue heaven -posrebrzany

teraz mam kablami mita wszystko spiete epos -cyrius , sieciowki

przestrzen , lokalizacja oszalamiajaca , ciesze sie ze zdecydowalem sie na glosniki na podstawki

jeno co mnie martwi chcialbym troche doslodzic dzwiek odrobinke ,tak maciupko dla przyjemnosci

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to jest to analogowe granie o ktorym mowilem....

17 znam i micromege znam i wydaje mi sie ale moge sie mylic ze ci sie ten dzwiek znudzi...

brzmi to dziwnie znajac zalety tych sprzetow ale znam ludzi ktorym sie to po prostu znudzilo,

hb4 nie znam ale mysle ze to dobre kolumny, budzetowe tak jak cyrus, pytanie tylko czy to made in england?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micromege mam juz z 1,5 roku ! za przestrzen i naturalnosc nie oddam ,

hb 4 napewno england , nowe z papieami i rodowodem wygrzewaly sie u mnie , sa teraz u Broya , chce je do salonu , bo dynaudio podlogowe 78czy 72 potrzebuja duzo pradu i nie potrafia grac cicho z marantzem

analogowe czyli troche oslodzone ?

a jakie bys polecil w/g Ciebie zrodlo analogowo brzmiace do mojego zestawu do klasyki , jazzu /i tylko nie mow ze naim, troche tansze prosze / ?

hb 4 nie nadaja sie do klasyki , jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno z cyrusem graja najlepiej napedy philipsa,

cyrus pcm II, marantze podobno sa zgrane, rotele...

to jest dziwny wzmacniacz - nie moze byc ani za miekko ani za mokro, trudno sie wbic a kabelkami wszystkiego sie nie wyrowna,

sam slucham i klasyki i jazzu chociaz glownie jazzu i rozumiem problem z dobraniem sprzetu, jest to polaczenie chyba najtrudniejsze jakie mozna wymyslec, a jak do tego czasem dojdzie popik i rock to kompromis chyba nie jest mozliwy,

(kolumny spendor ls3/5a, rotel 965bx to moje marzenie)

ja polecam firme Rotel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno,

znajomy kilka lat temu mial cyrusa (bez psxa) rotela rcd 965bx i eposy es11 ( bo nie bylo go stac na 14) - wszyscy ktorzy przychodzili byli oczarowani muzykalnoscia tego zestawu, po prostu mozna bylo sluchac tego calymi dniami i nocami bez zadnego zmeczenia dzwiekiem, kolesie od krelli wymiekali i nie wiedzieli jak taki zestaw moze tak dobrze grac! nikt nie wiedzial o co chodzi...

ktos go namowil zeby zmienil eposy na missiony 753 (wiesz, te takie wielkie) ze niby takie super i najlepsze - zrobil to...

od tego czasu malo kto go odwiedzal,

 

ps

zestaw wszech czasow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!

A co to za machina cudowna ten rotel i gdzie jej mozna posluchac ?

jakos do tej pory moje poszukiwania sprzetu omijaly firme rotel , jakos tak nie bylo nigy ciagoty do tej firmy , pomimo popularnosci i bardzo dobrych ocen w prasie fachowej

czy kazdy rotel jest muzykalny , nowe , czy tylko stare , czy to jakis jeden magiczny model tak im sie udal

bardzo

prosze o podpowiedz

zupelnie nie zanam oferty rotela!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

witam wszystkich zainteresowanych

ogrzewam stary watek milosnikow cyrusa

mam kilka spostrzezen

posiadam cyrusa two z psx od pol roku

zasilam nim eposy 14

chodzi to dobrze

wczesniej podlaczony byl cd micromega stage 6

niedawno nabylem starego philipsa 304mk2 z transportemcdm1

muzykalnosc philipsa b dobrze zrobila temu sytemowi

lokalizaja i przestrzen niestety gorsza od micromegi

ale generalnie lepiej pasuje pomimo tych niedostatkow

niestey zauwazylem ze cyrus , araczej jego transformator momentami , a najczesciej wieczorem strasznie buczy

(wieczorem nie dlatego ze jest bardzo cicho , naprawde wtedy bardzo mocno warkocze)

nie wiem czy ten wzm jest czuly na siec

czy poprostu wymaga naprawy , wymiany kondziolkow , czy trafo szlag trafia

prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.