Skocz do zawartości
IGNORED

Flat-gold czy monolith

MPB

Rekomendowane odpowiedzi

Przesłuchałem niedawno kabelki Flat-gold Albedo - (marantz PM14+CD17KIS+ProAc Studio140) moje Jaguary poległy z kretesem:(((( Zastanawiam się nad monolithami - niestety nie mam możliwości przesłuchania. Może ktoś odsłuchiwał i powie jakie są różnice.

Ukryta Zawartość

Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

• 1 rok później...
  • Redaktorzy

Stary wątek, ale pasuje jak ulał ;)

Miałem przez ostatni tydzień przyjemność pobawić się kabelkami Albedo i w wielgachnym podle znalazł się również Flat-Gold. Po wpięciu go w miejsce mojego dyżurnego IC Garmina (szczegóły w "O mnie") dźwięk jakby się spowolnił, strasznie spoważniał, wcisnął we frak albo smoking. Sentenced zabrzmili dostojnie, Doro przybyło parę lat i kilogramów ;) Coś podobnego jak zauważyliśmy po wpięciu lampowca w sobotę (wątek o odsłuchach u Anta). Jest strasznie miło i przyjemnie, ale zaczynamy się trochę czuć jak w amerykańskim i exkluzywnym ale jednak domu starców ;)

Po Dianie Krall przyszła pora na Susan Wong "Just a little Bossa Nova" - no i tutaj znowu było inaczej. Okazało się, że Albedo "dopala" i powiększa przełom wyższej średnicy i sopranów. W Przypadku Diany Krall, która ma dość niski głos "lupa" działała w całym osiąganym przez nią paśmie. O tyle w przypadku Susan Wong, która śpiewa dość wysoko "pogrubienie" obejmowało tylko niewielki fragment i w partiach z saksofonem tenorowym mozna było zauważyć ciekawy efekt - saksofon stawał się większy od uroczej china girl ;) Spowolnienie o którym wspominałem wcześniej nadal było zauważalne, ale jakoś nie raziło, w końcu to była już 4-a godzina odsłuchu ;) Podobny efekt pamiętam z obcowania ze starym dyskofonem CECa (bodajże 51XZ) - niby wsio było OK, ale po pewnym czasie słuchacz dochodził do wniosku jakby krążek kręcił się o pół obrotu wolniej niż powinien. Jeśli słuchał bym tylko małych składów i leniwych aranżacji zjawiskowich femme fatale to nie wypiałbym tego kabelka za Chiny Ludowe. Niestety/Stety od czasu do czasu lubię zapuścić coś żywszego a Panowie ze Slayera albo Paradise Lost dość kiepsko wypadają w smokingach i świecących się jak psu jajca na wiosnę lakierkach. ;)

Ukryta Zawartość

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Dzięki uprzejmości kolegów z forum miałem możliwość zapoznac się z brzmieniem tych samych kabelków co opisywał Fr@ntz.

Próbuję krótko opisać co usłyszałem:

IC Flat Gold - no cóż nie było moim faworytem - spowalnia dźwięk, pogrubia, usypia do bólu, zestaw zgubił górę i scenę. Wszystko w przekazie ugrzecznione i za nudne.

Air 1 - poprawny kabel, przesuwa równowagę tonalną w dół, bas lekko popuszcza i traci kontrolę, wycofuje nieco górę. Bez szaleństwa, taki ciut lepszy Blue.

Monolith - no cóż uprzedzony wcześniej do IC Flat Gold wykopałem go z zestawu, podpiąłem swoje IC i Monolitha. Zacytuję Fr@ntza - "O kur.... ja pier.....!!!!"

No to jest kabel grający tak jak wygląda i jak kosztuje czyli zajeb..... !!!! Dynamika, potęga, płynność dźwięku, przeźroczystość po prostu wszystko najwyższej próby. Tylko głośnikowe 2x2.5m kosztują tyle co mój wzmak ;(

Ukryta Zawartość

Wydaje mi sie dziwne to co piszecie, ale nie mowie nie, bo nie slyszalem wersji gold, ktora podobno jest mniej slodka i bardziej ostra od falta, ktorego uzywam miedzy cdp a pre, takze ten podstawowy flat zatkal by pewnie wata wasze systemy ;-)) mi sie flat bardzo podoba, klasa.

Ukryta Zawartość

• Redaktorzy

ABs - no właśnie o to chodzi, grają całe systemy a nie poszczególne elementy. Jesli miałbym najtańszy zestaw Krella to IC Flat-Gold byłby jak najbardziej wskazany

Ukryta Zawartość

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Bądźcie towarzysze czujni jak ważki :)

Albedo może czasem wypożyczyć produkt świeżuteńki i nie wygrzany, stąd możliwe rozbieżności w ocenie.

