Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  242 członków

Cyrus Klub
IGNORED

Wzmacniacz Mission Cyrus Two i inne...


Olo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Michal>> CD dAD 1 nie posiada wejscia na zasilacz trzeba samemu wstawic a ja nie lubie rzezby w gownie wiec odpada.

 

System ten traktuje jak dobre HI FI a nie docelowy END i juz w nim nic nie musze zmieniac jest OK.

 

Kwiatek jest za to HI END owy robi za pulapke basowa a stoi na Philipsie z czasow jak gonienie kroliczka nie bylo mi znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak konstruktor tych kolumn tez Michal pierdzielil sie z mimi chyba ze 3 lata zanim naprawde zagraly.

 

Zestawy buduja ogromna scene dzwiekowa z naturalna wielkoscia muzykow i instrumentow a poczucie uczestnictwa w koncercie na zywo bylo juz naprawde slyszalne co nie czesto sie mi sie trafia i to z duzo drozszymi zestawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Zakupilem na allegro w piatek wiec jeszcze go nie mam fizycznie.

Kolumn chyba musze sam posluchac. Jak mowi przyslowie zen lepiej zobaczyc twarz niz uslyszec imie.

Ale musze zawezic obszar poszukiwan. Duzo dobrego slyszalem o Eposach M5, np ze maja swietna przestrzen a to bardzo lubie :)).

Tylko czy wzmacniacz sobie z nimi poradzi. Nie jest za mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sale uu

masz racje , sluchac , sluchac i jeszcze raz sluchac

epos znakomite polaczenie z cyrusem

przynajmniej dawniej tak bylo

wiem bo mialem

co prawda wyzszy model ale zawsze

co teraz wymodzili w eposie nie wiem

genialne tez polaczenie z dynaudio

wiem bo mam

natomiast usher mialem krotko raczej nie polecam pojawial sie brak synergii:-)

pomimo ze oba sprzety bardzo dobre

co kolowiek to znaczy lepiej usher dzialal pod musicalem starym

sluchac , sluchac i jeszcze raz sluchac

ps

nie wiem czy to na miejscu pisac w temacie cyrus

ale najbardziej synergiczne polaczenie

niespotykane do tej pory i przywracajace wiare w zabawe audiofilska , doboru sprzetu

powstawo z tanich klockow i nazywalo sie musical a1x + ae100se

potem drozej cyrus+epos , nowy cyrus+dynaudio

polecam ku rozwadze

zreszta zapewne wielu z Was ma takie zestawienia ze pomimo posiadanych drozszych klockow wraca pamiecia do tego dzwieku

jestem ciekaw , czy jest taki temat na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus, 12 Mar 2007, 10:38

moze elektonika byla nie bardzo do tych glosnikow

szcegolnie jak chciales zasilic tanim tranzystorem

moze byly nie wygrzane?

moze za duze pomieszczenie?

moze lubisz podlogowki?

przecwiczylem w kilku konfiguracjach te usher i w dopasowanym towarzstwie bylo bardzo obiecujaco

lampka , miekkie wzmacniacze to co tygryski lubia najbardziej:-)

ps

to samo mozna powiedziec o cd naim 5

tak jak kolega napisal podaj inne kolumny za taka cene ze sklepu

u mnie polegly z harbetem 3 , ae100se ale one sa drozsze zdecydowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechal Cyrus One. Gral pol godziny po czym zamilkl jeden kanal. Poruszalem balansem i wzmacniacz padl.

Jeden bezpiecznik jest widocznie zjarany. Qrde. Ciekawe czy to tylko bezpieczniki czy cos jeszcze.

Czlowiek ktory mi go sprzedal twierdzi ze gral u niego 2 lata bez problemow. Mysle ze mowi prawde, wiec ki czjiort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna Cyrus oferował usługę polegającą na "rewitalizacji" ich starych sprzętów (zwłaszcza właśnie wzmacniaczy ONE i TWO). Proponowali wymianę wyschniętych kondensatorów, czyszczenie i inne magiczne zabiegi. Podobno po takim procesie sprzęt gra lepiej niż nowy. Nie wiem, czy nadal to oferują bo dzisiaj nie znalazłem już na stronie Cyrusa żadnych informacji na ten temat. Jest jeszcze oczywiście kwestia ceny...

