Skocz do zawartości
IGNORED

Opinia na temat głośników Proson


junior

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Mam możliwość kupienia głośników firmy Proson. Nigdy nie słyszałem o takiej firmie, jeśli ktoś z Was wie coś na temat głośników tej firmy bardzo proszę o opinie. Z góry serdecznie dziękuję.

 

 

Pozdrawiam Łukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś słyszał jak grają ?? Są to głośniki za niezbyt wygórowaną cenę i zastanawiam się czy nie są to jakieś kiepskie głośniki. Za wszelkie odpowiedzi Dziękuję !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Pamietam tylko test Sonabow z Audio sprzed kilku lat. Wypadly najslabiej z kilku testowanych par. Byly tez najtaniej wykonane. Jesli Proson nie odszedl daleko od swego przodka, to nie sadze zebys mial z nich pocieche. Ale moze ktos tutaj jednak sluchal osobiscie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Może to co napiszę nie spodoba sie nikturym ale osby mówiace, że czegoś nie suchały ale chyba grają kiepsko są nieobiektywne. Może mi też daleko od obiektywizmu ponieważ zajmuje sie sprzedażą PROSONA ale zaprosiłbym chętnie Panów do ich posłuchania. Moja rada poprostu idź i ich posłuchaj bo jako sprzedawca i osoba która przesłuchała wszystkich kolumn prosona uważam, że jest świetnie zachowany stosunek ceny do jakości. Uważam również, że w tej cenie będzie ci bardzo ciężko znaleźć coś lepszego. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wlasnie. temat moze zlezaly ale chyba nadal aktualny. proson probuje sie mocno lansowac na polskiej ziemi. to zrozumiale. kazdy wyprobowuje nowe rynki zbytu.

 

niemniej mialem okazje posluchac prosona gdy szukalem pierwszych dla siebie kolumn. baaaardzo mi go polecano i zachecano. zwlaszcza ze w budzecie jaki zalozylem rzekomo nie sposob bylo znalzec niczego lepszego. owszem nie posluchalem wielu modeli a tylko te oscylujace w granicach 1000-1500 zl. chwalono w nich fakt, ze w tej cenie w ogole jakis bas sie pojawia i ze trudno o zadowolenie z niskich rejestrow w tak malym budzecie jaki moglem poswiecic. zatem polecano mi prosona... podlogowe juz to byly modele w podanej wyzej cenie... posluchalem obejrzalem. wykonanie bez rewelacji i adekwatne do niskiego pulapu cenowego. dzwiek niestety odstawal od mojego wyobrazenia nt tych modeli, wyobrazenia jakie mialem po organoleptycznym ogladzie. podlaczano mi prosony do zestawu rotela 02.

 

powiem pokrotce: basu nie slyszalem. jak na moje oczekiwania po kolumnach podlogowych bylo go jak na lekarstwo. owszem mozna bylo podziwiac w tej cenie ilosc szczegolow i selektywnosc bez agresji. dzwieki byly miekkie i 'biegaly po salonie', ale nie byl to przekaz 'sceny' a jedynie dobrze 'zrobionej' stereofonii... krotko po tym uslyszalem kolumny Chario - podstawkowce za 1500 zl. najtansze - syntar 100... tu przy odpow wzmaku bas trzasl oknami i nie tylko... zatem w niskim pulapie mozna osiagnac moze nie super naturalistyczna prezentacje ale senswonie zrownowazona... rozmiar skrzyneczek malenki, glosniczki rowniez ale... ale okazuje sie ze mozna wybrnac z tematu znacznie lepiej nawet przy tanich przetwornikach... na tych chario [nabylem je przy likwidacji salonu w krakowie za 900 zl!!!] wyraznie slychac zmiane zrodla, kabla IC, nie mowiac o wzmaku... scena potrafi byc trojwymiarowa jesli dobrze dobrac komponenty pozostale... osobiscie prosona wiec uznaje za ostatecznosc... polecalbym juz predzej szukanie second-handowych audiowave'ow... sluchalem zarowno 141 jak i 171 ... polecam w ciemno dla poszatkujacych audiofili... no i audioacademu bywaja w cenie 1000-1200 zl juz na wtornym rynku a to jest propozycja wiecej niz sensowna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.