Jump to content
IGNORED

Oehlbach

bigfan

Recommended Posts

Widzialem dzisiaj w mediamarkcie wroclawskim kabalek Oehlbacha niby srebrzony, w postaci tasiemki za 16 zlociszy za metr. Pytanie, czy jest sens inwestowac w taki kabel jako zamiennik kabla lampkowego, coby podlaczyc Heco Xenon 400 do wzmacniacza Diora WS502 zasilanego danymi z Sony CDP270 (jakies BurrBrowny w srodku widzialem, jak kiedys zagladalem). Uprzejmie dziekuje za cenne rady zmiany sprzetu na lepszy, aktualnie mnie na to nie stac a i na kabel nie chce majatku wydawac. Nie chce popadac w przesadyzm poki co, a interesuje mnie opinia szpecow, czy warto taki klebek miedzi kupic. I jeszcze jedno pytanko. Xenony maja z tylu podwojne wejscia. Czy przy tej "klasy" sprzecie jest sens sie bawic w biwiring, czy tez uslysze na przyklad nowe szumy, ktore niekoniecznie beda dodawac audiofilskosci :-)

A czemu? Czytalem kiedys co prawda opinie jednego z wielkich producentow kabli, ze posrebrzanie cienka warstwa niewiele daje, no ale ostatecznie to nie ten poziom cenowy i jakosciowy. Miedz w tym nieposrebrznanym bedzie czystsza?

Nie o to chodzi, warstwa srebra na kablu miedzianym zwiększa tzw. skin effect co polsku bodajże się tłumaczy jako efekt naskórkowatości (poprawcie mnie jeśli źle przetłumaczyłem). W skrócie chodzi o to że będą większe zniekształcenia dźwięku. Poza tym OFC w zupełności wystarczy do wzmacniacza Diory, no i mniej wydasz.

Pzdr.

• 1 year later...

ja mam taki srebrny kabel glonikowy, ale chyba troche wiekszy , bo za moj dalem cos okolo 23zl / metr, wszystko ladnie, ale jak doplotlem do niego kabel miedziany to wysokich tonow jest znacznie wiecej i teraz juz tak zostalo, mysle raczej o tym kablu i polaczeniu z realem bm 250, niedlugo porownam oba kable i powiem co i jak

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.