Natomiast wersje demo mogą być spaprane przez poprzedniego słuchacza, któren był zapiął niezgodnie z kierunkowością. Potrzeba potem sporo czasu żeby odwrócić ten trynd.

Miałem okazję jakiś czas temu porównywać Golda i Monolita - wtedy Gold zdecydowanie był lepszy (w danym systemie of kors).

Ostatnio, znajomy zacny człowiek o wybitnie wrażliwym uchu, opowiedział jak kolosalne wrażenie zrobił na nim IC Monolit. Wspomniał też o zmianach jakie wniosła wymiana gniazda ściennego 230V na modyfikowane w/g ściśle tajnej receptury (niby nie na temat, ale ciekawe ;)

Zestawiając Jego i Wasze opinie, można przypuszczać, że Monolit został przez konstruktora cichaczem udoskonalony. Tak więc kupić, nie kupić, pożyczyć warto. Kto wie?

Ukryta Zawartość

• 1 miesiąc temu...

Witam szanownych Audiofili. U mnie z Monolithem to było tak. Grałem sobie interkonektem Sonus Oliva (srebry, z wtykami Eichmana). Uważałem Sonus Olivę za bardzo dobry kabel. U mnie ze wzmacniaczem lampowym (Art Line - Pocahontas od Pana Andrzeja Markówa) oraz Philipsem 304 MKII a potem Linnem Genki ten kabel bardzo sie lubił. Jednak po pewnym czasie zaczęło mi w nim brakować średnicy, czyli czegoś co nazywam "mięsem" w muzyce. Zamówiłem więc do odsłuchów Albedo Flat One, Flat Gold, Monolitha oraz dodatkowo Stereovoxa Vespę. Mam pokój 47 m. kw. Dosyć dobra w nim akustyka i przestrzenność dźwięku. No i na początek popróbowałem Flat One. Niestety u mnie się nie sprawdził. Prawdopodobnie nie lubi się z lampowymi wzmacniaczami, gdyż: zawężenie sceny, mniejsza dynamika, mało wyraziste szczegóły góry. Próbowałem też Stereovoxa. Niezły kabel, jednak poważnie ograniczał długość wybrzmiewania dźwięków (szczególnie widoczne przy fortepainie i wokalu). Ponadto dżwięk był trochę "przyduszony". Oczywiście wszystko to przy porównaniu z IC Sonusem Olivą - który jest bardzo dynamiczny, otwarty i niesamowicie szczegółowy. No to podłączyłem Albedo Flat Gold. Zagrał on bardzo przestrzennym dźwiękiem. Pojawiło się miłe ciepełko w dźwięku - właśnie takie, którego brakowało mi w Sonus Olivie. Pojawiła się średnica, a przecież w średnicy najwięcej ciekawych rzeczy dzieje się w muzyce. Bas był dobrze kontolowany. Generalnie same plusy. Ale czegoś brakowało. Jak się kiedyś miało i długo słuchało Sonus Olivy z jego szczegółowością i detalami - to tego właśnie brakowało. No i wówczas - na koniec testu - podpiąłem Monolitha. No i oniemniałem. Bo dał to wszystko co trzeba. Szczegółowość, dynamikę Sonusa - oraz średnicę, przestrzeń, naturalnośc, wypełnienie dźwiękiem - Albedo Flat Golda. No i Monolith został. Po prostu ten kabel w moim zestawie się okazał bardzo dobry i prawdopodobnie na zawsze zagościł w moim systemie. Zamówiłem już do testów Monolitha głośnikowego. Jestem ciekaw jak to zagra w porównaniu z głośnikowymi Sonus Olivami które mam.

Wracając jednak do porównania Albedo Flat Gold a Albego Monolith. To są różne kable o innym charakterze. U mnie Monolith pokazał na prawdę pazur jak zadbałem o zasilanie sprzętu, czyli: dwie linie zasilające (CD oraz wzmacniacz) prosto ze skrzynki, dobre gniazda sieciowe oraz kable zasilające od Ansae.

Ukryta Zawartość

obecnie mam coaxiala SONUS OLIVA na bullet plugach jaki kabel cyfrowy jest od niego lepszy w cenie do 600zl?moze byc z drugiej reki. (ja niestety zabardzo niemam mozliwosci porownania)

Ukryta Zawartość

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.