Jump to content
IGNORED

nagłośnienie dużego pomieszczenia


stefan

Recommended Posts

Chcę nagłośnić sporych rozmiarów lokal (restauracja) Moje pytanie brzmi następująco : czy podłączenie do zwykłego wzamka 4 par kolumn typu Tanoy M1 nie zniszczy go przy dłuższej eksploatacji, jeżeli nie to jaki wzmacniacz wybrać z trybem MONO, i czy brzmienie uzyskane z kolumn do zastosowania domowego da w miarę przyjemny efekt, czy może lepiej zastosować głośniki i wzmacniacz wyjściem transformatoroym. Bardzo proszę o poradę

Link to comment
Share on other sites

Najbezpieczniej byłoby kupić jakieś dwa proste wzmacniacze z komisu i połączyć je ze sobą. Jeśli dysponowałyby tą samą mocą (zakładając na przykład, że są takie same) to można byłoby sterować jednym wzmacniaczem oba przez podłączenie drugiego przez direct. W najgorszym wypadku direct można samemu sobie zrobić omijając niepotrzebne obwody regulacji barwy czy nawet i selektora wejścia.

Wydaje się, że podłączenie dwóch takich głośników pod jeden kanał powinno być bezpieczne. Zakładam też, że spora moc też raczej nie będzie potrzebna.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.