 

Co do głośników - do cyrusa bardziej jednak polecam Dynaudio, czy Eposy niż Ushery. Te ostatnie miałem i o ile z lampą oraz w mniejszych pomieszczeniach sprawowały się ponadprzeciętnie to akurat tak jak pisał wyżej fotoarkady z cyrusem nie jest to połączenie synergiczne. Dynaudio natomiast to jest to. Fajnie grają też Danish Phisics`y (ale są droższe). Kolega ma też Monitory RS1 - nie słuchałem ich jeszcze z moimi cyrusami, tylko w systemie kolegi, ale ponieważ znam brzmienie jego zestawu dość dobrze widzę, że można się spodziewać ciekawego połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwok, 18 Mar 2007, 11:00

witaj

jak sprzet gra?

 

co synergii bardzo piekne zestawienie uzyskalem harbeth 6 i cyrus two z psx , kable glosnkowe nordost gold

szczegolnie pieknie gralo mi to z analogiem , chyba bardzo dobry pre gramofonowy byl w cyrusie two

teraz nie moge uzyskac takich barw z analogu jak w tamtym polaczeniu , bardzo czytelny , wciagajacy barwny dzwiek

milo sie sluchalo nawet tanich radzieckich lp

nie wiem czy to zasluga przypadkiem tego pre , ale i z dobrym naturalnym cd zrodlem micromega bylo dobrze

 

teraz w obecnym systemie brakuje mi tego barwnego dzwieku z analogu , szukam pre gramofonowego

za sensowne pieniadze niestety cyrusa pre za drogi

czeskie pre sa umnie jakies takie bezbarwne i plaskie , troche lepiej z pre lampowym projecta

macie moze jakas podpowiedz co do pre ?

 

Iwok pisal cos o monitor audio do cyrusa , chyba rzeczywiscie moze byc cacy

chetnie bym posluchal takiego zestawienia , gdzies w zagranicznym magazynie mi mignelo ze to jedno z lepszych rozwiazan

podano tam tez ze nowy musical fidelity spradza sie z acustic energy , to tez synergiczne ,

i to by sie zgadzalo bo mam

coprawda stare tego typu sprzety ale sa dla mnie nierozerwalne i przetrzymuja ze mna wiele lat i zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoarkady

 

czołem,

 

Gra coraz lepiej i muszę powiedzieć, że spodziewam się jeszcze więcej. Kupiłem trochę tego 8tc z metra o którym rozmawialiśmy na privie i będę mógł powiedzieć coś na temat tej zagubionej średnicy o której pisałeś. Z drugiej strony teraz słucham też na kimberze tylko 4PR - prawdopodobnie sygnatura dźwięku jest taka sama - przekonam się we wtorek.

Generalnie stare wzmacniacze Cyrusa mają bardzo dobrą opinię wśród użytkowników nowych systemów naszego ulubionego producenta (myślę tu np o forach brytyjskich). Mnie niestety nie było jeszcze dane posłuchać żadnego "starego" wzmaka, ale wszystko przede mną.

A Nordost`a Gold`a o którym piszesz musze posłuchaćbo jesteś już drugą osobą, która w ciągu tego weekendu poleca te druty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys kimber 4pr , fajny jest i tani

niestety nie mialem wtedy cyrusa

oddalem go znajomemu do wzm amc i tannoy m1 ,

zgralo sie to wysmienicie , do dzisiejszego dnia mi dziekuje

bo nazekal ze jego tannoye graly malo angazujaco i pudelkowo

 

8tc duza dynamika , wymagaja troche pracy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cyrus Two + PSX pięknie się zgrał z monitorkami ATC SCM7. Mam to zestawienie jako system do słuchania w pracy. Zestawienie okazało się mało wrażliwe na kable głośnikowe. Nie próbowałem jeszcze z Nordost Gold, które bardzo lubię. Jeśli trafię jakieś z drugiej ręki to chyba kupię w ciemno. Koledzy powyżej już chwalili takie zestawienie.

System ma bardzo ładną średnicę i całkiem mocny, a przy tym dobrze kontrolowany bas. Ustawienie mam jako monitorów bliskiego pola - SCM mogą pracować i w takiej konfiguracji, co zapewne wynika z ich studyjnej proweniencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.